19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


RUSKO: Trampoty Admirála KuzněcovaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 102, poslední: 11.12. 2016 23:40, přehled diskusí

Podstatné jsou výsledky a ne zastaralost lodi!:
Autor: P. Hlosta Datum: 9.12.2016 8:42

Ta letadlová loď, údajně zastaralá a špatná, je v armádě a to námořní. Protože je součástí armády Ruska, tak pochopitelně musí být využita, zvláště když Rusko je ve válce. Nevyužít ji ještě dříve, než bude jiné vyzbrojení by bylo trestuhodné z pohledu ekonomického. A Rusko je v ekonomice na hraně. Posměšky typu, že Rusko má zastaralou výzbroj jsou účinné akorát na ty, kdo podléhají propagandě Západu o neporazitelnosti, nejmoderněji vybavenosti, nejodhodlanosti vojáků bojovat, zkrátka nej nej ve všem u Západu.

Podstatné jsou výsledky nejen války, ale i té zpropadené propagandy. Pravda je vždy na straně vítězů, jak známo. O vítězství v Asadově Sýrii už asi není pochyb. Jak to tam bude vypadat následně už je poněkud jiná otázka. Touto skutečností dostává na frak i propaganda ze Západu a propaganda z Ruska má bene. Můžeme se ufandit, ale to je asi tak všechno, co my v Česku můžeme. A to platí pro ty co podléhají Západní propagandě, stejně jako pro ty, co podléhají té Ruské.

Kdo chce vidět situaci ve světě reálně bez propagadistického pojetí, ten je řazen do té skupiny obyvatel, co jsou nenávistně napadáni z obou stran. Jak je ale zkušenost, tedy aspoň moje, takových na propagandách nezávislých je všeobecně víc. Už máme i takovou politickou stranu Realisti, což je v Česku úžasný pokrok v myšlení. Realismus nepotřebuje totiž propagandu. Propagaci jistě ano, ale to je jiné než propaganda.

Re: Mlejnku, také jste mohl napsat, že:
Autor: J. Pražák Datum: 9.12.2016 8:21

Nejsem proti tomu, aby u nás byli NAŠI policajti a starali se o dodržování NAŠEHO právního řádu. Ale proč by u nás měli vykonávat své představy o právu např. policajti z Afghanistánu?

Re: Mlejnku, také jste mohl napsat, že:
Autor: J. Jelínek Datum: 9.12.2016 8:08

Když on ten "světový policajt" je nutný. Dokážete si třeba představit Prahu bez jediného policisty? A když už policajt, ať je to raději Američan, než mužik v láptích.

Mlejnku, také jste mohl napsat, že:
Autor: J. Pražák Datum: 9.12.2016 7:54

Rusko není světový policajt, že nepotřebuje desítky letadlových lodí, aby zajistilo svou dominanci ve světě, aby rozvracelo desítky států a měnilo vlády tak, jak to uzná za prospěšné pro svou politiku a zejména ekonomické zájmy. Každý dává zdroje na to, co považuje za prioritní.

P.S.: tím nechci "fandit" Rusku, kde je také spousta věcí chybně nastavených, ale přece jenom, když už srovnávat, tak alespoň při pohledu zvenčí je politika Ruska méně namířena proto svému obyvatelstvu, než bruselsko-berlínská diktatura.

Každý historik,:
Autor: S. Rehulka Datum: 9.12.2016 5:08

nebo námořník, Vám potvrdí, že změna jmena lodi, jenom nese smůlu na moři ! A nejen na moři, i když je praktikovaná "maskirovka" a říká se zemi Ruská federace, stále je to ten Sovětský Svaz, i když menší, ale stále stejně se chovající.

A proč tolik námahy a nákladů kvůli Syrii ? Vždyt je to JEDINÁ ruská základna na Středním Východě, zděděná ještě ze sovětských časů, položená na strategickém, cenném místě.

Re: Hurá !!!! Nemusíme zbrojit.:
Autor: P. Sulc Datum: 9.12.2016 3:06

Me zarazi, ze se na diskusich najdou mezi dospelymi lidmi blbove, kterym musite tyto trivialni vezi pracne vysvetlovat. "Si vis pacem, para belum" bylo znamo uz antickym Rimanum.

Re: Hurá !!!! Nemusíme zbrojit.:
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2016 2:26

Není to vyhazování peněz.

Armádu budujete proto, že když ji máte, snižuje se pravděpodobnost, že ji budete potřebovat. Kdybyste ji neměl, mohlo by se stát, že byste ji potřeboval - jenže armáda se buduje léta, ba desetiletí.

Rusko se bohužel docela dobře může v pozemním vojsku i letectvu rovnat zemím NATO zejména po letech stálého omezovaní západních vojenských rozpočtů po rozpadu sovětského bloku a Varšavské smlouvy. Mezi výší vojenského rozpočtu a vojenskou silou není přímá úměra.

Re: To je jednoduche Watsone:
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2016 2:16

No, těžko říct, zda nepotřebuje, ale hlavně nemá na ni finance ani know-how.

Je pravda, že logická by byla tak leda v Tichomoří; v Černém moři je útočná letadlová loď při dnešních možnostech letadel celkem zbytečný špás, na Baltu taky; možná na severu ...

Re: ?:
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2016 2:12

No jo, letadla padají, protože jsou těžší vzduchu.

Nicméně percentuelně - vzhledem k počtu letadel na US letadlových lodích - bude těch Hornetů přece jen míň než ty dva u Kuzněcova; ten muže nést podle různých zdrojů až 33 bojových letadel, americké lodě třídy Nimitz, jichž je ve službě deset, nesou cca 70 letadel. Ono by tedy bylo přesnější porovnat počty vzletů, ale ten se asi nedá jednoduše ani přibližně zjistit.

Hurá !!!! Nemusíme zbrojit.:
Autor: J. Šejnoha Datum: 9.12.2016 2:07

Po nekonečné sérii alarmistických článků o akutní Ruské hrozbě se konečně dozvídáme pravdu.

Rusko se v žádném případě nemůže rovnat zemím NATO. Taky není divu, když má 15x menší vojenský rozpočet.

Zvyšování vojensých rozpočtů a manévry u Ruskýc hranic jsou zcela kontraproduktivní. Zvyšování vjenských rozpočtů je vyhaování peněz.

?:
Autor: I. Teren Datum: 9.12.2016 1:26

V krajine, ktora ma najvatsie skusenosti v namornym letectvom (80 rokov?)tohto roku havarovalo 6 F/A-18 Hornetov.

To je jednoduche Watsone:
Autor: K. Pavlik Datum: 9.12.2016 0:21

Rusko, podobne jako Anglie, zadnou letadlovou lod nepotrebuje a tak ji pouzilo pred tim nez by ji muselo stejne vyhodit.

Samozrejme ze je zastarala, takze asi ze Stredozemniho more pujde primo do srotu - toto je jen muj soukromy nazor..