19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Trestný čin urážka prezidentaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 20.11. 2016 20:19, přehled diskusí

Re: Nebude ten zákon kontraproduktivní?:
Autor: J. Lepka Datum: 20.11.2016 20:19

No právě. Tehdy se uvažovalo i o přejmenování Bílé labutě.

Re: "Zcela jistě :
Autor: J. Lepka Datum: 20.11.2016 20:17

"...Ihned po zvolení..." Na vᚠpříklad se vztahuje pokyn R-U pošt : Kůň se zapřahá zásadně před vůz a vždy hlavou po směru jízdy.

Re: Přijít s takovým zákonem za úřadování prezidenta,:
Autor: K. Křivan Datum: 20.11.2016 18:09

Já jsem ve 20 odešel do Německa, aby se ze mě nestal "blbeček s mávátkem".

Re: Pokud byl prezident volen přímou volbou:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 20.11.2016 14:19

Dobrý příspěvek, souhlasím s Vámi ..

Re: Nebude ten zákon kontraproduktivní?:
Autor: B. Brousková Datum: 20.11.2016 13:20

A až vás po nějakém čase mravnostní policie, které se jistě také dočkáme, bude na ulici kontrolovat jestli náhodou nemáte na sobě rudé trenýrky, bude to také v pořádku? Za Husáka to došlo tak daleko, že byly považovány za provokaci i poznámky o peří. Za vtipy o Kačeru Donaldovi se zavíralo, (viz prezidentův vězeň Škutina). Takže patrně preventivně zakážeme vyslovovat taková slova jako "Bimbo", "Ovar" ,"Viróza", "Popelníček" "Becher" a některá další? Možná bude urážkou majestátu i slovo "Propiska".

Re: Ty Vaše "tanečky" byly reakcí ministerstva zahraničí na to,:
Autor: B. Brousková Datum: 20.11.2016 12:28

Ovčáček vám asi nakecal, že prezidenti Kiska i Obama, dalajlámu přijali na veřejných záchodcích ,aby jim snad Čína navyhlásila válku a nezabrala jejich území ?

Re: Jak by se hodnotilo:
Autor: B. Brousková Datum: 20.11.2016 12:24

Není náhodou urážkou symbolu naší státnosti, neboli prezidentské standarty s heslem "Pravda vítězí" , dokazatelná skutečnost, že se s ní ohání člověk čtyřikrát soudem pravomocně odsouzený za lhaní? Pátý rozsudek , zatím není pravomocný.

Jak by se hodnotilo:
Autor: P. Kmoníček Datum: 20.11.2016 11:52

neuposlechnutí příkazu soudu omluvit se lživě obviněnému prezidentem?

Re: Přijít s takovým zákonem za úřadování prezidenta,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 20.11.2016 9:08

Což dokazuje svým textem s přiznáním přízně autor tomu kdo považuje půlku národa za blbce

Re: Přijít s takovým zákonem za úřadování prezidenta,:
Autor: K. Křivan Datum: 20.11.2016 8:21

Ty davy, co stáli na ulicích s mávátky byli v té chvíli "blbečci s mávátky" i když tam nebyli dobrovolně. Něco z té blbosti v nich zůstalo po celý život.

Přijít s takovým zákonem za úřadování prezidenta,:
Autor: J. Václavíková Datum: 20.11.2016 1:42

co o svých občanech mluví jako o ,,blbečcích s mávátky", je prostě chucpe!

Re: Ty Vaše "tanečky" byly reakcí ministerstva zahraničí na to,:
Autor: J. Václavíková Datum: 20.11.2016 1:40

Skandální je pouze chování prezidenta, který zpochybňuje politiku naši i našich spojenců a slejzá se s ruskými kreaturami, podílejícími se na anexi cizího území. A v komunistické Číně pronáší obdivné projevy o stabilizaci společnosti.

Pokud byl prezident volen přímou volbou:
Autor: J. Laták Datum: 19.11.2016 18:12

měl by se chovat zodpovědně a nikoho neponižovat. Bohužel se ukázalo, že pro něho nebylo vůbec lehké zůstat alespoň člověkem, i když usiloval o post "velkého zvířete". Už tehdy vystavil smutnou vizitku nejen sobě a zemi kterou slíbil reprezentovat, ale také svým voličům, kteří stále věří, jak moudrého, dobrosrdečného a vtipného strejdu na Hrad zvolili. Pak se na parlamentní scéně objeví komunista Ondráček, zv. Mlátička a slušný člověk, který nikoho nezabil, neokradl, ani nezotročil a má na prezidenta vyhraněný názor, by měl držet hubu?

Talent prezidenta vybírat mezi své nejbližší spolupracovníky ty nejodpudivější figury z nejodpudivějších je dávno znám. Kam se poděla jeho příslovečná bezprostřednost, nebo to byla pouhá role, do které se napasoval při vstupu do politiky? Dneska a je rád, že se může pochlubit rudým hadrem, který nad Hradem nedávno visel a který se ostatně za ním táhne od jeho vstupu do Pionýra. Dnes už to nezachráníme. Ale Karel Schwarzenberg byl alespoň šlechtic z rodovou tradicí, která trvá 700 let.

Važme si svobody, přijít o ni může být dřív, než na nové boty ..

Re: Ty Vaše "tanečky" byly reakcí ministerstva zahraničí na to,:
Autor: J. Jelínek Datum: 19.11.2016 18:07

Ta země ja významná jen pro Vás a Vaše komunistické přátele. Její celistvost? Co to je? Když někoho přepadnu, dám mu do držky a obsadím jeho území, jeho vlast? Celistvost ruského císařství zahrnovala i českoslovenslovenskou "socicialistickou republiku"? Jestli si toto myslíte, pak ano.A prosím, nechte si ty kecy o krutých mniších.

Snaha řešit nedostatek slušnosti zákonem je marná:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.11.2016 17:40

Nebo si tu snad někdo myslí, že mají soudy řešit, jestli věta "Ten Zeman je nějakej chytrej" je obdivná nebo urážlivá?

:
Autor: P. Eugel Datum: 19.11.2016 15:19

A kdyĹž banda levicaku zpochybňuje směĹTMovĂĄnĂ­ naĹĄĂ­ země! To je jako v poĹTMĂĄdku? ChĂĄpu, Ĺže mĂĄte doma rudĂŠ povlečenĂ­, ale tyhle neobolĹĄevicke plky nĂĄs stojĂ­ jen svobodu.

:
Autor: P. Eugel Datum: 19.11.2016 15:19

A když banda levicaku zpochybňuje směřování naší země! To je jako v pořádku? Chápu, že máte doma rudé povlečení, ale tyhle neobolševicke plky nás stojí jen svobodu.

Re: Ty Vaše "tanečky" byly reakcí ministerstva zahraničí na to,:
Autor: J. Řezák Datum: 19.11.2016 11:58

" fakticky zpochybnil územní celistvost" - tak to je asi jako když francouzský prezident přijal v roce (tuším) 1988 Havla na půdě velvyslanectví. To také fakticky zpochybnil celistvost Československa? Anebo jen nas..al Husáka. Souhlasím, že bylo chybou přijmout toho Dalamánka na půdě ministerstva - měli se sejít U Kocoura a bylo vystaráno.

Ty Vaše "tanečky" byly reakcí ministerstva zahraničí na to,:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.11.2016 10:57

že jeden z ministrů na půdě ministerstva fakticky zpochybnil územní celistvost pro nás významné země o které je známo, že je na něco podobného mimořádně citlivá.

Skandální bylo chování dotyčného ministra, který šel proti oficiální politice vlády, jejímž je členem!

Re: "Zcela jistě :
Autor: P. Sulc Datum: 19.11.2016 10:21

To tezko, v Cesku, na rozdil od Ameriky si volite strany, ne osoby. To, ze si zafajfkujete nejake jmeno, neznamena jeste voilbu. Vite kdo kandidival za vas volebni okres? V USA si volime primo osoby a ne strany. Ja take vim, kdo za muj okres kandiduje, kdo vyhral, a komu muzu psat svoji nespokojenost. Vy muzete jen brblat u piva.

Re: "Zcela jistě :
Autor: J. Řezák Datum: 19.11.2016 10:09

V tom případě bude příštím prezidentem Krejčíř nebo Dalík. Už studují v přípravce. A ministrem obrany by mohl být Kajínek.

Vzpomínám si na jednu hezkou příhodu.:
Autor: J. Řezák Datum: 19.11.2016 10:07

Na počátku vlády Václav Havel hledal nějaké lejstro, nemohl najít, až mu padlo do ruky na stole. Tehdy Havel řekl "Ježíši, já jsem vůl". Přiskočil Medek se slovy "Musím Vás nechat zatknout pro urážku hlavy státu". Tak mě napadlo, jestli hanobení prezidenta jím samým je trestné (například skoropoblité korunovační klenoty, k..da v projevu prezidenta, tanečky kolem řitě Velkého Žlutého Otce z Pekingu a další). Anebo jedeme ala Šíleně smutná princezna "Nařízení Jeho Veličenstva se nevztahují na Jeho Veličenstvo osobně."

Re: Nebude ten zákon kontraproduktivní?:
Autor: J. Lepka Datum: 19.11.2016 10:05

Hlavně je potřebné, přinutit úřadujícího představitele, ten nápis na symbolu naplnit!

Re: No jo, sankci za snižování vážnosti prezidentského:
Autor: J. Lepka Datum: 19.11.2016 10:02

Ale v tomto případě instituci a její symboly uráží prvosledově osoba úřad zastávající. Dokonce začala ještě dříve, než do úřadu nastoupila. Pamatujete: soudním výrokem uznaný lhář úřaduje pod vlajkou s nápisem Pravda vítězí. Už jen to by mělo stačit k impeachmeantu.

A jistě je na místě, jak sankcionovat urážku úřadu, jehož představitel ignoruje i soudní rozhodnutí, jak donutit potenciální odsouzené respektovat právní instituce, když primus inter pares je veřejně ignoruje ?

Re: "Zcela jistě :
Autor: J. Lepka Datum: 19.11.2016 9:46

Řešení již načrtl Terry Pratchett v příběhu odehrávajícím se na kontinentu XXXX, též zvaném Čtyřix. Tam jsou politici ihned po zvolení zavřeni a úřadují z kriminálu. Ušetří se tím spousta času.

S chutí jsem si početl názory soudruha Svobody.:
Autor: J. Lepka Datum: 19.11.2016 9:43

Nesporně zajímavé, zvláště v historickém kontextu, že. Stačí vzpomenout předvolební sliby v šestačtyřicátém a na to, jak dlouho jim vydržely. Etc, etc.

Nicméně podnětná myšlenka : hanobení státních symbolů. Jak se vypořádat, aspoň podle aktuálního voliče, s hanobením samým prezidentem? Tuto alternativu s. Svoboda záměrně pomíjí. Ten nápis na prezidentské standartě je v příkrém rozporu se slovy, ovšem i činy současného, tzv. "hanobeného". A pokud se dotyčný nejen že nehodlá změnit, ale ani za své lži omluvit, je sejmutí tohoto křiklavého důkazu selhání jednotlivce jen na místě. Rovněž bych rád znal soudruhův názor na řešení dalšího, resp. jednoho z prvních hanobení : korunovační klenoty. Hanobil prezident nebo choroba???

P.S. K tomu slovníku IV. cenovky. Jste si jist, že poslanci PČR tak opravdu hovoří i do medií jako vᚠklient ?

Re: "Zcela jistě :
Autor: Šofér 51 Datum: 19.11.2016 9:36

Kdo by rozhodoval ? Zřejmě jejich voliči, když by se sliby lišily diametrálně od činů. Jednoduché.

"Zcela jistě :
Autor: I. Mertl Datum: 19.11.2016 8:50

bych se zasazoval o odvolatelnost poslanců a senátorů, kteří ve volební kampani voličům něco slibují a něco jiného pak ve Sněmovně či v Senátu prosazují", říká režisér Svoboda. Ne, že by to bylo morálně nesprávné, jen nevím, jak bychom pak sněmovnu obsazovali. A kdo by o tom, co je "něco jiného", rozhodoval.

Re: Nebude ten zákon kontraproduktivní?:
Autor: A. Hála Datum: 19.11.2016 7:55

Myslíte že pan Schwazenberg obcházel komunistické a socdem poslance a domlouval s nimi "znechucení" pana Zemana? Hmm, to je neotřelá myšlenka.

No jo, sankci za snižování vážnosti prezidentského:
Autor: E. Vašátko Datum: 19.11.2016 6:41

i dalších úřadů bych pochopil, ale jak chcete rozlišit urážku úřadu jako instituce a osoby, která ho momentálně zastává. Ta totiž může být urážkou toho úřadu an sich, bez ohledu na to, jak byla zvolena. Jako právě teď.