27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Proč prohloubit spolupráci zemí V4Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 17.11. 2016 18:33, přehled diskusí

Re: Problém je,:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.11.2016 18:33

Imigrace stačí. Jako program kooperace. A obávám se, že do roka nebudou Vídeňáci už frflat, že jim "Bémáci bořili Rakousko". Arabská sebranka přehodí pořadí "vládních priorit". Data z Francie jsou ostatně jasná. Ale jak komu.

Jen využít čas, kdy "tu ještě nejsou"! Ale faktem je, že "v květnu obyvatelstvo na leden moc nemyslí".

Re: Příliš evropské:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.11.2016 18:28

Neznaje slovo (pojem znám) devširme, četl jsem ho jako devšimné. Takový úplatek za to, že si vás nevšimnou.

Jestli mě nepřemůže skleróza, zařadím ho do svého slovníku.

Problém je,:
Autor: M. Prokop Datum: 17.11.2016 17:26

že kromě imigrace, v názoru na níž je celkem shoda, nemají státy V4 příliš mnoho společných zájmů.

Re: Souhlas:
Autor: J. Pražák Datum: 17.11.2016 16:30

Souhlas. Jen se bojím, že dnešní Bruselský EUrosocialismus užívá sofistikovanější formu vlády než korporativní socialismus (fašismus), nacionální socialismus (nacismus), sovětský socialismus (ten starší znají). Je to socialismus vyššího levelu. Dnešní EUrovůdci nepotřebují černé ani hnědé košile s pendreky a zbraněmi, stačí jim k výkonu moci Lisabonská smlouva, dotace,....Tím získali i hodně přívrženců, kteří jsou napojení na tento nekalý byznys s dotacemi, imigranty,....Byznys je byznys.

Tuto sílu asi přemůže ještě větší síla a když se dívám po světě, tak mimo krachující euroamerické civilizaci připadá do úvahy pouze jediná jakž takž civilizace spojená s dostatečnou mocí - Čína.

Re: Souhlas:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.11.2016 14:59

Též souhlas.

Pokud se soustátí V4 pustí do plotu/nevpouštění neidentifikovatelných, spolupráce, trošku holt bude míň autíček od VW, Langšádlová se z toho picne, mládenci budou mít zbraně (nikoliv pomádu na vlasech) ...... rozhodně to půjde líp, než jednotlivě.

Dokud nevypráskáme, snad zatím volbami, kolaboranty, kteří nás staví do latě před řezači hlav - tedy eurohodnotáře, nehneme se. V roce 1935 také mnozí tvrdili, "že se mámeTřetí Říší inspirovat". Jako přes kopírák.

Souhlas:
Autor: J. Pražák Datum: 17.11.2016 11:23

Ale ubrání se V4 za pár let Spolkovému Chalifátu Německo?

Re: Obávám se, že je tady ještě jeden faktor:
Autor: J. Tachovský Datum: 17.11.2016 10:35

Co si tak pamatuju, tak pod nadvladou Ruska to tu nebylo tak hrozne jako je ted v IS. Takze vychod vypada jako mensi zlo. ale nejlepsi bude zustat ve stredu. V4 uz neni takove nepodstatne oerzavatko jako treba samotne Slovensko. To uz ma nejakou vahu

Re: Obávám se, že je tady ještě jeden faktor:
Autor: P. Lenc Datum: 17.11.2016 9:21

Psal jsem to již dřív, Putin dělá velice chytrou politiku, brilantně využívá patologické neschopnosti evropských politických elit.Není divu, že část nejen českých, ale i evropských občanů na Putinovu politiku slyší.

Příliš evropské:
Autor: Z. Švrček Datum: 17.11.2016 7:05

V4 by měla sehrát tu roli, že se celou slavnou EU, dobrovolně se ničící a podléhající islámu, pokusí z této cesty urychleně odvrátit a pokud ne, tak ji poslat do řiti, či minimálně se vyvázat z jejího područí. Nbaví mne naděje, že budeme platit nějaké "devširme" muslimům.

Obávám se, že je tady ještě jeden faktor:
Autor: E. Vašátko Datum: 17.11.2016 6:06

Země Vyšegrádu a tedy většina těch, co patřily mezi země Varšavské smlouvy pomalu tlačí směrem na Východ (snad s vyjímkou Polska, které má své hlubší historické zkušenosti) i nebezpečí imigrace. Na rozdíl od EU, kde probíhá islamizace celkem nerušeně s pomocí vládnoucích kruhů, se z ruské strany nedá o nějakých muslimských imigrantech nedá mluvit. Bohužel jsou tu jiné vlivy a tak jsou naše státy mezi Scyllou a Charibdou. A vůbec nevím, co bude horší, ale pokud se na to chci dívat střízlivě, čeká nás časem spíš ta cesta na Východ, protože k jakékoliv obraně není chuť a ruskou pátou kolonu už tady máme.