24.4.2019 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Letošní 28. říjen a kdo nám vládneŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 26.10. 2016 23:32, přehled diskusí

To jak jsme na tom :
Autor: B. Rybák Datum: 26.10.2016 23:32

v nové, tentokrát "zelené" říši evropské převážně národa německého (jako jeho EU-hujerská montovna - nový proktorát) a jak je na tom současný západ se svobodou občanů národů a států jistě ví i filozof Bednář. Rozhodl se, že to bude zatloukat...

Letošní 28. říjen a kdo nám vládne :
Autor: V. Plocek Datum: 26.10.2016 21:29

Otázka zda si vládneme sami je již dávno zodpovězená. Český národ je stádo ovcí, vedené beranem, který si dělá co chce, bez ohledu na potřeby a přání stáda. Důkazy? Současné dění to dokazuje. Kolikrát vidíme v TV reakci běžných osob na negativní konání. Např. nelogické zdražování apod. A co na to občan: to je těžké, nedá se nic dělat, musíme ... zaplatit, musíme tak konat atd. atd. A potom se nedivme, že naši představitele konají, jak konají.

Re: To není pravda.:
Autor: M. Prokop Datum: 26.10.2016 20:56

Pruské království možná, německé císařství ne.

Dobrý článek.:
Autor: V. Hák Datum: 26.10.2016 19:30

Souhlas s autorem článku.

Suverenita:
Autor: Z. Vydra Datum: 26.10.2016 19:25

Kdo nám teď vládne, pane Bednáři, na to se u nás mínění různí, ale naše vlády to nebyly tak docela asi nikdy. Kam směřujeme, respektive, kam se nás snaží směřovat, je celkem jasné. Pan Pehe nám již polopaticky vysvětlil, že národní suverenita je překonána a jediná správná cesta je totální integrace celé EU do jednoho státu. Takže nám bude vládnout nějaká centrální vláda z Bruselu nebo odněkud.Z národů se stanou národnosti. Zajistí prý to ohromnou prosperitu celé EU,jednotnou měnu, rovnoměrné rozmístění neomezeného počtu imigrantů po celé EU, bezproblémové uzavírání výhodných dohod s USA, neprolomitelnou hradbu proti agresi Ruska a trvalý mír uvnitř EU.Vybudujeme si silnou EU-armádu, protože přece jako 600 milionový stát s prudce rostoucím HDP budeme snadno moci dávat na zbrojení nejméně těch 600 miliard euro ročně jako 350 milionové USA. Staneme se mocným, všeobecně respektovaným státem v globalizovaném světě. Britové tomu nevěřili a budou litovat.

Občané České republiky, ale ani jiných států:
Autor: K. Janyška Datum: 26.10.2016 18:59

v EU nejsou svobodnými správci svých životů a svýcgh států. Je jím Německo prostřednictvím EU. Je jím tentokrát sofistikovaná, ale o nic méně zločinná, než ty předešlé, IV.říše německá... Dzp.

Re: Nemáte pravdu.:
Autor: F. Navr8til Datum: 26.10.2016 18:48

Vztah Číny a Tibetu je mnohem komplikovanější, než si čeští dalajlámisté představují. Dnes Čína považuje Tibet za součást čínského státu. Ale byly poměrně dlouhé doby kdy tomu bylo jinak. Mnohdy tibetská vojska drancovala čínské oblasti. V době svého největšího rozsahu zahrnovala tibetská říše část Afganistánu, Střední Asie, Indie, Bangladéše, Mongolsko a Čínu. Čína porazila tibetsko mongolský stát v 18. století a od té doby byl Tibet vždy nějakým způsobem svázán s Čínou s výjimkou tzv. jižního Tibetu, který zahrnuje čísti Indie, Nepálu, Sikkim a Bhútán. S náboženstvím je to ještě složitější. Dalajláma je duchovním vůdcem jedné ze čtyř větví budhismu, a to ještě hlavního proudu. Další náboženské odnože lámaismu jsou různým způsobem zkombinovány s dalšími náboženskými vlivy, zejména šamanismem, a dalajlámu neuznávají.

Ztrácíme státní svobodu v EU?:
Autor: P. Urban Datum: 26.10.2016 18:24

Proboha, jak? Něco takového je kumšt dokonce i pro národ, který má v tomto směru bohatou praxi.

Kanada:
Autor: J. Mrázek Datum: 26.10.2016 17:04

Ambasáda Kanady nedostala od Pražského hradu žádné informace o tom, že by občan Kanady Jiří Brady měl od českého prezidenta převzít státní vyznamenání. Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt přitom informoval, že ambasády se informují vždy. Podle komentátora Štěpána Kotrby tak „kauza Brady“ navzdory křiku prezidentových odpůrců končí.

Re: Tibet:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2016 16:02

Vy zkuste pro změnu tenhle článek:

http://manipulatori.cz/o-tradicnim-tibetu-propaganda-versus-fakta/

Re: Tibet:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2016 16:01

Myslíte tím ten odkaz na čínskou bolševickou propagandu? :-D

Re: Tibet:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2016 16:00

Jasně, "pravda" z čínského propagačního výboru strany. Jak jsou ti lidé jenom pitomí...

Re: Začíná nám vládnout Afrika a Blízký východ.:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2016 15:59

Jasně, pátá kolono, laskavě si uctívej svou blbou krávu Merkelovou a

nekecej nám do našich volů. Je ti po nich kulový a stejně tomu ho*no

rozumíš. :-D

Re: Nemáte pravdu.:
Autor: M. Prokop Datum: 26.10.2016 15:46

Tibet v minulosti nikdy nebyl zcela součástí Číny, ovšem nikdy nebyl zcela mimo, na to byl poměr sil příliš výrazně nevýhodný pro Tibeťany a čínské imperiální ambice také nejsou vynález poslední doby. Když byla Čína mocná, Tibet balancoval na pokraji sežrání, když byla slabá, choval se samostatně.

Re: Dobře napsáno.:
Autor: M. Prokop Datum: 26.10.2016 15:42

Infrastrukturu Číňani financují v Africe, tak špatně na tom přece jenom ještě nejsme.

Ale že by nám zde postavili nějaké nové továrny a dodali nějaké originální know how, to mi také nepřijde pravděpodobné. Kupují jen podíly v už existujícím.

Re: Nesouhlasím.:
Autor: J. Šrámek Datum: 26.10.2016 15:24

Nejednou v historii se panovníci honosili titulem ,,Král Český,Polský,Uherský,včetně rakouských zemí a v různé kombinaci.Až posledních 300 let to bylo císařství Rakouské,posledních 50 let Rakousko-Uherské.Obnova ČESKÉHO KRÁLOVSTVÍ po roce 1918 v historických hranicích již nebyla možná.Tak bylo vymyšleno Slovensko (do té doby jen tzv.Horní Uhry) a plebiscitem se připojila Podkarpatská Rus.Po roce 1945 anektována SSSR.Tak,jako bývalé území Polska.Náhradou jim bylo dáno území historického Českého království.(Slezsko,Kladsko)Tolik historie.

Re: Nemáte pravdu.:
Autor: J. Šrámek Datum: 26.10.2016 15:07

Tibet nebyl nikdy v minulosti součástí čínského území.V dávné minulosti toto území nikoho nelákalo a tak zde byla svébytná kultura.Tento kus země uchvátila komunistická Čína.I když lze tvrdit,že existuje jen jediná Čína,nelze území (hranice) tohoto státu svévolně posouvat.Ostrov Formosa také nebyl historickým čínským územím.Před rokem 1945 byl pod japonskou správou.

Dobře napsáno.:
Autor: J. Šrámek Datum: 26.10.2016 14:59

On totiž ani Masaryk se svojí vizí demokracie po vzoru USA nebyl pochopen.Dnešní polorudá garnitura ve vládě se opět hodlá nějak vetřít do komunistických rájů.Ono stále platí Bismarckova věta,že ,,Kdo je pánem Čech,je pánem Evropy"! SSSR nás odděloval od zbytku Evropy pro svoje útočné plány proti tzv.,,Západu".Putlerovské Rusko má podobné spády.Čína si to uvědomuje a holedbá se sliby miliard,které ale jaksi nepřicházejí.Zafinancovat jeden fotbalový klub,to přece nic není.Zainvestovat do stavby mostů,dálnice a podobně,to se neděje.Myslíte si,že firmy orientované na Rusko a nyní jsou ve finanční tísni,až krachu,nejsou obrázkem toho,co lze čekat od čínských ,,investorů"?Získat technologie,zkušenosti z výroby,ale dát někam peníze?To nemůže myslet vážně ani Spejbl s Hurvínkem!

To není pravda.:
Autor: A. Alda Datum: 26.10.2016 14:15

Musím se pana Krystlíka zastat.

Pruské království bylo přímo vzorem demokracie a právního řádu. A v rámci německé říše byl pak pruský král jako německý císař ještě více svázán ústavou a zákony. Dokonce ani nesměl přijmout k audienci ministra bez přítomnosti předsedy vlády!

Nemáte pravdu.:
Autor: A. Alda Datum: 26.10.2016 14:13

Dalaj láma není celostvětově uznávaná duchovní autorita. To tedy ani náhodou. Není za všeobecnou autoritu uznáván dokonce ani v rámci budhismu. Je pouze hlavnou jedné malé sekty - tibetské sekty žlutých čepic (gelugpa). Má v rámci budhismu mnohem slabší postavení než arcibiskup canterburský v rámci křesťanství. Místní Vietnamci, což jsou hlavně budhisté, ho nejen nepozvali do žádné ze svých modliteb u nás, ale nepřišli ho ani formálně přivítat.

Nemáte pravdu ani v tom, že je "výhradně nábožensky representující komunistickými vládci od padestých let soustavně znásilňovaný tibetský národ". Dalaj láma byl vládním představitelem - šéfem tibetské exilové vlády od svého útěku z Tibetu až donedávna. Tuším to nejsou ani celé dva roky, co se toho postavení vzdal.

Re: Nesouhlasím.:
Autor: L. Severa Datum: 26.10.2016 14:11

Pane Čechu, Vaše tvrzení, že nám byla dána svoboda někým jiným je hodně mimo. Malé národy mohou těžko vybojovat svoji svobodu přímým vojenským střetem proti silnému protivníkovi. Zpravidla používají všechny dostupné prostředky, třeba i to, že se snaží zachovat národní uvědomění. V příhodné době pak to může být i vojensky( národy Jugoslávie, dnes Kurdové). Nedávno jsem sestavil výpis z deníku mého strýce-legionáře v Rusku. Některé jeho projevy vlastenectví mne dojaly. Padl v říjnu 1918, naštěstí s vědomím, že byl již spojenci náš stát uznán. Nebyli to jenom legionáři, ale také zahraniční odboj v WW2. Také jsem nepochopil Vaše poslední dvě věty. Kde teď chcete tu krev prolévat? No, na hlavu nám káleli(?) od roku 1526, což není 600 roků, pokusy osvobodit se z jařma byly neslavné, Maďarům se to povedlo napůl, protože jich bylo asi víc.

Re: Mimo jiné možné poznámky,:
Autor: S. Kalužík Datum: 26.10.2016 14:07

Neznám Vás a proto mohu jen konstatovat, že není pamětník, jako pamětník, komunisté ji bezpochyby vnímali velmi svobodně. Musím být tvrdý, ale docela věřím, že i Milada Horáková tu dobu vnímala svobodně a doufala, že příští svobodné volby rozdají karty jinak. Nenalhávejme si však, že vše rozhodla až nešťastná demise ministrů a 25 únor a do tá doby "se nechumelilo" :)

Re: Začíná nám vládnout Afrika a Blízký východ.:
Autor: V. Šťastný Datum: 26.10.2016 14:03

A co vy? Už jste si vybrala nějakou slušivou burku?

Re: Tibet:
Autor: V. Šťastný Datum: 26.10.2016 14:02

Když tak se ještě jednou podívejte na ten odkaz. V době "svobodného Tibetu" panovalo v Tibetu středověké otroctví a krutá teokracie. Myslíte, že to Číňani se svou kulturní revolucí přehodili? Určitě tam povraždili spoustu lidí a lámy vyhnali z jejich chrámů, ale dnes? Pamětníků bývalých pořádků už moc žít nebude, ale po tom co bylo, by se jim rozhodně nestýskalo.

Re: Mimo jiné možné poznámky,:
Autor: L. Severa Datum: 26.10.2016 13:32

Jako pamětník můžu uvést, že jsme tu dobu vnímali jako naprosto svobodnou. Mnoho utajených faktů jsme ovšem neznali. Samozřejmě z dnešního pohledu se jeví věci jinak. Je otázkou zda vidíme i dnes do zákulisí a jaký bude na naši dobu názor našich potomků.

Omyl, pane Prokope,:
Autor: T. Krystlík Datum: 26.10.2016 12:50

Pruské království a pak od roku 1871 Německé císařství byl nejdokonalejší a nejtolerantnější právní stát v Evropě, svobodnější, demokratičtější než Rakouské císařství a to bylo zase demokratičtější a svobodnější než pozdější ČSR. Spojenci věděli velmi dobře, proč v roce 1947 dekretem oficiálně zrušili Pruské království.

Nesouhlasím.:
Autor: P. Čech Datum: 26.10.2016 12:32

Jde totiž o vysoce tendenční pohled na dějiny. Naši svobodně zvolenou cestu nám neznemožni žádný staletí trvající rakouský útlak a násilí. My jsme totiž žádnou svobodně zvolenou cestu neměli a nijak ji nevolili. Pokud v dějinách následujících po Václavu IV poctila Čechy někdy svoboda, vždy jim byla dána někým jiným. Nikdy si ji nevydobyli sami. To platí i o 28.říjnu a je zcela jedno zda 1918, 1948, 1968. Výjimku tvoří snad rok (nejen listopad) 1989, kdy se Češi konečně vzepřeli komunistické diktatuře. Vzniká po staletích skutečně svobodný stát. Bohužel, po nedlouhém čase, Češi svou nabytou svobodu dávají všanc a to vstupem do EU a NATO. Správně ruší RVHP a místo toho, aby se chovali suverénně, svou suverenitu dávají opět všanc Německu, Francii a Itálii, státům, které vládnou Evropské unii. Žádná demokracie zde není, ani v EU, ani v ČR. Nikde tam totiž nevládne většinová občanská vůle, ale tuhá diktatura politiků, politických stran a politických ideologií. A Češi opět mlčí a nechají si kálet na hlavu, stejně jako 600 let před 28. říjnem 1918. Podle mne bude ještě dlouho trvat, než Češi pochopí, že si svou svobodu, skutečnou svobodu suverénního státu musí vybojovat sami, třeba vlastní krví. Stále totiž platí, že kdo není ochoten si svobodu vlastní krví vydobýt, nestojí za to, aby ji vůbec měl.

Libertariáni:
Autor: I. Schlägel Datum: 26.10.2016 12:30

nemají rádi Ameriku? Tak to mi něco uniklo.

Re: vlku pse .:
Autor: J. Vlček Datum: 26.10.2016 12:06

Hejhulo přidej grády, ať se konecne zase od srdce zasměji.

Re: Tibet:
Autor: M. Prokop Datum: 26.10.2016 11:27

Čistě pro zajímavost, víte něco o Číně v době, kdy okupovala Tibet a potom? Říká vám něco pojem "kulturní revoluce"?

A i kdyby Čína té doby byla demokratická, proč by měla okupovat Tibet? Vždyť tam nebylo ani těch 99 pragováků, aby ji tam pozvali.