16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Taková normální rodina

Jeden by řekl, že diskuse na téma rodina v českém právu vyvolá nejen obrovský zájem odborníků různých odvětví, neboť rodina je pojem multidisciplinární, ale též že se přítomní neshodnou a diskuse bude bouřlivá, konfrontační a nesmiřitelná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 23.9.2016 19:12

No.. teď v TV zaznělo,

že Sobotka kvůli volbám potřebuje protlačit a přijmout to "zálohové" vyplácení alimentů matkám za ty neplatiče..

Jo... zálohově.. uff.. lháři..

J. Chaloupka 23.9.2016 11:51

Však ono se to vrátí. Až přijde skutečná krize,

a ona, pokud nezměníme směr, myslím v Evropě, tak skutečně přijde. Tak až přijde, přežijí jen opravdu soudržné rodiny. Všechny ty homo, single, samoživitelé atd. prostě vymřou nebo se stanou součástí té rodiny.

Po první světové válce se říkalo, že horší už nemůže přijít. No a ona byla do dvaceti let. Teď se také tvrdí, že v Evropě se už neválčí. Zatím.

H. Balzám 23.9.2016 10:10

No, nevím,

ale jestli ta tradiční rodina je tak chatrná, že potřebuje neustálou péč státu a úřadů, pak to asi zas takový terno nebude, co? A nebylo by vůbec lepší, kdyby se do takových věcí stát vůbec netlačil? Stát je náš majetek, ne že my jsme majetek státu!

M. Prokop 23.9.2016 10:31

Re: No, nevím,

Neustálá péče škodí, to ano. Lepší by bylo, kdyby stát nepečoval ani neškodil.

V. Vaclavik 23.9.2016 16:19

Re: No, nevím,

Jenze panove, tomu se rika laissez faire kapitalismus a tak se to nestane.

Jste vy zastanci i toho, aby stat ani nepecoval ani neskodil take v podnikani? Dle meho nazoru tu v principu veci nejde o nic jineho, nez kdyz prijde na ty rodiny, do kterych stat vrta stejne jako vrta do podnikani. A ty priklady, kdy se stat snazi suplovat rodinu (ustavy pro deti, davky pro svobodne matky), ty jsou analogicke statnimu hospodareni, podnikani.

A. Alda 23.9.2016 8:21

Pozoruhodné,

jak ničitelé rodiny a její nepřátelé najednou proklamují, jak si rodiny váží a jak jim osud rodin leží na srdci. Např. ta Marxová nebo Westphalová nebo Uzel ...

Hnus je to, pokrytecká špína a hnus.

J. Kanioková 23.9.2016 10:02

Souzním..

J. M 23.9.2016 7:57

Pořád mi nikdo nevysvetlil jaký je rozdíl z hlediska vlivu na dítě a mezilidské vztahy mezi manžely, kteří si nerozumí a dvěma nesezdanymi lidmi,kteri si nerozumí ale žijí spolu......osobně kromě úředního lejstra nevidím žádného rozdilu.

T. Marný 23.9.2016 8:24

Re:

Rozdíl je především v příjmech. Sezdaní nedostanou nic ( téměř ). Nesezdaní/ " samoživitelky " ( většina z nich ), i když žijí vlastně jako sezdaní, dostávají od státu všelijaké příspěvky na živobytí ( za podpory neziskovek, ombudsmanky ).

A. Alda 23.9.2016 8:29

Ano.

To je výhoda pro ženy.

Výhodou pro muže je, že když je ty ženy vyhodí nebo je zkusí vyměnit za jiného nebo učiní soužití nesnesitelným, nemusí se s nimi dělit o svůj majetek a byt, dům, auto... a občas ani nemusí platit alimenty, nejsou-li ani uvedeni v rodném listě. A ušetří za rozvodové právníky.

t. peterka 23.9.2016 8:33

Re: Ano.

..to máte pravdu..a náklady pak hradí ti ostatní troufnu si dodat.

:-)

A. Alda 23.9.2016 8:40

Jo, a politikové to tak prosazují.

Hlavně ti, co je paní Kolářová cituje.

P. Princ 23.9.2016 8:37

Re:

Nesezdaný pár má blíž k nezodpovědnosti a rozchodu, ekonomický provoz takového svazku je jiný, a děti to vnímají. Dítě : rodiny mých kamarádů jsou ...ovi, ale můj tatínek se jmenuje jinak než maminka.

J. Lepka 23.9.2016 9:59

Re:

Již za mého mládí, a to je už dost vzdáleno, si ženy nechávaly v manželství své původní příjmení a to z různých důvodů. Takže v tom to nebude. Spíš je zajímavé sledovat, jak je v mnoha z nás zakořeněn křesťanský náhled na problém. Ten ovšem pouze kopíroval starozákonní a tedy v podstatě starověký vztah a de facto se jednalo vždy o dědictví a následnictví.

V. Vaclavik 23.9.2016 16:37

Re:

Uderil jste hrebik na hlavicku. Tedy v te prvni vete, s temi jmeny to nejspis neni az tak dulezite, jak tu pisi jini.

P. Princ 23.9.2016 16:56

Jedno příjmení v rodině

je důležitý stmelující symbol. Podobně jako název státu. Rodina je malý stát. Nemělo by to v ní vypadat jako v naší kotlince, kde už dvacet let hledáme jednoslovné jméno pro to naše ehm, ehm... Česko.

A. Sedláčková 23.9.2016 8:50

Re:

Pokud nechápete např. takovou zdánlivou maličkost jakou je pro dítě mít stejné jméno jako jeho rodiče, asi je zbytečné cokoliv vysvětlovat.

P. Boublíková 23.9.2016 8:58

Re:

Ani já to nechápu. Ackoliv jsem vdaná, nechala jsem si své původní příjmení. Děti s tím neměly nikdy žádný problém, jmenují se po manželovi. Stejně tak dcera neprovdane neteře se jmenuje po otci. Kde význam stejného příjmení vidíte?

J. Tachovský 23.9.2016 9:58

Re:

No asi jste to manzelstvi nebrala zas az tak vazne. Proto jste si nechala sve divci jmeno.

P. Boublíková 23.9.2016 10:16

Re:

No vy do mě vidíte jak do skleničky :-)))

Ale zatím mi vydrželo 30 let.

P. Vaňura 23.9.2016 9:46

U manželů - herců, kde si žena zpravidla ponechává

své dívčí jméno je rozdílnost jmen otce a matky pravidlem, notabene, když herec navíc užívá umělecký pseudonym.

J. Kanioková 23.9.2016 10:01

Re:

Autor: J. M 093 Datum: 23.9.2016 7:57... "Pořád mi nikdo nevysvetlil jaký je rozdíl z hlediska vlivu na dítě"

Tlak na VÝCHOVU od dětství - k zdravému rozumu, k povinnostem, k ODPOVĚDNOSTI.. NEZLEHČOVÁNÍ primárního VÝZNAMU klasické rodiny a naopak zdůrazňování..

Potlačit to, aby se výchova vlivem jakékoliv byrokratické či modernistické party zaměřila na usnadnění rozpadu, omlouvání důsledků.. Ulehčování důsledků nezodpovědným rodičům.. např. že bude stát platit "zálohově" výživné za flákače, které pak nikdy z nich nevyrazí..

Neodebírání dětí do "pěstounského byznysu" (jedině jako naprosto poslední možnost)

T. Marný 23.9.2016 5:32

Maminkou pečovatelkou a tvůrkyní rodinného tepla.

To bylo ještě za našich mladých let, kdy k tomu byly dívky vychovávány svými matkami, babičkami. Nyní matky, babičky nemají čas a tak jsou vychovávány společností ( médii, neziskovkami, reklamou, za podpory " šílených " stáních úřednic ). A výsledky se projevují. Přednost má vše jiné, než zachování rodu, gruntu. Ubavit, usportovat se je příjemnější, než se obětovat pro rodinu. Kde jsou ty doby, kdy byly matky hrdé na to, že vzali syna na vojnu a bude z něho chlap.

T. Marný 23.9.2016 5:33

Re: Maminkou pečovatelkou a tvůrkyní rodinného tepla.

státních

A. Alda 23.9.2016 8:26

Jo, přesně.

Dneska hustí mladým holkám ze všech stran, oficiálně (škola) i neoficiálně (debilní časopisy), že kariéra je přednější a že nejprv musí dostudovat dvě vysoké školy, než se budou moci vdát, a že si mají užívat nevázaného života, dokud jsou mladé.

No a když už pak mladé nejsou, tak se diví, že ti potenciální partneři už také ne a že oni mezitím, zatímco se dívky bavily a "vzdělávaly", dospěli na základě zkušeností svých i svých starších známých a dnes i otců a ba i dědečků ke zjištění, že právně se svázat s těmito "vzdělanými" ženami, co si života už užily, by pro ně mohl být extrémně nebezpečné.

V. Vaclavik 23.9.2016 16:35

Re: Jo, přesně.

Tady jde z casti o to, ze vezmou-li se rekneme dvacetileti, pak spolu v prvnich letech v tom manzelstvi do jiste miry dospivaji a tim se lepe poznaji - lide byvaji opradu dospeli az nekde ke tricitce veku, nebo mozna v petadvaceti.

Vezmou-li se po triceti letech veku, pak uz se berou 'hotovi lide' a tam je to dost velka sazka do loterie. Mnozi v tom veku, rekneme triceti peti let, uz maji zavedene zivotni zvyky a nebudou o ne chtit prijit a kdyz se budou museet prizpusobit, budou to drive nebo pozdeji citit jako velkou krivdu, coz muze vest az k rozvodu. Sice sam nejsem toho pravidlem, ale lide by se meli brat dokud jsou jeste nezrali, dokud jsou 'impresivni' (mlade divky koho vidi, do toho se zamiluji) a jsou schopne zazit neco jako to zamilovani, jak ho vidi ve filmech.

P. Vaňura 23.9.2016 19:12

Na tom, co jste napsal je dost pravdy, starší lidé se

hůře přizpůsobují a v 35 letech už jsou zakotveni ve svých zvycích...

P. Boublíková 23.9.2016 5:15

No je to sice

hezké, že nepropagovali svazek muže, fenky a věšáku na klobouky, ale zaznělo tam, že příroda v žádném případě nenaprogramovala muže monogamně a že párové manželství je umělý konstrukt, který kdysi vznikl z ekonomických důvodů? A ty důvody pozvolna pomíjejí... Jeden otec plus jedna matka v rodině, to je totiž skutečně dané kulturně (a tudíž chatrné jako každý "civilizační nátěr").

P. Princ 23.9.2016 8:26

Re: No je to sice

Máte pravdu v tom, že biologicky je člověk promiskuitní tvor, a s tím nikdo a nic nepohne. Jenže člověk má taky své JÁ, svůj intelekt a bohatou citovou výbavu, což rozhodně není chatrný civilizační nátěr.

A. Alda 23.9.2016 8:43

Monogamní trvalé manželství

je tradiční rys indoevropských národů v Evropě. Bylo to tu standardem dávno před přijetím křesťanství. A zda to vzniklo z ekonomických důvodů, to je sporné, to nikdo nikdy nijak nedoložil. Jde jen o spekulaci.