25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

MIGRACE: Bratislavská dezorientace

Bratislavský summit Evropské rady se poprvé konal bez účasti Velké Británie. Ale Británie právně i fakticky je stále ještě členským státem EU. Dokonce ještě ani nestihla aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy, který pojednává o odchodu z Unie. Tak proč Britové v Bratislavě chyběli?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Krystlík 26.9.2016 9:03

Re: Problémy s větrníky jsou VÝHRADNĚ důsledkem toho,

Zachytil jsem jen zprávu v denním tisku bez Vámi požadovaných podrobností. Začal se testovat systém jeden větrník - jedna turbína s tím, že se dá více větrníků spřáhnout.

J. Jurax 25.9.2016 23:47

Re: Paradox

Ehm - " Co vy vite, jaka by byla situace v energeticke soustave zeme za podminek volneho trhu, kdyby ta fungovala dostatecne dlouho, aby stacila odhodit dedictvi nasi socialisticke totality a polistopadove mekke demokraticke totality? Na volnem trhu nemusi firmy delat zadny altruismus, ale proste a jednoduse prodaji v jiste dobe svuj produkt levneji a vemte na to jed, ze kdyz tem zlym kapitalistum nebudou branit pracovni a jine zakony, tak rozjedou nejakou energeticky narocnou vyrobu prave v techto casech levne elektriny a casem uz nebodou zadna hlucha mista, vzdy bude nekdo, kdo tu vyrobenou energii vyuzije."

Ono jsou i státy po světě, a rozvinuté, co nemusí odhazovat dědictví socialistické totality - a neřekl bych, že by to tam specielně v energetice zas až tak ideálně fungovalo - a že naopak u nás to funguje tak blbě.

Ovšem ideově to máte bezesporu správně a teoreticky taky.

A ještě - "Volny trh je totiz ve svem vysledku socialnejsi, nez ten vas statni socialismus a nemusi se uchylovat k altruismu" - ehm, proto asi v Anglii před stopadesáti a více lety za kralování volného trhu (i trhu práce) zaváděli zákony na tehdejší dobu sociální - třeba že by se nemělo pracovat víc jak dvanáct hodin a že dětská práce se nesmí - aby nebylo vše jen na altruismu ... dnešní problém je jen v přemrštěnosti toho sociálna, nikoliv v tom, že ono sociálno je.

J. Jurax 25.9.2016 23:34

Re: Problémy s větrníky jsou VÝHRADNĚ důsledkem toho,

Ve zkušebním provozu v Německu jsou malé větrné elektrárny s jedním nebo několika větrníky napojenými na zařízení rozkládající vodu na kyslík a vodík, přičemž vodík se používá pro pohon turbiny ... inu, ve zkušebním provozu je leccos. Mimochodem - nemáte odkaz, jak jim tohle vychází ekonomicky? Jak ten vodík skladují? Kyslík vypouštějí do luftu nebo ho skladují taky?

J. Jurax 25.9.2016 23:25

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Prostě byla. I Německo má armádu a státy kolem něj taky - mimo jiného.

Co tragicky nebylo, byla vůle problém s využitím existujících možností řešit v zájmu obyvatel Evropy; místo toho strčila šílená Anděla i věrchuška EU hlavu do písku, invazory vítala a problém nejen ignorovala, ale svým konáním jej posilovala.

Stát, co není ochoten, ač je schopen, bránit své hranice před nájezdwm invazorů si nezaslouží existovat; pro EU to platí tuplem.

A političtí představitelé, co nejsou schopni a ochotni bránit svou zemi, v níž byli zvoleni, před nájezdem invazorů patří před soud s obviněním z velezrady.

J. Václavíková 25.9.2016 23:08

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Jste vůbec schopen pochopit onu jednoduchou informaci, že prostě kapacita na zadržení oné hypotetické první vlny prostě nebyla?

M. Prokop 25.9.2016 20:54

Re: Není to omyl, je to záměr!

Když někdo ten kapitál má, tak holt ho někam investuje.

Naše chyba, že jsme tu měli komouše a tím pádem je kapitál v (_!_) a nový se tvoří pomalu.Navíc tomu brání všemožné směrnice a jiné EUnijní blbnutí.

P. Mach 25.9.2016 20:26

Cílem pošahanců rybákova typu

je zlikvidovat si mozek velkými dávkami levného chlastu. A je vidět, že je na dobré cestě toho cíle dosáhnout.

J. Spousta 25.9.2016 20:22

Re: Zapomněl jste na možnost snížit daně

Na postřílení zbylých indiánů to mohlo tenkrát stačit bohatě. Od té doby jim trochu narostly ambice a také pořádně vykoumali jak se to vlastně má s lidskými právy.

B. Rybák 25.9.2016 20:20

Není to omyl, je to záměr!

Cílem bohatých neokoloniálních západních států je sociálně parazitický stát financovaný z území ovládaných jejich zahraničním kapitálem (např. montovnami) v němž na státu zcela závislí voliči udržují u moci morálně zdegenerované "elity" (podobně jako na konci republiky v antickém Římu)!

J. Spousta 25.9.2016 20:11

Re: Paradox

To ale není problém Německa a jemu blízkých států. A disproporce mezi jakýmkoliv vyspělým státem Evropy i po odečtení socialistického rozhazování a státy Afriky a BV je i tak stále nebetyčná. Takže jakmile se sem ti lidé nějak dostanou, tak buďto budeme mít všichni kliku a najdou si práci, nebo se nějak přiživí na sociálním státu, nebo budou žebrat a krást, či něco ještě horšího - a bohužel je z těchto důvodů potřeba chápat tuto sociální pomoc i jako svého druhu výpalné.

Nicméně základní otázku, jak rozdělit daňové výnosy, aby tu neprobíhala dávková turistika to neposouvá.

P. Vaňura 25.9.2016 20:10

Zapomněl jste na možnost snížit daně

V USA kolem r. 1870 stačily vládě daně v sumě 4% HDP! A inflace byla (při směmitelnosti dolaru za zlato) 0,1% ročně.

P. Vaňura 25.9.2016 20:02

Musím Vás zklamat, účinnost 60% už možná dosahují

některé elektrárny na plyn (resp. s paroplynovým cyklem, tedy plynovou turbínou na vstupu a parní kotel s turbínou, vytápěný výstupem), ale s uhlenými to je o dost slabší (těsně nad 40%). Maximum, dosažené u jaderných elektráren je 40% a běžně jen cca mírně přes 30%. To celé vyplývá z druhé těty termodynamické, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Carnot%C5%AFv_cyklus.

V principu to znamená, že na vstupu do tepelného stroje (např. turbína) musíte mít medium o co nejvyšší teplotě. Třeba takový kotel na páru o teplotě přes 600 stupňů je problém. https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektr%C3%A1rna_Ledvice

Z výše uvedeného též vyplývá, že ztráty v systému větrník - elektrolyzér - tubína na vodík budou přes 50%.

B. Rybák 25.9.2016 19:41

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Každý stát by tehdy určitě zabránil masovému přílivu neloajálních imigrantů. Ten umožnilo až vítězné multikulturní politicko-korektní státní náboženství!

M. Prokop 25.9.2016 18:39

Re: Paradox

Od každého kousek.

Problém je, že na sociálno se dává více než se vybere.

M. Prokop 25.9.2016 18:35

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Tak znova: Kdyby hned první přišedší mazali do lágru a z něj si sháněli kdo je přijme (jako uprchlíci ze soclágru) a napsali to svým příbuzným a známým, tak by se další vlny konaly v mnohem menší míře.

Převaděčům by se blbě tvrdilo, jaký ráj připrchlíky očekává.

T. Krystlík 25.9.2016 18:09

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

To by nešlo. V každé vlně jich bylo mnohonásobně více než kapacita Ellis Islandu.

M. Prokop 25.9.2016 17:57

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Pokud by hned ti první na něčem jako Ellis Island skončili a neprodleně to nameldovali příbuzným a známým, nápor by se nekonal.

T. Krystlík 25.9.2016 11:53

Re: Problémy s větrníky jsou VÝHRADNĚ důsledkem toho,

Větrníky vlivem nestability kmitočtu vyráběného proudu, tedy vlivem ztrát následným usměrněním a přeměnou na přesně na 50 Hz (v Evropě) mají účinnost pouze 5 %. Pro srovnání: tepelné až 70, atomové až 98 %. Jeden větrník přitom stojí přes dva miliony euro.

Zázračné akumulátory řeší jen akumulaci přebytečné energie - lepší řešení jsou přečerpávací elektrárny. Ve zkušebním provozu v Německu jsou malé větrné elektrárny s jedním nebo několika větrníky napojenými na zařízení rozkládající vodu na kyslík a vodík, přičemž vodík se používá pro pohon turbiny. Výhoda: vyšší účinnost, protože proud vyrobený větrníkem není nutné usměrňovat a převádět na střídavý o konstantní frekvenci.

T. Krystlík 25.9.2016 9:48

Re: Paradox

Samozřejmě, že tomu tak je, jak píši já. Co se týká cen, je nejjednodušší srovnávat ceny totožného zboží v Lidlu ČR a v německém (asi tak 1/3 sortimentu)! Jinak platí to, co jsem napsal. Kupuji v ČR je to nejnutnější, ostatní v D. V ČR je levnější ovoce zelenina, ale hned druhý nebo třetí den v ledničce hnije, což zelenina a ovoce od stejného dodavatele v D (pro srovnání LIdl zásobuje stejným ovocem a zeleninou jak obchody v D, tak v ČR, přesto jsou rozdíly v nastoupení hniloby), pečivo od pekaře je v D dražší (dost neporovnatelné, protože v ČR je jich málo), o něco dražší je v D hovězí maso. To je vše.

České šunky jsou odporné - buď z nich teče žlutozelená voda nebo jsou nacpány želatinou, aby více vážily, české buřty a salámy se nedají žrát. Chcete-li neněmecké srovnání s českou nekvalitou, zajeďte si pro šunky a uzeniny do Slezska (PL) nebo do A.

T. Krystlík 25.9.2016 9:35

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Ellis Island by nápor jako loni do D jen rozměrově nezvládl - porovnáváte nepoměřitelné.

J. Spousta 25.9.2016 9:31

Re: Problémy s větrníky jsou VÝHRADNĚ důsledkem toho,

Nedávno nějak českej maník s čínskými miliony za zády na aktuálně prezentoval nějakou revoluční baterii, co by ty větrníky možná vrátila do hry. Ale jestli to není nějaká fantasmagorie, to teda nevím...

J. Spousta 25.9.2016 9:22

Re: Paradox

Špatně rozumíte textu. Bolševici plánovali "co" a v "jakém" množství se má vyrábět bez ohledu na potřeby trhu. O tom není tato diskuze. Pro zjednodušení: co s penězi, která vyberete na daních ? Sociální smír ? Rozvoj ? Projíst ? Megalomanie ? Rozkrást ?

L. Novák 25.9.2016 9:09

Re: P. Rudolf

Zalez zpátky do žumpy, agitátore komunistický!

L. Novák 25.9.2016 9:08

Re: Mimořádně hloupý článek

Co chcete po magorovi s mozkem vypláchnutým komunistickou ideologií? Ten už mozek ani kritické myšlení nemá. :-/

L. Novák 25.9.2016 9:05

Re: Mimořádně hloupý P. Rudolf

A problém je, že komunističtí agitátoři vašeho ražení už zase lezou z děr...

L. Novák 25.9.2016 9:03

Re: P. Rudolf

Potíž je, že kdejaký dement agituje tam, kde o něj nikdo nestojí.

L. Novák 25.9.2016 9:01

Re: Paradox

Jasně, zavést socialisticko - komunistické centrální plánování! :-) A všeobecný dohled nad potřebami občanů a prodejem zboží v obchodě prostřednictvím EET elektronické evidence chování občanů s centrálním dohledem a plánováním jejich potřeb a uspokojování...

Nezapomněl jste se probudit ze sna o báječném životě v Babišově otroctví?

L. Novák 25.9.2016 8:54

Re: Paradox

1. Levnější a kvalitnější v Německu? Naprostý nesmysl! Nikde nevidím zástupy občanů ČR chystající se o víkendu na nákup do Němec, jak tomu bývalo za komunistického režimu (DDR/NDR - vysněné ceny řady druhů zboží, které se k nám přes hranice nesmělo vyvážet a celníci ho na hranicích zabavovali - to byl socialistický princip v praxi).

2. Když řetězec zdražuje nějaké zboží, přestanu kupovat a počkám si, až ho zase zlevní, a nebo dá do akce za nízkou cenu, aby se ho zbavil. :-P V Kauflandu to funguje spolehlivě. :-P Vaše lamentování nad skutečností, že už nežijeme v totalitním komunistickém režimu (nebo stále ještě ne? :) Mi připadá směšné.

J. Spousta 25.9.2016 8:49

Re: Paradox

Tak alespoň že ta blbina není ošklivá :-)

Ale vážně. Étos kapitalismu je ve svobodě podnikání, ve svobodě života jednotlivce a odpovědnosti za svá rozhodnutí. Je to podle mého soudu ideální myšlenková struktura pro společnosti nově vznikající, nebo procházející hlubokou transformací. Jenže během procesu krystalizace takové společnosti většinou vyplouvají na povrch strukturální problematická místa - prostě lidský rod si nese nějakou svojí historii a skryté vzory, ke kterým se pořád vrací. Tato místa pak začínají odčerpávat značnou část té původní energie.

Nadprodukcí zde nemyslím socialistické vyrábění zbytečností na sklad, ale "potenciál" ekonomiky uživit více lidí, než kolik pro ní pracuje. Čili jde o diskuzi, jakým způsobem naložit s touto sílou.

M. Prokop 24.9.2016 23:30

Re: Proto říkám, že někdy kolem r. 1910 by kterýkoliv

Máte pravdu, Ellis island.

Každopádně si v USA, zemi imigrantů, tu imigraci v rámci možností hlídali. Pokud ji někdo neudržuje v únosných mezích, dost riskuje.