20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

SVĚT: O sankcích a totalitě

Severní Korea uskutečnila minulý týden svůj největší pokusný jaderný výbuch a nepokrytě hrozí svému okolí. Velmoci jsou rozhořčeny, ale de facto bezmocné. Rada bezpečnosti OSN se zmohla jenom na úvahy o zpřísnění již dlouhá léta existujících sankcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 16.9.2016 16:51

Francouzsky prezident

Francouzsky prezident byl u Fidela. Kdypak se prodejna Francie chysta k Kimovi? Mozna by si Kim mohl precist neco o Mnichovu predtim nez se s nimi bude vubec bavit.

E. Erat 16.9.2016 17:00

Re: Francouzsky prezident

No, návštěvu a servilnost pana Hollanda u Fidela jsem tady již níže popsal. Ale, na jeho obranu zase musím korektně říct, že nebyl sám. Dnes se tam dveře netrhnou. Kuba není bohatá nevěsta jako třeba Irán, ale je žádaná nevěsta. A proč najednou USA změnily ten svůj " zásadový " postoj ? Je to zcela jednoduché, pos.... se strachy, že by se tam znovu mohlo vsáknout Rusku. A jako Putin nechce, aby mu NATO šlapalo po dvorku Ukrajiny, tak USA nechtějí aby Rusko šlapalo po dvorku USA.

J. Kanioková 16.9.2016 18:06

Přesně..

M. Hoblík 16.9.2016 14:59

KLDR si dělá, co chce!

A troubové z USA se nechají vyprovokovat a předvádějí se silou své armády v oblasti, která není jejich. Jeden větší hlupák, než druhý.

M. Prokop 16.9.2016 15:38

Re: KLDR si dělá, co chce!

Jo, KLDR a Korejská republika, krásný příklad států, vyšlých ze stejného základu a dnes zcela jinde.

http://zpravy.idnes.cz/satelitni-snimky-kldr-a-nedostatek-elektriny-fas-/zahranicni.aspx?c=A150209_191524_zahranicni_ert

Pokud tou poslední větou myslíte sebe, nemýlíte se.

B. Rybák 16.9.2016 13:51

Výborný článek!

Dokud má "totalita" podporu většiny svých občanů, nedojde v ní k žádné změně. Jejich podporu neztratí, dokud existují plošné hospodářské sankce, "dokazující" nepřátelství vůči jejich státu, národu, politickému systému...

Ten, kdo podporuje (genocidu podporující) režim v Saudské Arábii... určitě nemá monopol na morálku!

J. Kanioková 16.9.2016 18:07

Naprostý souhlas

I. Schlägel 16.9.2016 12:26

Nu dobrá, co místo sankcí?

Jinými slovy, po ruském dobrodružství na Ukrajině jsme měli s Ruskem zintenzívnit obchodní výměnu, navázat družbu s jejich městy a pozvat Putina na vinobraní? To jako aby si Rusové uvědomili, že ty, ty, ty, tohle se nedělá?

A. Alda 16.9.2016 12:42

Katalogy zásilkového zboží.

A filmy. A časopisy. Ne politické!

M. Prokop 16.9.2016 16:10

Re: Nu dobrá, co místo sankcí?

Ano, sankce jsou to minimum, aby to vypadalo, že se něco dělá a dá se na tom jakž takž shodnout.

J. Šimek 16.9.2016 10:41

Kdo sankce bojkotuje? Čína a Rusko, bolševičtí bratři.

P. Spáčil 16.9.2016 17:20

Re: Kdo sankce bojkotuje? Čína a Rusko, bolševičtí bratři.

Rusko bojkotuje sankce?

Jako sankce proti nim?

A Čína se k nějakým sankcím přidala?

Jste mě rozesmál.

A i takoví jako Va mají právo volit. (:-))

V. Bartl 16.9.2016 10:24

názor

pro mne je zajímavá věc. Když má nukleární zbraně Korea, tak je to špatné, když je má Rusko, USA, Franice, tak je to dobré. Kromě Japonska nebyly použity. Jen za šílené peníze, chybějící jinde, nejprve štosovány, potom likvidovány. Hezký svět, ne?

S. Netzer 16.9.2016 10:29

Re: názor

V USA a Francii nemusí lidé chcípat hlady kvůli megalomanickým choutkám vládců z vlastní milosti.

I. Schlägel 16.9.2016 12:22

Re: názor

Pravda.

P. Spáčil 16.9.2016 17:23

Re: názor

koukám že nick Neser se vrací na hlavní stranu.

M. Prokop 16.9.2016 15:40

Re: názor

V případě Ruska je to taky špatné.

Ale nukleární zbraně nám zajistily hezkých pár desetiletí bez velké války. Hezké, ne?

S. Netzer 16.9.2016 10:09

Dialog a spolupráci se Severní Koreou

přenechte klidně Číňanům.

Je to jejich zadní dvorek.

A. Alda 16.9.2016 12:43

To není pravda.

Sousedí také s Ruskem a Jižní Koreou a od Japonska je na dostřel.

M. Valenta 16.9.2016 8:57

Rezignace.

Bez sankcí by to bylo celkově ještě horší. To by to dopadlo,kdyby se podle návodu pana Weigla řídili např. rodiče při výchově dětí. Podobně se to dnes praktikuje ve školách - vše dovoleno. Sankce někdy fungují, někdy ne. A důvodem proč ve většině případů nefungují je podpora režimů pod sankcemi režimy podobnými. Jak zpívá Vladimír Mišík: "Co dělat, jen se nedat zmást".

R. Morava 16.9.2016 9:35

Re: Rezignace.

Máte pravdu. Dětem taky musíte dát jasně najevo, že udělali něco špatně. Stejně tak pochybnýcm rádoby "civilizacím" Blízkého Východu by měl někdo ukázat že se středověkem se budeme bavit jako se středověkem. A to nikdo nedělá. Naopak dnešní ultralevičáci = politický mainstream EU dělají, že je vlastně ten Islam v pořádku. Jak se pak můžou zastydět a něco změnit?

Pan Weigl má ale pravdu v tom že vytvořením vnějšího nepřítele se Korejský režim utužuje (něco podobného bylo i ve filmu Sexmise). Ono i Křesťané ví, že to "Oko za oko, zub za zub" je špatně. Jak ale na KLDR? Jak jim vysvětlit, že dělají něco špatně? I když tam pošlete vojáky, místní jejich demokracii nepřijmou jak je vidět v Arábii, musí na to přijít sami. I Čína to vyřešila tak, že se sama otevřela světu.

M. Valenta 16.9.2016 10:51

Re: Rezignace.

Čína má S. Koreu u nohy na řetězu k zastrašování a k dráždění podobně jako borec v teplákovce bojového psa.

E. Erat 16.9.2016 9:56

Re: Rezignace.

Musím se smát, když si vzpomenu jak se před pár lety nechávali někteří politici zavírat demonstrativně na Václaváku do klece, aby tím vyjádřili solidaritu s Kubou. Např. Jan Ruml, Kocáb, Kare Sch. atd. A jak jsme byli chváleni, za náš nekompromisní postoj jak od USA tak od některých zemí EU. A jen Obama naznačil, že chce s Kubou normalizovat vztahy, ukončit sankce tak se na Kubě dveře netrhnou. Hollande, který o Fidelovi dříve říkal, že je to zločinec si považoval za čest, že ho Fidel osobně přijal a řekl " Jsem potěšen, že jsem se mohl setkat s živou legendou". To se Fidel tak změnil, to je jiný režim než předtím, a disidenti radostně křepčí v ulicích Havany ? Ne, jsou stále v lapáku nebo aspoň pod kontrolou režimu. A kde je dnes spacák Ruml a ostatní právdoláskaři, proč netráví zase obvyklou hoďku v kleci ? Je to celé komedie. Jako ty různé sankce.

J. Šimek 16.9.2016 10:44

Re: Rezignace.

Není Fidel, jako Fidel, majiteli s.r.o.

M. Valenta 16.9.2016 11:03

Re: Rezignace.

No a to je právě ta mizérie a smutná realita současné vrcholné politiky, kterou p. Weigel chce ještě posílit. Ti Vámi vysmívaní pánové se alespoň snažili. A představa, že se nakonec všichni sejdeme a dohodneme, darebák i džentlmen, v jedné rodině, jako na konci onoho slavného filmu, se mi nelíbí.

E. Erat 16.9.2016 11:17

Re: Rezignace.

Moje chytrá babička vždy říkala, snaha se nehodnotí. Hodnotí se výsledky. A měla pravdu. Že se např. naši fotbalisté stále snaží, je jistě hezké a chvályhodné. Ale, že jsme klesli v tabulce mužstev z celého světa, co do kvality a výsledků na 42 místo. A že před námi jsou takové státy jako Pakistán a Alžír je trpká realita. A už vůbec snaživé politiky typu Hujera svět nepotřebuje. Potřebuje politiky za kterými jsou znát výsledky jako byl třeba Regan, obzvláště v této době. Dnes se zase budou v Bratislavě snažit něco dohodnout zástupci EU. Jsem opravdu zvědav, co ty jejich snahy přinesou za pozitiva.

M. Valenta 16.9.2016 11:31

Re: Rezignace.

Opravdu si myslíte, že by Regan jen tak přihlížel, jak Rusáci rozebírají Ukrajinu? A k Vaší babičce. Dlouhá snaha výsledky většinou přinese. Další naivita, že. I já jsem zvědav co z té Blavy vzejde.

E. Erat 16.9.2016 11:42

Re: Rezignace.

No, na té Kubě se USA snažily sakra dlouho. A výsledek je, že se Fidel a Raul dnes smějí pod vousy. Oni ten boj vyhráli, ale Kubánci ty celá léta žili v bídě. A i ten Tibet, to už taky hezky ubíhá, že. A nikde nic, Číňané se tomu také smějí čím dál tím víc , když jsou všude vítáni s pompou. A Regan by samozřejmě nepřihlížel, Regan byl chytrý politik, a tak by hlavně neměl snahu se dostat Rusům na dvorek. Regan Rusko sice položil na kolena, ale zase ho respektoval. Myslím, že Trump to chápe podobně. A i proto mu fandím. Dnešní svět nepotřebuje novou studenou válku mezi velmocemi.

K. Frauknecht 16.9.2016 12:21

Re: ???

O R. Reaganovi si něco přečtěte!

Jedinou invazí za jeho vlády byla Grenada (při odchodu z úřadu ji označil za svoji největší chybu) a dvanáct minut trvající nálet na Libyi. Když za ním přišel ministr zahraničí (A. Haig), že je nutno bombardovat Kubu, zaujal prezident takové stanovisko, že ministr zahraničí do půl roku rezignoval......

K. Frauknecht 16.9.2016 12:36

Re: A zapomněl sem na to nejdůležitější -

- na závěr :-)).

Porovnejte tehdejší USA (jejich autoritu) s těmi dnešními, vedenými permanentně válčícím nositelem mírové nobelovky!