19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EVROPA: Znáte "Vrtěti psem"?

Znáte kultovní film Vrtěti psem? Jeho podstatou je, že každého problému se dá zbavit tím, že se od něj dostatečně rafinovaně odvede pozornost. Ukážu vám, jak tohle umění evropské „elity“ ovládly do dokonalosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.8.2016 21:52

Re: Je dost v módě pomlouvat byrokracii, ale

No, jenže byrokracie, pakliže přebují, produkuje spíš bordel tvářící se jako pořádek. Bordel, ovšem podle všech předpisů a nařízení; nejvíc se lpí na těch nařízeních nejnesmyslnějších a nejblbějších. To už je tak v povaze lidí, co nejsou úředníky, ale byrokraty - v češtině je mezi těmito slovy významový rozdíl.

J. Jurax 8.8.2016 21:44

Tričko s nápisem „Banana Republic"

No, taky je možné, že mladá progresivní mluvčí nevěděla, co spojení "banánová republika" znamená. Nebo si myslela, že jde o zemi proslulou pěstováním banánů.

L. Novák 8.8.2016 18:09

Re: U většiny velkých firem

Ano.

L. Novák 8.8.2016 18:03

Re: J.M. Barroso bankéřem? To je vážně vtip...

A ještě odkaz:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20080121STO19278+0+DOC+XML+V0//CS

L. Novák 8.8.2016 18:02

J.M. Barroso bankéřem? To je vážně vtip...

"20 - 20 - 20 v roce 2020" - to je jeden z jeho levičáckých blábolů, které ničí ekonomiku evropských zemí. U nás zase známý Bilionový tunel OZE, Zák. 180/2005 Sb. o podpoře obnovitelných zdrojů energie. Barroso už se měl někde koupat v septiku za své zločiny proti zdravému rozumu.

I. Veselý 8.8.2016 16:48

Asi to bude tak,

že se managementy bank zabývají takovými maličkostmi místo aby pro ně byly výsledky na prvním místě. Já osobně považuji formální oblečení za výstrahu a jsem co možná nejostražitější při jednání s takto oblečený člověkem. Je to moje zkušenost, která mě, zatím, přišla na cca stopadesát tisíc Kč. To je takový předsudek, že pokud je někdo " slušně" oblečen musí to být slušný člověk ( já na to tenkrát také skočil), který již neplatí a většinou takto oblečení chodí ti největší šíbři.

Kupoval jsem auto za cca 3/4milionu a prodejcovo přísně distingované chování mi bylo tak protivné, že jsem ho v soukromí auta při předváděcí jízdě, poprosil ať se chová normálně. Stejně jsem byl již rozhodnut si ten typ koupit.

Vše je to jen o tom, že je mnoho lidí co se zabývají takovými maličkostmi jako svojí profesí a radí a radí aby následně inkasovali a inkasovali.

V. Vaclavik 8.8.2016 15:51

Re: Rekl bych, ze napadani

Tyhle pokyny nebyvaji prikazy, a kdyz se nezmenite, zmenite zahy pracoviste, tot vse.

Krome toho, ti skveli bankeri, tedy ti, kteri rozhoduji o osudu banky, nebyvaji ve styku se zakazniky a proto na jejich vizazi v podstate nezalezi. Ti lide, kteri jsou v bance ve styku se zakazniky jsou vice reprezentativni kolecka v soukoli banky, nez jeji motor. Jsou neco jako kapota na aute, ve kterem motor a sasi normalne nevidite.

V. Vaclavik 8.8.2016 15:46

Re: NEPERTE KOŠILE SAMI

To snad zalezi na tom, jak drahe kosile mate.

J. Kanioková 8.8.2016 13:15

:)))))))))))

R. Langer 8.8.2016 13:15

Re: U většiny velkých firem

Přesně!

R. Langer 8.8.2016 13:13

Re: Rekl bych, ze napadani

... a samozřejmě naopak! A podle všeho to právě naopak je. ;-)

M. Sedláček 8.8.2016 12:30

Re: U většiny velkých firem

Jste vlastně popsal socialismus. Ano, tak to (ne)funguje vždy, když zmizí reálná odpovědnost.

P. Aron 8.8.2016 11:41

Re: U většiny velkých firem

Bohužel, je to přesně tak. Jsem OSVČ a když se mi nedařilo nechal jsem se zaměstnat za hezký plat. Vydržel jsem to 3 týdny.

Z. Lapil 8.8.2016 11:32

Náhodou, někdy je to i psina

Ony oblékací kódy mívají často dodatek, že v pátek nejsou povinné. I bylo kdysi u bráchy v práci (vážený softwarový dodavatel vážených bankovních domů) veselo, když dorazil oběžník "dne D dorazí zvlášť VIP zákazník, oblečte se zvlášť pečlivě". I vznikla debata, jak PŘESNĚ je to myšleno, když dnem D je "svobodný" pátek.

J. Schwarz 8.8.2016 10:59

Re: U většiny velkých firem

Dokonce člověk, který už vystřídal dvacet "ředitelských míst" vypadá schopněji a "flexibilněji" než člověk s nižším skóre...

R. Gramblička 8.8.2016 10:24

Re: Naopak: Kapitalismus funguje, banky jsou na odchodu

kapitalismus funguje jen tam, kde jej neprzní politici, čili téměř nikde. Nejvíc se mu blíží asi ve Švýcarsku

P. Tureček 8.8.2016 9:35

Re: Rekl bych, ze napadani

A jste si jistý, že když tomu šmatlakovi přikážete každý den si šněrovat tkaničky, tak z něj bude skvělý bankéř?

J. Vintr 8.8.2016 8:52

Re: NEPERTE KOŠILE SAMI

Nedávno jsem zahlédl ceny v čistírně. Za košili to bylo tuším něco kolem 120 Kč. Když uvážíte ještě ztracený čas, tak by se vyplatilo spíš košili po jednom použití vyhodit a vzít si novou ..

K. Janyška 8.8.2016 8:49

Kapitalismus je jediným možným obsahem lidských myslí,

lidských životů a lidského světa samotného. Kdo to neví, neví nic a mate ostatní hlupáky nadoraz... Dzp.

R. Dubravský 8.8.2016 8:41

NEPERTE KOŠILE SAMI

Pokyn neprat a nežehlit sami dává docela dobrý smysl v zemích, kde je běžně zvykem nechávat si košile vyprat a vyžehlit v prádelně. Na to netřeba mít služku. Jeho skrytý smysl vidím v tom, že zaměstnanec by neměl spoustu sil a času věnovat práci ve "druhé směně" v domácnosti.

M. Pivoda 8.8.2016 8:33

Naopak: Kapitalismus funguje, banky jsou na odchodu

Podstata zdravého kapitalismu spočívá v tom, že nezdravé kapitalistické instituce odumírají a jsou střídány institucemi životaschopnějšími (přičemž zaměstnanci z neúspěšných institucí se přeškoli a přejdou do nových institucí). To je věčný koloběh.

Současný důraz na estetiku oblékání v bankovnictví dává perfektní smysl. Do rakve se lidé přece také oblékají do svých důstojných šatů (a dlouhé podpatky ženských botů by v truhle zavazely).

D. Polanský 8.8.2016 6:52

Je dost v módě pomlouvat byrokracii, ale

pořádek se chce. V demokracii na pořádek moc nástrojů člověk nemá. V totalitě tam je to jednoduché. Takže tak trochu naivní článeček.

V. Vaclavik 8.8.2016 5:44

Re: Rekl bych, ze napadani

Jeste k tomu spodnimu pradlu patri zminit, ze zeny nosivaji kalhoty, ci sukni z castecne pruhledneho materialu, i kdyz treba prave uz nejsou zadne sireny, vsak to zname.

Myslim, ze problem toho navrhovatele, jak se zamestnanci maji oblekat, byla bud prudernost, nebo zdvorilost, ktera zjevne nebyla na miste, nebo proste nejaka kulturni brzda, ktera mu nedovolila davat zamestnancum tak otevrene najevo jejich nizkou kulturu oblekani.

A take bych rekl, ze to ma s ekonomikou tech bank co do cineni jen hodne okrajove, tedy i kdyby chodili do prace v teplakovych soupravach by je nezachranilo, protoze tak jako tak nemaji politickou moc, ktera ze tim selhanim stoji hlavne, ne-li dokonce naprosto.

V. Vaclavik 8.8.2016 5:32

Rekl bych, ze napadani

toho oblekaciho kodu je takove ceske, svejkovske. Na takove urovni se tedy sam neoblekam ani nahodou, ale s trochou vule bych tomu rozumel, tedy mam jiste poneti i o duvodech, vcetne te barvy spodniho pradla (to snad pi & pa Sichtarovi nevi, ze kdyz se jak zena, tak muz sehne, nebo jde do drepu, ze mu vzadu z kalhot, ze sukne, vykouka vrsek spodniho pradla? To ovsem zalezi, kam si zastrkujete kosili, halenku...

A rekl bych, ze boty do kterych rano vklouznete bez snerovani, ovsem s tkanickami, jdou poznat, a to same s kravatami, prinejmensim lide na jiste urovni to nejspis poznaji, stejne jako poznaji cenovou ligu vaseho obleku, materialu ze ktereho je usit, coz bezne clovek neumi a ani neveri, ze je to mozne (pokud tedy nemate oblek za 500 Kc, kde to pozna i bezny nymad). Budte si jista, ze za tim vsim se skryva jista pravda, i kdyby ucelem byla nejaka obdoba toho ceskeho 'kdo lze, ten krade', tedy treba 'kdo si denne nove nezavazuje boty a kravatu, je smatlak, a bude to na nem patrne i v pracovni oblasti', anebo neco na zpusob 'jak k jidlu, tak k praci', jak rikala moje babicka.

J. Vintr 8.8.2016 2:12

U většiny velkých firem

se zcela vytratil vlastnický vztah. Tím také odpadl konkrétní zájem někoho na prosperitě firmy. Z firem se staly byrokratické molochy podobné státní byrokracii. Když chybí konkrétní vlastník a všichni, včetně nejvyššího managementu, jsou jen zaměstnanci, chovají se samozřejmě jako zaměstnanci. Čili zajímá je jen jejich plat a prosperita firmy je jim u pr... S tím souvisí i přijímání nových zaměstnanců včetně obsazování nejvyšších vedoucích míst. Nikoho nezajímají schopnosti, ale jen to jestli uchazeč splňuje formální kritéria. Takže na vedoucí funkci obvykle stačí, když má uchazeč "praxi" na obdobné pozici. Tím vznikají lidé, které nazývám "jednou ředitel, vždycky ředitel", kteří obrážejí jedno ředitelské místo za druhým a nikoho nezajímají jejich výsledky na těch předchozích. Podle toho také vypadá jejich přístup k firmě, kterou mají momentálně vést. Vždyť jim o nic nejde, plat berou a když firma zkrachuje, hned další den budou sedět na ředitelské židli v jiné ..