25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

BREXIT: Sir Humphrey o tom mluvil už v roce 1980

Aby si Británie udržela nezávislost, vždy bojovala proti snahám o vytvoření velkého impéria, které by pohltilo evropský kontinent. Proto bojovala proti Napoleonovi i Hitlerovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 26.6.2016 17:55

Re: klasická anglická politika

Je to pragmatismus -a ten je, jak už víte, projev lásky k životu svému...

Pochopitelné - pokud je někde nějaká velká moc, která má tendenci se rozpínat, nechci přeci, aby mi přerostla přes hlavu - a musím podporovat moc jí konkurenční. Když už musím akceptovat, že nedokážu sám zrušit moc na obou stranách...

R. Brzák 26.6.2016 17:50

Re:

Pane Netopile, Vy byste s někým, kdo má názory, řekněme kavárenské, nediskutoval? Pan Lenc snad s nimi odmítá diskutovat? Pak kde berete to své přesvědčení, že se s nimi nediskutuje?

Je to přesně naopak - diskuze s někým, kdo má jiný názor, než já, má aspoň smysl. Diskutovat a jen si přitakávat je jen ztráta času. Ale řada zdejších častých přispěvatelů, které někteří označovali za "kavárníky" či pravdoláskaře, odsud odešla sama. Já toho lituji, neb jejich názory mne nutili ty své co nejvíce vyargumentovat. Kde se stala chyba? Že někdo zde na ně byl sprostý? Přestože s takovýmto stylem diskuze nesouhlasím, je to jen virtuální realita a nikoho nelze donutit, aby četl či reagoval na příspěvky nadávajícího osla. Mám za to, že prostě byli a jsou příliš citliví...diskutovat s nimi totiž mnozí ochotní byli.

J. Uherek 26.6.2016 9:50

Řešení, které by neprošlo

Je, že by EU kladla větší důraz na regionalizaci, což nevyhovuje jednotlivcům s ambicemi hegemonů a tak se to střetává na všech úrovních. Na jedné straně v jednotě je síla, na druhé ochota spojit se s někým a oslabit svůj vliv. Mimochodem tech hegemonů v minulosti bylo více. Už se zapomnělo na Stalina a jemu podobné. Historii píší více ti méně tolerantni a agresivní, na ty tolerantní a smířlivé se zapomíná.

M. Prokop 25.6.2016 17:00

Re:

Ovšem pan Lenc diskutuje, nevšiml jste si? Celkem správně odpověděl na otázku bez otazníku.

M. Prokop 25.6.2016 16:59

Re: Tedy,

Jo, jsou trochu pozadu ve vývoji.

M. Prokop 25.6.2016 16:57

Re: klasická anglická politika

Výsledky jsou ovšem velmi dobré.

F. Netopil 25.6.2016 15:37

Re:

Závidím Vám, pane Lenci. Vy když nevíte jak dál a dojdou Vám argumenty, tak oponenta označíte za příslušníka kavárny, pražské, vídeňské nebo londýnské podle potřeby a máte vyhráno, protože s těmi se prostě nediskutuje, že ?

F. Netopil 25.6.2016 15:30

Re: Tedy,

Je ale zajímavé, že tak jako v minulosti Slovensko chtělo samostatnost, ale ještě než jí dosáhlo, tak její politici už deklarovali, že chtějí "svou hvězdičku" na vlajce EU, tak i Skotové a Katalánci chtějí svůj stát ale jako člena EU !!

T. Kohout 25.6.2016 14:09

klasická anglická politika

No jistě, ví to každý již od narození, protože je to v genech: na kontinentě Anglie vždy podporuje toho druhého nejsilnějšího.

P. Lenc 25.6.2016 13:00

Re:

To je tím, že Londýn je obrovská Pražská kavárna křížená islámem.A kdejaký "pokrokový" novinář má v Londýně žně."Zbytek" Anglie je přece nezajímavý.

J. Berger 25.6.2016 12:19

Tedy,

EU by nejlíp udělala, kdyby se vrátila k EHS. Toto "politické" sjednocování nějak nefunguje, vidíme to na Skotsku, Katalánii, Baskicku... (o nekontrolované imigraci - willkommen - nemluvě). Já vím, že "elitám" (Schulze, předseda evr. parlamentu pouze se základním vzděláním) lahodí moc vládnout národům, ale ono to není to pravý vořechový. Asi si chce každý národ v podstatě vládnout sám. Nazývat si potraviny jak chce. Brexit dal EU facku. Ale vezme si z ní ponaučení, nebo bude trvat na "více Evropy" (tj. více moci do rukou "elit").? Na serveru "evropské hodnoty" jsem opakovaně žádal, aby mi je objasnili, ale odpovědi jsem se nedočkal. Nevím tedy, jaké že to jsou "evropské hodnoty".

O. Slejsarová 25.6.2016 11:25

A proč se najednou tváří i vítězové tak nejistě a překvapeně. Britské servery mě trochu poplašily.

Š. Hašek 25.6.2016 10:30

Re: Možná, že nakonec nebude k záchraně Evropy potřeba Ameriky.

Bezzubá - přijde na to, v jakém slova smyslu.

Kolem Evropy (i v ní) toho husejnObama rozvrtal dost. A není všem dnům konec.

B. Lukáš 25.6.2016 8:43

Jistě pane ministře, Jstě pane premiére.

Jak to ve vysoké politice chodí, zejména v anglické, skvěle popsali Janathan Lynn a Antony Jay v britském komediálním seriálu, který byl s vysokou sledovanosti vysílán téměř v celé Evropě. Donedávna byl k dispozici i na internetu. Veškeré komentáře politiků, politologů a jejich vzájemné názorové rozpory vysílané denně na naši ČT 24 ve věci odchodu Anglie z EÚ jsou pro běžného občana nudné a často obsahově nic neříkající. Pochopení životní mentality normálních Angličanů lze nejlépe pochopit pročtením v nadpisu uvedených publikací zmíněných autorů, nebudete se nutit a dozvíte se , jak to často ve vrcholové politice funguje i u nás jen s tím rozdílem, že inteligence našich ředitelů úřednického aparátu na všech úrovních veřejné správy počínaje městy, kraji a státu nedosahuje v mnoha případech inteligence anglického mustru.

B. Volarik 25.6.2016 7:35

Možná, že nakonec nebude k záchraně Evropy potřeba Ameriky.

Ta je teď za panování Hussejnoviče naprosto bezzubá. A jestli to vezme do těch svých špinavých pazourů ta Clintonovic čarodějnice....Na štěstí se Angláni zmátořili a zahájili to zachraňování....

M. Prokop 25.6.2016 0:39

Díky bohu za Británii.

Dělají to dobře.

Já, politický cynik či pragmatik.