19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

MIGRACE: Víza zruší, až Ankara splní dohodu

Už popáté za posledních osm měsíců zamířila německá kancléřka Angela Merkelová k Bosporu. V Istanbulu se zúčastnila prvního humanitárního summitu OSN, především se ale setkala s tureckým prezidentem Recepem Tayipem Erdoganem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Čihák 26.5.2016 20:55

opačně

Turecko by mělo prati Evropě, za to, že od ní přebírá uprchlíky....

M. Čihák 26.5.2016 20:56

Re: opačně

platit..

V. Novák 26.5.2016 12:42

Turecko není povinno chránit

vnější schengenskou hranici, to je věcí zemí Schengenu.

Pokud EU požaduje, aby Turecko za ni udělalo špinavou (a nejspíš i krvavou) práci, na kterou sama nemá koule, musí za ni zaplatit. Prozatím EU ani neposlala slíbených 6 miliard, natož aby byť jen začala plnit SVÉ závazky - zato po Turecku požaduje plnění "okamžitě a střelhbitě".

Současnému Turecku lze vytknout leccos - podporu islamistických teroristů v Sýrii, potlačování a postupné omezování nedávno přiznaných práv Kurdům, ostřelování kurdských bojovníků proti IS v Sýrii, utužování režimu, ... ale za zaplavení připrchlíky se EU může sama. Resp. mohou za to někteří nejmenovaní politici EU, co pozdě zjistili, že "nešaffenes".

BTW - hranici EU před připrchlíky chrání - k velké hanbě EU - neEU a neschengenská chudá Makedonie, která má dost svých starostí se svými Albánci.

J. Vintr 26.5.2016 12:56

Re: Turecko není povinno chránit

Turecko nechrání svou hranici směrem k zemím, odkud ti "uprchlíci" přicházejí, takže problém s tím, že by se jim tam tito lidé hromadili, řeší tak, že je pouští dál do Evropy Podobně se chovají Řecko a Itálie. Jenže rozdíl je v tom, že pozemní hranici Turecka lze chránit, zatímco vůči těm, kdo připlují po moři, prakticky není obrana (pokud je nechtějí nechat utopit).

V. Novák 26.5.2016 14:00

Re: Turecko není povinno chránit

To, jak stát chrání nebo chrání své hranice před příchozími (i odchozími) je JEHO věc. Některý zavede pro příchozí víza - a požaduje je. Někdo zavede pro příchozí víza - a pak praví wiršaffenes a na víza a pravidla se vypískuje - a jiné kritizuje za to, že tak neučinili.

Některý stát zavede i výjezdní víza (v ČSSR doložky) pro odchozí.

Ale je to všechno JEHO věc. Nějaká EU, jejímž členem není, mu do toho nemá co kecat.

Hlídání vnější schengenské hranice je věcí států, které ji obhospodařují. pokud ji obhospodařit nezvládnou, nemají v Schengenu co dělat.

Mimochodem - jak funguje americká Pobřežní stráž (nikoli prsatá hlídka)? jak se zbavuje Kubánců nebo Haiťanů, kteří se pokoušejí o ilegální vstup do USA?

J. Vintr 26.5.2016 15:03

Re: Turecko není povinno chránit

Nevím, jak funguje americká pobřežní stráž, ale dost pochybuji, že by nechala ty, co se pokoušejí dostat do USA po moři, jen tak utopit. Takže pokud nemají Američani možnost tyhle lidi vrátit tam, odkud připluli, musí si je asi nakonec nechat. V tomto případě to asi není až takový problém, protože Kuba i Haiti mají omezený počet emigraceschopných obyvatel (a nejsou to muslimové!). Evropa stojí před mnohem větším problémem, protože tam, odkud ti "uprchlíci" přicházejí, je lidí víc, než kolik by se jich do Evropy vůbec mohlo vejít. A jsou to vesměs muslimové!!!

J. Fialová 26.5.2016 18:04

Re: Turecko není povinno chránit

tyden.cz: "Osoby, které americké hlídky zachytí na moři, jsou posílány zpět na Kubu. Pouze ti, jimž se podaří se vylodit, mají možnost v USA zůstat."

J. Kombercová 26.5.2016 22:47

Re: Turecko není povinno chránit

Taky jsem tuto informaci opakovaně zaregistrovala...musí se dotknout nohy pobřeží, tedy pevniny.

L. David 26.5.2016 10:43

Skuteční státníci po celá staletí dobře věděli,

že nejlepším argumentem pro jednání s věrolomnými Turky je dobře nabroušená šavle.

Pomatená Angela se naproti tomu domnívá, že Turky zlomí novou olympijskou disciplinou zvanou řiťolezectví.

R. Gramblička 26.5.2016 7:29

EU už dávno měla přesunout

veškeré ozbrojené síly na jih a jihovýchod Evropy a začít hlídat vnější hranice šengenu. Že tak dosud neučinila, že důvod ke svržení současné EU komise i odstranění Merkel báby s Hollandem

J. Mrázek 26.5.2016 4:18

Tahle země vše "řešila" silou

A čekat, že neotevře stavidla, to může leda tak naivní EU ...

J. Vintr 26.5.2016 2:24

Už samotná výhružka

že Turecko "zaplaví" Evropu uprchlíky (což ostatně až do teď dělá, protože by pro ně nebyl žádný velký problém cesty "uprchlíků" po moři zcela zastavit), je důkazem gangsterských metod tureckého vedení. Takže se dá také čekat, že případný bezvízový styk nebude sloužit jen pro cesty tureckých turistů. To, že Turecko teď (relativně) seká dobrotu, je nepochybně jen trik, jak dosáhnout slíbených ústupků ze strany EU.

Mimochodem ten výměnný kšeft 1:1 přece není žádným řešením "uprchlické krize". Když se bude chtít Turecko "legálně" zbavit většího počtu "uprchlíků", tak jich prostě jen víc pustí nelegálně po moři (můžou to třeba za úplatu dělat dokola jedni a ti samí).

J. Fridrich 26.5.2016 7:24

Re: Už samotná výhružka

Ano, jediné řešení pro Evropu je zásadní změna ve vedení EU a v čele hlavních zemí Evropy - Německu, Francii, Itálii, ale i na druhé straně Atlantiku a začít dávat svět do pořádku tak, jak za Reagana a Thatcherové...

Orbán, Fico, Petryová - lidé se zdravým rozumem. Makedonie je skvělá, malá, chudá zem, která zachraňuje bez pomoci celou Evropu.. Zastavit okupaci Evropy je snadné, ale museli by Řekové a Italové dělat to, co je jejich povinností - tedy hlídat své a evropské hranice od vpádu nepřátelských nelegálů do Evropy..

J. Kombercová 26.5.2016 11:48

Re: Už samotná výhružka

Včera jsem četla, že na Frauke Petry jsou podány dvě žaloby ze strany proti ní v poslední volbě neúspěšných politiků... protože prý někde někdy lhala. Za oba prohřešky by jí "hrozilo" pět měsíců až pět let. "Dokážeme to"?