24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

ESEJ: K psychologii multikulturalismu

Dvojice českých cestovatelů v padesátých letech minulého století pronikla v Jižní Americe mezi kmen, nedotčený evropskou civilizací. S jeho členy si postupně vytvořila překvapivě přátelské vztahy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 23.4.2016 0:03

Technická

"Dvojice českých cestovatelů v PADESÁTÝCH letech minulého století pronikla v Jižní Americe mezi kmen, nedotčený evropskou civilizací."

První cesta H+Z byla v letech 1946 - 1950. U Šuárů, tedy lovců lebek, byli, neklame-li mne paměť, na přelomu let 1949 a 1950.

B. Volarik 22.4.2016 18:30

Jenže nic z toho článku neplatí pro mslimy.

V sedmém století si Mohamed vymyslel islám tím skončilo pokojné soužití. Nutno si uvědomit, že islám je především POLITICKÉ HNUTÍ, jehož ideologie ne maskována jako náboženství. Klidné soužití s muslimy je z ideologického hlediska muslimů nežádoucí a nemožné. Ideologie islámu káže podrobení všech nemuslimů. Ti se buď obrátí na islám nebo se stanou podlidmi (dhimmi) sl povinností platit muslimům daň (džizija). Džizija může představovat třeba i polovinu příjmu dhimmi. Takže....s tím pohodovým multikulti opatrně!

M. slavík 22.4.2016 16:59

Re: Rozdíl je v tom, že my jsme museli vše vymyslet a

Pane, u mě za jedna.............

S. Rehulka 22.4.2016 15:31

Re: Rozdíl je v tom, že my jsme museli vše vymyslet a

Zdravím pane Chaloupko, mluvíte mi z duše !

A ty parazity OSN by měl vykopnout z Ameriky nový president (Američan) a pak by se pomalu situace sama napravila !

V. Braun 22.4.2016 13:50

Re: Hezké

Hezké, ovšem nakonec ten rozdíl v trávnících není v lidech, ale v počasí. Chování lidí, v tomto případě reprezentované péčí o trávníky, lze změnit celkem rychle. Jiná věc je s myšlením, a teď mám na mysli všechny strany, nejen těch co přišli, ale i starousedlíků. Bavil jsem se jedním chlapíkem, dříve myslím z Prahy, co bydlí už 40 let na vesnici. Řekl, "co naplat, pro místní jsem pořád naplavenina".

P. Dvořák 22.4.2016 11:10

Re: Rozdíl je v tom, že my jsme museli vše vymyslet a

Pane Chaloupka, velmi pěkné. Jenže bohužel, jako obvykle, pro některé nepochopitelné.

R. Langer 22.4.2016 10:59

Re: Rozdíl je v tom, že my jsme museli vše vymyslet a

Asi tak...

V. Kříž 22.4.2016 10:32

Re: Hezké

Odpovím anekdotou - multimilionář v Americe (v r. 1900)se ptá anglického lorda: Jak to, že nemáme takové trávníky jako u vás? Vyhrabal jsem hlínu, navezl vrstvu dřevěného uhlí, zasypal rašelinou, kosím jednou za tři dny, a pořád to není ono. - A děláte to už 300 let? opáčí lord.

K těm divochům - čím víc se rozevírají nůžky mezi jejich tradicemi a civilizačními "výdobytky", tím jsou frustrovanější.

J. Chaloupka 22.4.2016 9:34

oprava: ... dát jí (té stráži) ostré ...

..

J. Chaloupka 22.4.2016 9:32

Rozdíl je v tom, že my jsme museli vše vymyslet a

vyrobit, a oni si to jen koupili.

V našem podnebí bylo totiž dost těžké přežít a ti méně schopní a méně pracovití, nebo třeba jen slabší a nemocní, prostě vymřeli. Přežili silnější, chytřejší (já vím, že k tomuto tvrzení budou výhrady, ale je to tak). Ti barbaři (to je pojem od Aristotela) prostě jen zjistili, že můžou prodat to, co je v zemi a za to získají všechny ty laptopy, telefony, auta atd. My, hlupáci, jsme posílali do tzv. chudých zemí "rozvojovou pomoc", no a jejich mnoho dětí přežilo (na místo, aby umřelo hladem) a teď se jen rozhodlo, nečekat, až z toho ráje přijde jídlo, ale žít v tom ráji přímo. To je celé.

Řešením by bylo zrušit veškerou rozvojovou pomoc, za ty obrovské peníze pořídit hraniční stráž a dát jim ostré náboje. Jinak parazité rozloží svého hostitele a umřeme všichni.

Nebo založit organizaci zemí euroatlantické civilizace a stáhnout všechny země, které by tam patřily, z OSN. Stačilo by, kdyby USA přestaly finančně podporovat tenhle spolek a rozloží se sám. Jejich zástupci se vrátí, tam, kde žili dosud.

P. Pětník 22.4.2016 8:23

Hezké

Hlavně ten příklad s jihoamerickými domorodci. Vztahuje li to autor na současné imigranty (nejspíš muslimy), tak tam má drobné nesrovnalosti:

Oni totiž mají stejné laptopy, jako my. Komunikují po netu či mobily, jako my. Jezdí v autech, jako my. V převážné většině nosí oblečení (až na detaily u žen) jako my. Mají rádi prachy, jako my. Většinou jsou gramotní a mají podobné školy, jako my. Někteří (ti bohatí) dokonce ty nejprestižnější v USA či Velké Británii, stejně jako my (někteří, většinou ti bohatší). Mnozí umí anglicky, jako my. Koukají na stejné holywoodské filmy a chodí do McDonald ́s, jako my... Mám pokračovat?

Pravda, mají jiné tradice a náboženství. Jako my.

J. Kopis 22.4.2016 5:13

Největší problém této uprchlické krize bude

přesvědčit blbce, že je blbec! To je alfou a omegou úspěchu nebo neúspěchu a tím i přežití, nebo nepřežití původního obyvatelstva EU.