25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

PRAHA: Právní vědomí přátel „Kliniky“

Tak nám zase protestovali příznivci „Kliniky“. Lidí se prý sešlo několik stovek, malovali plakáty a volali hesla o tom, že „Klinika“ musí dýchat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jehlík 29.2.2016 16:36

I smažky na "KLINICE" mají svá práva.

A to, na léčení nebo kriminál.

P. Čech 29.2.2016 14:54

Alternativci????

Ptám se, kdo to je, ti alternativci. Podle toho jak vystupují a konají jde o lidi, jimž není nic svaté, kromě absolutní svobody, naprosto nedosažitelné to mety v lidské společnosti jakékoliv. Anarchisté! Dodržování zákonů jim nic neříká a nezřídka vystupují v rozporu s nimi. Nejsou to žádní alternativci, jsou to přestupci zákonů čili zločinci a podle toho je třeba s nimi jednat.

Ś. Svobodová 29.2.2016 11:42

Ti "alternativci" mi přijdou pochopitelní.

Omluvitelní ne. Ale v poslední době se setkávám s velkou částí vzdělaných, úspěšných, chytrých lidí, kteří mi zcela vážně tvrdí, že je-li cosi špatně (resp. oni cítí že je něco špatně), bez ohledu na zákony se to musí změnit (nejlépe ihned) a to jakýmikoliv prostředky. Jsou ochotní podporovat (anonymně) ozbrojené povstání v demokratickém státě, ale nejsou ochotni podepsat petici, aby se nedostali do nepříjemností.

A tito lidé k volbám chodí, a proto jsou volební výsledky takové, jaké jsou.

P. Čech 29.2.2016 15:09

Re: Ti "alternativci" mi přijdou pochopitelní.

Volební výsledky jsou jen volební výsledky . Nic více a nic méně. Ono totiž nejde o to, jaké jsou volební výsledky, ale jaké jsou důsledky těch volebních výsledků. A hned jsme tam, kde jsme nechtěli být. Všechno toto nedobré je důsledkem špatného volebního systému do poslanecké sněmovny a do zatupitelstev krajů, měst a obcí. Volebního systému podle zásad poměrného zastoupení. Tento systém nám dělá neskonalé potíže již od roku 1920. My, lépe řečeno naši politici, jsou však berani nepoučitelní. Princip kauzality je totiž neúprosný. Všechno nedobré, co se u nás neustále děje a opakuje (důsledek) není ničím jiným než příčinou systému, který, zdá se, naši páni politici nehodlají radikálně změnit. Politického systému, založeného na volné soutěži politických stran a hnutí. Jinak, srozumitelně řečeno, systému, založeho na boji o moc těchto politických stran a hnutí, boji o moc nad občany státu. Ne nadarmo v tomto nelidském systému nemají občané v rukou žádný nástroj, pomocí něhož by mohli nastolit svou demokratickou, většinovou vůli. Volby tímto nástrojem nejsou a to jen proto, že zmíněný volební systém podle zásad poměrného zastoupení je systémem menšinovým (vítězí vždy menšina, obvykle naprostá) nad demokratickou většinou občanů. A o tom to všechno je, i existence t.zv. alternativců, přesněji řečeno zločinců.

Ś. Svobodová 29.2.2016 17:04

Re: Ti "alternativci" mi přijdou pochopitelní.

Máte pravdu. Většina lidí volí sliby a líbivá hesla bez faktického obsahu. Ale volit konkrétního kandidáta při většinovém systému si stále v Česku nedokážu představit. Myslím, že by se k moci drali další a další Babišové, uplácející koblihou. Víte jaká byla častá odpověď, proč volit ANO? Protože Babiš už má nahrabáno a nemusí krást. A s touhle logikou zavést většinový volební systém? No nevím...

P. Lenc 29.2.2016 10:32

Anarchist nebo nácek

jedno jsou.Vlastně jeden rozdíl existuje.Většina nácků kupodivu pracuje a štítí se drog.

A. Alda 29.2.2016 12:10

To je dost podstatný rozdíl.

A pak je zde ještě jeden: ti "náckové" nežádají státní dotace a neobsazují prázdné cizí budovy, ale ctí soukromý majetek.

S. Donát 29.2.2016 13:14

Re: To je dost podstatný rozdíl.

Ono jich možná bude víc. Nedávno jsem se dozvěděl, že náckové touží jen ničit a nic netvoří. Zato Anarchisti tvoří a budují. Prý teda. Já nevím.

P. Čech 29.2.2016 15:12

Re: To je dost podstatný rozdíl.

Ono jde totiž o to, že naši páni politici a hloupí novináři zhusta používají pojem "nácek", přičemž každý z nich si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Obvykle mylného. Vnáší tak zmatek do hlav nemalého počtu lidí, kteří jsou následně schopni uvěřit všem jejich blábolům.

K. Janyška 29.2.2016 10:28

U nás platí jen jedno právo a zákon a je nutno ho vymáhat.

Od toho je tu vláda... Dzp.

J. Frček 29.2.2016 8:33

Ultra-levicove bunky,

Jsou uz par let na vzestupu. A nepodpaluji jen mitne brany. Ja osobne si myslim, ze si zaslouzi minimalne stejnou pozornost Policie nebo BIS, jako v minulosti ultrapravice... Je az nechutne, jak se problem techto revolucnich bunek prehlizi. Radostne si buji a lide to vnimaji. Loni v prosinci si dali rande na Vaclavaku pod konem, kupodivu v tu samou dobu, kdy o par metru dal probihala demonstrace proti islamizaci. Proc ne, mame demokracii... Jenze kdo videl necenzurovane zabery, vsiml si, ze konflikty vyvolavala prave tahle particka dredaru a fetek. Anarchie ted frci, nebo jak se ted rika, je cool...

P. Hlosta 29.2.2016 8:42

Re: Ultra-levicove bunky,

Extrémní pravice logicky nastartovala svůj protipól. Nelze existovat jen v extrému pravice. Nutně vždy proti ní přichází extrém opačný. To je zákonitost společnosti. Takže zánik demokracie je nevyhnutelný tehdy, když oba extrémy posílí a mají podporu většiny společnosti. Chcete-li preferovat pravicový extrém, počítejte se stejným u opačného pólu. Oba pak se dostanou časem do střetu a je otázka, který bude mít navrch. Pro demokrata je to naprosto jedno, protože obé je pro něj největší nebezpečí života!

M. Koutný 29.2.2016 11:31

Re: Ultra-levicove bunky,

Už si konečně srovnejte v hlavě ten nepořádek ohledně pravice a levice. Náckové jsou, stejně jako komouši, KRAJNÍ LEVICE - v prvním případě nacionální, ve druhém internacionální. (Zelení patří k tzv. Nové levici, která je už úplně mimo mísu). Fašisté (ti co byli v Itálii, ale ne v Německu) jsou zhruba levý střed. A anarchisté? Ti jsou dvojího druhu. Takoví ti "Táborité", co by chtěli, aby všechno patřilo všem a všichni se měli rádi, jsou v postatě jen odnož komoušů. Kromě toho ovšem existuje také anarchokapitalismus alias Ancap, který hlásá "Zrušte stát, zrušte všechny úřady a instituce, všechno ať je něčí a každý ať se postará sám o sebe" (to samozřejmě trochu zjednodušuji) - a ten je pak skutečně možno nazvat "krajně pravicovým"

P. Bures 29.2.2016 11:51

Re: Ultra-levicove bunky,

Přesně tak. Z nějakého záhadného důvodu má řada lidí zažrané jakési zmatené třídění..

S. Donát 29.2.2016 13:12

Re: Ultra-levicove bunky,

A to je taky ta jediná anarchie, která je mi aspoň trochu sympatická. I když je to zřejmě utopie. myslím tím ten Ancap.

S. Donát 29.2.2016 9:09

Re: Ultra-levicove bunky,

Nejlepší by bylo vyvézt tu verbež z obou táborů někam za město na velkou louku. Tam bych jim nachystal dvě hromady zbraní a nechal je svému osudu. Když se chtějí mermomocí řezat, nechť tak činí mimo civilizaci do sytosti. Tak za dva - tři dny se jen vrátit a zaorat zbytek toho svinstva pod zem.

Technická - opět si dovolím protestovat proti označování nácků za ultrapravici. Je to levicová verbež, s pravicovým smýšlením nemají společného zhola nic.

J. Chaloupka 29.2.2016 10:15

Souhlasím, předchůdkyní byla Národně SOCIÁLNÍ strana.

Takže žádná pravice, ale klasický kolektivistický socialismus. Ale říkejte to těm našim "prodejcům emocí" (dříve novináři).

P. Hlosta 29.2.2016 8:09

Kam to vede?

Squatteři - "alternativci" samozřejmě nejsou kontrolovaní na drogy. Marihuana pro ně ani drogou není. Je to anarchisticky příznačné. Od anarchisticky smýšlejících a jednajících se nedá očekávat jakýkoliv respekt k zákonům společnosti. Anarchisticky laděná část společnosti samozřejmě k nim bude mít přátelský vztah. I Lenin byl původně anarchista, než se dal na víru v násilně revoluční nastolení komunismu. Proti anarchisticky založeným je protipól v extremní pravici. Náckové samozřejmě mají také své sympatizanty ve společnosti. Tyto dva extrémy společnosti pak jdou logicky proti demokratickému uspořádání státu. Oba extrémy se sejdou názorově v diktatuře, což je jen otázka času a rozpadu demokracie. Po střetu těchto extrémů v ulicích měst zákonitě dojde k omezování práv a svobod i ostatních občanů.

Tolerance těchto extremisticky založených vede k odchodu od demokracie. Tak se nabízí otázka, které politické struktuře ve státě to vyhovuje především. Také logicky tento stav podporuje zlodějské úmysly politických a hospodářských špiček, protože kde vládne anarchie, nepořádek, tam není priorita k odhalení hospodářských zločinů. A tak máme odpověď na to, kdo je vinen za stav situace, třeba kolem oné "kliniky".