25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

EVROPA: Kastrace EU

V psychologii dynamiky skupin se traduje názor, že každá skupina má mít svého prudiče. Přes negativní konotaci tohoto slova hraje prudič roli převážně pozitivní. Prudič často ruší svorné unisono, čímž některé naštve, ale výsledkem může být osvěžující trylek nebo zcela nová melodie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 28.2.2016 21:42

"Jistě".... Kennedy jen hloupé kecy..

M. Prokop 28.2.2016 21:00

Re:

Většinou spíš hloupé kecy.

M. Prokop 28.2.2016 20:58

Re: Nevěřím že vystoupí... bohužel

Problém je, že velké státy se nenechají řídit nějakou federální vládou.

Plus ten problém neexistence politického národa, takže stávající národy by se rychle popraly.

Já bych proti federaci s jasně vymezenými pravomocemi nebyl (viz USA), ale nejde to.

M. Prokop 28.2.2016 20:55

Re: Já nemám strach z odchodu Británie z EU,

Můj odhad je, že o chlup zůstane. Až do hořkého konce. :-P

M. Prokop 28.2.2016 20:55

Re: Já nemám strach z odchodu Británie z EU,

Byla, ovšem bez soudruhů z Brusele! :-P

J. Kanioková 28.2.2016 19:56

Ne.... UNIFIKACE, to je ten pojem,

který smrdí za každým "sjednocováním", protože ti silnější si vždy prosadí jen to, co je výhodné pro ně !

Je to jen umenšování "moci" jednotlivců cokoliv ovlivnit. Jak moc můžou lidi třeba Ostravska ovlivnit to, co o nich projednávají ve vládě, v Praze? Tím hůř v Bruseli? Tam mají sílu cosi prosadit jen Němci, či V.B., problémy východu Evropy je naprosto nezajímají.

Do EU nás "chtěli" jen a jen pro jejich výhody - lepší příležitosti pro jejich investory, pro jejich zvýšený odbyt o vých. země, pro získání dalších levnějších subdodavatelů pro jejich finální "výrobu", jejich vyšší ziskové příjmy. Protože my jako malé země s malými subdodavatelskými produkty z toho moc zisku nemáme..

J. Kanioková 28.2.2016 19:30

Co přinese dohoda EU-Británie? ....... Euroskop -

Petr Mach

1.) Dohoda mnoho neznamená. Evropská rada slíbila Britům přidat do Smlouvy o EU při její příští změně ustanovení, že se Británie netýká závazek stále těsnější politické integrace. Podobně ale bylo přece slíbeno České republice v roce 2009 na Evropské radě, že se jí dá výjimka z Listiny základních práv EU do přístupové smlouvy s Chorvatskem a nakonec se tam nic takového nepřidalo. EU ani nedokáže Britům garantovat další slib, že změní evropské směrnice o vyplácení dětských přídavků do zahraničí. Cameron zkrátka nezískal právně závaznou dohodu, ale jen vágní politický příslib, který nemusí být splněn, a proto si myslím, že mu to u britských voličů neprojde a ti budou hlasovat pro odchod Velké Británie z EU.

2.) Dohoda znamená málo pro Británii, takže Britové nejspíš z EU odejdou a Česká republika tak přijde o spojence proti německo-francouzské mašině stále hlubší regulace. Za druhé, zatímco původně se mluvilo o výjimce pro Británii z vyplácení sociálních dávek pro pracovníky z chudších zemí EU, na summitu se dohodlo, že dávky omezí všechny bohatší země, nejen Británie. To je velká Sobotkova prohra, když omezování práv českých pracovníků v cizině, jako jsou daňové úlevy a bonusy na děti, dovolil nejen Britům, ale i Němcům a Rakušanům, a to bude mít na české občany pracující v zahraničí větší dopad.

O. Uživatel 28.2.2016 19:20

Uživatel požádal o vymazání
J. Kanioková 28.2.2016 19:11

A suverenita, svrchovanost národních států...

to je v obojím v podstatě naprosto mizivé..

Aby se EU stala federací, nestačila by jen jakási smlouva, musela by být jednotná ústava. A když chcete přijmout ústavu, musíte mít politický evr. národ. Ten není a nebude !

A zákonodárství - když hnete s jedním parametrem, vyvolává to potřebu hnout i s dalšími. Vždycky narazíte na někoho, kdo vám přesvědčivě vyloží, proč není možné omezit se jenom na jeden krok, ale proč je nutné jít dál.

Nemůžete říct, že vám něco vyhovuje tak, nebo jinak. Je to vlastně směřování směřování provždy - protože jsme jednou vykročili levou a ne pravou nohou, tak už provždy musíme směřovat k nějaké společné budoucnosti, která je značně nezřetelná, protože kdyby byla zřetelná, tak to vyvolá konflikt. A protože nechceme konflikt, tak preferujeme nezřetelnou budoucnost...

J. Kanioková 28.2.2016 18:52

Federace nebo Unie - to není žádný zvláštní rozdíl

EHS - to byl ideální projekt, spočívalo to jen víceméně v obchodních vazbách, zákonodárství se měnilo jen ve prospěch zlepšení a zjednodušení těchto hospodářských vztahů. Ale např. přijímání uprchlíků by si každá země řešila sama.

No a každopádně - dluhy - za ty si každý stát zodpovídal sám, jeho půjčky byly jeho problémem..

J. Jurax 28.2.2016 18:50

Re: Souhlas.

To už tak komančové bývají :-)

O. Uživatel 28.2.2016 18:23

Uživatel požádal o vymazání
J. Kanioková 28.2.2016 18:18

Je v tom nějaký zásadní rozpor s tím, co říkáte Vy?

Ano, je v tom obrovský rozdíl. Federace má, tak jako měla ČFSR - federální vládu, rozpočet, ministry, atd. atd. A Češi i Slováci pak měli zároveň své vlády. A byla měnová unie, bankovní unie..

Ale hledám teď k tomu jeden hodně vysvětlující článek..

Byrokracie narostla násobně !

L. Novák 28.2.2016 17:57

Re: Vy tam dole pode mnou, doučte se teorii ...

Nejenom mně. Na to by stačila obyčejná srovnávací analýza. :-)

L. Novák 28.2.2016 17:55

Re: Souhlas.

A navíc to byl děsnej vůl... "20-20-20 v roce 2020". :-P

M. Kolář 28.2.2016 17:52

otřes z krize

Osobně se domnívám že hlavní příčinou celého politického pohybu ve VB ohledně členství v EU (a i např. členství Skotka v UK apod.) je daný společenskými dozvuky hospodářské krize 2009+ . Mnoho lidí si neuvědomuje že VB je z jistého uhlu pohledu vlastně zkrachovalá země. Celý systém by zcela zkolaboval nebýt operací Bank of England a kurzových pohybů libry. Ekonomika UK byla silně zasažena důsledky deindustrializace posledních 20 letech v návaznosti na fenomém globalizace (Čína) atd. Hospodářství se stalo chronicky deficitní. VB je obchodně silně závislá na kontinentální Evropě. Schodek běžného účtu je masivní dokonce i teď. Hromada vnitřních dluhů je obrovská. VB je velmi důležitá pro obranyschopnost Evropy a funkčnost NATO. Nicméně, státní rozpočet je stále méně schopen udržovat adekvátní výdaje na rozvoj ozbrojených sil.. A to se bude jen zhoršovat.. M.ch., vidět britského premiéra jak doslova žebrá v Číně aby tato totalitní země alokovala svuj kapitál přes Londýn ..., to tedy zvedne náladu.. Britská společnost mylně obviňuje EU za tuto realitu. Plán odchodu z EU je naprostá pitomost, rozdmýchávaná některými populisty, samozřejmě. Britové především dlouhá léta špatně hospodaří,podobně jako Američané. Oddělení se od kapitálově silného Německa a odchod z EU žádný britský problém nevyřeší. Pouze zbytečně oslabí západní společenství a novofašisté v Kremlu budou slavit ..

O. Uživatel 28.2.2016 17:41

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.2.2016 17:39

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 28.2.2016 17:31

Re: Vy tam dole pode mnou, doučte se teorii civilizace obchodem,

Ani nemůžete, nemáte a neznáte relevantní argumenty... Dzp.

K. Janyška 28.2.2016 17:30

Re: Nevěřím že vystoupí... bohužel

Nemožné. Jste neuvěřiteně hlopupí. A jsou vás miliardy. Českoslonesko bylo feradecí jen dvou států a nešlo to... Dzp.

K. Janyška 28.2.2016 17:28

Re: Já nemám strach z odchodu Británie z EU,

Já ano, vy ne ! Je to kus šutru, který neumí mluvit... Dzp.

O. Uživatel 28.2.2016 17:28

Uživatel požádal o vymazání
J. Kanioková 28.2.2016 17:16

Nevěřím že vystoupí... bohužel

PR s katastrofickými "vizemi" a chválou na Camerona prý jede na plné pecky..

Má Evropa budoucnost? - http://mosaicmagazine.com/essay/2016/01/does-europe-have-a-future/

Nacionalismus, v Evropě jako "Prvotní hřích". Až do tohoto okamžiku to byl pohled na Evropu obecně a z pohledu dávné minulosti. Ale v dnešní podobě - jako zeměpisný kontinent, jako kulturní nápad, nebo jako politická entita, která se nazývá Evropská unie - v Evropě je, nebo jistě by mělo být vše o specifičnosti. Jakkoli nerealističtí eurofilové mohou protestovat, že národní státy jsou irelevantní, ve skutečnosti "Evropa" může existovat jen jako to, co Charles de Gaulle vyzval l'Europe des patries, Evropa národů.

Národní stát je zapotřebí více než kdy jindy - http://mosaicmagazine.com/response/2016/01/the-nation-state-is-needed-now-more-than-ever/

Postmoderním Evropanům se to nemusí líbit, ale národní státy jsou stále nezbytné pro zachování kultury a bezpečnost kontinentu. Historicky, liberální a demokratické národní státy se ukázaly být mimořádně účinným nástrojem pro ochranu individuálních práv, neboť sdílení společného jazyka a způsobu života umožňuje spolupráci a KONKURENCI zásadní demokratické samosprávy.

O. Uživatel 28.2.2016 16:49

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.2.2016 16:39

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.2.2016 16:37

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.2.2016 16:35

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 28.2.2016 16:32

Re: Vy tam dole pode mnou, doučte se teorii civilizace obchodem,

Názory mohou být různé. Ale jen jeden je správný. Ten můj !!! Ten, podložený nejvyšším možným veděním lidstva, věděním z kompozitivní teorie... Dzp.

K. Janyška 28.2.2016 16:30

Re: Já nemám strach z odchodu Británie z EU,

Pro Evropu ? Divné. Pro její národní státy !!! Dzp.

J. Kanioková 28.2.2016 16:22

Re:

Jen pro jistotu - ne že by Amerika IS vytvořila, jen pomohla ke vzniku svou podporou "mírným rebelům", dnes povstalcům..