23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Koupím rukojmí. Zn.: rychleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 15.2.2016 0:53, přehled diskusí

Koho a proč zachraňovat?:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.2.2016 21:20

Při těch všech zbytečných a hloupých kecech se zapomíná na jeden velký rozdíl. Každého uneseného by měl zachraňovat především ten, v jehož prospěch tam unesený cestoval. Jedna sorta jsou např. vojáci či novináři. Tam je to myslím jasné. Stejně jako pan Janyška tvrdím, že i ta dvě děcka ženského pohlaví by měl zachraňovat ten, kdo je tam poslal. Pokud tam jely samy z vlastní blbosti a na vlastní riziko, nedivme se, že by je neměl kdo zachraňovat.

Ale lze. A mělo by se. Ty dvě kráááávy tam neměly co dělat:
Autor: K. Janyška Datum: 13.2.2016 9:49

Vykašlal bych se na ně, sluníčkářky pomatené... Dzp.

Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: B. Rudolf Datum: 13.2.2016 8:07

To snad nemyslíte vážně!

Pokud chcete, aby o jednání s teroristy neunikaly informace, stačí osvědčené (a důstojné): "No comment."

Když politik popírá něco zcela zjevného, dělá tím ze sebe blbce (a z nás také).

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: F. Eliáš Datum: 13.2.2016 15:18

Když se politik rozhodne rozhazovat peníze daňových poplatníků, musí jim přesně vylíčit, jak je vynaložil. Nehrajme si na žádné konspirační války. Předpokládám, že rodiče si vzali půjčku na umoření výkupného.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: B. Rudolf Datum: 13.2.2016 18:51

Nezlobte se, ale toto patří do úplně jiné kategorie. Jak to bylo s rodiči a s půjčkou nevím - a je mi to jedno.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.2.2016 21:39

Pane Rudolfe, podle mého názoru jste úplně mimo. Když všechny sdělovací prostředky včetně libanonaských, unizono píší, jak to bylo a je, to vaše hloupé "No comment" může zapůsobit jen na debila.

Když uvedený politik v této situaci řekne "No comment", všem myslícím lidem, včetně potenciálních únosců je naprosto jasné, kde s pravděpodobností, hraničící s jistotou, je pravda.

Vaše a podobné kecy s "No comment" jsou k ničemu. Nikomu a ničemu nepomohou, jen tomu tázanému politikovi ublíží, protože všichni myslící lidé jsou skálopevně přesvědčeni, že lže.

Je možné pollitikovi chtít, aby lhal, dokud o kauze není nic známo. Když už to jednou z vlády uniklo - a za to Stropnický nemůže - jsou vaše a podobné kecy jen klukovskou a zbytečnou válkou. Připusťte, že když se politici rvou jako kluci o kuličky, není to to pravé ořechové.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: B. Rudolf Datum: 14.2.2016 4:50

"No comment" znamená "bez komentáře". A je to opravdu lepší než lhát.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.2.2016 11:45

Pan Rudolfe, do té míry, abych si sousloví přeložil, anličtinu ovládám. Ale já jsem psal o něčem jiném. A to o tom, že když jsou něčeho plné všechny sdělovací prostředky a politik řekne "No comment", všichni lidé se zdravým rozumem si řeknou, že lže jako když tiskne a že kladná odpověď je ta pravá. O takové politiky nestojím.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: B. Rudolf Datum: 14.2.2016 12:38

Slova "bez komentáře" nejsou lež. A je to jediná správná a rozumná reakce. Jakmile budou lidé vědět, že jim politici bez uzardění lžou, tak si mohou říkat cokoliv a nebude jim to nic platné.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.2.2016 17:10

Pane, račte konečně pochopit, že dobří pracovníci všech tajných skužeb na vaše oficiální vyjádření kašlou a jdou po pravdě. A tyto bojůvky vyvolávané Bělobrádky jsou jim pro srandu.

Jakmile to jednou z vlády uniklo, je to malér a je nebetyčná hloupost, že to politici svými zbytečnými šarvátkami hloupě rozmazývají. Perte se, perte, ale měl byste uznat, že Bělobrádek by udělal nejlépe, kdyby před sdělovacími prostředky mlčel (i teď byla krásná přílržitost) a vyříkal si to ve vládě se Stropnickým z očí do očí. Takhle místo aby se to snažil mírnit, mastí si svoje ego tím, že to víc rozmazává po sdělovacích prostředcích.

Jsem přesvědčen, Bělobrádek udělal podstatně větší chybu, než Stropnický. Co vy na to?

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: Z. Lapil Datum: 14.2.2016 10:33

"No comment" nelže. Nevyjadřuje se. Možná všichni vědí, informace zůstává drbem, jakkoliv hraničícím s jistotou. Nestává se oficiálním sdělením.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.2.2016 11:57

Pane Lapile, jako by to říkal pštros. Možná tomu odpovídá i velikost mozku.

Nezapomínejte prosím, že všichni kritici svoji kritiku vztahovali k potenciálním únoscům a nikoliv našim občanům, ani ministrům, jdoucím si na místním písečku po krku. Je to tady všechno klukovská bitva o kuličky. Ti únosci už mají dávno jasno a ministr si může říkat cokoliv. Vy nevíte, že čeho se politika týká nejméně, jsou oficiální sdělení. Mohl byste vědět o tom, jaký "význam", hlavně pro tajné služby mají oficiální sdělění.

Je to celé hloupá bitva, zastírající opravdové problémy úplně jiného druhu.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: Z. Lapil Datum: 14.2.2016 12:52

Když všichni kritici vztahovali kritiku k únoscům, tak proč tu řešíme ministra?

Mmch, nejen tajné služby, ale i všelijaká obchodní zastoupení sledují otevřené zdroje, ze kterých lze leccos vyčíst. A rozdíl mezi jedna paní povídala a vyjádřením ministra JE zásadní.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.2.2016 17:18

Pane uniklo vám, že já ministra neřeším. Zeptejte se těch tupců kteří ho řeší. Zároveň se zeptejte na to, čí je to profit. Vyjádření ministra je zásadní hlavně pro ty, kterým se hodí do boje o hloupé voliče. Račte si spočítat, kloik "zásadních" vyjádření různých ministrů zaznělo a jedno hloupější, než druhé.

Re: Chcete politiky učit lhát a mlžit?:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2016 0:49

Učit politiky lhát a mlžit je zbytečné. Zběhlost v obou těchto činnostech musí patřit do základní výbavy politika od obecní úrovně výše. Ovšem někdy se politik zapomene a řekne pravdu ... drobný omyl, nevyčítejme mu jej, pokud ovšem se neopakuje příliš často. I politik je jenom člověk, ač je to někdy k nevíře ...

Když dva dělají totéž....:
Autor: J. Vozábalová Datum: 13.2.2016 2:09

"Stačí si vzpomenout, jak před pěti lety zmizeli z vězení v Zambii tři Češi a „z ničeho nic“ se ocitli doma."

Jj, ale také je nutné si vzpomenout, kdo byl tehdy ministrem zahraničí?, kdo stál v čele jednotlivých bezpečnostních služeb? a kdo byli členové bezpečnostní rady státu?

Když dva dělají totéž, není to totéž!

Re: Když dva dělají totéž....:
Autor: F. Eliáš Datum: 13.2.2016 15:19

Ještě můžeme vytvořit komando na osvobozování unesených

Re: Když dva dělají totéž....:
Autor: D. Šimáček Datum: 13.2.2016 18:10

není to tak dávno co se armáda chvástala, jak dobře si vedli tuším paragáni v nějaké mezinárodní soutěži specnas... takže základ by byl.

Re: Když dva dělají totéž....:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2016 0:53

Jojo, ale osvobozovat poletí komerční linkou a potom taxíkem ... nemáme ponorky vysazující komanda u pobřeží aniž Herculesy vysazující komanda z velké výšky nad Libanonem či kde ...