16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

LITERATURA: Poučení z čínské prózy

Aniž bych se chtěl hlásit k normalizačnímu komunistům (Poučení z krizového vývoje) či k postmodernistům (Poučení z Las Vegas) - když už, tak k těm postmodernistům - rozhodl jsem se tuhle svoji úvahu nazvat Poučením, neboť několik posledních článků na internetu jsem věnoval tématu peněz a tématu čínské literatury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 11.2.2016 3:38

Co k tomu.....

....říci ? Jsem štastný penzista, žijící v Austrálii, se zásadou a heslem : Peníze budou i když my tu nebudeme !

B. Rybák 9.2.2016 0:25

Peníze:

Existovaly v nejrůznějších podobách už dávno před naším letopočtem jako užitečný prostředek pro usnadnění směny zboží (služeb). Touha po nich je přirozená, pokud se nestane smyslem života (viz např. Ježíšovo kázání o "bohatci")!

Peníze se nikdy nemohou stát božstvem, leda že by se staly biblickým "zlatým teletem", k němuž se lidé modlí a snaží se získat jeho přízeň!

Jejich nadměrná moc je známkou chybějící (obvykle od Bohů odvozené) morálky, což je přesně to, co se současné morálně relativistické, sociálně parazitické společnosti stalo!

P. Kersch 8.2.2016 16:05

Literatura

Takových literárních děl, které se zabývají morálními hodnotami a honbou za ziskem, je mnoho, jsou lepší, původnější, bližší, a proto srozumitelnější. Z první vlny autorů : Shakespeare, Balzac, Dostojevskij, Neruda (Jan!), Karel Čapek, Thomas Mann a hromada dalších.

J. Brunner 8.2.2016 1:29

Takové hrůzy

může zplodit jen "uál",který nemá v hlavě ani špetku reálného světa.