20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Opatrovničtí soudci nestíhajíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 2.12. 2015 14:53, přehled diskusí

mozna lepsi vynechat soudy:
Autor: K. Tom Datum: 2.12.2015 14:53

premyslel jsem, co vlastne je receno. vadi to, ze tatove zacali hajit sva prava? i podle vami zminovaneho prulomoveho verdiktu v roce 2014 je do vyýhradni pece sverovano pres 95% dětí. normalni jev v cele Evrope je, ze do stridave pece jse sverovano 10-15% dětí (ve Švédsku to je dokonce pres 94%). objevili jme v ČR ten nejlepsi po rozovodovy model? nebo silně pokulháváme? pokud se dotažete institucí jako MPSV proč je tak malé zastoupení střídavé péče a jestli se na tohle téma udělal nějaký výzkum, tak odpověď je, že nejsou žádná relevantní data a že pravděpodobně otcové o takové uspořádání nemají zájem. tak co vyčítáte? že tátové naivně začali doufat, že budou mít rovná práva? ideální by bylo vynechat české soudy a aplikovat německý model (cochem.cz). rodiče se musí na péči dohodnout. a je jedno jestli je to výhradní péče nebo střídavá péče.A české souday? těm se uleví :-)

Pokud vzniknou specialisovné rodinné soudy,:
Autor: A. Alda Datum: 30.11.2015 8:35

budou od samého počátku totálně feminisovány. A ochota mužů vstupovat do manželství tím ještě poklesne.

Problémy se střídavou péčí:
Autor: A. Alda Datum: 30.11.2015 8:33

nevyvolal Ústavní soud, ale zoufalá mnohaletá praxe soudů všech stupňů, které svěřovaly děti po rozvodu manželství výhradně do péče matek a nijak nedbaly toho, aby právo otců na styk s dětmi a na podíl na jejich výchově bylo státní mocí realisováno.

Zatímco neplacení alimentů je trestný čin, občas i stíhaný a dokonce jsou ve vězením muži, kteří nedokázali své alimentační povinnosti dostát (jde o skrytou formu mezinárodně zakázaného věznění pro dluhy), bránění ve styku otce s rodičem nejen není nijak právně postihováno, ale otcové ani nejsou schopni přimět soudní a výkonnou moc k tomu, aby aspoň rozsudky o kontaktu otců s dětmi byly realisovány.

Proto vznikl požadavek střídavé péče.

Kolik těch soudců odešlo z justice?:
Autor: D. Polanský Datum: 30.11.2015 6:45

Tedy kromě těch, co jdou do důchodu nebo si je povolá Pán. Podobně jako lékaři, také neznám lékaře, který by se zapojil do výrobního procesu. Prostě jsou profese, z nichž se neodchází.