26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Poslední dny InkůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 9.11. 2015 22:18, přehled diskusí

Do dnešního dne jsem si kladl otázku,:
Autor: L. David Datum: 9.11.2015 22:18

co to jsou ty tolik opěvované "západní hodnoty". Po přečtení článku už to konečně vím - jejich protagonisty jsou přece Španělé!

Re: Zvítězila nadřazená technologie:
Autor: M. Pivoda Datum: 9.11.2015 20:40

https://en.wikipedia.org/wiki/Technological_singularity

Re: Zvítězila nadřazená technologie:
Autor: J. Machotka Datum: 9.11.2015 20:23

No, třicet let tady snad ještě pobudu, tak se budu těšit.

Re: Analogie je zapotřebí vážit opatrně:
Autor: J. Machotka Datum: 9.11.2015 20:20

Zajímalo by mě, co Vás vede k závěru, že přistěhovalci ze zemí, kde stát funguje jen problematicky, pokud vůbec, a které se prozatím nikde v Evropě nepodařilo plně integrovat do zbytku společnosti, jsou nezbytnou podmínkou pro fungování našeho státu.

Souhlasím s Vámi nicméně v tom, že současný penzijní model je dlouhodobě neúnosný a s uprchlíky nebo bez nich jej bude nutné změnit. Pokud tak neučiníme dobrovolně, zhroutí se nejspíš sám, což bude mít mnohem vážnější dopady, ale na druhou stranu může vést k rychlejšímu nalezení řešení.

Re: Zvítězila nadřazená technologie:
Autor: M. Pivoda Datum: 9.11.2015 20:12

1. Článek je o krvavém střetu Inků se španělskými konkistadory, nikoliv křesťany v Římě.

2. Do cca 30 let dojde k takovému technologickému vývoji, který potvrdí nebo vyvrátí existenci Boha. Nemám čas to teď zde vysvětlovat. Takže muslimství versus křesťanství bude druhořadý problém.

Re: Zvítězila nadřazená technologie:
Autor: J. Machotka Datum: 9.11.2015 20:00

Když začali přicházet první křesťané do Říma, také se mohlo zdát, že jde nanejvýš o partu pár otrhanců. Ve čtvrtém století se křesťanství stalo de facto římským státním náboženstvím. Historii píší vždy vítězové, že?

Analogie je zapotřebí vážit opatrně:
Autor: V. Podracký Datum: 9.11.2015 19:34

Dnes je jiná situace, která nebyla nikdy. My dobrovolně vymíráme a uvolňujeme prostor. Aby stát fungoval, musí přijít přistěhovalci. Můžeme si je sice vybrat, ale obvykle to tak jednoduché být nemusí.

Jinak stát finance potřebuje a jeho velké výdaje tvoří především důchody a různá sociální opatření, která zrušit nelze. Snižovat počty úředníků jenom tak z ničeho nic nelze. To by musel být úplně jiný systém.

Zvítězila nadřazená technologie:
Autor: M. Pivoda Datum: 9.11.2015 18:11

A tu špičkovou technologii právě současní muslimové nemají, takže autorova závěrečná analogie existenční hrozby pro Evropu od muslimů je zcela zcestná.

Vnímám proto tento článek jen jako účelovou manipulaci českých Pepíků k současné nepříjemné situaci s uprchlíky.

Re: Chybí tu dost zásadní informace:
Autor: J. Machotka Datum: 9.11.2015 11:23

Ony i v Evrope zacaly narodni staty vznikat az mnohem pozdeji. V te dobe byly evropske zeme vetsinou monarchie a v tom se od Inku moc nelisily - snad jen v tom, ze v osobe nejvyssiho Sapa Inky se spojovala moc krale, papeze i Boha.

Navic se Spaneli kolaborovaly nejen cizi kmeny, ale i Inkove samotni - vojska porazeneho krale Huascara a take rada "mladsich bratru", kteri by se jinak k moci dostavali jen obtizne. Proto si myslim, ze by "narodni uvedomnelost" Inky nezachranila.

Re: Chybí tu dost zásadní informace:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.11.2015 10:59

Říše Aztéků byla totéž až na to, že Aztékové vraždili v mnohem větším měřítku než Inkové, "díky" lidským obětem, které museli podmanění dodávat jako daň!

Chybí tu dost zásadní informace:
Autor: M. Koutný Datum: 9.11.2015 8:43

Říše Inků nebyl národní stát, ale v podstatě soubor okupovaných území. Řada indiánských kmenů vítala Španěly jako osvoboditele od útlaku a otroctví.

Za 450 (spíš za 45) let vyjde článek:
Autor: P. Dvořák Datum: 9.11.2015 4:30

HISTORIE: Poslední dny Evropanů.

To už zde ale bude mít islám na kahánku, protože do Evropy se skrz Sibiř pohrnou ze země za pouští Gobi úplně jiní "uprchlíci" s šikmýma očima.