24.4.2019 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FINANCE: Jak kus svých úspor zrušitŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 26.10. 2015 16:58, přehled diskusí

Nejakutnější nebezpečí představuje invaze:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.10.2015 16:58

"migrantů." Protože je stát není ochoten zastavit kulomety, ukradne lidem peníze, aby měl na jejich vydržování!

Pokud uznáváte "solidární" první pilíř, pak:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.10.2015 16:56

platí argument, že 2 pilíř představoval "daňové úniky" z tohoto "solidárního" pilíře a o tom to celé je, bylo tak méně peněz k přerozdělování.

Jinak, nedovedu si představit, že by z peněz po těch až 40 letech,  co by musely být ponechány ve fondu, skutečně reálná finanční hodnota zůstala.

Proto je článek z části blábol!

Re: Paní autorko, malá připomínka.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 26.10.2015 16:40

Pravda je, že to, co vykřikují socialisté s koalicí, jsou lži a demagogie.

Na druhé straně je třeba vidět i fakt, že když bylo zavedeno spoření na důchod mimo státní průběžný systém, nikdo nedokáže zaručit, že to tady zase nepřeválcují rudí vyžírkové. Proto odkládat si peníze na desítky let dopředu a připravovat si vyšší důchodový standard nezávisle na státu je krajně riskantní krok s vysokou pravděpodobností, že v (post)komunistickém Česku si blbé voličstvo s vypláchnutými mozky a indoktrinované ideologií "stejných žaludků" klidně odhlasuje další znárodnění těch, co mají víc...

Re: Paní autorko, malá připomínka.:
Autor: V. Doležal Datum: 26.10.2015 15:42

Čekal jsem 3 roky, než se našel někdo, kdo podobně jako já smýšlí o 2.pilíři. Co to je za argument, že v pilíři je jen 84 tis. lidí, proto ho zrušme. Na jaký počet by se toto číslo přirozeným příchodem nových pojištěnců navýšilo za 5 či 10 let? Jak by socdem argumentovala v r.2025, až by počet registrovaných byl půl mega či více.

Paní autorko, malá připomínka.:
Autor: L. Severa Datum: 26.10.2015 15:01

"Že tento systém nebyl dobrý, dokazuje fakt, že jej momentálně využívá jen pouhých 84 550 lidí." Když Nečasova vláda druhý pilíř zaváděla, tak soc. demokraté prohlašovali, že když vyhrají volby tak jej zruší. Protože tehdy preference vykazovaly jednoznačné vítězství soc. dem. je divné, že se do druhého pilíře vůbec někdo přihlásil.

Re: Svěřovat peníze někomu jinému je nerozum.:
Autor: V. Kolman Datum: 26.10.2015 13:27

Kde se pane Chaloupko nelézá váš "rumový" sklep? Budete mít pravdu do doby, nežli váš sklep bude vykraden rumuchtivými lupiči. Doufám, že ty lahvinky máte v nějakém odpudivě vyhlížejícím futrálu.

       P.S. - Do mého luxusního zahraničního vozu (zn.: "Trabant") se jakýsi zoufalec kdysi dávno dobýval jenom proto, že jsem měl "trabantí" náhradní díly v hezké krabici od 12ks lahví original skotské whisky. Úsměvné na tom všem bylo, že se do Trabanta tenkrát ani nedostal - pouze mi poničil zámek.

Re: Stát a ČNB znehodnocují měnu:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2015 10:39

No vidíte, podle moderní ekonomie jsme na tom dnes 100x lépe! :-(

Re: Bohužel:
Autor: V. Vaclavik Datum: 26.10.2015 10:25

Nevyznaji, ale ve volbach vsichni volili ty, kteri nas dostali sem, kde se nachazime. Mluvim o celem Zapadnim svete, o jeho odmitnuti fyzickeho penezniho standardu, na coz volici univerzalne, tedy demokraticky kyvli. A to se stalo presne a jen proto, aby bylo mozno takto znarodnenou menou socialisticky manipulovat a nemohlo to skoncit jinak, nez tim, ze jsme ted v dobe, kdy je nemozne jakekoli dlouhodobe sporeni, jako prave na duchod (a rikam sporit, nikoli spekulativne investovat), protoze krev ekonomiky, penize, se cim dal rychleji znehodnocuji.

A smutne je, ze se nyni 'nevyznate' ani vy.

Bohužel:
Autor: Z. Švrček Datum: 26.10.2015 9:52

veškeré finanční i firení a zodpovědné státní i mezistátní instituce na celém světě připustily stav, kdy více, než reálné výsledky firem v hospodářském systému, ovlivňují výnosy z akcií a dluhopisů manipulace, očekávání a intervence. Pak si něnco ukládej, ovčánku. Nevyzná se v tom ani erudovaný ekonom, ani skupina ekonomů, ani politici a ani většina těch, kteří v tom systému očekávání a globálních lží, či bublin jedou. Natož ovčan.

Co je to spontánní řád lidského světa a jak :
Autor: K. Janyška Datum: 26.10.2015 9:51

jeho teorii použít srozumitelně pro občanstvo. To je vašim kolosálním úkolem, Pikorovi, ne jen detaily ... Dzp.

Svěřovat peníze někomu jinému je nerozum.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 26.10.2015 7:50

Jen vlastník si důkladně rozmyslí, za co ty peníze utratit. A v dnešní době, kdy ČNB se rozhodla z nás udělat (na rozdíl od socialismu ten to má ve své podstatě) chudé v kapitalismu, je ukládání peněz kamkoliv v pravdě bláznovství. To je lepší mít ve sklepě rum. Za ten vám někdo dá brambory nebo boty, když peníze budou jen papírky na tapetování.

Re: Ceska levice nema ani nejmensi zajem na to, aby ...:
Autor: J. Bruner Datum: 26.10.2015 5:12

slovo kapitalizmus původně znamenalo akumulaci kapitálu z výroby. Lépe řečeno zisku, který byl dosažen.Nyní ale se hromadí budoucí zisk, který neodpovídá skutečnosti a proto je uměle dotahován inflací, znehodnocením peněz. Pravice a levice jsou jen salónní pojmy, žádné nejde o občana, ale o blaho konkrétního politika.Zářně je to vidět na tom, že si sami hlasují o svém, nemravně vysokém platu.

Re: Ceska levice nema ani nejmensi zajem na to, aby ...:
Autor: K. Pavlik Datum: 26.10.2015 2:29

Jak muze levice nebo pravice stabilizovat investicni trh? Na tom si vylamali zuby pasaci jako napriklad vlada VB.

Ceska levice nema ani nejmensi zajem na to, aby ...:
Autor: T. Pansky Datum: 26.10.2015 1:41

... se investicni trh stabilizoval.  Obcane by totiz meli moznost se pripravovat na stari bez intervence statu a to levice NESMI dopustit - tim by ztracela sve volice, lidi zcela zavisle na statu.  Pravice (ODS) tohle v devadesatych letech zcela ignorovala a obcany nahnala na levici.  TOP se pokusila tema investic otevrit, ale obcane dnes pravici neveri a tem jim navic levice zrusi i druhy pilir.

Stát a ČNB znehodnocují měnu:
Autor: L. Novák 475 Datum: 26.10.2015 1:19

Držet větší množství peněz či je dokonce "šetřit" na dlouhé časy dopředu se jeví jako hloupost. No a když je chceme investovat do věcí, jejichž hodnota postupně roste, zase nám stát a ČNB házejí klacky pod nohy.

Závěr: Stát a ČNB se nás snaží okrást, kde se dá, tudíž vytvářet si úspory na důchod se jeví jako ztráta rozumu. Stát a ČNB nás během let o hodnotu peněz stejně připraví.

P.S.: Za mých dětských let byl nejmenší platnou mincí 1 haléř. Dnes je to 1 Kč.