23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

SVĚT: Dva rozdílné vídeńské tance

Ten první ples se konal ještě před narozením skladatelů Straussů, králů valčíků. V roce 1815, po závěrečné porážce Napoleona - pro některé z tehdejších Evropanů osvoboditele, pro jiné zloducha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Berger 30.7.2015 16:21

Souhlasím na 100%

s hodnocením Obamy jako naprostého exota. Taky 100% s články autora - naprostý souhlas. Nicméně - 99 let míru, s výjimkou Krymské války - a co 1866 "tam u Královýho Hradce lítaly tam koule prudce"...

J. Berger 30.7.2015 16:18

Souhlasím na 100%

J. Kovaříček 30.7.2015 15:00

Větší problém....

Přítel Ota rád píše o ničemném Obamovi. Má pravdu, každý, kdo má jen trochu soudnosti, už musel pochopit, že tento "nejvlivnější muž světa" je nevyléčitelný žvanil a podvodník. To zdaleka není to nejhorší!!! Nutno se ptát, jak je možné, že tento nicotka byl nominován Demokratickou stranou, a co hůře - byl podruhé zvolen. Tohle svědčí o současném politickém stavu USA a nedělá to dobrý dojem. Tato mocnost jeví se být v politickém rozkladu a to je vskutku větší problém, než se na první pohled jeví. Inu, padla jiná impéria, tak to čeká i na Ameriku. Nedělejme si naděje.

Smlouva s mohamedánským Iránem jest jen projevem slabosti a zbabělosti. Chamberlain také podepsal "ušlechtilou" dohodu, mír nezachránil a válka stála Anglii říši, nad kterou slunce nezapadalo. Dějiny se vyvíjejí trochu podle náhody, ale více podle karmických zákonitostí.

J. Lepka 30.7.2015 9:08

Proč mi Obama tak připomíná naše politiky ?

Nahrabat si, udělat bordel a zmizet v propadlišti dějin.Jenže po tomhle exotovi si svět bude lízat rána hodně dlouho.

J. Plzák 30.7.2015 8:45

Když Reagan nechal bombardovat Ghadáfiho

svět se rozeřval - na tři neděle dlouho. Pak se vše uklidnilo.

Až se židé rozhodnou zlikvidovat íranská jaderná zařízení, nebo íránské letectvo, bude se taky řvát - jak dlouho.

J. Plzák 30.7.2015 8:42

...přestal hrozit režimu syrského Bašara...

Bašar je alavit a nemá proto jinou volbu, než bojovat do trpkého konce - být zavražděn.

Nejzáslužnější čin by byl, poskytnout Asadovi a jeho spřízněncům někde v Evropě asyl a do půl roku by byl klid.

B. Rybák 30.7.2015 17:47

Re: ...přestal hrozit režimu syrského Bašara...

Ten trpký konec by znamenal smrt pro cca 1 milion jeho syrských souvěrců, pseudomuslimů o něž v současné EU nikdo nestojí.

J. Plzák 30.7.2015 8:35

...v souvislosti s cyklistou Armstrongem...

je nutno dodat, že zatím jako jediný posbíral za dobu svého ježdění, pro boj proti rakovině, 500 miliónů dolarů.

Zná někdo jiného takového dobroděje?

V. Vaclavik 30.7.2015 15:28

Re: ...v souvislosti s cyklistou Armstrongem...

Tim svym dopovanim a zapiranim az do horkeho konce zpusobil mnohem vetsi skody, nez kdy mohl zpusobit dobra. Ale tomu lide jako vy nemuzou rozumet.

J. Plzák 30.7.2015 15:59

Re: ...v souvislosti s cyklistou Armstrongem...

Armstrong je nenáviděn proto, že byl před všemi těmi dopingovými čmuchálky o krok vpředu. Nestačili na něj.

500 miliónů dolarů je málo? To je 13 miliard korun na boj proti rakovině. Na Armstronga na Tour de Frace se jezdili dívat lidé z celé Evropy. Každému dal interview, vždy byl vstřícný a jeho organizace Livestrong měla ohromný ohlas.

Že se v cyklistice dopuje, to je nejméně z padesáti procent vina pořadatelů TdF. Tři kopce za den, stoupání do 2500 m a druhý den znova, to moc k přežití není.

Přitom tu trať vybírají čičmundové, kteří by z Alp d´Huez (pokud náhodou víte, kde to je)  vyjeli tak prvních 300 metrů a to ještě nadvakrát.

Lidé se jezdí dívat na závodníky a ne na dopingové čmuchaly.

O. Kadlec 30.7.2015 2:28

Malý detail

Car Alexander I. neumřel během Vídeňského kongresu, ale o deset let později.

Hledám tam souvislost, kromě toho že jde o Vídeň. Možná toto: když Evropa přežila smlouvu s Ruskem, přežije i tu s Íránem. Napoleon měl blbej nápad - válčit s carem. Ukázalo se nakonec lepší se s ním na něčem dohodnout, i když to bylo dlouhodobě riskantní.

P. Švejnoch 30.7.2015 9:15

Re: Malý detail

Olíne, Olíne - Vy máte (krom sémantiky) problém i s psaným textem, viďte?

Ono se někde v článku píše, že Alexandr I. zemřel během onoho kongresu? Nepíše, že ne? Ono se tam píše: "Během vyjednávání dorazila zpráva o úmrtí ruského cara. „Co tím asi sledoval?“ údajně vyřkl hrabě Metternich ...". Už ze zmíněné Metternichovy otázky tak nějak vyplývá, že zprávu považoval za podvrh - Metternich by se jistě jen těžko tázal, co car sledoval svojí skutečnou smrtí, viďte?

Jestli by ve Vašem případě nebylo lepší, kdybyste zůstal u nějakých jednodušších textů - namátkou mě napadá třeba: "Prostě to zařídíme!" - ty Vám budou jistě srozumitelnější... :-)

J. Sinnreich 30.7.2015 1:57

Americti vyjednavaci

Naondulovany, oberleny John Kerry. Dlouhovlasy zabak Ernest Monitz. Komicka dvojice pripominajici Neville Chamberlaina a Edouarda Daladiera po jednani v Mnichove. Byla by to groteska, kdyby tito zbabeli a neschopni politici povereni Obamou nepredstavovali smrtelne nebezpeci pro demokratickou civilizaci. Smlouva s nuklearnim Iranem je stejny podvod, jako kdyz maval carem papiru Chamberlain a vysvetloval, ze prinesl mir pro tuto generaci.

O. Kadlec 30.7.2015 2:29

Re: Americti vyjednavaci

Prdlajs.

Tohle ale bude diskuse plná historických analogií...