26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

FILOSOFIE: Evoluce society – humanismus - stroj

Pazourek v ruce primitivního člověka to byl, co na úsvitu lidské society vyznačilo patrně nejpozoruhodnější jev ve Sluneční soustavě: koexistenci inteligentního fenoménu a nástroje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 9.7.2015 22:14

Různé úhly pohledů v rozbité postmoderní mozaice

Autor článků je v zajetí materialismu jako mnozí naši vědátoři! Jsou se svými úhly pohledů ztracení v rozbité mozaice postmoderní doby a proto se nedivím otázce pána Pivody. Našel prosím někdo ve výše uvedeném textu,tu správnou otázku? Když homo sapiens pracoval s pazourkem, bylo to jen za účelem opracování a výroby nástrojů? Nebylo,protože zároveň tento člověk vytvářel kultovní předměty! Od slova kultus pochází také slovo kultura. Člověk se stal kulturní bytostí.Anticko-křesťansko-židovské kořeny naší kultury vychází z tohoto principu,právě tak jako humanismus. Zapomeneme-li na to,ztratíme také transcendentální přesah a nacházíme se v oblasti science fiction,kde je vše možné a to je to jediné,co se autorovi podařilo! To není žádná filozofie.

J. Brunner 14.7.2015 2:55

Re: Různé úhly pohledů v rozbité postmoderní mozaice

První "kultovní" předměty byly pravděpodobně zbraně, ať už pro lov, nebo na sousedy.S filozofií podle Vás, to nemá příliš (bohužel) společného.

M. Pivoda 6.7.2015 15:42

Řešení problému nebo kladení té správné otázky?

Hm. Tolik popsaného papíru a tak málo relevantní informace k tématu umělé inteligence.

Filosofové prý na světě existují proto, aby kladli ty správné otázky, nikoliv aby je sami řešili. Našel, prosím, někdo ve výše uvedeném textu tu správnou otazku? Já se přiznám, že ne.

https://sites.google.com/site/vaclavpolakaols/

J. Brunner 6.7.2015 23:25

Re: Řešení problému nebo kladení té správné otázky?

Chápu, že pro odborníka je článek filozofa trochu málo, ale pro mne, jen trochu poučeného laika, dal možnost si něco uvědomit.

Ze soužití lidí a strojů vzniká něco nového a to jakým způsobem se "spolupráce" bude vyvíjet se nedá předpovídat. Snad něco dokáže říci jen porovnání rychlosti evoluce přírodní s rychlostí evoluce strojů.

J. Brunner 6.7.2015 23:31

Re: Řešení problému nebo kladení té správné otázky?

P.S. Váš odkaz jsem si přečetl, ale nejsem ani matematik, ani programátor, takže nedokáži posoudit. Přikláním se k Vašemu názoru, ale zřejmě k tomu přispívá i fakt, že p.Zlatuška je mi krajně nesympatický.

M. Pivoda 7.7.2015 10:26

Toto je vaše budoucnost

Děkuji za váš čas věnovaný studiu mého webu o doc. Polákovi a jeho přístupu k umělé inteligenci před čtvrt stoletím v Česku.

Pokud vás zajímá vhled do naší budoucnosti, najděte si článek v jazyce českém "Toto je vaše budoucnost" (z prosince 2013) na této webové stránce: https://sites.google.com/site/innovationconsultingbrno/

Je na první zobrazené stránce úplně dole.