23.7.2019 | Svátek má LiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Návrat ke koloniální politiceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 15.5. 2015 23:28, přehled diskusí

Karel IV+j.Verne+páni Izraeliti:
Autor: F. Hereit Datum: 15.5.2015 23:28

Karel IV poznal, že dát lidem práci je výhodnější než je živit almužnou. Verne předvídal, že se dá zatopit Sahara a páni Izraeliti dokázali zúrodnit kus pouště. Dnes je všechno potřebné technicky možné a potenciálních pracovních sil je v Africe dostatek. Stačí zemezit jim v sebevražedných pokusech o emigraci do Evropy. Pak už zbývá jen maličkost - najít na to peníze. Kde je najít ? V nákladech na zbrojení.

Jak prosté a nereálné.

Re: REFERENDUM !:
Autor: S. Netzer Datum: 15.5.2015 21:30

Autor: R. Tesařík Datum: 16.03.2013 19:22 ale hovno

Eurosoudruzi by si měli zopakovat:
Autor: J. Pražák Datum: 15.5.2015 19:28

co je to institut vízové povinnosti a střežit hranice Shengenského postoru, nebo nechat jednotlivé státy, ať si ochranu hranic zabezpečí sami.

Vlk se zbláznil.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2015 18:04

To šlo, dokud měli kozomrdi před bílým mužem úctu a také se ho báli.

Dávno, dávno již. Teď mají k dispozici podobnou techniku (ukradenou nebo koupenou) a nebojí se.

Re: Při vší úctě k autorovi:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2015 18:02

" NIKDY nebylo cílem kolonialismu zlepšení životních podmínek domorodců - o to se starali maximálně misionáři."

Ale bylo, také.

Čtěte Kiplinga. Že to domorodci občas nepochopili, že třeba nemají upalovat vdovy etc., to je zas jiná historka. Idealisté byli ve všech dobách, i koloniálních.

Re: REFERENDUM !:
Autor: R. Tesařík Datum: 15.5.2015 17:19

jako nafoukanej magor.

Re: Přirozený pud sebezáchovy velí:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.5.2015 17:13

PS je zcela dokonalé. Sice se budu muset podívat, co jsou to kimeráci a engeméti, ale vylepšil jste mi den.

Re: Potápět lodi plné lidí není ŽÁDNÝ:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.5.2015 17:08

Špatně jsem se vyjádřil. Neumíme = necítíme se být oprávněni. Takže já to celé pořád vidím jako problém dodržování zákonů, nikoliv problém mezinárodní války...

Druhou světovou nepamatuju, hranice, přes které neproklouzne skoro nikdo, jo. Při invazích, o kterých mluvíte, to byla armáda proti armádě. Pokud se do toho přimotali civilisti, bylo to přese všechno spíš omylem; i ty Lidice mám za akci spíš policejní, než válečnou. Na Ukrajině nevím, ale klidně bych věřil na protipartyzánské důvody, byť v extenzivním pojetí "každý Untermensch je partyzán".

Vážný problém mám s tím označení za nepřítele. Na civilní lodě prostě střílet nebudu, to bych se nemohl podívat do zrcadla. Ano, budiž zkontrolována, a bude-li usouzeno (rozhoduje nejvyšší přítomný důstojník pobřežní stráže), že loď nevyhovuje pro přepravu stávajícího počtu cestujících (tj. třeba že nemá certifikát k vjezdu do pobřežních vod EU aneb zase: dělejme, co umíme. Certifikáty umíme proklatě dobře), budiž z ní cestující zachráněni a vysazeni na nejbližším vhodném pobřeží. Pobřeží EU vhodné není, protože dotyční nemají ani pasy, ani víza. Začne-li ta loď střílet, pak teprv přijde čas té svinské práce, kterou je třeba udělat.

Takže moje rada už nějaký čas zní: poctivá a drsná policajtská práce. Přišel totiž čas vrátit se do starých dobrých časů: vysloví-li policajt požadavek, mám na výběr poslušnost nebo útěk. Při útěku ovšem riskuju, že se začne střílet.

Ještě by se slušela úvaha o sociálních dávkách, ale myslím, že tady nebude ve při.

Re: Ojojoj!:
Autor: J. David Datum: 15.5.2015 17:06

Canis Lupus? Vlk, jako vlk, z hlediska tribu systematiky. Jinak Vlků je v medicíně a advokacii přehršel. Pokud chcete řitního Vlka, a zadarmo, zapařte si řiť a chvíli třete půlkami, pokud chcete advokáta Vlka, zapařte si portmonku, a chvíli třete bankocetlemi. Pak každého Vlka tutově chytíte. Víte, parkrát jsem dělal advokátům znalce, ale něco tak technokraticky blbého, jako je JUDr (i MGr), jsem neviděl. Prostě síla, Voni mají své paragrafy, kdy podle nich neplatí třeba tíhové zrychlení, či postulát, že sudá mocnina v oboru reálných čísel, je vždy kladná. Judikatura říká...

Kontrolní otázka: Je zajíc polní (Lepus europaeus) hlodavcem? Taliáni na honu ryčí, když ho vidí: Lepre, lepre... manžáre... bing, bing, bing, Beretta pracuje... Doufám, že své automatické Beretty užijí účelněji, než na pišťuchovité zajícovce v české kotlině, a budou také přivazovat své stužky na běhy skolených běženců v okolí Sicilie.

Přirozený pud sebezáchovy velí:
Autor: J. David Datum: 15.5.2015 16:40

Vetřelce hubit, máme svých vší v kožiše přehršel. Římská říše nedojela na barbary, ale na své senátory, kteří podlehli "multikulti" thesím a prvotní "demogracii". Tchoře do každého kurníku, tchoř asi opravdu multikulti obohatí každý chov slepic, to hlásají "sluníčkáři", protože ani neví, co to kurník je. Asi jsem už starej a blbej, abych byl sv. Aloisem, který roztrhl roucho své a podělil se se žebrákem. Žebrák ten pak vypustil s hřmotným rachotem větry své, čímž sv. Aloise pobouřil a dohnal k pláči, kterýžto Alois se pouze motlitbou uspokojil ve svém hoři. Volně interpretováno. Žádné roucho, žádné větry, ale min. 50 BMG. Vidíte jiné řešení, pokud ano, deejte návrh.

PS. Jsem bejvalej lesák, kimeráci a invazisti se vždy jako první odlovovali, jako nepůvodní druh. Na jednu stranu EU žvaní cosi o nepůvodních dřevinách, zakazuje je, ale aby zaplevelila EU engeméty z Afriky, to je OK. Ještě zbývají kvóty a nařízení pěstování Avocada v lese u Berouna. To už se opravdu budu muset jít picnout rumem do putyky (pardon, Tuzemákem). Jak u blbejch v domácnosti EU.

Re: Ojojoj!:
Autor: E. Erat Datum: 15.5.2015 16:39

Asi s Nočními.

Re: Především je třeba ZAMEZIT IMIGRACI:
Autor: V. Karda Datum: 15.5.2015 16:11

Ano Sibille jste primitiv. Neustále to připomínáte svými erudovanými příspěvky.

Potápět lodi plné lidí není ŽÁDNÝ:
Autor: P. Vaňura Datum: 15.5.2015 14:52

problém, pokud ty lidi označíme za nepřátele. Umíme potápět lodi plné lidí, dále, potápět záchranné čluny, do kterých přeživší přestoupí a následně střílet na lidi, kteří se budou pokoušet doplavat z rozstřílených člunů na pevninu, nebo také na lidi a čluny, kteří se budou pokoušet ty plavoucí vylovit.

Ano, toto všechno zvládáme naprosto standardně. Pokud tomu nevěříte, přečtěte si něco o WW2 na moři a invazích na pevninu, případě snaze dopravit někam po vodě posily (to vypadalo přesně tak, jak popisuji výše; střílející to popisují termínem "svinská práce, kterou bylo třeba udělat")!

Na pevnině umíme zase zřídit hranice, přes které neproklouzne skoro nikdo. Takto vypadá hranice mezi

severní a jižní Koreou.

JEDINÝ problém je pochopit, že už TEĎ jsme ve válce a čelíme první vlně invaze, s invazory zamaskovanými jako "uprchlíci."

Ojojoj!:
Autor: I. Mertl Datum: 15.5.2015 14:48

Tihleti advokáti jsou hlavičky otevřené!

Dovolte dotaz: Vlci jsou nějak příbuzní?

Smělá hypotéza!:
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2015 14:44

pravil filmový Nick Carter (Michal Dočolomanský) v  "Adéle, co ještě nevečeřela".

A po uklidnění situace je tam zase vrátit:
Autor: P. Urban Datum: 15.5.2015 14:43

Jste si jistý, že ty desítky milionů lidí nebudou v příštích staletích, než se situace v jejich domovských zemích uklidní, představovat žádné riziko?

Jako kluk jsem četl sci-fi literaturu:
Autor: P. Urban Datum: 15.5.2015 14:39

ale tohle je literatura ryze fantastická.

Jak to dopadne, když se dnešní západní státy pokusí přenést své umění žít, existovat a spravovat své věci do zemí třetího světa se ukázalo názorně v Iráku. A to byla rozdělená země.

Pominu-li fantastické náklady, které zde už zmínili jiní, pak imperialismus ve věku kalašnikovů, plastických výbušnin a asymetrických válek bude něco jiného, než imperialismus v dobách masových armád, kdy malá skupinka moc nedokázala, i když měla k dispozici momentálně moderní pušky. I tehdy to ovšem nefungovalo vždy; o tom by nás mohl poučit duch bratra Františka Josefa, jehož několikaleté mexické císařování zaštítěné Francií skončilo před popravčí četou.

A i tehdy, když to fungovalo, byly skutečné výsledky dost hubené. A dlouhodobé. Ukázkou byla Indie, země sice v politickém rozkladu, ale pořád civilizovaná. Britové do ní přinesli pokrok technický, méně již společenský. Jejich vláda nad Indií se vytvářela dlouho, rozhodně nešlo o nějakou jednorázovou vojensko-politickou intervenci. Přitom spolupracovali s místními elitami. Což ve státech "na papíře" půjde asi těžko.

Re: jenže "my" děláme:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.5.2015 14:38

Moje řeč, ale ti, co to organizují, by museli něco užitečného vyvářet a to jim jaksi nejde.

Re: Řešení je velmi jednoduché. Všechny ekonomické běžence :
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.5.2015 14:33

Tenhle nápad vyšel ze spontánního řádu lidstva !?!?!

Něco je špatně, buď řád, nebo ten mozek, co si myslí, že ho pochopil.

Re: Při vší úctě k autorovi:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.5.2015 14:29

Jednoznačně.

Kdyby to neznělo tak marzisticky, řekl bych, že autor chce otočit kola dějin zpět. :-)

Re: EVROPA: Návrat ke koloniální politice:
Autor: P. Brodský Datum: 15.5.2015 14:22

Chtělo by to jen politicky víc ocukrovat. Jinak souhlas s autorem.Junior je očividně lepší než senior.

Při vší úctě k autorovi:
Autor: Š. Šafránek Datum: 15.5.2015 13:56

se domnívám, že to snad nemůže myslet vážně. Pominu-li fantasmagorické rysy nastolení koloniální správy (nepředstavitelné náklady, odpor obyvatelstva - viz stažení de Gaulla z Alžíru, Vietnam, Irák, Afgánistán..., chybění vůle Evropanů - kdo by asi tak šel dělat ony kolonizátory do Afriky, kam se bojí vyrazit i humanitární pracovníci a vojáci??, rivalita civilizovaných zemí - jak bychom se asi dohodli s Rusy, Číňany, mezi sebou..., atd.), vrátím se k idealizovanému starému dobrému kolonialismu viktoriánské éry: NIKDY nebylo cílem kolonialismu zlepšení životních podmínek domorodců - o to se starali maximálně misionáři. Železnice, průmysl atd. sice zlepšil hospodářské ukazatele, dosazená státní správa zajistila chod kolonií, promile domácí elity se poevropštily. Ale mezi obyvatelstvem (kdyby to neznělo marxisticky, neostýchal bych se napsat vykořisťovaným) se rozmohlo národně osvobozenecké hnutí, později komunistické myšlenky... Shrnuto: přenést blahobyt do třetího světa nelze a kolonie byly udržovány pouze silou. Když na udržení řádu přestala stačit, velmoci kolonie pustily k vodě. Od té toby Evropa sílu jen a jen ztrácí - a najednou se vrhneme do Afriky rozšiřovat Evropu?? Do toho by s námi nešel ani Sancho Panza.

Dělejme, co umíme:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.5.2015 12:20

Omezování imigrace je fajn, dokud nezjistíme, že to v praxi znamená potápět lodi plné lidí; což. díky za to, neumíme. Rekolonizace je fajn, dokud nezjistíme, že to znamená válku, na kterou nemáme ani lidi, ani peníze a - zase - vlastně ani náladu. I to přijímání uprchlíků by mohlo být fajn, dokud nezjistíme, že těch 20 tisíc nebo kolik lidí slavná EU plánuje, bude vyčerpáno během prvního měsíce a budeme tam, kde jsme byli. Jako první krok to chce změnit otázku: ne Před čím prcháš, ale Co přinášíš.

Můj návrh: umíme pracovat, pojďme na to přes práci. Umíme vědu, pojďme na to přes vědu. A umíme - nesmějte se mi - misionářství. to všechno klidně i přes OSN: toto území potřebuje rozvoj, dohodněme se s místním vládcem o pronájmu na 99let, výpověď 20 let předem. Možná těžba. Určitě zemědělství. Možná jednodušší montáž, časem uvidíme. A určitě dobrý plot a za plotem jurisdikce (nejspíš) typu osvícený diktátor. Bezpodmínečně spolupráce a komunikace s místními orgány (kmenovými náčelníky), takže se ukáže, že není dobré trvat na tom, že těch pět lidí domluvených na každé ráno musí být pokaždé ti samí. A že výplata klidně může znít "dva dolary, a k tomu dvě děti, na které ukážeš, dostanou najíst, co se do nich vejde".

A nezapomeňme při tom přemýšlet. První nápad: nes*at se mezi muslimské Araby. To jsou naši nepřátelé, jak dnes a denně dokazují. A uvědomit si, že kapitalismus a peníze dnes neumějí státy, ale - ó hrůzo - podnikové korporace. Takže "my", to není EU, ale (třeba) VW. Nebo, když jsme u toho zemědělství, Agrofert. Dotace? Nic takového, ale "tato zóna je z hlediska celního domácím územím".

A nebuďme nafoukaní. Multikulti opravdu rád nemám, ale to neznamená, že se nemáme co učit. Pro začátek třeba "spoluexistenci s nepřáteli" od Izraelců a - nerad to říkám - expanzi od Číňanů. Ne že bychom my - bílí mužové - nezvládli Ameriku a Austrálii samostatně, ale už je to přeci jen pár let a děly se při tom věci, na které nemůžeme být zrovna hrdí.

Re: REFERENDUM !:
Autor: S. Netzer Datum: 15.5.2015 12:15

Jak působím na vás, chtěl jste říct, upravenče.

Kvůli takovému otrapovi, jako jste vy, rozhodně ne.

Sbohem.

Re: REFERENDUM !:
Autor: L. Křivan Datum: 15.5.2015 12:08

Kdybyste věděla, jakým dojmem působíte vy,....  tak byste si hodila mašli.

Re: Především je třeba ZAMEZIT IMIGRACI:
Autor: S. Netzer Datum: 15.5.2015 12:02

Když tak čtu jisté příspěvky na Psu, tak se nemohu zbavit dojmu, že o primitivy už teď není žádná nouze.

Re: REFERENDUM !:
Autor: S. Netzer Datum: 15.5.2015 12:00

Do toho "maxima příčetných lidí" zahrnujete i sebe?

Působíte dojmem zdivočilé hysterky.

REFERENDUM !:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2015 11:47

a předtím petici:

1) Vytiskněte si petiční arch (stahujte zde: http://leteckaposta.cz/252889609 nebo zde: http://tempsend.com/EEE020D17C) - nic v něm neměňte, jinak bude neplatný

2) Nechejte ho podepsat maximem příčetných lidí

3) Pošlete vše co seberete na adresu Ing. Jiří Barták, U Trojice 6, 370 04 České Budějovice

STAHUJTE, TISKNĚTE, PODEPISUJTE A POSÍLEJTE! Tady končí veškerá sranda!

Řešení je velmi jednoduché. Všechny ekonomické běžence :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2015 10:42

vrátit zpět odkud přišli a pro uprchlíky  před místními válkami postavit utečenecké tábory a po uklidnění situace tam je zase vrátit.

Potom  je také ještě jedno možné řešení, všechno, co máme,  opustit  a necivilizované vpustit do našich domovů místo nás. K tomu se ale například já nechystám... Dzp.

Proč tak složitě!:
Autor: K. Luboš Datum: 15.5.2015 10:39

Úplně by stačilo, kdyby se pobrežní stráž chovala jako pobřežní stráž a ne jako jakási „humanitární organizace“, která do Evropy sváží uprchlíky z celého Středomoří. To by mně kapitán udělal jednou a šel by rovnou před válečný soud!