20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

BRITÁNIE: Konec klišé dvou stran

Velká Británie je domovem moderní západní demokracie, což je značně opotřebované klišé. Podobně jako poučka o systému dvou stran, která se stále vyskytuje v učebnicích politologie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Stuchlik 19.2.2015 23:21

Re: Problém

A pak ti samí levičáci budou obdivovat putlera protože není jak levičácká EU.

M. Stuchlik 19.2.2015 23:19

Re: Je-li pravda, že jedna skupina politicky aktivních lidí

takže konzervatismus = náboženství, i vy jeden politologu

B. Hamáček 19.2.2015 22:55

Problém

Problém je , že Rusové budou ze všech sil podporovat rozpad demokratické Evropy, protože jim to náramně vyhovuje . Podporovat veškerou levičáckou verbež. Čím hůře pro Evropu, tím lépe pro Rusáky.

B. Mrázek 19.2.2015 14:01

Tak,tak

Skvělý článek. Přes všechny problémy se mi ale Spojené království jeví zdravější, než zbytek(socialistické-žádná jiná není) Evropy.

K. Janyška 19.2.2015 10:39

Re: Cesta vědy (poznání) a cesta víry se musí propojit

Připouštím, že spontánní řády mohou být nástrojem Božím. 50 na 50. To je ono , ne ? Dzp.

J. Bajgar 19.2.2015 9:39

Cesta vědy (poznání) a cesta víry se musí propojit

Jinými slovy řečeno, cesta vědeckého poznání se musí propojit s cestou víry (tj. cestou srdce - cítění a chtění), jinak se nepohneme kupředu a zpátky přece ni krok!

K. Janyška 19.2.2015 9:33

Je-li pravda, že jedna skupina politicky aktivních lidí

reprezentuje konstruktivistický pohled na svět, tedy přesvědčení, že lidský svět lze a je nutno zorganizovat, tedy socialisté všemožného druhu,  a druhá spíše pohled náboženský, tedy konzervativní, pak opravdu existuje třetí a vysvětlující cesta a to je cesta vědy. Kompozitivní teorie, která  je souhrnem informací, získaných kompozitivní metodou společenských věd, skutečně obojí krajní názory odmítá, neboť neexistuje nic, co by jejich relevanci potvrzovalo. Naopak, doslova a přímo  je vyvrací. Jen politické strany, postavené na nestranné a vědecké Kompozitivní teorii mají v budoucnu šanci. Všechno totiž probíhá ve skutečnosti na světě třetím a dá se klidně říci, technickým, způsobem. Kdo nezná teori spontánního řádu lidské interakce ji však nerozumí a ani nemůže. Tím je nutno začít. Školské systémy svět tady úplně a katastrofálně selhávají... Dzp.