20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Když dva dělají totéž…

Před pár dny jsme s dcerkou absolvovali dva zápisy do základní školy. Pro mě jako pro vysokoškolského pedagoga byla v těchto dvou akcích velká část odpovědi na mnohé z otázek, s nimiž se v rámci své profese potýkám…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvorská 12.2.2015 8:10

Re: škola

Ale i v soukromé škole je stres před písemkou , samozřejmá je příprava na každou hodinu,ale není to ten děs, jako ve škole, kterou minule navštěvovala.Velkou předností je fakt, že učitel má na žáky čas, výhodou je  v hodinách angličtiny rodilý mluvčí. Samozřejmě platíme školné přesto, že  jsme průměrná rodina .

J. Jurax 12.2.2015 1:03

Re: Hra na vyber

Jenže ani státní školy nejsou stejné. Takže zvlášť ve větších městech je dobré vybírat i státní školu, když už je z čeho. Stejně jako si každý pečlivě vybírá tu soukromou, když už to platí ze svého. Ostatně i tu státní si platí ze svého, pokud platí daně - akorát že zprostředkovaně.

J. Jurax 12.2.2015 1:00

Re: škola

No, ono troška stresu není na škodu - a žáček se má snažit, aby věděl ...

Ale jinak dobře činíte - investovat vlastní peníz do vzdělání ratolesti je chvályhodné.

Š. Hašek 11.2.2015 21:08

Škol jsou tisíce.

Píle žáčka, osobnost žáčka, rodinné prostředí, dědeček, babička, rodinný "doučovací" výlet na Karlštejn, u každého jiné. U každého. U někoho nic, skoro nic. To je potom problém! O školu jde (dle mého) až ve druhé řadě.

Kdy už přestaneme (ne všichni) všechno svádět na školu??????!!!!!!!!!

Zjednodušeno. Zbytečně dlouhý článek.

T. Czernin 11.2.2015 20:31

Před mnoha a mnoha lety jsem absolvoval podobný akt

přijímání nových žáčků a ač narozen v říjnu, byl jsem přijat s ročním předstihem. Poté jsem byl za hvězdu až do páté třídy a následně jsem byl přijat do osmiletého gymnázia. Následoval náraz do zdi. Zjistil jsem, že ani zdaleka nejsem taková hvězda, jak jsem si já a mí rodiče mysleli. To jen ostatní žáčci na té mé základce byli výrazně horší než já. Životní poučení? Výběr dobré ZŠ je naprosto zásadní a rozhodující událostí v životě začínajícího školáka! A hlavně, HLAVNĚ, žádnou školu jen trochu zavánějící pokusy o jakoukoli inkluzi víte-koho...

J. Dvorská 11.2.2015 8:29

škola

Mám možnost posoudit školu státní a soukromou . Ve státní škole nemá učitel na žáky čas , přístup k žákovi  je  metodou víš- nevíš, stres na denním pořádku ! Proto naše dítě navštěvuje školu soukromou ! Je zde individuální přístup a žádná hektika. Rozsah vyuky je totožný se základní školou !

V. Vaclavik 11.2.2015 7:54

Hra na vyber

Me by se rodice ani nebyli byvali ptali, jako skolu chci, i kdyby jich bylo vic, nez jedna. Mohl bych chtit jednu, ale stejne by vyhral nejaky prakticky duvod rodicu,

Ironie je, ze dnes, kdyz si lidi muzou vybirat, je jim to prt platny, protoze si muzou zpravidla vybrat jen mezi statni, nebo statni. To nikomu nezavidim. Asi jako kdyz H. Ford nabizel Fordky v jakekoli barve, pokud byla cerna.

E. Vašátko 11.2.2015 5:57

Re: Mnoho slov o ničem

Žvásty to jsou, ale od vás. Prodělal jsem se svoji vnučkou před lety něco podobného, ale naopak - ta příjemnější škola, kterou popisuje autor byla přeplněná, hádejte proč, zatímco ta druhá měla sice dost dětí, ale pouze proto, že byla na sídlišti, kde bylo těch dětí hodně a další školy daleko.

Takže posuzovat mohu cokoliv, ale musím znát okolnosti.

S. Sedlák 11.2.2015 3:20

Mnoho slov o ničem

Jedna škola má evidentně málo žáků a tak o ně usiluje. Druhá, spádová, jich má dost a bude asi také o hodně větší.

Podobných situací je v životě mnoho. Srovnávat je možno podobným způsobem nemocnice, obchody, poskytovatele služeb...

Ti větší jsou povětšinou anonymnější a kvalita neutrpí výpadkem jednoho pracovníka. Jsou profesionálnější, ale studenější.