28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Přelomový okamžik - Evropa odřízla Řecko!

Leží si tahle bankéři z Německa, Belgie, Francie, České republiky, Slovenska, Řecka… ve středu večer u televize, bezmyšlenkovitě přepínají kanály, jak už to pánové dělávají, a chystají se jít spát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 10.2.2015 0:46

Re: Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

Mlsně pokukují - a na co jim bude takové Řecko, do něhož budou muset cpát peníze? Nafta tam není, nerostné bohatství taky ne, pracovní síla za ty prachy drahá ... leda tak vojenské a námořní základy by se tam mohly postavit :-)

Š. Hašek 9.2.2015 21:18

Re: Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

Pokud bude dost barev v tiskárnách cenin a nějaký čas "si budou chlapci věřit", že to dokáží, tak to Řecko ustojí. Ani to "nebude tak moc bolet". Velký moloch víc vydrží a víc odepíše.

Dočasně. Kdo pamatuje, ví jak to jest (může být) dlouhá doba.

Š. Hašek 9.2.2015 21:13

Re: Řecko uživí

Napsal jste pouze suché, exaktní hodnocení situace.

Rozdíly jsou, soudruzi, ale nenecháme ty štváče mařit naše úsilí!

Zatím můžete takto psáti. Za chvíli si pro Vás/nás přijdou. Není to příznak (takhle stroze hodnotit členský stát Unie) nějaké fobie či minimálně nepochopení nějaké důležité směrnice EU?

Š. Hašek 9.2.2015 20:44

Re: Kupujte Řecké dluhopisy!

Dobré.

A ještě černější humor, než jsem popsal výše.

Š. Hašek 9.2.2015 20:42

Re: vždyť je to jen taková hra

Dobré.

Zároveň černý humor (ze zákopu před šturmem).

Š. Hašek 9.2.2015 20:40

Chlapci a děvčata, tam v brusele,

teď ještě zbývá maličkost - přestat proplácet nevěrohodné směnky států jako je Itálie, Francie, ................... mě to nebaví vypisovat.

Dobré účty dělají dobré přátele.

To je tak, když levičák udělá z peněz v době blahobytu tuzexové poukázky na ještě větší - plánovaný blahobyt!

Teď tady budou řešit Řecko! To je jako kdybych já řešil dlužníka, který mi dluží asi tak pár procent z portfolia mých dlužníků! Pár stokorun. Samozřejmě, že čistě hypoteticky, protože já bych se svými penězi takovou situaci nikdy nepřipustil. Nejsem bankéř, nechytejte mě za slovíčko. A je jasné, že Řecko jest jen první svisle stojící kámen domina, všichni asi víme, co následuje (když se do něj ´tukne).

L. David 9.2.2015 17:11

Právě se rozdrolil jeden za základních pilířů

chimerózní pyramidy postavené bruselskými soudruhy.

Neraduji se z toho, neboť přicházející smršť postihne také nás. Zvláště když pomatenci z naší centrální banky před rokem a čtvrt pohnojili hodnotu naší měny masívním nákupem Eura - té dávno profláknuté měny, což je známo každému rozumnému člověku, jenom ne nějakému Singrerovi a spol.

Záležitost totálního pádu Eura v současné podobě vidím na jeden, maximálně dva roky.

J. Švaříček 9.2.2015 16:18

Re: Pořád jen popisujete ty vaše cenné papíry a vůbec se

Samozřejmě lze cenu peněz určit lidským rozumem. Jak také jinak? S vaším názorem na euro se ztotožňuji.

I. Schlägel 9.2.2015 14:24

Re: Co na to

Ano, ten mám na mysli. Nicméně i ty ostatní vyzkoušené mechanismy zaplatil někdo jiný než řečtí přátelé. Alespoň tu máme něco jako kontinuitu ;-)

J. Kozohorský 9.2.2015 14:01

vždyť je to jen taková hra

kdo z koho (a kdo dřív).

P. Lenc 9.2.2015 13:58

Re: Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

JO!

R. Langer 9.2.2015 12:02

Re: Řecko uživí

A tím nemyslím nic hanlivého o Slovensku, právě naopak!

R. Langer 9.2.2015 12:01

Re: Řecko uživí

Řecko patří životní úrovní někam pod Slovensko. Odjakživa.

R. Langer 9.2.2015 12:00

Re: Co na to

Myslíte ten Evropský stabilizační mechanismus = zaplatí to někdo jiný? ;-)

R. Langer 9.2.2015 11:58

Kupujte Řecké dluhopisy!

Tak výhodně už dlouho nebudou! To jenom panikáři kupují zlato a nemovitosti! :-D

K. Janyška 9.2.2015 10:47

Kapitalismus před 25 lety zvítězil nad socialismem, protože

Kapitalismus je jediným možným obsahem lidského světa a byl tu i tenkrát, když ho násilím komunisti překryli na chvíli příkaznickými pravidly... Dzp.

K. Janyška 9.2.2015 10:02

Pořád jen popisujete ty vaše cenné papíry a vůbec se

nedostáváte k jádru věci. Totiž, že cenu peněz lidským rozumem určit nelze a že euro je neuvěřitelným nonsensem, vůbec nesrovnatelným s dolarem. Ten je směnným prostředkem národního států a těch co mu věří a euro má být tímtéž, ale pro desítky národních států s různými zájmy a úrovní státních ekonomik. Určení jeho ceny pro každý národní stát lidským výpočtem nelze. Přinejmenším ne přesně a v tom je jeho problém. Bude zapomenuto nebo bude muset být násilím vojensky sjednocena Evropa. To je však také na delší či dlouhou dobu nemožné... Dzp.

J. Chaloupka 9.2.2015 9:56

Kapitalismus před 25 lety zvítězil nad socialismem, protože

měl v sobě zabudován očistný proces, který je nazýván bankrotem. Prostě pokud je na trhu něco, co konkurence zválcuje, zbankrotuje a z trhu odchází. Problém je, že se v r. 1989 zároveň otevřely mnohamilionové zcela prázdné trhy a umožnili západu lifrovat tam zboží a neuvěřitelně zbohatnout. A to zbohatnutí mělo za následek "konání dobra" v celém světě a při prvním náznaku krize si zakázaly bankrot. Tím se socialismus vrátil opět do hry. Socialismus je totiž přerozdělování od schopných a pracovitých k těm neschopným a líným. A to dnes předvádí tzv. EU. Jak to může skončit víme, už jsme to zažili. V r. 1989 jsme byli všichni chudí. Výsledkem celoevropského socialismu bude bankrot celé Evropy (a možná i dost velká válka). Teprve pak se možná vrátí kapitalismus, nebo kapitalistická diktatura, jako je třeba v Číně. Tam sice vládnou komunisti, ale kapitalismus dokázat Čínu odvrátit od hladomorů k milionům bohatých Číňanů, kteří jsou dnes coby turisté lákáni do Evropy. Zákaz bankrotu je návrat k socialismu. To se týká i Řecka.

P. Lenc 9.2.2015 9:11

Re: Co na to

Dík za vaši realistickou ironii.Jeden opravdu neví , má-li se smát, nebo plakat.

I. Schlägel 9.2.2015 8:47

Re: Co na to

Škoda, že v té eurozóně nejsme, mohli jsme trochu pustit žilou našemu těžce přebytkovému rozpočtu a přispět na záchranu nebohých, bezskrupulózním kapitalismem zdevastovaných Řeků.

I. Schlägel 9.2.2015 8:42

Co na to

Evropský stabilizační mechanizmus? Ten zázračný lék na neduhy eurozóny. Je čas ho spustit?

K. Frauknecht 9.2.2015 6:59

Re: Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

Ano. Čína i Rusko mlsně pokukují :-)). Němec to nepřipustí (jednoduše nemůže) a tak EU Řekům opět pomůže (můj tip). Další krok směrem do pekla!

T. Pansky 9.2.2015 3:16

Hodne se mluvi o reckych vladach ... je treba pripomenou ...

... evropsky socialismus !!!  Pri prijimani clenu do Eurozony, evropsti urednici naprosto selhali.  Je budeme tezko hnat k zodpovednosti, meli nad sebou totiz politiky.  Jenze protoze je Eurozona socialisticka, dohledani viniku nas nemusi trapit, nikdo v tomto euro-socialismu neni za nic zodpovedny.

V. Vaclavik 9.2.2015 3:09

Tvrdy je nakonec vzdy socialismus!

"Ve tvrdé kapitalistické ekonomice by tak vysáté banky nedostaly záchranu a padly. "

V kapitalisticke ekonomice by v prve rade nemohlo dojit k takovym koncum, k jakym doslo zde s Reckem (a dalsimi zememi v potizich). Kapitalisticka ekonomika nemusi byt tvrda, protoze je spravedliva a nikdy v ni nemuzou veci dojit takhle daleko, aby pak musela nastoupit tvrda ruka. Autorka jen opakuje zazite floskule z komunisticke minulosti, vytrhava veci ze souvislosti. Je navysost hloupe mluvit (psat) o tom, co by bylo v kapitalisticke ekonomice - jak by resila selhani socialismu a pripisovat ji tvrdost, kterou se ale vyznacuje prave socialismus, kdyz se nakonec dostane do sveho logickeho konce, ktery nema zadne dobre reseni.

J. Bruner 9.2.2015 2:00

Řecko uživí

tak polovinu lidí, kteří tam nyní žijí.Pro ostatní je nutno si půjčit. Když nikdo nepůjčí, tak klesne životní úroveň všech na polovinu (při nejlepším). A je jedno, jestli zústane země u eura nebo se vrátí k drachmě. Eur jsou silná, tek jich bude mít občan jen polovinu. Drachem bude hodně, ale budou slabé. Řešení je stále stejné, buď někdo půjčí nebo bude hlad.

P. Dvořák 9.2.2015 1:39

Re: Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

Taky se do toho můžou vložit Marťani.

F. Lesniak 9.2.2015 0:27

Odpověď zní- ano, může to Řecko ustát.

A to za situace, když se do toho vloží Čína, což není tak nepravděpodobné. A pak se dá předpokládat, že Řecko vystoupí i z EU.