19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Džihád proti džiháduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 11.1.2015 23:08, přehled diskusí

Re: Protiislámská demonstrace :
Autor: P. Kolar Datum: 11.1.2015 23:08

Taky jsem šíleně uklidněnej, pane Skřivane. Děkuji, že jste nás tak dobře osvítil.

Ještě mi ale vysvětlete, proč u toho křičeli "Allahu Akbar", když to s Islámem nemá nic společného?

Re: Protiislámská demonstrace :
Autor: J. Horáček Datum: 11.1.2015 22:11

Tak to jste mne, pane Skřivane, uklidnil, že ty pařížské vraždy nemají s islámem nic společného. Já jsem si pořád říkal, zda tam přece jen nějaké pojítko není, ale teď vidím, že to bylo jen mrzké a ničím nepodložené podezření. Jak mne mohlo, byť jen na malou chvíli, něco takového vůbec napadnout?

Rozum zůstává stát:
Autor: E. Žluva Datum: 11.1.2015 18:05

Tak naprosto zásadní nepochopení skutečného nebezpečí, které představuje právě každičký obyčejný a tzv. slušný muslim, vytvářející větší a větší středověkou komunitu postupně ochromující hostitelské státy...

Zlatí teroristé a vraždící islámci, proti těm bojovat lze.

Vy berete sluníčkům:
Autor: T. Czernin 251 Datum: 11.1.2015 12:00

jejich mantru! Ale to se nesmí....

Autore:
Autor: J. David Datum: 11.1.2015 11:22

Musulmanství se mi příčí. Nechci je za sousedy. Co je na tom xenofobního? Blbci budou zakazovat v neděli sekačkou kosit trávu, ale nechají klidně vyřvávat muezína 5x denně Alláááhu... Kde to jsme. Asi budu patrony v magacinu bambitky mazat vepřovým sádlem, aby musulman měl problém v Ráji, až to nakoupí.

Koreny nasi civilizace ve starem Recku:
Autor: V. Vaclavik Datum: 11.1.2015 6:36

je i muj nahled, ktery jsem tu uz nekolikrat argumentoval. Zapadni kultura nestoji na krestanstvi, ale na kulture starorecke. Krestanstvi ji vzdy bylo kouli na noze, ktereho se musela zbavit, aby mohly prijit dnesni 'moderni' casy.

Dnesni boj mezi levici a pravici, mezi komunismem a kapitalismem, je boj mezi vlivem Platona a Aristotela. Platonismus predstavoval Havel a Aristotelismus Klaus (to ovsem davam pravici a panu Klausovi moc velky kredit, ktery si nezaslouzi, ale zhruba jsou pozice takove).

Kaniokovci do Evropy nepatří:
Autor: P. Brodský Datum: 11.1.2015 3:06

Ať odejdou do Saudské Arábie.Tam budou v bezpečí před multikulturalismem.

Re: Protiislámská demonstrace :
Autor: P. Skřivan Datum: 10.1.2015 19:20

Vůbec mne nepřekvapuje, že zrovna Vy děláte reklamu takové stupiditě. Co tak demonstrovat proti rusákům na Ukrajině ? Ti tam také vraždili a vraždí, a to mnohem víc, než dva blázni ve Francii, kteří si mysleli, že jim uvěříme, že když mají AK-47 a spáchají "statečný" čin, když postřílejí několik neozbrojených lidí, že jim jde o něco ušlechtilého. Ne, nejde. Jde jen o ubožáky a nyní mrtvoly a s Islámem a ani žádnou jinou ideologií jejich zločin nemá nic společného. Prostě chtěli být v televizi a ve své debilitě měli dojem, že jde o něco tzv. velkého. No o velkou blbost určitě.

:)))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2015 18:11

Protiislámská demonstrace :
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2015 17:19

bude v Praze na Hradčanském náměstí v pátek 16. ledna od 16 hodin. Média se v infomovanosti o tom jistě nepřetrhnou. - https://www.facebook.com/events/842459095811041/ ..... Multikulti - http://jdem.cz/brfhf7

Všichni jsme Charlie - http://jdem.cz/brfh44

Index Global Terrorism - http://economicsandpeace.org/research/iep-indices-data/global-terrorism-index

Imigranti devastují Evropu jako válka - http://jdem.cz/brfja3

Migranti ze zemí mimo EU, stojí stát o 120 billion liber více, než zaplatili na daních po dobu 17 let - http://jdem.cz/brfh96

Re: Evropa :
Autor: P. Jášek Datum: 10.1.2015 15:41

Každá civilizace má nosnou ideu! Západ má křesťanství! Pokud nemá, nebude!

Re: Evropa :
Autor: J. Sova Datum: 10.1.2015 14:26

Evropa bude buď přísně sekulární, nebo žádná. S líbači koránu a jejich příznivci, kteří tvrdí, že věří v jednoho Boha slitovného spolu s muslimy a tím dávají islámu krytí, to nevyhraje.

http://img24.cz/images/98885192959484998885.jpg

Re: Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: J. Sova Datum: 10.1.2015 13:48

Není vám divné, že svět se zcivilizoval, když odmítl vykonávat Boží příkazy? A pokud jsou dodržovány, jsou ve střetu s naší společností?

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/59327/11-hodin-chaosu-ultraortodoxni-zide-odmitli-sedet-v-letadle-vedle-zeny.html

Re: Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: J. Berger Datum: 10.1.2015 12:27

PS: odkazuji na dnešní článek v NP "Limity demokracie..." se kterým naprosto souhlasím. Akorát podotýkám, že mám 2 velmi dobré přátele, muslimy, dokonce Palestince, kteří zde trvale žijí a rozhodně teroristé nejsou.

džihád:
Autor: J. Dufka Datum: 10.1.2015 12:03

křesťanství v dobách jeho dospívání a zrání v rozporu s obsahem radostné zprávy kterou šířili její vyzbavači i mečem ..a je to podobné prosazování libovolné levičácké ideologie křesťanství vyzrálo a praktikuje písmo svaté...komunismus který sliboval už ráj na zemi se ho pokoušel uskutečnit středovkými metodami inkvizice..tedy trestním pořádkem platně fungujícím v čr dodnes . tedy s několikasetletou pauzounod 1950.-korán je perverzní text nevyložitelný jinak než program násilí kromě toho že jde o neuvěřitelně slabomyslné bláboly mimořádně chytrého negramotného psychopata pod pantoflem mohameda abdaláha zapsané jeho sice starší ale hodně bohatou ženou- to se to pak prorokuje a dobývá-.demokracie jak si ji představuje většina populace euroatlantické a okamura s cibulkou nikdy nefungovala.-odvolávky na staré řecko nejsou případné .poměr svobodných a otroků byl  zhruba týž po celou  historii.-vždy bude úzká elita politická ekonomická a kulturní  co zbytku společnosti poskytuje vedení, chléb a hry. právo všeobecné volební  je ptákovina  propustnost hranice  mezi těmi kdož společnosti slouží svou výjimečností tím že méně nadané řídí chrání a živí a těmi kdož se z nedostaku nadání postarat se o sebe sami.-před časem v měřítku mimo naši představu ve srovnání s velikostí dnešního světa spartakova lůza v počtu řádu desítek tisíc ohrožovala civilizaci ..nakonec sběř likvidována bojem a kříženim podél via apia za účasti multikulti občanských vojsk v nichž sloužil i mladík gaius julius ..a třeba vzdělaná chátra v čele chátry primitivů - zlých i slušných svedená vykladači díla katolického fanatického konzervativce a kacíře husa terorizovala střední evropu než jí zatla tipec panská jednota u lipan...řekněme umírnění rozumní reformártoři...no a džihádysti se rozptýlili do regulerních armád případně se dali na zboj..vidím podobnost s dneškem a jsem si jist ve smyslu pevně věřít že se to nějak podobně vystříbří i nyní..

Re: Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: J. Berger Datum: 10.1.2015 12:02

Dobře, jistě, v bibli – Starém zákoně i v judaismu najdeme různé krutosti, ale každý chápe, že je to starověk a dnes jsme někde jinde a nebere historické spisy doslovně, humanita (někdy až příliš). V Izraeli nejen že se nekamenuje, ale dokonce je zrušen trest smrti a propouštějí tisíce odsouzených palestinských vrahů, zatímco Hamás uzákonil ukřižování (srovnejte s popravami humanitárních pracovníků v IS). Jistě, volební právo žen bylo v mnohých státech až hodně po válce – to je právě ten vývoj v myšlení, ale nikdy nebyly považovány u soudů za pouhou polovinu muže.  Islám, vzniklý někdy v 6. století, bere Korán (ostatně sepsaný a základě ústního podání podstatně později) „i s chlupama“. Prostě dnes jako tehdy, je to zjevení Boží a hotovo, platí to na věky věkův. Ukamenovat? Ukamenovat! Useknout ruku? Ano. Podříznout „nevěřícího“? Proč ne? Kdyby křesťané a Židé brali vše doslova, mohli by být stejně krutí. Ale oni to tak neberou!!! Na rozdíl od části islámců.

Stále ta samá lež:
Autor: M. Lechvy Datum: 10.1.2015 11:46

Věta že " Ve středověku právě Arabové zachránili řeckou vzdělanost před barbarskými křesťany" je neuvěřitelná lež. Právě musulmani stojí za zničením 90% tehdejších knihoven po celém Blízkém i Dálném východě. Přestaňte už lhát o údajné mírumilovnosti a vzdělanosti muslimských nájezdníků a dobyvatelů.

Re: Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: P. Jášek Datum: 10.1.2015 10:04

Jaké pohanské?

Vyjmenujte nějaké "pohany" univerzální pro celý kontinent!

Evropa :
Autor: P. Jášek Datum: 10.1.2015 10:02

buď bude křesťanská nebo žádná! Nemyslím kontinent!

Eurábii za ni nepovažuji!

Popírat křesťanství jako sjednocující prvek Evropy je pochod do zapomnění!

Nic. Co dělat s křesťanstvím. Také nic.:
Autor: K. Janyška Datum: 10.1.2015 9:48

Se zločinnými projevy jejich zastánců však tvrdě zatočit... Dzp.

Re: Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: J. Sova Datum: 10.1.2015 9:47

Islám je jen modifikací judaismu. I v judaismu je kamenování, za rouhání smrt,

s jinověrci se zachází jako s dobytkem, podobný vztah k ženám, atd.

Ex 15,3 "Hospodin je bojovný rek..."

Biblická morálka je až diametrálně vzdálená od naší.

Kořeny naší civilaze je antická filosofie a římské právo. A přísně vzato, kořeny každého Čecha, i když to je mix Slovana, Germána a Kelta, jsou zcela jistě pohanské. S abrahamskými náboženstvími nemáme nic společného, ani tu morálku. I to křesťanství nám bylo vnucené.

Krapet studia by neuškodilo:
Autor: J. Rybenský Datum: 10.1.2015 9:25

Arabové dávali antická díla přeložit do arabštiny a originály pak ničili. Dá se tomu říkat "záchrana"? Psal o tom už Tauer v třicátých letech, a dokonce česky, takže výmluvy na nedostupnost informací jsou bezpředmětné.

Víte, že dvě třetiny čarodějnic upálili protestanti?  Neobhajuji "katolické upálené", jen poukazuji na úroveň znalostí v Česku všeobecně.

Proboha, to je zase blábol.:
Autor: F. Lesniak Datum: 10.1.2015 8:32

Takže my jim tady postavíme university, kde se bude vyučovat arabsky!!! A k čemu nám to bude? A neměli bychom v Evropě zavést povinnou výuku arabštiny do všech škol?

Pane Payne....:
Autor: S. Rehulka Datum: 10.1.2015 5:18

....Vaše civilizovaná smířlivost k Islamu, Vás jednou může stát život Váš, Vaší rodiny i spoluobčanů.

Tak nějak se mi zdá, že zbytečně filosofujete, aniž byste se dotkl toho pravého problemu. Nu což, slyšel jsem, že žádný kapřík si svůj rybník nevypustí.....

Islám JE nebezpečí, a do Evropy nepatří..:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2015 3:09

""Ve středověku právě Arabové zachránili řeckou vzdělanost před barbarskými křesťany""...tak celý život tohle slyším, ale v tomto videu je o tom cosi víc.... Bill Warner: 1400 let strachu - cz.titulky - http://www.mrctv.org/videos/bill-warner-1400-years-fear-czech-titles ..... A nechápu jednu věc, články dnešních dnů jsou o události ve Francii, o problému - Islám u nás v Evropě. Tak proč do toho někdo plete Rusko ?

A skvělý p. Petránek - Islám je zlý a diktátorský. Nabízíme jim toleranci, ale můžeme čekat jen teror - http://jdem.cz/brfct3

"Zprvu tento zkušený zpravodaj a komentátor připomněl větu, kterou použil v minulosti již několikrát – totiž to – že‚ islám nemá Voltaira‘. Co tím naznačil?

„Víte, ono stačí i při laickém posuzování islámu, zamyslet se nad tím, jaký rozdíl je mezi judaismem a tímto náboženstvím. Řeknete-li někde vtip o Židech, dokonce i před nimi, tak se tomu zasmějí. Pokud však řeknete vtip o muslimech nebo islámu, uděláte si nepřátele, jak jsme nyní byli svědky, dokonce na život i na smrt. Tam prostě chybí ten nadhled, umění se zasmát, přijmout humor. Dá se téměř říct, že islám chce lidi smutné, bez humoru, zakazuje krásu žen a zahaluje je. Proto pokud k němu budeme benevolentní, můžeme čekat jen teror,“

„Poslouchal jsem dnes v rádiu našeho duchovního, i ten jen opatrně naznačil, že týdeník svými ilustracemi provokoval. Jako by tím říkal, že si tak trochu za to vlastně mohli ti lidé, ve své zemi, s naší kulturou a zvyky, sami. Tak to přece není. Pokud je u nás něco zákonem povolené, tradicemi a našimi zvyky ověřené, proč bychom měli najednou ustupovat někomu jinému a nechovat se tak, jak jsme po staletí zvyklí? Dle mého potřebujeme – tím opět myslím Evropu – rouhačství, kacíře – kteří se nebudou bát na to upozorňovat a chovat se tak,“ konstatoval zkušený novinářský guru Petránek ve svém vyjádření"

" základní charakteristiky naší západní společnosti":
Autor: P. Sulc Datum: 10.1.2015 1:19

v dnesni dobe je prezranost, konsumismus, lacnost penez,priliz mnoho casu, nechut se angazovat i nazyvat vec pravym jmenem, rozpad rodiny i zasahy statni moci do vychovy deti, lez  a korupce jako nejdulezitejsi prostredek politiky. Kdepak Sokrates, kdo to byl, fotbalista ci snad dokonce pivovarnik?