20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Drobné poznámky

Pozoruhodné je, jak se podařilo v našich novinách skoro úplně potlačit zprávu o posledním volebním průzkumu agentury ppm factum. Přitom na něm vlastně není nic až tak pozoruhodného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 17.12.2014 19:50

Nešťastný Tibet

Násilné obsazení cizího státu je samozřejmě z hlediska mezinárodního práva (i zdravého selského rozumu) zločin. K čínskému obsazení Tibetu došlo už v r. 1951, aniž by proti tomu "západ" hnul "prstem".

Důvodem nebyl jenom strach z SSSR, ale i vlastní špatné svědomí, protože od r. 1904 do r. 1945 byl tibetský dalajláma v exilu, díky s počátku velice brutální britské okupaci Tibetu!

Nejsem opravdu ani trochu katolík (jsem "bezvěrec" se sympatiemi k protestantům). Nicméně peskování papeže za to, neupřednostnil nikomu de facto neprospívající pro-tibetské gesto, které by bylo projevem laciného "pseudohrdinství" uskutečněného na úkor reálného ohrožení miliónů lidí, je trapnou ukázkou ubohé "kavárenské morálky"! Podobný problém řešili i kancléři v době NSR. Při obhajobě své "ost-politiky" jeden z nich američanům řekl: "My máme v NDR 16 milionů rukojmích"!

Pozn: Pravdoláskových horlivců se ptám, jestli by státním náboženstvím (lamaismem) v osobě dalajlámy totálně ovládaný, k cizincům a jiným náboženstvím i vědám naprosto nepřátelský, své chudé obyvatelstvo zástupy parazitických mnichů nemilosrdně vyžíraný Tibet nenavrhly jako objekt pro "humanitární" bombardování!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tibet