23.7.2019 | Svátek má LiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Od Eichendorffa po PanevropuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 9.12. 2014 9:00, přehled diskusí

Krásný překlad:
Autor: V. Heidlerová Datum: 9.12.2014 9:00

Ač letitá, nejsem osoba vládnoucí němčinou, proto jsem nemohla plně vychutnat obsah E. veršů. Uvítala bych překlad - a ten mi poskytl p.Jakub Sinderhauf, velké díky.

A duše doširoka

svá křídla rozpíná -

letí nad ztichlou zemí,

tam je má otčina.

Jen na okraj....:
Autor: P. Majer Datum: 8.12.2014 22:07

....rika se cost-benefit ratio.

Re: Švýcarsko, správný příklad?:
Autor: P. Scheck Datum: 8.12.2014 19:21

Ty výjimky vám, pane Prokope, z celého srdce přeji.

Nemáte..:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.12.2014 18:26

Jen že eurohujerům je každý argument dobrý, a Islám je jo pořádný strašák, takže tenhle Strach jako pomůcka k europropagandě...

Re: Švýcarsko, správný příklad?:
Autor: M. Prokop Datum: 8.12.2014 18:14

Tak to znáte nějaké jiné Švýcary, než já. Kam na ně chodíte?

Re: Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: M. Prokop Datum: 8.12.2014 18:12

Tak ať soudruzi v Bruseli i jejich kolaboranti nedělají z dobrovolného společenství demokratických národů jeden socialistický stát.

TO totiž povede k tomu vyvražďování, pokud k němu někdy dojde.

Re: Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: B. Rybák Datum: 8.12.2014 18:01

Řeč byla o hranicích svobody (politické, občanské, národní)! A ta je ohraničena okovy "politické korektnosti" a velmi rychle mizí!

Autor má pravdu, když tvrdí, že:
Autor: B. Rybák Datum: 8.12.2014 17:37

K opravdovému sjednocení by opravdu nás dovedly idee V. Havla (P&L) a ne V. Klause. Jenomže opravdové sjednocení, tedy nový protektorát, opravdu nechci!

PS. Pokud vím, tak žádný úřední jazyk v USA nebyl nikdy uzákoněn (drtivě většinový jazyk vznikl spontánně, působením většiny občanů USA)!

Re: Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: J. Friedlaender Datum: 8.12.2014 16:00

Víte, já už jsem starší člověk, výlety dělám tak do jednoho tisíce km a na ty hranice furt ne a ne narazit. Je to hrozná totalita!

Re: Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: J. Krásenský Datum: 8.12.2014 13:29

Pan Janyška má dobrou rozlišovací schopnost. Vidí za propagandu, za kterou by se nemuse lstydět Goebels. "Dobrovolnost" je taková, že se euronáckové snaží, aby už v žádné členské zemi neproběhlo jakékoli referendum o evropských otázkách. EU už je totalitní svaz. Dosud to nevnímáte, ale až narazíte na hranice, budete se divit. Už je pravidlem, že se lidé bojí hovořit otevřeně, aby nepřišli o práci. A bude hůř. Šrouby se utahují. Přeji brzké procitnutí.

Re: Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: J. Friedlaender Datum: 8.12.2014 12:22

Vaše rozlišovací schopnost je zřejmě velmi ubohá, když nedokážete vidět rozdíl mezi nacistickou diktaturou a dobrovolným společenstvím demokratických národů. Díky lidem, jako jste Vy, díky chudákům, kteří umí jen vydávat zvuky jako "eurohujer" nebo "do Brusele", se jednou v Evropě vyvraždíme. Deset spravedlivých bych dodal během minuty, ale v půlmiliardové Unii je zřejmě vyšší kvórum.

Re: Aha... tak strašení islámem...:
Autor: J. Hejna Datum: 8.12.2014 10:46

Nezoufejte!

Někdo nerozumí ničemu.

Evropské uspořádání je výsledkem civilizace obchodem a :
Autor: K. Janyška Datum: 8.12.2014 9:53

nelze s ním hnout. Národní státy Evropy, které jsou nesmazatelné z její mapy, jsou prvky rostlého spontánního řádu na kontinentu a ten, kdy s tím chce něco dělat se dopouští hitlerovské zločinu. Jeho nástupci v Německu, už dosáhli dokonce více, než on. Ovládají a skoro vlastní Evropskou unii a to je nutno změnit. EU musí stát na negativní smlouvě pro odstraňování zla a ne na LS pro tropení dobra. EU na LS dláždí cestu Evropy do pekel... Dzp.

Re: Aha... tak strašení islámem...:
Autor: R. Gramblička Datum: 8.12.2014 9:27

Nikoliv, rozumějte to tak, že hrozba Islámu není vhodnou záminkou pro budování ESSR. Mně osobně nenapadá vůbec žádnej důvod k tomu

Jen tak na okraj:
Autor: S. Netzer Datum: 8.12.2014 8:47

Brixen nikdy ke Švýcarsku nepatřil a nepatří.

To Švýcarsko není vhodný příklad:
Autor: J. Kočí Datum: 8.12.2014 7:41

1. Švýcaři se nemají vzájemně nemají moc rádi. Zkuste ve Francouzském kantonu mluvit německy.

2. Je to hodně policejní stát založený na loayalitě (udavačství) občanů

3. Jednotlivé kantony jsou hodně malé a navzájem si nekonkurující, je potom snadné získat většinu obyvatel pro konkrétní věc při referendu

4. O směřování státu rozhoduje ve skutečnosti malá skupina osvícených vládců, kteří drží osvědčené mantinely a rozhodně se nepouštějí do větších mezinárodních projektů. A bezpečnost je tam na prvním místě

No, a temi Svycary to neni :
Autor: P. Sulc Datum: 8.12.2014 6:11

zase tak horke, oni tam v druhe pulce 19 st. meli obcanskou valku'

A co se prikladneho Havla tyce: kde je ten nejlepsi priklad?  Myslite to, ze ''nejsme jako oni'' a take ze se ma malovat ona ''tlusa cara'' za minulosti?  Nechte Havla Havlem, kdyby se ''svec drzel sveho kopyta'' a nedelal politiku, stat na tom mohl byt o fous lepe, prinejmensim by z komunistu nebyli kapitani prumyslu ci nemeli by tucne pense.

Soudrznost Svycarska :
Autor: V. Vaclavik Datum: 8.12.2014 5:40

prameni z realneho pocitu tamnich obcanu, ze maji spravu zeme ve svych rukou, vsichni obcane ve svych kantonech jednotlive. To ma pak za nasledek ze tam neni mezi regiony nevrazivost, vztahy nejsou jako ustavicne, vzajemne pretahovani se lanem, jak jsme ho znali my se Slovaky, napriklad . Zaroven ta demokracie v rukou myslenim 'zdravych sedlaku' vede k prosperite, ktera nespociva na tom bankovnictvi, jak se nize tady v diskuzi mylne domniva pan Scheck, protoze v tom pripade by to byla zeme 'siroce rozevrenych nuzek' co se bohatstvi sirsi populace tyka, a tak tomu neni. V kazdem pripade, k bohatstvi lze jiste prijit nekale, ale kdyz na to narod nema, brzo o nej zase prijde.

Prani stat se Svycary je jako prani stat se mentalne nasimi dedecky, nebo nasich dedecu tatinky, oboji je stejne iluzivni prani.

Re: Švýcarsko, správný příklad?:
Autor: P. Scheck Datum: 8.12.2014 2:59

Pane Dvořáku, obávám se, že jste řekl sice lakonicky a stroze, ale jinak velmi smutnou pravdu. 

Navíc si myslím, že kdyby Švýcaři byli opravdu schopní, byli by dnes ještě mnohem bohatší. Jenže když sedí horal, co mu kouká sláma z bot najednou v vestsakramentsky výhodné bance, no co od něj čekat. Jenže pro ty, co to nechtějí vidět, stačí říkat: "No podivejte na ty Švýcary, jak si od EU nedají poroučet!"

Je pravda, že to asi ještě chvíli potrvá, ale pak i ty "ekonomické mlýny" zamelou a ukáže se o čemže tato země byla...

Re: Aha... tak strašení islámem...:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.12.2014 2:36

Mám vaší poznámce rozumět tak, že nebezpečí islamizace neexistuje a strašáka islámu si vymyslely vlády (vláda) jako záminku ke zvýšení a upevnění své moci?

Vy nosíte burku?

Re: Švýcarsko, správný příklad?:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.12.2014 2:23

Už jsem mnohokrát přemýšlel, jak je asi vysoká částka na kontech, která vznikla dejme tomu v letech 1935/1945 a od té doby jsou bez pohybu.

V podstatě se jedná o peníze dvou skupin lidí. Ta první skupina si ty peníze sem ukryla před tím, než došlo k jejich fyzické likvidaci (lidí, ne peněz). A ta druhá skupina si sem ty peníze ukryla poté, kdy došlo k fyzické likvidaci první skupiny, jenže členové druhé skupiny se také nedožili konce.

Švýcarsko, správný příklad?:
Autor: P. Scheck Datum: 8.12.2014 2:01

Švýcarsko je velmi vděčným příkladem pro rádoby EU-bijce. Prosím, i Václav Klaus ho měl v oblibě. Z mého pohledu a zkušeností jsou to venkované, horalé, kterým kouká sláma z bot, ale kteří náhle k bohatsví přišli. Sám jsem jich poznal hodně a studenější "čumáky" nenajdete nejen v Evropě ale snad ani kdekoliv na světě. K bohatsví rozhodně nepřišli poctivou prací, či promyšlenou strategií (o tom se zde doufám nechce se mnou nikdo přít...). 

Chci tím naznačit, že poukazování na Švýcarsko je značně diskutabilní, nebo spíš hodně nefér. Ono by z pohledu "vyššího principu" mělo Švýcarsko spravedlivě vracet a vracet obrovské částky, které mu nepatří. A teprve po velmi náhlém a prudkém zchudnutí bych ocenil tento stát, kdyby se choval uprostřed Evropy tak, jako dnes.

Aha... tak strašení islámem...:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.12.2014 1:24

což sice jako ohrožení beru, ovšem ne coby argument pro příklon k EU !

STRACH, ZÁKLAD MOCI KAŽDÉ VLÁDY - http://jdem.cz/bq9te3

Robert Higgs: Politická ekonomie strachu - http://jdem.cz/bq9yd3

Politická ekonomie strachu - Robert Higgs - http://jdem.cz/bq9yk6