25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

EVROPA: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Evropská komise funguje jako fabrika na regulace. Eurokraté jsou jimi posedlí, jen ve sféře byznysu během posledních pěti let obdařili Evropu tisíci předpisy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Plocek 15.11.2014 21:07

Re: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Pane Sheck díky za vysvětlení, se kterým stoprocentně souhlasím. Měl jsem pochopitelně na mysli parlament.

Zdravím a v nějaké další diskuzi nashledanou.

P. Scheck 15.11.2014 1:23

Re: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Možná jsme si, pane Plocku, úplně nerozuměli. Pokud byste měl na mysli úředníky v Evropském parlamentu, pak lze o jakémsi obhajování svých postů určitě mluvit. Tihle se tam mohli dostat také někdy jen díky poctivému čištění klik ve svých stranách a jejich vědomosti mohou být někdy i docela bídné. Konečně jsou tam jen na určitou dobu, byť mají dost velkou moc, ale o tom je demokracie.

Bývá ale dobrým zvykem v našich médiích je přiřadit i k úředníkům v Evropské komisi a ti prošli zcela jiným výběrem, při kterém museli prokázat zcela jiné kvality. Sám bych si netroufal tímto výběrem projít.

B. Rybák 15.11.2014 0:52

Re: zajímavé, v testech vítězí vysavače 750 W i nad 2kW

Výsledky těch testů mne pane Lausi vůbec nepřekvapují. Podobně skvělé jsou v EU všechny EU-testy (teď už i testy většiny bank v EU !).

Pokud jde o ty vysavače pak zdravý rozum napoví, že nejefektivnější by vhledem k úspoře drahé lidské práce byly výkonné vysavače s moderní sací hubicí a kartáčem (jestli sací výkon opravdu není důležitý, tak proč je nevyrábějí např. s příkonem 20 W nebo dokonce na zdraví prospěšný ruční pohon?)!

Na potřebných, všem prospěšných technických normách se státy vždy dokázaly dohodnout (pro většinu evropských států zhoubné, ekologistické a sociálně parazitické normy by ovšem neměli bez "jádra" EU žádnou šanci). To že některými státy ovládané "nadnárodní" firmy si pomocí EU vynucují pro sebe (své státy) výhodné normy, pravidla a zákony je jedna z nejsmutnějších stránek EU-reality!

B. Rybák 15.11.2014 0:04

Re: EU je ten tak vyspely kapitalisticky Zapad!

Pan profesor Václav Klaus u nás chtěl vybudovat standardní liberální kapitalizmus v jehož ideje hluboce věřil a tuto víru oprávněně opíral i o prezidentem Reaganem uskutečněné politické i ekonomické "převálcování" socialistické "říše zla" a o jejich úspěšnou obnovu realizovanou např. v Británii baronkou Thatcherovou. Neměli bychom zapomínat na to, že víra v trvalý úspěch demokratického kapitalizmu byla tehdy tak silná, že vnikla velmi úspěšná (Fukuyamova) teorie "Konce dějin" a zoufalství levicových politiků vedlo např. ve Francii i k jejich sebevraždám!

I kdyby V. Klaus věděl, že oslavy tohoto ("konečného") vítězství natolik otupí pozornost většiny obránců demokratického kapitalizmu (on vždy patřil k té burcující menšině) natolik, že zcela podcení pokus zaplnit mocenskou mezeru po říši zla vytvořením její neolevicové "zelené" neokoloniální západoevropské pokračovatelky ("jádro" EU), určitě by svůj zápas o úspěch našeho liberálně demokratického státu nevzdal a je dobře, že to neudělal, protože z počátečního úspěchu "jeho" "středoevropského hospodářského tygra" těžíme dodnes.

Jeho závěrečný neúspěch byl po r. 1996 postupně vytvářen činností "Bruselem" zkorumpovaných vlastizrádných EU-hujerů (politiků, novinářů a užitečných idiotů), díky nimž jsme museli přijímat nás záměrně zničující (neufinancovatelné) principy sociálního, byrokratického a zeleného parazitismu, vedoucí k naší tragické proměně v převážně Německou "protektorátní" montovnu. Přestože tento amorální parazitismus teď vítězí i v Obamových USA, dějiny určitě nekončí. Ještě přijde "zpětná vlna" a my musíme na ni být co nejlépe připraveni.

PS. "Blbá nálada", kterou V. K. odmítal byla projevem porážky (Havlovy) nepolitické politiky, porážky jeho hledání třetích cest! Svoboda národů i občanů vedla k úspěchu států západní Evropy stejně jistě, jako její nedostatek povede k rozpadu EU!

P. Mach 15.11.2014 0:04

Re: Nejedná se jen o vysavače a regulovat výkon je zbytečná

Tebe omlouvá jen to, že ti bruselský úředník omezil kapacitu dutinu lebeční na půllitr a vzápětí ti ji propláchl vodou hajzlu.

J. Jurax 14.11.2014 23:56

Re: Maastricht byl první krok špatným směrem

Když socansky rozhazovalo svoje peníze a pak SAMO neslo následky, tak to dopad nemělo. Existují nástroje proti potlačení takových dopadů.

A mimochodem - když socansky rozhazovalo např. Španělsko, jaký že že to mělo podle Vás dopad do celého EHP. Nejsa makroekonom, rád se nechám poučit.

J. Jurax 14.11.2014 23:53

Re: Člověče, vždyť EU je postavena na socialistickém principu

Nečekal - na zakřivenost banánů jsme normu určitě neměli :-)

J. Jurax 14.11.2014 23:51

Re: zajímavé, v testech vítězí vysavače 750 W i nad 2kW

Vy jej také máte? Pakliže ano, nějak nefunguje :-)

V. Plocek 14.11.2014 21:30

Re: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Pane Sheck. Rána to pro mne není žádná, protože Vám nerozumím a rád přijmu konkrétnější vysvětlení. Pokud budete mít konkrétní vysvětlení, rád je přijmu. Děkuji a zdravím.

V. Plocek 14.11.2014 21:27

Re: EU je ten tak vyspely kapitalisticky Zapad!

Ano, to je specifikům Česka , od zdi ke zdi. Napřed posloucháme slepě východ a nyní západní život, o kterém víme, že je již za zenitem kvalitní zdravé společnosti. Ale k věci: do dneška člověka štve, jak slepě naši zástupci přebírali věci z EU, ačkoliv společnost byla ještě daleko pod jejich např.. životní úrovní. A argumenty byly opravdu zničující. Jen si vezměme diskuzi o cenách např. energií. " Co chcete, ceny vody, proudu, plynu jsou daleko pod úroveň západních". že i platy jsou někde jinde, to se již neřeklo. A takových argumentů bylo mnoho. Nevím o případu, kdyby někdo řekl, pánové takto ne, naše relativní mzda je taková a proto nemůžeme atd atd.

K. Laus 14.11.2014 20:52

dobře hozená kost

"Pokud vás nasrala “žárovková totalita”, mám pro vás další bonbonek, o kterém zřejmě nevíte, takže vašemu spravedlivému hněvu unikl, neb nikdo neměl zájem vám ho komunikovat. Ze zásvuky už dávno (od 1993) neteče 220V, ale více: přes 230V. Důvod je prostý: ztráty při distribuci. Ty jsou nepřímo úměrné napětí, čím vyšší, tím menší ztráty. No a tak se vyplatilo potichu přejít na 230V místo 220V. Ano, je to v desetiprocentní toleranci stanovené pro elektrospotřebiče, jenže i tak to znamená, že vaše elektrospotřebiče budou umírat dříve (ne každý výrobce se za těch dvacet let namáhal přizpůsobit). Přidejte si k tomu, že už jste na horní hranici této tolerance, k níž se mají čínští výrobci problémy z druhé strany dohrabat a asi vám dojde, proč vám spotřebiče umírají dříve, než kdysi. Samozřejmě za to nemůže jen tohle, kvalita šla taky dolů, svůj vliv to ale má. No a protože o tom nevíte (ne, tohle fakt nikdo nepropagoval, to se na EU nedalo moc hodit), tak neremcáte. Přitom to snadno ověříte měřákem v zásuvce."

K. Laus 14.11.2014 20:50

Re: Naštěstí nacionalističtí primitivové

pochybuji, že to některé mozky dokáží zpracovat...

http://www.marigold.cz/item/mysterium-eurounijni-energetiky-a-zakazu-zarovek-2

K. Laus 14.11.2014 20:41

Re: Naštěstí nacionalističtí primitivové

ten návrh přinesl do EU ministr německé vlády. Evropská rada, to jsou premiéři národních vlád a ti mají možnost zatrhnout cokoliv. A ti zpívají píseň svých národních parlamentů

K. Laus 14.11.2014 20:35

Re: Rukulíbám milostpaní Parteigenossin !

bacha na ty hrábě. Vy sem dáváte jen tendenční plky. Viz výše, abych byl konkrétnější, než vy

K. Laus 14.11.2014 20:33

Re: ˇMy čtenáři Psa Pochopitelně netušíme, že komise

Bionafta za Klause Takzvaný Oleoprogram, projekt pro výrobu bionafty, běžel v Česku od roku 1992. Stát tehdy poskytoval bezúročné půjčky na výstavbu výroben metylesteru řepkového oleje. Ten se s podílem 31 procent přimíchával k motorové naftě. V Česku vyrostlo díky státní podpoře 18 provozů, které mohly dohromady zpracovat až 200 tisíc tun řepky. Více na: http://euro.e15.cz/klaus-zarizl-to-co-drive-podporoval-820802#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

K. Laus 14.11.2014 20:28

Re: ˇMy čtenáři Psa Pochopitelně netušíme, že komise

"kdyby nebyla eu nerusily by se zarovky protoze by toho jednoho nynejsi europitomce co byl pro ostatni v narodnim parlamentu utloukli cepicema".

1. žárovky byly rušené i v zemích, které s EU nemají nic společného 2. Klause taky nikdo neutloukl čepicema za to, žejeho vláda začala jako jedna z prvních podporovat Babišův byznys. 3. Jako vůbec první postsovětských zemí jsme zavedli kvóty (např. na cukr) ještě před vstupem do EU....čili kdo je tu za hlupáky?

K. Laus 14.11.2014 20:24

Re: ˇMy čtenáři Psa Pochopitelně netušíme, že komise

houby s voctem :-) to zavedla Klausova vláda někdy v roce 1992

K. Laus 14.11.2014 20:21

Re: Maastricht byl první krok špatným směrem

vám se z toho vytratil společný EHP. Vy máte nejspíš pocit, že když socansky rozhazovalo ňapř. Španělsko, že to nemělo dopad do celého EHP, vy ostrůvci kapíku v moři evropského socíku :-)

K. Laus 14.11.2014 20:18

Re: Člověče, vždyť EU je postavena na socialistickém principu

tvar a kvlita ovoce a zelenina byla už v normách ČSN. Když jsem si pročítal ty evropské, s pobavením jsem zjistil, že to vypadá, že EU převzala ty naše :-) To jste asi nečekal, že?

K. Laus 14.11.2014 20:16

Re: zajímavé, v testech vítězí vysavače 750 W i nad 2kW

vám už nepomůže ani směrnice, jak zapojit do přemýšlení ten váš háček na míchu

K. Laus 14.11.2014 20:15

Re: Nejedná se jen o vysavače a regulovat výkon je zbytečná

bruselní úředník ničemu nevyhovuje, vy úchopové intrumentárium. Aspoň toto byste snad mohl svým pidimozečkem chápat

K. Laus 14.11.2014 20:12

Re: Nejedná se jen o vysavače a regulovat výkon je zbytečná

omlouvá vás jen nevědomost. Navíc Spojené státy už v roce 1992 přijaly zákon o energiích, který určil stejný americký standard pro objem splachovacích nádržek, o který nyní usiluje Evropa, a omezil je na 6 litrů vody. K podobným číslům se dostala i část států západní Evropy vlastní cestou. Nizozemské – a brzy i francouzské a portugalské - úřady zakázaly instalaci nádrží s objemem nad 6 litrů. Stejné nařízení platí i ve Velké Británii, která zároveň zvýhodňuje prodejce menších nádrží. V EU je to formou doporučení jako sjednocení kriteria pro udělování nepovinné známky.

J. Jurax 14.11.2014 17:43

Re: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Pardon - v nadpolovičním počtu, nikoliv procentu ...

J. Jurax 14.11.2014 17:42

Re: Jak unijní regulovčíci přerostli politikům přes hlavy

Nemusí? A co když by se ukázalo, že je zbytečný (což on nejspíš v nadpolovičním procentu je)?

J. Jurax 14.11.2014 17:40

Re: Rukulíbám milostpaní Parteigenossin !

Na Vás tak akorát :-)

J. Jurax 14.11.2014 17:39

Re: Likvidovat EU

Tak neplkejte :-)

J. Jurax 14.11.2014 17:37

Re: ˇMy čtenáři Psa Pochopitelně netušíme, že komise

Počtěte si ve Wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Biopalivo - cituji - "Společná zemědělská politika (CAP) pro EU byla počátkem 90. let reformována pod vedením irského eurokomisaře MacSharryho a měla vést k omezení tehdejší nadprodukce potravin. To vedlo k přechodu zemědělství na biopaliva.

Projekt podpory bioetanolu byl v ČR schválen roku 1996 a připravilo jej Ministerstvo zemědělství.

Evropské trendy vládní podpory produkce biopaliv se v září 2007 dočkala kritiky ze strany Organizace pro hospodářskou spolupráci v Evropě (OECD). Vedou podle OECD k prudkému růstu cen potravin a potenciálně i k devastaci přírody. Vládní subvence jsou podle OECD navíc i jednoduchou formou podpory domácího zemědělství, která je vzhledem k pokračujícím snahám o liberalizaci zemědělského trhu nežádoucí. V září 2012 uvedla agentura Reuters návrh legislativy z Bruselu, ve které eurozóna omezí používání biopaliv založených na zemědělských plodinách, protože se obává, že tato jsou méně šetrná k životnímu prostředí, než se předpokládalo, a že jejich podpora má negativní dopad na produkci potravin. V létě 2013 schválil Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu podíl biopaliv první generace maximálně 5,5 %." - konec citátu.

Jinak vězte, že v ČR se biosložky složky povinně přimíchávají od roku 2007 (benzin 3,5 procenta, nafta 4,5 procenta) od roku 2007. To vládl Topolánek. Zvýšení biosložky v u benzínu na 4,1 procenta a u nafty 6 procent vetoval prezident Klaus v květnu 2010. Sněmovna veto přehlasovala, jsouc tlačena zemědělskou lobby a Agrofertem. Vládla úřednická Ficherova vláda.

L. Novák 14.11.2014 17:25

Re: ˇMy čtenáři Psa Pochopitelně netušíme, že komise

To zavedli zelení magoři.

L. Novák 14.11.2014 17:24

Re: Naštěstí nacionalističtí primitivové

Přesně tak. Greenpeace začala hlásat úspory i zákaz žárovek, a agenti této zelené kominterny nalezlí i získaní v socialisticky orientovaných partajích to pak protlačili v EU (a nejenom v EU).

Bursík je darebák, který by měl být pro výstrahu přikován k fotovoltaickým panelům se zákonem zaručenou výkupní cenou 15 Kč/kWh s povinností vykoupit ji, kdykoliv výrobce nabídne.

L. Novák 14.11.2014 17:11

Dobrý článek jdoucí k podstatě problému,

který je mimochodem již dávno rozebrán v tzv. Parkinsonových zákonech o chování byrokracie.

Takže chválím.

P.S.:

Až na ty "uhlíkové žárovky", ty zakázány nebyly, protože je nikdo už dávno nevyrábí. Zakázané jsou moderní, s wolframovým vláknem. :-P