20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

USA: Oteplovači prohráli volby

Prohráli v Kanadě i Austrálii a nyní tažení pokračuje i v USA. Senátor Inhofe, který pranýřoval skandál Climategate, se tak dostane do čela výboru pro životní prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nytra 12.11.2014 13:00

vliv na klima

Ty nekonečné diskuze o vlivu činnosti člověka jsou o ničem. Lidská činnost jen může zhoršovat nebo zlepšovat klima s pohledu člověka. Přírodu to nějak zvlášť nezajímá. Klimatické změny mohou dokázat vyhubit  živočišné druhy včetně člověka, už se to několikrát stalo, lidé také byli v minulosti také  na pokraji vyhubení. Pokusy o umělé ovlivňování podnebí nemusí vést k rozumnému výsledku. Podle dosavadních zkušeností z minulosti země, život prosperoval nejlépe v teplých obdobích, v dobách ledových skomíral. Že by to mohlo nějak škodit životu živočišných a rostlinných druhů, není na místě. Zatopení přímořských států a ostrovů, vadí jen člověku, je rozmazlený a potřebuje klimatizaci nebo topení a jen tím zhoršuje přirozené prostředí, což je celkem jistě nejškodlivější činnost člověka, stačí vzpomenout jak se vyčistilo nebe nad USA po atentátu, když přestaly létat letadla. Převáděním neekologické výroby do Číny se globálně neřeší nic, naopak tamější nedokonalé technologie produkují stále více škodlivin, jak nakonec přiznali sami ekologové,  že se se produkce tzv skleníkových plynů zvýšila po přesunu výroby do Číny. Nějak zapomněli že země je kulatá a globálně je to v kelu. Pro život je nejdůležitější neničit si prostředí. Nesmyslné závěry že někde ubývá nebo přibývá led nedávají smysl. Na severu led ubyl na jihu přibyl, loni byla zima v Severní Americe a u nás bylo teplo apod. Termodynamické zákony fungují automaticky, to nelze změnit.  Jak dlouho bude existovat člověk na zemi to sám příliš neovlivní. Celkem lapidárně je to nastíněno v Necyklopedi v článku Globální ochlazování, (je li to parodie nebo ne, ukáže čas):          http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Necykloverzita:V%C3%BDzkum/GO

M. Dvořák 11.11.2014 7:22

oteplování...

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5068-teploty-pod-minus-35-stupnu-se-siri-a-zachvatily-uz-pres-2-miliony-ctverecnich-kilometru-stredni-sibire

K. Jež 10.11.2014 20:09

Tento suprtupý článek demonstruje úroveň zdejších autorů

absolutně výmluvně.

P. Krasny 10.11.2014 14:12

Tohle ale není pravda

Průzkum mínění v USA. Je známo, že levici volí převážně dělnické

vrstvy, zatímco vzdělanější lidé dávají přednost pravici.

Vysokoškolsky vzdělaní Američané velice často volí levici.    Je to dáno i tím, že na universitách jsou bezpečně zakopáni liberálové z 60 let - a vlastně všude ve školství a tak výplachy mozků úspěšně pokračují.

M. Prokop 10.11.2014 17:38

Re: Tohle ale není pravda

A "redneck" je taky pojem, ne zrovna levicový.

V. Novák 10.11.2014 18:28

Re: Tohle ale není pravda

Nejsou američtí dělníci spíše zásobárnou konzervativismu?

Pokud si správně vzpomínám, byl Obama obdivován, že se mu podařilo získat pro sebe bílé dělníky ze severovýchodu, na něž svoboda potratů nebo multikulti nepůsobí. A symbolem odporu vůči Obamovi se stal "plumber nějak" - tedy žádný intelektuál.

J. Kavalír 10.11.2014 13:01

Pravda je obojí

"Jak oteplovači informují o dlouhodobém ochlazování Antarktidy: V jednom článku novináři píší „V Antarktidě je nejvíce ledu od roku 1979, vědci nevědí proč“ a dalším si protiřečí: „Ledu na Antarktidě je stále méně, za pět let se rychlost tání zdvojnásobila.“ "

Asi by to chtělo citovat i něco z obsahu těch článků nebo alespoň chápat rozdíl mezi významem předložek "v" a "na".   Na (pevninské) Antarktidě ledu skutečně ubývá a sladká voda z nich vtéká do oceánu. V (celé oblasti) Antarktidy je letos skutečně zamrzlá rekordní plocha oceánu a jednou z možností, proč tomu tak je, je snížení salinity přítokem sladké vody z tajících pevninských ledovců - mrzne při vyšší teplotě. Pochybuji, že je Kremlík takový hlupák, že to neví, spíš vědomě lže a hlupáci mu to žerou.

L. Metelka 10.11.2014 19:16

Re: Pravda je obojí

Pan Kremlík se prostě nesrovnal s rozdílem mezi plochou ledu a objemem ledu. Plocha roste, objem klesá...

M. Pivoda 10.11.2014 12:40

Urychlení technologického pokroku

I kdyby se nakonec prokázalo (což se ale dosud nestalo), že žádné oteplování zeměkoule se vůbec nekoná, vnímám snahu o potlačení oteplování země jednoznačně pozitivně, protože tlačí na vývoj a zavádění nových technologií. Zavádění nových technologií je pro společnost určitě pozitivní efekt, i když krátkodobě samozřejmě něco stojí. Jako občan jsem ochoten si připlatit.

Jestli ve volbách vyhráli nebo prohráli "oteplovači" není nic dramatického.

P. Joch 10.11.2014 15:06

Re: Urychlení technologického pokroku

Nezdá se Vám tento způsob logiky malinko vadný? Ono totiž největší akcelerátor vývoje technologií je - VÁLKA!

Takže nám tu otevřeně tvrdíte, že vnímáte VÁLKU jednoznačně pozitivně, i když krátkodobě nás to samozřejmě něco stojí! Dokonce jste ochoten si připlatit, tak jako si miliony němců byli ochotni něco odříct, pokud jejich vítězné zbraně dokáží porazit na hlavu nepřítele říše.

Opravdu krásné, takové jako Vy bych poslal do první linie, ať se ukáží.

Jo a mimochodem, na technologickou akceleraci vývoje solárních panelů, která kompletně skončila v Číně, nechci připlácet ANI KORUNU!!!

J. Šimek 10.11.2014 16:20

Re: Urychlení technologického pokroku

Číňani na solárních panelech něco vyvíjejí ? Okopírování a snaha ošulit materiály a kvalitu je vývoj ? Tak proto byl Zeman celej šťastnej :o)

L. Novák 12.11.2014 17:51

Re: Urychlení technologického pokroku

Ble, ble... Číňani jsou hlavně schopni zásadním způsobem snížit výrobní náklady a dodávat na trh výrobky Hi-Tech velmi levně. Viz např. supervysoké ceny LED světelných zdrojů v EU a porovnání s cenami dostupnými z Číny...

M. Pivoda 10.11.2014 16:39

Odpověď demagogovi

Vážený pane Jochu, jste hezký demagog. Já jsem o válce neřekl ani slovo, vy mi to téma lehce přiřknete a pak dál rozvíjíte. To je demagogie.

A mýlíte se. Vývoj solárních panelů neskončil kompletně v Číně. V USA i Německu dále úspěšně pokračuje. Hledejte na internetu, nejlépe na Technology Review. Demagogům blíže neradím.

M. Prokop 10.11.2014 17:43

Re: Odpověď demagogovi

Vývoj pokračuje všude, výrobu ovládla Čína.

M. Pivoda 10.11.2014 18:41

Čínská převaha ve výrobě mne až až tak moc nevzrušuje

Ano, Číńané výrobu rozjeli ve velkém, protože jsou schopni dosáhnout ekonomie velkého měřítka (economy of scale) dosud nepříliš vysoké účinnosti solárních panelů. Jenže po rozjetí určité úrovně rychle se vyvíjející technologie, už nelze zpravidla aplikovat další inovace do výrobních linek. V tomto případě je ale lepší vyčkávat, až přijde ta úroveň technologie, která je plně konkurenceschopná (s energií s fosilních zdrojů) už při malém objemu výroby. Takže Američané nejsou tak hloupí, jak by se zdálo povrchně usuzujícím ekonomům.

J. Šimek 10.11.2014 19:48

Re: Čínská převaha ve výrobě mne až až tak moc nevzrušuje

Aha, pán nechápe rozdíl ve vývoji a rozvoji výroby, tak nic, no ...

P. Vaňura 10.11.2014 23:21

Ale válka je skutečně podnětem k rozvoji nových technologií,

daleko větším, než nesmyslná "podpora OZE."

Protože vše, co vyžadovala válka muselo fungovat lépe, než dřívější řešení, což o fotovoltaice neplatí ANI NÁHODOU!

Za války se, díky tomu, že vlády byly ochotny (a NUCENY) investovat do vývoje obrovské prostředky, objevila proudová letadla (někde se až do r. 1941 začínalo ještě s dvojplošníky), penicilin, výrazně se zdokonalil radar, vyvinula se jaderná technologie, raketová technika, první elektronické počítače, atd. atd. 

Podobné účinky měla dokonce i studená válka, ač v daleko menším nasazení.

M. Pivoda 11.11.2014 11:57

Toto téma zde nediskutuji

Ale já s vámi nevedu spor ohledně vlivu války na technologický pokrok.

M. Prokop 10.11.2014 17:41

Re: Urychlení technologického pokroku

Otepluje či ochlazuje se na Zemi co Zemí jest. Momentálně se přestává oteplovat, nejspíš přijde ochlazení.

Zavádění nových technologií má svou cenu. Proto je lidé zavádějí až když se to vyplatí.

Tyhle nové technologie zatím škodí. Pokud by prospívaly, nebylo by třeba je nařizovat.

Ne, nic dramatického, ale vzhledem k napáchaným škodám už bylo načase.

V. Novák 10.11.2014 18:21

Re: Urychlení technologického pokroku

Co historie sahá - ochlazení vždy přineslo maléry, hlad, epidemie a v důsledku toho revoluce. I čeští husité vystoupili v období, kdy se středověké optimum přehouplo (začalo přehoupávat) do malé doby ledové. Třicetiletá válka s tažením Švédů na jih nastala v její vrcholné fázi.

I hony na čarodějnice se kryjí s obdobími vlhka a chladu.

Není o co stát!

J. Jurax 10.11.2014 22:14

Re: Urychlení technologického pokroku

Jistě vnímáte pozitivně i svůj vyšší účet za elektřinu a o (babišovy) biosložky dražší benzín ...

Zavádění nových technologií v blbými politiky nezdeformovaném prostředí probíhá tak, že nová, výhodnější (v neposlední řadě ekonomicky) technologie nahradí tu starou, dražší, jež přestane být konkurenceschopná ... proto na přelomu padesátých a šedesátých let se kupříkladu nevyskytl blbec politik howno tomu rozumějící (protože politik), který by v letectví dotoval z penz daňových poplatníků nástup reaktivních motorů v letecké dopravě a určil závazné kvóty, kolik letadel má mít do roku 1965 reaktivní motory - kdežto dnes máme takových hňupů tolik, že se dají přehazovat vidlemi a v bruseli je lze přímo štosovat.

Jaký vidíte pozitivní efekt v plochách fotopanelů vyrábějících neregulovatelnou drahou energii, kterou nepotřebujeme, ale díky propastně blbým, uplaceným a nevzdělaným politikům musíme kupovat až devětkrát dráž a platit vícenáklady s tím související - protože kvůli stabilitě přenosových soustav musí být ke každému kilowatu ze soláru záloha kilowatu z klasického zdroje, běžícícho v pohotovostním, ekonomicky nevýhodném režimu - a v noci musíte mít stejně klasické zdroje. Totéž v modrém pro fofrníky - ne všude (u nás prakticky nikde) pořád fouká právě tak akorát - ani ne málo, ani ne moc, aby fofrníky draze vyráběly energii.

Nebo klasické žárovky - jejich náhrada není ani nijak nová technologie, ale jsou řádově dražší, některé produkují toxické odpady a jako spotřebiteli se Vám ekonomicky nevyplatí - úspora energie nestačí nahradit vysokou cenu, zvlášť když životnost náhražek (s výjimkou ledek) nedosahuje předpokládaných hodnot. Ale je to kšeft - a uplacení politikové z EU si mnou ruce (takou kravinu by snad ani politik nedělal zadarmo, pokud nemá mozek prožraný zelenou plísní).

L. Novák 12.11.2014 17:55

Re: Urychlení technologického pokroku

Souhlas!

P. Selinger 10.11.2014 11:59

A co vodní erose a množství hornin a bahna

přinášených neustále do moří řekami ? To nevede k mírnému zanášení mořského dna a zvyšování hladin ? Není náhodou větší než iluzorní vliv tak zvaného oteplování ?

V. Vovák 10.11.2014 12:03

Re: A co vodní erose a množství hornin a bahna

Pohyb zemských desek možná bude významnější a erozi přebije...

J. Kavalír 10.11.2014 12:38

Re: A co vodní erose a množství hornin a bahna

Eroze je přirozenou součástí přírody a probíhá neustále - jejím protikladem jsou horotvorné pochody (desková tektonika). Pokud by současný trend vzestupu oceánu (3 mm/rok) byl způsoben jeho zanášením, za milion let by jeho hladima stoupla o 3 kilometry - od doby dinosaurů pak o 180 km.   :-)))

Pokud bereme plochu kontinentů jako 1/3 povrchu Země, klesal by její povrch ještě 2x rychleji - 6 km/milion let. Občas to chce myslet.

V. Vovák 10.11.2014 15:07

Re: A co vodní erose a množství hornin a bahna

Vy jste taky dobře alternativně inteligentní. Zlatej pan Rada. Jeho software vykazuje značnou chybovost, ale kiksy vašeho kalibru, to je úplně neuvěřitelné :-) :-) :-)

J. Kavalír 11.11.2014 9:20

Re: A co vodní erose a množství hornin a bahna

Sorry, nevěděl jsem, ža patříte k těm, podle nichž je svět starý cca 6 000 let. Já jim říkám "přiblblíci". Pokud k nim nepatříte, řekněte, v čem jsem udělal chybu.

S. Donát 10.11.2014 11:25

Kéž by ta zelená šaškárna skončila i v Evropě,

toho se ale bohužel asi jen tak nedočkáme. Mám obavu, že to bude spojeno až s rozpadem celého toho Bruselského socialismu. Do té doby to bude stát ještě moc peněz :-(.

J. Jurax 10.11.2014 22:17

Re: Kéž by ta zelená šaškárna skončila i v Evropě,

Přesně tak. Ale mnoho mocných z té zelené šaškárny tyje ...

J. Šimek 10.11.2014 11:20

Výrazivo inspirované Zemanem a

konstrukce agitky inspirovaná Rudým právem.

Kremlík, jako amaterský klimatolog a neúspěšný kandidát do europarlamentu už se cítí, jako politický všeználek, který je o mnoho kategorií před prezidentem USA.