16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Bárta versus NečasŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 3.11.2014 11:27, přehled diskusí

Záhad kolem naší politiky je mnoho:
Autor: J. Ráž Datum: 3.11.2014 11:27

1) Připomínám poslance ČSSD Wagnera, který jako první polistopadový "odpadlík" podržel vládu VK..zcela jistě to, jako reformní komunista, udělal s idealistických důvodů, ne pro peníze!(HaHaHa!)

2) Připomínám causu poslance ČSSD Melčáka, který pomocí podivného rozhodnutí ÚS zneplatnil demokraticky odhlasované samorozpuštění Sněmovny, v jehož nedílné kompetenci, coby nejvyššího zákonodárného sboru, toto rozhodnutí bylo! Že nebylo rozpuštění Sněmovny v zájmu ČSSD potvrdil i Zaorálek, který měl před ÚS obhajovat rozhodnutí Sněmovny, ale ve skutečnosti Melčáka podpořil tím, že před ÚS prohlásil, že rychlý postup přijímání zákona na zkrácení funkčního období sněmovny bylo ryze účelové řešení, nikoliv skutečný ústavní zákon.

3) Kdo ještě věří, že Kočí se Škárkou potopily "Veverky" s ideových důvodů, je víc než naiva

4) Kdo ještě věří, že obrovský mediální humbuk, který se rozpoutal v kauze "Nagyová" a podivný rozsudek soudu prvního stupně v této cause (Nagyová odsouzená a ti kdo porušili vojenskou přísahu osvobozeni) jsou náhody, tak není jen naiva, ale přímo hlupák

A novináři místo toho aby se zabývaly tím, kdo za těmito causami skutečně stojí, jaké byly důvody a kdo s toho měl prospěch, plácají se v bulvárním stylu na povrchu, věnují pozornost bezvýznamným aktérům a dělají vše, aby se stopy k pravdě rychle zahladily. Tím ovšem vytvářejí prostředí pro vznik těch nejšílenějších konspiračních teorií.

Hrozilo:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.10.2014 21:31

(při setrvalém běhu věcí) další vítězství ODS/TOP/ doprava.

Po neúspěšném opakovaném ječení v parlamentu (ČSSD/KSČM) bylo třeba sáhnout k ostřejší munici. Munici v majetku těchto dvou komunistických stran.

Povedlo se. A není to sranda. Vidíme to kolem (a lid jásá).

Re: Vidím jeden :
Autor: P. Papež Datum: 31.10.2014 21:13

A vy si skutečně myslíte, že Bárta dával peníze ze svého? Svatá prostoto, proto šel do politiky, aby se napakoval. Jak? Tak, jak jsem v předešlém příspěvku napsal. Proto se na jeho ministerstvech vytvářely nové odbory na přesun peněz. A to hodně souvisí s braním peněz nám, daňový poplatníkům.

Re: Vidím jeden :
Autor: P. Papež Datum: 31.10.2014 21:09

To, co popisujete, se odehrávalo již dříve v poslanecké sněmovně. Strana, která chtěla něco prosadit a bylo dost lidí okolo proti, vždy nabídla nějakou trafiku (třeba v dozorčích či správních radách). Źe jste to objevil jen v tomto jediném případě, je bohužel jen váš problém. Bohužel se nepodařilo zveřejnit, kolik dával své milence, zaměstnané u něj v kanceláři na Jihomoravském hejtmanství slizký Hašek. Ale to vás nezajímá, to by rozbilo vaší upachtěnou konstrukci podvodů jen v ODS.

Re: versus Nečas:
Autor: B. Rybák Datum: 31.10.2014 20:59

Vaše úvaha je podle mne zcela správná a vede k závěru, že ten vlivný post, který o rozhodl o pádu premiéra Nečase není z naší země!

Re: Vidím jeden :
Autor: J. Kadeřábek Datum: 31.10.2014 16:19

Metresy si tady vydržuje více politiků. Občas i něco pronikne na veřejnost.

Re: versus Nečas:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 31.10.2014 16:18

Bártu odstranila ODS viz. akce Tluchoř s Kočí. Nečase, předpokládám,  ti samí soudruzi, kteří si objednali Topolánkovy fotečky z Itálie s nahým pérem.

versus Nečas:
Autor: V. Venc Datum: 31.10.2014 15:21

V případě pádu expremiéra je třeba si všimnou důležitých okolností.

Premiér, spolu s prezidentem patří v demokratickém zřízení k nejvýše postaveným a nejvlivnějším osobnostem. Mají přístup ke všem důležitým politickým informacím a jsou spravení o všech státních aktivitách.

Za obvyklých okolností a podmínek je tedy svržení předsedu vlády nepředstavitelné. Protože k němu přesto došlo (a o angažovanosti prezidenta na likvidaci premiéra lze úspěšně pochybovat), tak je zřejmé, že rozhodnutí o policejním rozpracování vládního převratu přišlo z vlivnějšího postu, než obnáší pozice premiéra, či prezidenta.

V Bártově případu, byly okolnosti odstranění zcela jiné.

Popsal jste to velmi přesně, přesto:
Autor: J. Urban Datum: 31.10.2014 14:14

zůstává jak za causou Bárta, tak za causou Nečas mnoho neznámých. Obecně je asi český hnůj příliš malý pro množství vyrojivších se prasat (a hlavně §viní).

Re: Vidím jeden :
Autor: V. Váňa Datum: 31.10.2014 14:07

Vážený pane Papeži,

ať to zákon posuzuje jakkoli, nabídl poslancům, kteří nechtěli podpořit ekonomický balíček, S JEHOŽ SCHVÁLENÍM VLÁDA SPOJILA SVOU DŮVĚRU, jiná místa, vzdají-li se mandátů. To je uplácení, byť kryté indemitou (sic!). Své milence pak psal opravdu vysoké odměny. Vysoké jsou nikoli v poměru k tomu, co mám já (aby bylo jasno - není to závist), nýbrž k poměru k tomu, jaké vůbec mohla podat výkony. Jste si jistý, že jakýkoli státní úředník může přinést společensky prospěšnou práci za více než milión korun ročně? Já si jsem jistý tím, že nikoli.

Naproti tomu Bárta chtěl ze SVÉHO nakupovat loajalitu poslanců své vlastní strany. Rozdíl je tak velmi zřetelný.

Co kdo láduje z veřejných prostředků do stranických pokladen, o tom jsem nepsal.

Á propós - zmiňujete-li ODS (pokud jste to tak myslel) a ČSSD, tak rovnou jmenujte všechy strany, které kdy byly ve vládě.

Re: Vidím jeden :
Autor: J. Mannheim Datum: 31.10.2014 12:07

vydržoval si z našeho metresu, takže je to tak trošku uplácení za poskytnuté sexuální (i jiné, třeba inteligentní) služby

Re: Vidím jeden :
Autor: P. Papež Datum: 31.10.2014 11:22

Malý dotaz. Koho uplácel Nečas z našich peněz? To si fakt myslíte, že Bárta nezajišťoval ze svých obsazených ministertev peníze pro stranickou kasu, jak to dělá bez problémů ČSSD už dvacet let?

Začalo to již dříve,:
Autor: P. Selinger Datum: 31.10.2014 11:10

vzpoměňte na aféru Čunek. Dodnes nevíme, kdo za ní stál....

Petra Nečase je veleškoda.:
Autor: K. Janyška Datum: 31.10.2014 10:38

Je to možná největší znalec státní správy u nás... Dzp.

V obou případech:
Autor: V. Petrová Datum: 31.10.2014 10:22

šlo v podstatě o to, znemožnit jakékoliv konání vlády. Spojíme-li si to s varováním BIS o pronikání ruské rozvědky, vzpomeneme-li na tartas okolo radaru v Brdech ( kolikrát jsme už  zalitovali, že ho nemáme a hulákali tenkrát nejvíc Sobotka se Zaorálkem ) a připomeneme si jmenování Rusnokovy vlády a po prohraných volbách strany "pana prezidenta" schůzky v Lánech a lži pana Haška, vyjde nám dost zajímavý výsledek. Dnešní vláda je osekaná ze všech stran, zahraniční politika dostává na frak a Zaorálek možná už také lituje svého postoje proti radaru a Sobotka má svázané ruce i nohy a bezmocně žvatlá. Ruská špionáž dosáhla prvního stupně: znechucení obyvatel. Babiš, který patrně patří mezi nejvlivnější spulupracovníky ruských agentů znemožňuje čím dál víc podnikání živnostníků. Jedinou nadějí je, že utáhne během dvou let šroub natolik ( za připitomělého přihlížení Sobotky a tuti kvanti ), že se lidi konečně naštvou a znovu ho nezvolí.  Na zmíněné besedě KOD jsem byla a dost s údivem jsem poslouchala teoretizování, na které je dnes už skoro pozdě. Zbývají nám z ní už jen trochu větší střípky. CO DÁL ?  SNAD BY JÍ ŠLO JEŠTĚ KOUSEK ZACHYTIT. ZORGANIZUJTE TO !!!

Vidím jeden :
Autor: V. Váňa Datum: 31.10.2014 10:06

pro mne dost zásadní rozdíl:

Bárta uplácel ze svého, Nečas z našeho.

Jinak s mnohými úvahami autora velmi souzním.

Re: Souhlas:
Autor: P. Lenc Datum: 31.10.2014 8:15

Ona to ani tak moc konspirace není.Přidávám se také.

Re: Souhlas:
Autor: K. Frauknecht Datum: 31.10.2014 7:00

Přidávám se.

Teď trochu zavzpomínám. Kdo tehdy nejvíc řval a kdo z toho nakonec nejvíce profitoval? Jó konspirace, to je moje :-)).

Souhlas:
Autor: J. Brunner Datum: 31.10.2014 1:43