27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Socialismus v praxiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 28.10.2014 23:47, přehled diskusí

Re: Pokud by třetí nejchudší země měla platit největší:
Autor: J. Jílek Datum: 28.10.2014 23:47

tak ať jdou do EFTA - budou platit taky... :-)

Re: Vážený pane Polanecký,:
Autor: J. Jílek Datum: 28.10.2014 23:45

to tam bylo už před LS

Re: Já zase držím palec jiným:
Autor: J. Jurax Datum: 28.10.2014 21:47

No, na buben už přivádějí - viz úradek o dalším zavádění OZE.

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 19:29

Cesty bolsevniku audinami jsou predevsim dusledkem megakradeze zvane komunismus a pak znovuukradeni toho sameho jejich detmi.

Znali se napric profesemi(i novinari,tv redaktori,fizli,soudci,vojensti prokuratori..,na ministrstvech jsou dodnes cele rody)drzeli spolu,meli na sebe navzajem neco...nemeli jsme narok prekabatit komunistickou mafii.

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 19:18

Zvolme stranu,ktera slibi vyhazet uredniky ,snizit jejich moc ,max zredukovat majetek statu a mnozsvi penez v rukou uredniku....je neco jednodussiho a levnejsiho?...jen pochopit,ze jina cesta neni.....ani rozvedcici by si neskrtli

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2014 19:17

Kdyby stát neměl prachy na rozhazování, nikdo by si pro ně na ministerstvo v BMW nejezdil. A soukromník by si sakra rozmyslel, jestli ze svých peněz strčí dobrovolně do kapsy nějakému šíbrovi přehnanou částku. Tady by byla "výběrová řízení" hned standardem, i bez zákona.

jakákoli solidarita:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2014 19:11

by měla nastoupit pouze v případě, že se dotyčný snažil a měl smůlu, případně je naděje že se z průšvihu vyhrabe a bude zase stát na vlasních nohou. Blb, co si vybral cestu o které se předem ví že vede do háje nebo se zhlédl v hollywoodských filmech z prostředí smetánky a nechal si nažvanit, že jde o "standard  ve vyspělém světě" na který existuje "nárok" si zaslouží chcípnout hlady.

Pokud by třetí nejchudší země měla platit největší:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.10.2014 16:53

příspěvky, je něco špatně!

Re: :))))) Pak se asi jenom vyplatí podporovat volný trh:
Autor: V. Ondys Datum: 28.10.2014 15:28

:)))))))) U nás je to jenom sci fi vzhledem k neochvějně státnímu socialismu už díkybohu jenom s okrajovou rolí komoušů za asistence ostatních stran, které se neobejdou bez socialistického přerozdělování, v normálním systému je to asi úkol pro nezávislou justici.

Myslíte Hitlerův výrok "národ mě není hoden?":
Autor: P. Vaňura Datum: 28.10.2014 14:13

On pak ještě vydal rozkazy typu "všechno zničit," ale ty už nebyly provedeny.

Dovedete si představit, že Británii napadne Argentina,:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.10.2014 13:58

snažící se jí sebrat Falklandy a část EU ji nebude podporovat. Pokud chce někdo budovat federaci, je naprosto ZÁKLADNÍM předpokladem podporovat územní celistvost članských států.

Tato situace má navíc jeden ošklivý precedent. Maroko obsadilo vojensky ostrůvek, tvořící nárazníkové demilitarizované území mezi ním a španělskou Ceutou. Jednotné podpoře Španělska a následné akci EU zabránila Francie, kvůli svým nereálným snům o obnovení velmocenského postavení koalicí s muslimskými státy v oblasti Středozemního moře. Nakonec musel zasáhnout americký!!! president Bush, který vyjednal obnovení předchozího stavu.

A to by Francie chtěla evropskou armádu jako protiváhu NATO...

Re: :))))) Pak se asi jenom vyplatí podporovat volný trh:
Autor: P. Skřivan Datum: 28.10.2014 13:46

... a kdo to jako bude dělat ? :-) Rozvědčík ? :-)

I když asi nechtěně v rámci vyznění článku:
Autor: Atas9 Datum: 28.10.2014 13:27

prosazující pravicový pohled, pan Polanecký popřel sám sebe. Ano, každá hospodářská jednotka (EU) má hospodařit efektivně, ano, úspěch se nemá trestat, s tím se dá souhlasit, ale Cameron je jen jeden z dalších politiků nebo pokračovatel těch, kteří stanovili nějaká smluvní ujednání. A pravicové je smlouvy dodržovat. Ještě pravicovější je uzavírat smlouvy které jsou výhodné pro obě smluvní strany. Britanie vstoupila do nějakého svazku řízeného systémem a pravidly na kterých se Britanie podílela a najednou se jí to nelíbí? Nám se také nelíbí, že naši politici vytvořili podmínky v solárním byznysu a protože chytří "chlapci co spolu mluví" uzavřeli se státem smlouvy o dotacích, republika za pár let vyplatí zbytečně daleko víc než Britanie.

Dovedete si představit, že nás, jako členy EU a NATO napadne třeba Mali a Britanie se bude vzpírat nám pomoc, protože už to nebude pro ní výhodné?  Smlouvy se mají uzavírat s rozmyslem a s rozvahou, s vědomím jaké dopady a následky bude mít smlouva i v budoucnosti.

Re: I když se to bude zdát mnoha :
Autor: J. Matuška Datum: 28.10.2014 12:43

Asi jsem jeden z těch mála, ale Vaše otázka je víc jak na místě. Smlouvy se mají dodržovat. Ještě Cameron má jednu šanci, dokázat, že  text o povinnosti připlatit v případě, že se ekonomice daří, byl vystisknut tak malými písmeny, že se nedaly bez lupy ani přečíst. Nebo ještě lépe, tato část smlouvy neodpovídá "dobrým mravům" nebo jak se to správně říká. Bunga bunga!

Re: vydělává jeden na úspěchu druhého :
Autor: L. Křivan Datum: 28.10.2014 12:25

je logické a normální pouze v prostoru rodiny.

:))))) Pak se asi jenom vyplatí podporovat volný trh:
Autor: V. Ondys Datum: 28.10.2014 12:08

a dozorovat rovnou soutěž s nekompromisně stejnými pravidly pro každého s tím, ať se dobrovolně rozhodne sám v případě finančního úspěchu, jestli se mu vyplatí cokoli podporovat, okolnosti si to mnohem dokonaleji vynutí i s užitkem :))))))))))) pro ostatní.

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Skřivan Datum: 28.10.2014 11:54

No a právě ty cesty na ministerstvo v audině (v audině jsem nejel, jel jsem s jedním frajerem v BMW), jsou právě důsledkem divošské formy kapitalismu, ve kterém se daří rozvědčíkům a jiným formám zločinu.

Re: Úspěch je třeba potrestat, co přeci dobře známe.:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 11:29

Nejhorsi na tom je,ze tihle vych.canci rychle jako krysy opusti potapejici se lod a sve blbe volice v tom nechaji.Ti nejslabsi si neporadi.Je to moc smutne a jakoby sefem vymyslene-nepoznate,kdo je sv.ne,budete prirozenym vyberem odstraneni z dalsiho mnozeni.

Asi by se ten vred nemel lecit,ale nechat prasknout.A nebo umele -postvat proti sobe povl z krajni pravice a krajni levice-nebylo to kdysi spatne vymyslene

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 11:22

Podnikat a hospodarit by meli jen silni.Neregulovany trh to zaridi za chvili.Pak slabi nebudou nikoho nikam stahovat-budou tam,kde je jejich kastovni mista-a haj.zlu v podchodu a ne v obleku od Bosse jezdit v Audine na ministerstvo

Re: Vážený pane Polanecký,:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 11:16

Tak uz chapete Klause,proc kopal do sveho ditete?

Re: O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Vítek Datum: 28.10.2014 11:13

Kdyzuz nekoho podporovat,tak schopne.Neschopni se pak budou mit lip diky nim,ale prirozene(nizsi ceny,lepsi a lepsi zbozi),ne z donuceni danemi. A schopne pak nechat se vzajemne porvat o nas zakazniky a neochranovat je pred levnejsimi a schopnejsimi ze zahranici.Nebudou pak zadni miliardari.Urednikum nesmime dat tu moc je ochranit!

O tom, že v jednom prostoru,:
Autor: P. Skřivan Datum: 28.10.2014 10:51

vydělává jeden na úspěchu druhého netřeba diskutovat. Je to logické a normální. Důležité je ale, aby dotace nesloužily k podpoře spotřeby, ale rozvoje, tj. aby silnější nestahovali slabší, ale aby silnější pomáhali slabším k vyššímu růstu. Tím se jim ta pomoc vrátí ... . Tento "malý" rozdíl, byl rozdílem mezi západní a východní polovinou světa z hlediska ekonomiky a jaký to byl pak rozdíl v reálu, všichni tak nějak víme. Někde se stály fronty na pomeranče a jinde ne ... .

Re: I když se to bude zdát mnoha :
Autor: J. Brožek Datum: 28.10.2014 10:41

Po lisabonské smlouvě už neplatí právo veta, takže Francie s Německem si lehce odhlasují, že Británie bude platit.

Re: I když se to bude zdát mnoha :
Autor: M. Prokop Datum: 28.10.2014 10:22

Proč divné? Europů ( http://1url.cz/vD9W ) je jak nas.áno.

Úspěch je třeba potrestat, co přeci dobře známe.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 28.10.2014 9:53

No a jak skončil "tábor míru a socialismu na věčné časy"? Je jen otázka, jak dlouhé budou ty evropské "věčné časy". Krach je jistý.

I když se to bude zdát mnoha :
Autor: Atas9 Datum: 28.10.2014 9:38

diskutujícím divné, musím odsoudit jednání Camerona. Otázka by měla znít, kde byla Britanie a jak hlasovala když se pravidla uzavírala?

Re: Systém tak funguje proto,:
Autor: V. Kain Datum: 28.10.2014 9:17

Británie dala to co dát měla,tak proč by měla dávat víc?Je dobře,že se vzepřela.Nyní by mohla učinit další krok a vystoupit z EU.To by se soudruhům v Bruselu z té pohromy mohla zatočit hlava.Obrovský úbytek financí pro přerozdělování.A další nebezpečí by bylo,že by Británii mohly následovat další země.Z čeho by si soudruzi rozdávali tak obrovské platy?(chudáci)Kdo by fanatickým komisařským eurohujerům platil ty stotisícové renty? Ti jsou schopni přivést Evropu na buben,jen když oni budou mít své jisté.

Re: Já zase držím palec jiným:
Autor: M. Prokop Datum: 28.10.2014 8:51

Přání pěkné, ale nesplnitelné. Žijí z té lumpárny.

Systém tak funguje proto,:
Autor: M. Prokop Datum: 28.10.2014 8:50

aby měli soudruzi v Bruseli větší moc.

Člověk nebo stát, správce vlastních peněz, je pro ně příliž samostatný a nezávislý.

Já zase držím palec jiným:
Autor: Z. Švrček Datum: 28.10.2014 8:39

A to českým eurořiťolezcům, aby je pánbůh osvítit ráčil a oni našli sílu, aby se dokázali tomu budování evropského socialismu (zatím s lidskou tváří) šprajcnout. Obávám se ale, že jim  tu sílu nenadělí, pokud oni z toho svého hochštaplerství budou mít své jisté.