25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Konec starých časů

Výsledky druhého kola senátních voleb nepřinesly vůbec nic nového. Ani se od nich už nic nového nečekalo. Neočekávali to ani voliči, a tak v míře nebývalé zůstali doma. Člověk má pocit, že kdyby byli zůstali doma úplně všichni, dopadly by ty volby stejně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vítek 21.10.2014 21:35

Odkazem listopadu je byt normalni

aby schopni a slusni meli odpovednou moc a idioti a moralni invalide se valeli ve skarpe...a ne aby to bylo obracene jako v komunismu.(a to pane Dolezale dokaze jedine svoboda=ruka trhu!Zadne smesky.Prectete si Friedmana,Hayeka,Nowaka nebo Poppera jeste jednou a dukladne.

P. Vítek 21.10.2014 21:36

Re: Odkazem listopadu je byt normalni

...jako v komunismu a (eu)socialismu

J. Maleček 21.10.2014 20:56

Já bych to, pane Doležale

neviděl trak černě. "Idejemi listopadu 1989" evidentně byla tužba po slušnějším a demokratičtějším uspořádání společnosti. Havel a Klaus tyto ideje formulovali nějakým způsobem. To, že dnes část společnosti napadá zuřivě jednoho, část druhého a další část oba, bohužel patří k věci. Hodnocení bez předsudků chce čas. Já bych viděl to, že jsme někam, přes všechny problémy, došli. A i na tom úspěchu Babiše bych nalezl cosi pozitivního. Lidí cítí, že některé věci z uplynulých 25 let se jim nelíbí, ale instinktivně nechtějí volit ČSSD a tím i KSČM, a tak si vybrali tuto pitomost.

Masaryk říkal, že potřebujeme 50 let svobodné společnosti. Pozitivní je, že polovičku máme už za sebou.

M. Prokop 21.10.2014 22:50

Re: Já bych to, pane Doležale

Jo, to je dost reálné.

B. Rybák 21.10.2014 20:08

"havlismus a klausismus" ?

Rozklad tradičních politických (pravo-levých) politických stran (nejenom) u nás nemá nic společného s Havlovým hledáním (již dávno nalezených) třetích cest, protože nemá nic společného se svobodnou občanskou společností. Je důsledkem "Bruselem" zkorumpované EU-hujerské diverse proti národním státům, která je realizována jejich masmediálním monopolem a ovládnutím celého hospodářství cizím kapitálem. "Havlismus" byl totálně poražen V. Klusema na tom nic nemění potlesk, kterého se politicko-nepolitickému Havlovi dostávalo za to, že byl jediný, kdo pro svou zemi nic nepožadoval!

Pokud byl i "klausismus" předurčen k porážce, pak jenom proto, je vítězící "novou politicko-korektní levicí" programově ničen "demokratický kapitalismus", spolu i s jeho "podhoubím" kterým je morálka, rodina a národní stát!

Pravdoláskové (později EU-hujerské) strany jako byly OH, ODA, DEU, ČSL, TOP09 ... selhaly naprosto zákonitě, protože "EU-slouhové" nemohou pro nás nic podstatného vykonat. Selžou proto i jejich současní nástupci, jenomže to už asi budeme v EU-močálu příliš uvízlí!

M. Starý 21.10.2014 10:23

Kalouskova éra v exekutivě patrně končí

a jistě mu lze vytknout ledacos, ale důležité je, že prosadil, k nelibosti naší levice, církevní restituce. Tím je tady šance, že Lidovci se jednou mohou stát českou "CSU"

M. Starý 21.10.2014 11:02

Re: Kalouskova éra v exekutivě patrně končí

Zapomněl jsem napsat "marxistické levice", protože i německá CSU je "garantem" sociálně tržní ekonomiky. Je lepší mít silnou stranu akcentující i sociální rozměr ekonomiky a stojící na hodnotách křesťanských než na marxistickém učení o třídním boji na kterém stojí naše ČSSD.

V. Ondys 21.10.2014 11:13

:))))))))))))) Ani sociální stát nemusí mít démonický rozměr

pokud by o svých penězích rozhodovali ve volbách jen řádní plátci daní, kteří si současné peklo musí nekřesťansky zaplatit :)))))))) na rozdíl od ostatních společensky nejpříkladnějších svatoušků.

Š. Hašek 21.10.2014 11:21

Re: Kalouskova éra v exekutivě patrně končí

Máte pravdu.

Církev vždy spravovala svůj majetek vzorně. Já beru jakýkoliv majetek, na který jest radost pohledět, na území našeho státu, jako "věc velice prospěšnou".

Socani, komouši a "státní závistivci" se samozřejmě mohou udávit vzteky.

Jenom nenechat správcovat politická sróčka!!! A říkat tomu "majetek státu". Už tady bylo.

Kalousek dojel i na to, že jeho stranický projekt byl založen i (jen) na konkurenci ODS. To je málo. Taky už tady bylo. Proč ta naše "středopravice" není jednotnější, s frakcemi? Inu dva kohouti. Takhle je vždycky žašlape Dluhoslav (třeba).

V. Čermák 21.10.2014 17:21

Církevní restituce,

dle mého názoru jediná a nemalá pozitivní věc, obhajující existenci minulé vlády. Jinak naprosto nic.

P. Vítek 21.10.2014 21:39

Re: Kalouskova éra v exekutivě patrně končí

Spravna pripominka.Diky patri taky lidem kolem Necase.

V. Ondys 21.10.2014 10:23

:))))) Na tom našem neochvějně socialistickém přerozdělování

je naprosto úžasné, jak :)))))) pokrokově předhazuje stále stejná témata, jenom nedostatek uvědomělého proletariátu po bratrské pomoci spřátelených armád v představách našich společensky nejpříkladnějších intošů nahradil neukázněný volič, kterého už stejně jako většinu za normalizace otravuje všechno, co se mu snaží vnutit nezištní inženýři lidských duší na úkor :))))))))))) selského rozumu.

J. Boleslav 21.10.2014 8:45

Kolik asi Masaryků

takové mohutné Burešovo charisma obnáší?

J. Jurax 21.10.2014 22:25

Re: Kolik asi Masaryků

Asi tak 10 na mínus dvanáctou :-)

Tedy pokud nemáte na mysli Masaryka na pětitisícové bankovce ...

M. Urban 21.10.2014 8:34

Co dodat?

Nová strana je jako nové koště vítána. Všichni už zapomněli na tehdy nové VV. Také to byla firma a ne strana. Jenže Bárta byl beránek a na to doplatil. Je pravda, že nemněl v rukou noviny a k politikům se choval uctivě. Babiš se poučil, vybral si nepřítele a ihned začal jednat tvrdě. TOP09 ho podcenila a místo toho aby hledali spojence, tak se mylně rozhodli jít do voleb v Praze samostatně.

J. Boleslav 21.10.2014 8:43

Re: Co dodat?

Že by Bárta byl Beránek, to bych rozhodně netvrdil. Měl ale podstatně míň peněz než estébácká stvůra Bureš a proto brzy dojel. TOPka v Praze (ale i jinde) hlavně sklízí trpké plody své v podstatě lidovecké proradné politiky.

J. Boleslav 21.10.2014 8:43

Re: Co dodat?

...beránek...

J. Urban 21.10.2014 9:56

Re: Co dodat?

Jo, asi tak, bohužel :-(

M. Košťál 21.10.2014 8:19

chybí nám víra

v této zemi se zaklínání se ateismem stalo normou. jenže ve společnosti, kde chybí víra, chybí i slušnost. lidi si uvědomují, že by neměli krást, ale obávám se, že mnohem víc jich odrazuje případné riziko dopadení než prosté vědomí skutečnosti, že KRÁST SE NEMÁ. zákony, policie, soudy jako nástroje na léčbu patologických jevů stačí, pokud ty patologické jevy představují výjimky v jinak zdravé společnosti. tato společnost ovšem není zdravá. kdekterý politik, obviněný z nějaké lumpárny, se hájí tím, že neporušil zákon a tudíž z funkce neodstoupí. prý je třeba ctít presumpci neviny. jenže lumpáren je možné se dopouštět i zákonným způsobem a presumpce neviny je zásada z trestního práva. a v tom je jádro pudla. politik, který se nechová slušně - i když třeba neporušuje zákon - by MĚL odstoupit. nebýt ministrem nebo poslancem není trestem. miliony občanů nikdy žádnou politickou funkci nezastávali a nic neprovedli. bohužel, tato společnost si už odvykla chovat se slušně a tudíž to nevyžaduje ani od svých politiků. nedostatek víry způsobuje, že své politiky volíme jen podle toho, co nám z toho (podle jejich slibů) kápne. je to správné? je to dobře pro celou zemi? vzal to čert, hlavně když je to dobré (možná, na chvíli) pro mě. Politik, který by nabídl dlouhodobější vizi, přesahující obzor platů a dávek v nejbližších několika letech, který se zabývá důležitými otázkami bezpečnosti České republiky a jejího pevného ukotvení do západních struktur, beznadějně prohrává se žvanily, kteří slibují "demokracii jako ve švýcarsku". Ano, naše politická scéna neskýtá příliš utěšený pohled - ovšem je jenom taková, jací jsou zdejší voliči.

J. Boleslav 21.10.2014 8:41

Re: chybí nám víra

Máte naprostou pravdu.

P. Lenc 21.10.2014 8:43

Re: chybí nám víra

Připojuji se.

J. Maleček 21.10.2014 20:22

Re: chybí nám víra

Pěkně napsáno.

J. Ráž 21.10.2014 9:19

Re: chybí nám víra

Ač mám k oběma velké výhrady, tak konstatuji, že po listopadu jsme měli jen dva politiky, kteří se nebáli jít proti proudu a prosazovali, i nakonec prosadili, své strategické cíle. Zeman a Klaus. Třetím by mohl být Kalousek, kdyby neměl na sobě tolik špíny z dob kdy měl na starosti financování KDU/ČSL ve svých funkcích náměstka na Ministerstvu obrany a financí a možná i Topolánek, kdyby ho nezničil Dalík.

Gross, Špidla, Nečas,Tošovský, Sobotka byli a jsou měkoty bez vize a strategických cílů a bez osobní odvahy se postavit t.zv. vůli lidu i prospěchářům ve svých stranách.

M. Košťál 21.10.2014 9:28

Re: chybí nám víra

zeman, klaus a opoziční smlouva jsou strůjci toho, co tu máme teď. zeman natáhnul do sociální demokracie všechny pohrobky bolševického režimu. klaus se zase netají svým obdivem k dikátorům všech barev a velikostí, zejména vladimir voldemortovič je jeho nedostižným vzorem. a pokud jde o strategické cíle - oba dva měli a mají jediný cíl: dosáhnout světové proslulosti, kterou vždycky záviděli havlovi. oba dva jsou schopni zatáhnout nás zpátky do řiti ruska, pokud by je za to moskevský gosudar nechal vládnout na věčné časy (samozřejmě podle jeho not).

Š. Hašek 21.10.2014 10:23

Re: chybí nám víra

Velká koalice jest hloupost? Zločin? Třetina zemí Evropy je hloupých?

Kdy už přestaneme hledat zádrhele tam, kde nejsou. Spolu s novopolitology.

Jinak souhlas s první Vaší poznámkou.

M. Košťál 21.10.2014 12:22

Re: chybí nám víra

opoziční smlouva NEBYLA velkou koalicí. v tom byl problém.

M. Prokop 21.10.2014 17:19

Re: chybí nám víra

Ne, byla to menšinová vláda, v takovém Dánsku obvyklejší než většinová.

Zase hledáte problém tam, kde není.

M. Košťál 21.10.2014 19:38

Re: chybí nám víra

byl to podvod. menšinové vlády nefungují tak, že se dvě největší strany dohodnou o bianco šeku s tím, že opozice za žádných okolností nevyvolá hlasování o nedůvěře. ani v dánsku, ani nikde jinde. menšinová vláda je založená na spolupráci podle dohodnutého programu. tj. pokud by vláda navrhovala něco s čím opozice nemůže souhlasit, má po ptákách. tady se nic takového nestalo. zeman si dělal co chtěl, klaus hřímal, že s tím nesouhlasí, ale vládlo a kradlo se vesele dál. nemluvě o tom, že si samozřejmě obě strany rozdělily pašalíky, ze kterých financovaly sebe samé. to je hnus, pane, žádná obvyklá věc, a v dánsku už vůbec ne!

M. Prokop 21.10.2014 22:52

Re: chybí nám víra

To tvrdíte vy, ovšem bez znalosti věci.

M. Košťál 21.10.2014 23:43

Re: chybí nám víra

opakuji: závazek většinové opozice že za žádných okolností nevyvolá hlasování o nedůvěře je podvodem na voličích. vyvraťte to nebo přestaňte kecat o mých znalostech.