25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

BANKOVNÍ POPLATKY: Klient a banka

Za posledních několik let se více než 1,4 milionu klientů (tabulka na konci článku) rozhodlo přesunout z velké, kamenné banky do nové, bezpoplatkové a nízkonákladové. To je zejména pro klienty obecně velmi dobrá zpráva – zaprvé, že tu existuje reálná možnost, alternativa v momentě, kdy nejsou spokojeni se svojí stávající bankou, a zadruhé, že změna banky už není tak složitá a zapeklitá věc, jakou kdysi bývala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 3.10.2014 20:06

Pane Bože, to je vool, banky v minulosti přece

NIKDY nežily z poplatků, ale z ROZDÍLU mezi úroky, které vyplácely vkladatelům a úroky, za které peníze půjčovaly dlužníkům.

OVŠEM, rudozelení sociální inženýři nesmyslnou politikou nulových úroků a "kvantitativního uvolňování" přirozenou ekonomiku prakticky zničili.

Je tady mnoho potenciálních investorů, ale v podmínkách EU NENÍ KAM INVESTOVAT !!!!!

L. Novák 3.10.2014 17:55

Utekl jsem od ČSOB - Poštovní spořitelny k Fio bance

A rozhodně toho nelituju.

M. Málek 3.10.2014 10:23

Naprosto souhlasím,

protože nechápu že když bance do facto půjčím peníze ještě za to musím zaplatit. Když si od banky půjčím já, platím úrok. Tak proč neplatí banka mně aspoň ve formě služby? 

A proč když si peníze půjčím, platím k úroku ještě za vedení účtu?

J. Chaloupka 3.10.2014 9:26

Bylo nebylo, v dávných dobách jedni ukládali peníze

do bank, druzí je výhodně investovali, tj. půjčovali těm, co měli dobrý nápad nebo prostě byli pracovitější, no a z toho zisku měli užitek obě strany. Dnes nejsou banky bankami, ale jsou to drahá skladiště peněz. Asi jako když si auto uložíte do placené garáže, ta garáž s tím autem poskytuje taxislužbu, nebo je dále půjčuje, ale nechá si platit za to, že jako auto uschová, no a vy platíte i tehdy, když si auto vyzvedáváte. To je dnešní banka. I komunisti nám dávali na vkladní knížku 2 procenta, přičemž všechno ostatní bylo zdarma. Dnes se banky chlubí, že vám dávají 2% úroků, ale nechají si zaplatit i za to, že si chcete vybrat vlastní peníze. Poplatky jsou prostě jistější zisk, než půjčky a investice. Zejména, když jsme zásluhou jistého Klause nechali vlastní banky vyprázdnit a jejich prázdné skořápky prodali cizím bankám. Jen si přečtěte, kolik peněz zaplatí tzv. dcery svým matkám.