18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Neexistuje libertariánský argument pro EUŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 92, poslední: 2.10.2014 22:43, přehled diskusí

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: J. Jurax Datum: 2.10.2014 22:43

Hm, a nenapadlo Vás, že od druhé věty včetně lze Vaše slova vztáhnout i na Vás a mnozí by s tím souhlasili?

Re: Kristovanoho ! Zázrak jak bič..:
Autor: J. Jurax Datum: 2.10.2014 22:40

Jakou práci a za kolik?

Re: Kristovanoho ! Zázrak jak bič..:
Autor: J. Matuška Datum: 2.10.2014 22:08

Pane Josífko, syn pracuje na HPP s dobu neurčitou a je spokojený. Ale žijeme v době, kdy nic není jisté. Uvítal bych, kdybyste se mi ozval na uvedenou e-mail adresu, pro případ, že by syn práci ztratil. Nevím na jakou práci sháníte pracovníky, ale to bychom si mohli říct soukromě.

jmvp@volny.cz

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Kiebel Datum: 2.10.2014 18:00

...tak to si ale "vyzobáváte" z přírody jen to, co se Vám hodí - viz. mé příklady :) (komunističtí mravenci, je parazit silnější? apod.)

Re: Evropa:
Autor: M. Prokop Datum: 2.10.2014 17:43

A to vše jen díky blahovůli soudruhů v Bruseli?

Jinde, kde EU nemají, nic takového není?

A EU je zázrak, zázrak přežití při všech svých nectnostech.

V hlavních městech to máte všude stejné..:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.10.2014 17:35

vždycky nejnižší nezaměstnanost..

Souhlas,:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.10.2014 17:32

a s posledním odstavcem tuplovaný souhlas.

Re: Kdyby bylo možné predikovat vývoj vztahů jen :
Autor: J. Kulheim Datum: 2.10.2014 16:59

Dobře jim tak. Lidé si mohou být rovni, jedině v bídě. Zajímavé, že ti co chtějí rovnost zároveň chtějí být "rovnější" než ti ostatní. Chtějí dirigistický systém a zároveň berou ze "státních" peněz ve formě dotací, zelené nafty a p. Všichni mají stejné žaludky, jenom oni ho mají 4 x větší.

Re: Tady pan Roháč to napsal i za mě:
Autor: B. Rybák Datum: 2.10.2014 16:13

Nic jiného, než strašení nacionalizmem, který je probudily humpolácké integrační snahy realizované v "jádrem EU" pomocí hospodářské ekologické války a Euro-války tam není a ani při obhajobě vznikající byrokratické neosocialistické (sociálně a dotačně parazitické) říše nemůže být.

Re: Evropa:
Autor: B. Rybák Datum: 2.10.2014 15:55

Morální relativismus, který nahradil bývalou ctnost a morálku západu znamená, že na nás v případě potřeby "kašlajících" davů a vlád na západu Evropy výrazně přibylo.

Cestovat s pasem mohou dnes lidé skoro všude na světě (užijte si to, dokud vymírající, zadlužení a konkurence schopnost neodvratně ztrácející západní neosocialisté nevyvolají novou (doufejme, že jenom studenou) válku!

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 15:47

Vyhrava silnejsi.Moc ma silnejsi(ten ktery nejvice slouzi lidem-kupuji jeho dobrou praci-abyste rozumel,ze to myslim dobre a ne ideologicky)Ne slabsi.I opice si zvoli jako sefa toho nejsilnejsiho.Lide Rumpyje.Clovek nepatri do prirody,protoze ma svobodnou vuli.

Není první a bohužel ani poslední:
Autor: B. Rybák Datum: 2.10.2014 15:35

Představa, že působením mocných národních států vznikne spravedlivý (slabší národy neutiskující) nadnárodní stát, je stejně pitomá, jako byla naštěstí již ztroskotaná bolševická představa, že pomoci diktatury proletariátu vznikne svobodná a spravedlivá společnost!

Jinými slovy řečeno, bez politického národa nemůže existovat liberální stát, protože chybějící přirozenou solidaritu občanů, musí stát (přinejmenším v období hospodářského poklesu) nahrazovat neliberálním násilím.

Protože o nadnárodní stát (o potlačování národních zájmů) národy vůbec nestojí, musí tento stát vznikat nedemokratickým působením shora (musí omezovat politické svobody občanské, podnikatelské i svobody národů). Jeho výsledkem proto nemůže být skutečná (mozky nevymývající a politicko korektní inkvizicí nezastrašující) demokracie!

Nepřijatelnost ekonomického liberalismu, tedy na EU-centru zcela nezávislých ekonomických subjektů je pro vznikající EU neodstranitelnou vadou, která se při pokračováni integrace může (řadu generací) pouze prohlubovat. Antidemokratický ekologismus je nezbytný jednak jako ideologie (nové náboženství) která dokazuje, že národní státy nejsou schopny zachránit svět před údajnou eko-apokalypsou, jednak jsou nákladné eko-limity prostředkem hospodářské války vedoucí k ovládnutí většiny méně bohatých států EU (a později i světa) a jednak skutečné podnikatele nahrazují dotovanými (loajálními) parazitickými pseudopodnikateli. Morálně relativistický multikulturalismus je nezbytným prostředkem pro zničení křesťanských (protestantských) hodnot, které nezbytně vedou k obnově demokratického (národního) kapitalismu.

Pan Dalibor Roháč není bohužel první ani poslední, kdo si svou malou "pravicovou" živnost zajistil vyjádřením loajality vůči mocným vládcům vznikající neosocialistické říše (např. pan R. Joch ho předběhl)!

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Kiebel Datum: 2.10.2014 15:32

Asi je to sice marné, ale...co má kapitalismus společného s přírodou?

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: J. Josífko Datum: 2.10.2014 15:17

Mýlíte se pravděpodobně. S cizími penězi lze výtečně hospodařit. Jak jinak by měl jeden český občan za 15 let sto miliard ? Rád příjmu vysvětlení.

Re: Kdyby bylo možné predikovat vývoj vztahů jen :
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 15:15

Lide nechteji svobodu,ale rovnost-Napoleon

Re: Kristovanoho ! Zázrak jak bič..:
Autor: J. Josífko Datum: 2.10.2014 15:14

Kde jste viděl v Praze nezaměstnaného ? Mám všude inzeráty, vývěsky, oslovuji agentury - ale pracovníci nikde. Pak přijde žena- asi 35 - nemá zájem o práci, chce pouze potvrzení, že jsem ji odmítl. Pokud máte někoho, kdo je ochoten pracovat

manuálně a bydlí v Praze, napište mi laskavě jeho telefon. zavolám ho.

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 15:07

Ja nefilosofuji o dobru a zlu.Tvrdim,ze existuje v protikladu priroda(kapitalismus) a lidsky umely svet(socialiamus a jine ismy) a ten je blbost.Ne zle,blbost a nesmysl

Tady pan Roháč to napsal i za mě:
Autor: A. Ruščák Datum: 2.10.2014 15:04

Už jsem chtěl psát panu Machovi zdlouhavou oponenturu, když jsem našel tohle: http://reason.com/archives/2014/09/27/libertarians-and-the-european-union-a-re

Pokud neexistuje libertariánský argument pro EU, co je potom tohle, pane Machu?

Re: Kdyby bylo možné predikovat vývoj vztahů jen :
Autor: J. Kulheim Datum: 2.10.2014 14:57

Stát má samozřejmě v pravicovém systému také své místo. Jeho pravomoci jsou zaměřeny zejména na obranu státu před vnějším nepřítelem a na dodržování právního stavu uvnitř státu. Pravicový názor je, že státní orgány mají fungovat především jako služba svobodného občana. Svoboda jednotlivce předpokládá odpovědnost za své činy. Člověk s pravicovým smýšlením chce co nejvíc sám rozhodovat o svém životě, být co nejméně závislý na společnosti a zejména na státních institucích

Levicově smýšlející lidé, vychází z předpokladu, že všechny chyby společnosti lze odstranit moudrými rozhodnutími a nařízeními státu. Socialistickou utopií je, že se mají všichni dobře a že k tomuto ráji vede cesta dirigismu. Socialismus pak většinou končí tak, že se sice mají všichni stejně, ale špatně. Dobře se má pouze úzká skupina lidí, kteří o všem rozhodují. Ve stávajícím socialismu bezprávními otroky jsou všichni. "Stát" sebere lidem ve formě daně z příjmů, zdravotního a sociálního pojištění 45% výdělku. Mocný stát, který určuje pravidla do nejmenších podrobností, přebírá od občana mnohé povinnosti, zejména povinnost postarat se sám o sebe. K tomu ovšem nutně musí od občana převzít i jeho práva. Aby se stát o nás mohl dokonale postarat, musí nám vzít naše právo svobodně jednat. Má-li se o nás stát postarat, musíme nutně dělat to, co on chce.

Socialisté jenom brali a berou. Nic nedávají. Co dali lidem socialističtí inženýři? Beznaděj. Socialistický stát to dovedl společnost do stavu, kdy jsou lidé na státu plně závislí. Socialistický stát lidem bere peníze a z jejich peněz jim něco vrátí. Řeší problémy, do kterých by se člověk nedostal, pokud by ho neoškubali. Za cizí peníze si kupují ty, kteří se o sebe nechtějí starat. Korupci legalizovali, pomocí zákonů. Voliče sami korumplují při volbách. Kážou chudobu a sami berou, co jim dostanou do ruky. Rozdělili lidi na občana prvého a druhého řádu.

„Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí.“ – Benjamin Franklin

.....:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.10.2014 14:53

Holá fakta: v eurozóně by mohl prolomit v Itálii a Francii - http://jdem.cz/bqr7y9

Německu EU a Euro vyhovuje, přesto i ono už začíná stagnovat.. Nízká poptávka: Německý průmysl zmenšuje - http://jdem.cz/bqr757

Crash riziko: Rekordní zadlužení ohrožuje světovou ekonomiku - http://jdem.cz/bqr7z6

Kristovanoho ! Zázrak jak bič..:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.10.2014 14:50

Takže PRO EU je daleko důležitější argument, že se může vyjíždět volně do zahraničí, než to, jak jde Evropa prosperitou do háje ? Rostoucí nezaměstnanost a zadluženost, ztráty odbytišť a podobná fakta vám nejspíš moc neříkají..

Re: Evropa:
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 14:43

Prectete si Friedmana a hlavne jeho nazor,proc vznikla krize 29

Myslíte ?:
Autor: S. Vaněček Šauerová Datum: 2.10.2014 14:38

Přání otcem myšlenky, není-liž pravda ? :-)

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Kiebel Datum: 2.10.2014 14:36

..jsem poměrně alergický, když někdo tahá "lidské" pojmy do přírody. V přírodě neexistují pojmy jako dobro, zlo, kapitalismus apod. A je hloupost z přirovnání k přírodě tyto pojmy dovozovat a vyvozovat tak něco. Je kolonie mravenců či včel komunistická? (-přesto funguje). Je starání se samic slonů o slůně, které není jejich, socialistické? Je parazit zabíjející hostitele kapitalistický? Je dobrý? Nebo zlý? Je samec lva, který zabije mláďata sobecký? Atd...Fakt netahejte přírodu do lidského světa a do lidských pojmů, je to hloupost.

Evropa:
Autor: J. Josífko Datum: 2.10.2014 14:34

Pro mne je EU se všemi nedostatky z á z r a k .

Copak si někdo v r. 1980 dovedl představit, že Evropa bude bez hranic, že pojedeme na Sicilii ńebo do Skotska na svůj obyčejný pas nebo dokonce občanku ? Dovedl si někdo představit, že vyměníme v nejblizší bance koruny za jakékoli evropské platidlo ? Že / v zásadě často porušované / máme nárok na bezplatné ošetření stejně tak v Rakousku jako v Holandsku a na nemocniční péči ? Chcete dalších dvacet nepřestavitelných předností EU ? Jste asi mladý, takže si nedovedete představit, že jsme žili 1932- 39 v strašlivé nezaměstnanosti1935 - 1938 v stašlivém strachu před bombardováním, stavěli za miliardy pevnosti k ničemu,

1920 - 1938 spoléhali se na iluzorní vojenskou pomoc Rumunska, Francie, Jugoslávie ?

Už jste někdy něco napsal o tom, že Daladiera a Runcimena

po obětování ČSSR v Mnichově Hitlerovi vítaly v Paříži a Londýně nadšené statisícové davy ? Otevřte si originální záběry na internetu a pak pište.Napište o tom něco, moc rád si to přečtu, i když jsem zřejmě o dvě generaci starší než vy.

Re: Jak rika Mladek(Ivan)::
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 14:15

...a poroucet a kadrovat-to(jste) taky umeli, soudruzi

Re: Takovy skromny postreh:
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 14:12

Diky!Jen mi potvrzujete,ze mam treba pravdu

Re: Jak rika Mladek(Ivan)::
Autor: P. Vítek Datum: 2.10.2014 14:11

Bezva!Jsou genialni,vzdelani a veseli.

Pokarani od s.Kratochvila me vzdy zahreje na dusi.

Re: Kdyby bylo možné predikovat vývoj vztahů jen :
Autor: M. Prokop Datum: 2.10.2014 14:10

Ne, sám nejste. To konec konců nebyl ani Lenin, Mussolini, Hitler nebo Stalin, kteří tvrdili prakticky to samé. Což je zřejmě nepochopitelné pro vás.

Já chápu, že voliči si (s jistou dopomocí) zvolili své okrádání, ale na rozdíl od vás nepíšu že je to správné nebo chytré.

Re: Mier! Mier! Mier!:
Autor: P. Bárta Datum: 2.10.2014 14:10

No, ano, ve svete se rozvijeji homogenni staty... A kde vidite tu homogenitu v EU?