25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

GLOSA: Úsvit, komunisté a pan Dienstbier

Služební zákon. Téma letošního roku a také letošních prázdnin. Jeden z hlavních střetů koalice a opozice. Předlohy, politická jednání, mimořádné schůze sněmovny. Jakkoli důležitá norma to je pro státní správu, občana bude zajímat až při aplikaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Netopil 12.8.2014 15:27

A má ta dáma, co to sepsala

něco společného s panem Ladislavem Jaklem ? Tím by se leccos vysvětlilo.

A pro autorku ještě jedno připomenutí věcí minulých: Pamatuji si, že když za první vlády ČSSD poslanci ODS hlasovali převážně ve shodě s poslanci KSČM, bylo nám to interpretováno takto: Přece když komunisti náhodou hlasují správně, nebudu hlasovat jinak jenom proto, že jsou to komunisti. Takže její argument v tomto smyslu je úplně mimo mísu, jak se dnes s oblibou říká.

O. Prochazka 12.8.2014 17:08

Re: A má ta dáma, co to sepsala

To je lež, ODS ve shodě s komunisty nehlasovala. Shoda není, když jeden považuje zákon za málo pravicový a druhý za málo levicový. Uveďte o kterou shodu se jednalo lháři!

J. Kratochvíl 12.8.2014 14:49

Ministr Dienstbier má pravdu

Mnozí se nyní posmívají ministrovi pro legislativu Jiřímu Dienstbierovi, že se prý chová uraženecky, když odmítá na dohodnutých změnách pracovat. Dienstbier má ale naprostou pravdu.

Problémem je  propustnost státní správy. Pokud se do ní budou moci dostávat poměrně snadno zvenčí lidé z obecních a krajských úřadů i akademické a soukromé sféry, k čemu budovat složitý systém kariérního postupu a kritérií? De facto politicky jmenovaní státní tajemníci budou jistě loajální ke straně, která je v osobě svého ministra do funkce prosadí, do té míry, že vysoké posty ve stání správě budou dál sloužit jako prebendy nebo pozice, přes které lze z partajních sekretariátů organizovat korupci.

Bude zajímavé sledovat,co na tuto frašku řekne prezident, který se o nezávislou státní správu dlouhodobě zasazuje. Ale hlavně bude zajímavé sledovat reakci Evropské unie, protože český „kompromis“ není ničím jiným než pokusem bruselského„vlka“ pěkně po česku nakrmit tak, aby v iluzi,že evropské fondy nyní bude administrovat profesionální státní správa, dál posílal peníze. My si to pak tady už nějak zařídíme po svém.

J. Kratochvíl 12.8.2014 14:52

Re: Ministr Dienstbier má pravdu

Politoložka Vladimíra Dvořáková napsala, že návrh zákona byl vykastrován, protože by jinak mohlo dojít k omezení korupčního prostředí.

O. Prochazka 12.8.2014 17:09

Re: Ministr Dienstbier má pravdu

Politoložka je zakomplexovaná ošklivá komunistická kráva.

P. Papež 13.8.2014 19:18

Re: Ministr Dienstbier má pravdu

Vy jste jen bolševický debil.

P. Čech 12.8.2014 15:26

Re: Ministr Dienstbier má pravdu

Obávám se, že máte naprostou pravdu. Návrh zákona je tak opět politickým kompromisem, který je, jako obvykle, zase horší než původní návrhy. Je zase typicky český. Chytrá horákyně. Ani oblečená, ani nahá, ani učesaná, ani prostovlasá, atd. Zákon ani dobrý, ani špatný. K čemu ovšem tedy takový zákon? Vše zůstane při starém. Opět typické pro český politický systém, který zásadně nedokáže nic smysluplného vytvořit ani vykonat. Snad by se dalo něco změnit, pokud by tento návrh odmítl podepsat prezident a koalice by následně odhlasovala původní návrh.

P. Čech 12.8.2014 7:43

Zásadní zpráva.

5 parlamentních stran se na podobě služebního zákona shodlo. Co však již prodejní novináři nikde nenapsali, je kutečnost, za jakou cenu. To poznáme všichni, až bude tento zákon schválen a až vstoupí v účinnost. Ono totiž obecně platí, že každý kompromis, zejména ten mezi politickými stranami, je vždy horší než kterýkoliv z původních návrhů. A o tom je celá politika a celé dění v ČR. Hloupé kompromisy, které sebou stále nesou hloupá a nesmyslná řešení problémů, špatné zákony, které je nutno po pár týdnech měnit a pod. Prostě celý náš politický a společenský systém, který je lživě označován za zastupitelskou demokracii, žádnou demokracií není. Jde totiž o systém, ve kterém naprostá menšina (politické strany) diktují svou vůli občanům v přímém rozporu s čl.2, odst.1 naší ústavy.