26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nagyová-Nečasová pohřbívá ODSŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 8.8. 2014 9:30, přehled diskusí

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 12:11

Já Vaši otázku trochu obrátím: Tedy je v pořádku, aby někdo zneužíval svůj neformální vliv (vyplývající z jeho pracovního či osobního postavení) k úkolování státních institucí? Odpovězte mi prosím pouze, jestli je nebo není takové jednání podle Vás v pořádku.

Ostatní Vaše tvrzení, jak jsem se již zmínil výše, s touto základní otázkou nesouvisí - a pokud ano, pak pouze okrajově.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 13:05

Samozřejmě že "to není v pořádku", jenže takových věcí které nejsou v pořádku je ve státní sféře nepřeberně a tohle je proti většině z nich naprostá prkotina. Takže jestli se někdo rozhodl zrovna tuhle věc kriminalizovat, zaručeně za tím nestál úmysl začít čistit Augiášův chlév ve státní správě.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:36

Přesně tak, až na ten závěr. ODS dělala a dělá v našich poměrech relativně pravicovou politiku. Podobně jako CDU v Německu. Jiná varianta je volit SSO.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 12:31

Podstatná je míra oné "relativity". Ta je tak malá, že se takzvaně pravicová politika od té levicové nedá ani rozeznat. Levicová politika, jejímž hlavním rysem je uplácení voličů různými "padarky" ze strany dobrotivého státu (a víceméně skryté okrádání těchže, aby bylo na to uplácení a na rozkrádání), je trendem ve všech civilizovaných státech a je koneckonců zcela logickým důsledkem všeobecného volebního práva. A dovede společnost k ohavnému pádu na držku. To uplácení voličů má přitom naprosto stejné znaky jako drogová závislost - je návykové, vyžaduje stále větší dávky a je prakticky nemožné s tím skoncovat. Kdyby se někdo chtěl opravdu pokusit tento trend zvrátit, musel by mít především velmi silný mandát, což je při současném rozložení voličských preferencí prakticky vyloučené, bez toho, aby zatajil, co se chystá udělat Jenže i kdyby se mu podařilo voliče obelstít, další volební období by už určitě neustál.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:19

Ale jistěže ODS ublížila aféra Nagyova. A moc. Byla to totiž ta poslední kapka. Spouštěcí element bych vůbec nepodceňoval. Čtenáři Blesku chtějí vidět krev.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: L. Hrušková Datum: 8.8.2014 9:30

Jak by jste,proboha, v naší postkomunistické zemi chtěl dělat opravdu " pravicovou politiku"?řekněte nahlas lidem že ten kdo se snaží a pracuje se má mít lépe než líny a všichni Vás sežerou! Máme přece stejné žaludky a také chci pěkné bydlení, pěkné auto, jezdit na dovolenou k moři. Chci to a mám na to nárok! A teď babo raď!!!

Jestli je pani Nagyova-Necasova v ODS nebo ne je naprosto ..:
Autor: T. Pansky Datum: 7.8.2014 1:45

... nepodstatne !!!!  Clenove ji proste nezvoli na zadne viditelne misto.  Co je ovsem podstatne, ze s ODS jsou spojena jmena prominentnich jedincu, ktere si obcane spojili se slovy "uplaceni".  A ODS neudelala nic, jak se s tim vyrovnat.  Ale tezko muze, protoze soucasna pozice je vyustenim cinnosti politiku ODS poslednich 12-15 let, ne tedy jenom z doby pod vedenim pana Necase.  Ale to nejpodstatnejsi: ODS je momentalne myslenkove naprosto ochromena.

Re: Jestli je pani Nagyova-Necasova v ODS nebo ne je naprosto ..:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:21

Jenže u všeho byl.

Re: Jestli je pani Nagyova-Necasova v ODS nebo ne je naprosto ..:
Autor: J. Holiš Datum: 7.8.2014 18:05

Kdyby byla Nagyová zvolen na jakékoliv místo, tak tito voliči by byli na hlavu padlí. Nejen v ODS, ale i v ostatních stranách je nutné vyčistit Augiášovy chlévy. Je velký rozdíl, krade-li někdo rohlíky a jiný miliardy s přihlížením vlivných osobností, kteří těmto kmotrům žehnají a pomáhají to zamést pod koberec a tím si připravují půdu k budoucímu profitu.