21.10.2018 | Svátek má Brigita



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nagyová-Nečasová pohřbívá ODS



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 8.8.2014 9:30, přehled diskusí

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: L. Hrušková Datum: 8.8.2014 9:30

Jak by jste,proboha, v naší postkomunistické zemi chtěl dělat opravdu " pravicovou politiku"?řekněte nahlas lidem že ten kdo se snaží a pracuje se má mít lépe než líny a všichni Vás sežerou! Máme přece stejné žaludky a také chci pěkné bydlení, pěkné auto, jezdit na dovolenou k moři. Chci to a mám na to nárok! A teď babo raď!!!

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 9:24

Na mně rozhodně neušetří, protože plat absolventa by byl poloviční. Asi mají spočtené, proč platí mne. A že chytří a schopní jdou pracovat ven? To bylo vždycky, za totáče mizeli na furt, teď je šance, že když se jim tu vytvoří podmínky, tak se vrátí obohaceni o zkušenosti.

A jak je možné, že tu pracuje více jak 100 tisíc Ukrajinců a zároveň je tu tolik nezaměstnaných nekvalifikovaných lidí?

A proč když se otevřela automobilka v Kolíně byl velký problém tam sehnat zaměstnance?

A proč v Praze je problém sehnat kvalitního řemeslníka na cokoli? Aby přišel, na kdy slíbil, aby nic nezprasil?

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 8.8.2014 8:48

Ona bohužel už i nyní spousta těch mladých za prací do Německa odchází a bohužel, ti nejlepší tam pak i zůstávají a zakládají si tam rodiny... Nebudou nám náhodou jednou ti "dobří" chybět?

Ve soukromé firmě se hlavně hledí, jak ušetřit. A ten důchodce na "přivýdělek" je levnější než absolvent, kterého budou muset nejdříve zaškolit a zaučit...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 8:18

Například v mém případě nejde o peníze, protože nouzi nemám, rozhodně ne díky důchodu, který je směšný v porovnání s tím, co jsem odváděl a odvádím do státní pokladny, ale že jsem myslel na zadní kolečka. Ale práce mne baví, dělám to, čemu rozumím a nechci chodit chytat ryby. Ostatně za pár let lidé v mém věku budou ještě muset pracovat.

Pokud jde o mladé, musí se snažit, mají možnosti jezdit po světě, měli se učit něco, co je použitelné a ne politologii. A až přijdou mladší, kteří to budou dělat lépe, tak půjdu a nebudu naříkat.

Naštěstí v soukromém sektoru se hledí hlavně na to, co kdo umí. Proto nelezu do státní správy, tam ať si řeší genderové a věkové problémy a přijímají zákony.

A kdybych si mohl vybrat, tak klidně bych byl teď čerstvým nezaměstnaným absolventem a jsem přesvědčen, že místo bych brzy měl bez nějakých státních berliček. Třeba v Dubaji nebo Německu.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 8:06

Odpovídal jsem na názor, že důchodci zabírají místa mladým.

Pokud jde o snížení daně, o to se nijak neperu. Ale když si spočítám, co jsem za svůj život odvedl do státní kasy ze svých nadprůměrných platů a co mi nyní stát vyplácí, tak si myslím, že zrovna tímhle by stát šetřit nemusel.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 8.8.2014 8:01

Máte pravdu, mají životní zkušenosti. Ale co budeme dělat s těmi mladými? Povoláme krále Herodese? Jenže pokud ti mladí nedostanou šanci pracovat, nezískají pracovní návyky a hlavně zapomenou co se ve škole naučili, a kdo jednou nahradí ty zkušené? Nebo myslíte, že chozením na pracák se někdo stal odborníkem? Ono je to od těch pracujících důchodců trochu sobecké. Pokud byli takovými odborníky ("rozuměli tomu nejlíp", abych Vás citoval) tak do odchodu do důchodu si jistě dost vydělali a našetřili, aby i s důchodem "slušně" vyžili. Chápu, že pokud někdo byl zvyklý na měsíční příjem 20-30 tisic čistého a teď dostane důchod 12 tisíc, že je to šok. Ale s tím musel počítat. Vždyť i za bolševika byla hranice, kolik si mohl pracující důchodce vydělat. A jinak se musel rozhodnout, jestli plat nebo důchod...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: H. Gene Datum: 7.8.2014 23:54

A proč by teda neměl platit daně jako každý jiný?

Re: Jestli je pani Nagyova-Necasova v ODS nebo ne je naprosto ..:
Autor: J. Holiš Datum: 7.8.2014 18:05

Kdyby byla Nagyová zvolen na jakékoliv místo, tak tito voliči by byli na hlavu padlí. Nejen v ODS, ale i v ostatních stranách je nutné vyčistit Augiášovy chlévy. Je velký rozdíl, krade-li někdo rohlíky a jiný miliardy s přihlížením vlivných osobností, kteří těmto kmotrům žehnají a pomáhají to zamést pod koberec a tím si připravují půdu k budoucímu profitu.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 7.8.2014 17:48

A neměl by místo získat ten, kdo tomu rozumí nejlíp, bez ohledu na věk? Proč by nemohl důchodce pracovat, když na to má? Ještě že je nechcete rovnou zplynovat:-)

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Lenc Datum: 7.8.2014 13:55

Jejda, pane Boleslave, to je krásné, ale bohužel sci-fi.

Re: Kvíčala je už senilní:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:22

Jak to tak čtu, dal byste se označit stejně.

Re: Jestli je pani Nagyova-Necasova v ODS nebo ne je naprosto ..:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:21

Jenže u všeho byl.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:19

Ale jistěže ODS ublížila aféra Nagyova. A moc. Byla to totiž ta poslední kapka. Spouštěcí element bych vůbec nepodceňoval. Čtenáři Blesku chtějí vidět krev.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 13:05

Samozřejmě že "to není v pořádku", jenže takových věcí které nejsou v pořádku je ve státní sféře nepřeberně a tohle je proti většině z nich naprostá prkotina. Takže jestli se někdo rozhodl zrovna tuhle věc kriminalizovat, zaručeně za tím nestál úmysl začít čistit Augiášův chlév ve státní správě.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 12:31

Podstatná je míra oné "relativity". Ta je tak malá, že se takzvaně pravicová politika od té levicové nedá ani rozeznat. Levicová politika, jejímž hlavním rysem je uplácení voličů různými "padarky" ze strany dobrotivého státu (a víceméně skryté okrádání těchže, aby bylo na to uplácení a na rozkrádání), je trendem ve všech civilizovaných státech a je koneckonců zcela logickým důsledkem všeobecného volebního práva. A dovede společnost k ohavnému pádu na držku. To uplácení voličů má přitom naprosto stejné znaky jako drogová závislost - je návykové, vyžaduje stále větší dávky a je prakticky nemožné s tím skoncovat. Kdyby se někdo chtěl opravdu pokusit tento trend zvrátit, musel by mít především velmi silný mandát, což je při současném rozložení voličských preferencí prakticky vyloučené, bez toho, aby zatajil, co se chystá udělat Jenže i kdyby se mu podařilo voliče obelstít, další volební období by už určitě neustál.

Re: Pane Boleslave:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 12:12

vidím, že má poznámka k Vašemu včerejšímu "hodnotnému" příspěvku Vás ještě nepřebolela... Chcete to pofoukat? :-)

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 12:11

Já Vaši otázku trochu obrátím: Tedy je v pořádku, aby někdo zneužíval svůj neformální vliv (vyplývající z jeho pracovního či osobního postavení) k úkolování státních institucí? Odpovězte mi prosím pouze, jestli je nebo není takové jednání podle Vás v pořádku.

Ostatní Vaše tvrzení, jak jsem se již zmínil výše, s touto základní otázkou nesouvisí - a pokud ano, pak pouze okrajově.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 7.8.2014 11:47

Opravdu si myslíte, že ta daň ze mzdy, kterou pracující důchodce odvede státu je vyšší než to, kolik stát vyplatí nezaměstnanému, kterému blokuje místo? A po tomto socialistickém nesmyslu paně Sobotky to bude platit dvojnásob. Do 10.000 hrubého měsíčně nebude pracující důchodce platit žádnou daň ze mzdy. Dneska není ani tolik problém nezaměstnanost nekvalifikovaných lidí, dnes je problém nezaměstnanost absolventů středních škol. Ten absolvent, nezaměstnaný, má nárok na 3.410 Kč životního minima...

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:36

Přesně tak, až na ten závěr. ODS dělala a dělá v našich poměrech relativně pravicovou politiku. Podobně jako CDU v Německu. Jiná varianta je volit SSO.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:34

Nebojte, i socani jsou na dobré (sestupné) cestě. Pokud ale jejich elektorát uprchne převážně k Burešovi nebo komančům, nebude to zas až tak velká výhra. Blbé voliče těžko nějak vymažete. Východiskem by snad mohla být pouze náhrada rovného volebního práva váženým, dle IQ a politických znalostí.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:30

Máte naprostou pravdu, p. Švejnoch si plete dojmy s pojmy.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:29

:-)))

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 11:29

Od kdy je "zneužití neformálního vlivu" trestným činem? A to dokonce tak vážným, že ospravedlňuje odvlečení provinilce v řetězech do šatlavy (za asistence novinářů).

Když se nad touhle záležitostí trochu zamyslíte, je tam dost divných věcí. Jak by se například nějaký Ištvan dozvěděl, že vojenské zpravodajství sledovalo premiérovu manželku? Dá se předpokládat, že pokud šlo o soukromou službičku paní Nagyové, tak se o tom asi žádné písemnosti nevedly. A pokud by bylo sledování paní Nečasové nějak dokumentováno, mohlo se snadno zdůvodnit státním zájmem. Premiér mohl být například skrze svou paní vydírán nějakými lstivými nepřáteli našeho státu. Takže pokud nebyli dotyční pracovníci vojenského zpravodajství naprostí idioti, nabízí se jen jedna možnost, že svou výpověď učinili na přání pana Ištvana a posloužili tak ke komplotu na svržení vlády.

Re: Ano, i náš zdejší místostarosta opustil ODS:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:29

Jen víc takových místostarostů, z ODS odcházejících. :-)

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: F. Doušek Datum: 7.8.2014 11:11

Jenže on i ten "pracující důchodce" platí zdravotní a sociální pojištění, a daně, samozřejmě.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: V. Kain Datum: 7.8.2014 11:10

Je veliká škoda,že takhle nedostala na budku ČSSD.Tady je vidět propastný rozdíl inteligence voličů ODS a voličů socialistů.

Ano, i náš zdejší místostarosta opustil ODS:
Autor: F. Doušek Datum: 7.8.2014 11:08

a kandidovat na starostu bude pod hlavičkou jím založeného nového hnutí či spolku, nebo co to je (sbíral podpisy).

ODS již dostatečně znevěrohodnil tím, když na úřad přitáhl právníka - bývalého konfidenta STB.

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 10:59

Mluvím o zneužití ve smyslu zneužití neformálního vlivu paní Nagyové - ať už z pozice sekretářky/tajemnice óóó Nejvyššího, či z pozice jeho milostenky. V tomto kontextu to tedy není jen chyba těch zneužitých. Ostatní Vaše tvrzení (práskající idioti, Ištván)  jsou v tomto směru irelevantní.

Těžko můžeme říct, že by se "strany ohánějící se pravicovou rétorikou" zachovaly stejně jako ODS, nemáme-li takový dohad něčím podložený. Takže tvrzení o absenci pravicové strany na naší politické scéně je spíše nepodložené.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 10:47

O jakém zneužití mluvíte? Jestli nějací pracovníci této instituce vyhověli SOUKROMÉ ŽÁDOSTI premiérovy sekretářky (protože stejně neměli nic jiného na práci), tak je to jen jejich chyba. Navíc tahle instituce zaměstnává zřejmě naprosté idioty, kteří se sami napráskali. Předpokládám, že nějaký Ištvan nemá pravomoc kontrolovat činnost této instituce.

Co se týká té druhé části, ano máme u nás strany, které se ohánějí pravicovou rétorikou (stejně jako to dělala a dělá ODS). Otázka je jak by se zachovaly, kdyby se jim podařilo dostat do parlamentu. Do politiky totiž většinou lidé nechodí proto, aby do roztrhání těla sloužili občanům, ale proto, aby posloužili sobě, svým příbuzným, známým a sponzorům. A to se jaksi s pravicovou politikou, jejížm hlavním cílem by mělo být zmenšování vlivu státu na život občanů, jaksi zásadně neslučuje ...

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 10:25

S Vaším prvním odstavcem nelze souhlasit. Z několika důvodů, z nichž zmíním alespoň tento: Zneužití zpravodajských služeb (a zvláště té vojenské) k privátním účelům jakousi v podstatě sekretářkou není v žádném případě banální záležitost. A jsem si celkem jist, že by banalitou nebylo nikde v civilizovaném světě.

S Vaším druhým odstavcem naopak celkem souhlasím. Snad vyjma tvrzení, že pro pravicové voliče zde není alternativa.