23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nagyová-Nečasová pohřbívá ODSŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 8.8.2014 9:30, přehled diskusí

Ano, i náš zdejší místostarosta opustil ODS:
Autor: F. Doušek Datum: 7.8.2014 11:08

a kandidovat na starostu bude pod hlavičkou jím založeného nového hnutí či spolku, nebo co to je (sbíral podpisy).

ODS již dostatečně znevěrohodnil tím, když na úřad přitáhl právníka - bývalého konfidenta STB.

Re: Ano, i náš zdejší místostarosta opustil ODS:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:29

Jen víc takových místostarostů, z ODS odcházejících. :-)

Kvíčala je už senilní:
Autor: P. Vaníček Datum: 7.8.2014 9:17

trouba,který ta svá "moudra" vydává za neměnnou pravdu.

Re: Kvíčala je už senilní:
Autor: J. Stejskal Datum: 7.8.2014 13:22

Jak to tak čtu, dal byste se označit stejně.

A co by se Vám tak líbilo, pane Hvížďalo?:
Autor: V. Kováčová Datum: 7.8.2014 9:11

Stačil by pranýř? Nebo by bylo lepší ukamenování? Jinak naprostý souhlas s příspěvkem pana Vintra.

Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: D. Polanský Datum: 7.8.2014 8:07

u něhož sebereflexe funguje. A i kdyby fungovala, tak neobstojí. Nečasová vláda zvýšila pracujícím důchodcům daně, což byla 1000 krát větší chyba než nějaká Nagyová, která svedla nějakého Nečase. Tím doslova obrátila proklamovanou pravicovou politiku na hlavu.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 7.8.2014 8:41

Vážený pane, "pracující důchodce" v době hospodářské krize, kdy nezaměstnanost překročila 600 tisíc lidí, je luxus, který si může dovolit opravdu jen bohatý stát. A tak zrušená sleva na dani vracela do systému alespoň část peněz, které musí stát vyplácet nezaměstnaným, kterým místa zabrali pracující důchodci. Nenechte se zmást, on ten pokřik není způsoben důchodci, kteří si jdou přividělat pár korun k důchodu - uklízečky apod., ale důchodci - státními úředníky a zaměstnanci polostátních podniků, kteří berou 30-50 tisícové platy. Ti ječí vždycky nejvíc...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: F. Doušek Datum: 7.8.2014 11:11

Jenže on i ten "pracující důchodce" platí zdravotní a sociální pojištění, a daně, samozřejmě.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 7.8.2014 11:47

Opravdu si myslíte, že ta daň ze mzdy, kterou pracující důchodce odvede státu je vyšší než to, kolik stát vyplatí nezaměstnanému, kterému blokuje místo? A po tomto socialistickém nesmyslu paně Sobotky to bude platit dvojnásob. Do 10.000 hrubého měsíčně nebude pracující důchodce platit žádnou daň ze mzdy. Dneska není ani tolik problém nezaměstnanost nekvalifikovaných lidí, dnes je problém nezaměstnanost absolventů středních škol. Ten absolvent, nezaměstnaný, má nárok na 3.410 Kč životního minima...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 7.8.2014 17:48

A neměl by místo získat ten, kdo tomu rozumí nejlíp, bez ohledu na věk? Proč by nemohl důchodce pracovat, když na to má? Ještě že je nechcete rovnou zplynovat:-)

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: H. Gene Datum: 7.8.2014 23:54

A proč by teda neměl platit daně jako každý jiný?

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 8:06

Odpovídal jsem na názor, že důchodci zabírají místa mladým.

Pokud jde o snížení daně, o to se nijak neperu. Ale když si spočítám, co jsem za svůj život odvedl do státní kasy ze svých nadprůměrných platů a co mi nyní stát vyplácí, tak si myslím, že zrovna tímhle by stát šetřit nemusel.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 8.8.2014 8:01

Máte pravdu, mají životní zkušenosti. Ale co budeme dělat s těmi mladými? Povoláme krále Herodese? Jenže pokud ti mladí nedostanou šanci pracovat, nezískají pracovní návyky a hlavně zapomenou co se ve škole naučili, a kdo jednou nahradí ty zkušené? Nebo myslíte, že chozením na pracák se někdo stal odborníkem? Ono je to od těch pracujících důchodců trochu sobecké. Pokud byli takovými odborníky ("rozuměli tomu nejlíp", abych Vás citoval) tak do odchodu do důchodu si jistě dost vydělali a našetřili, aby i s důchodem "slušně" vyžili. Chápu, že pokud někdo byl zvyklý na měsíční příjem 20-30 tisic čistého a teď dostane důchod 12 tisíc, že je to šok. Ale s tím musel počítat. Vždyť i za bolševika byla hranice, kolik si mohl pracující důchodce vydělat. A jinak se musel rozhodnout, jestli plat nebo důchod...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 8:18

Například v mém případě nejde o peníze, protože nouzi nemám, rozhodně ne díky důchodu, který je směšný v porovnání s tím, co jsem odváděl a odvádím do státní pokladny, ale že jsem myslel na zadní kolečka. Ale práce mne baví, dělám to, čemu rozumím a nechci chodit chytat ryby. Ostatně za pár let lidé v mém věku budou ještě muset pracovat.

Pokud jde o mladé, musí se snažit, mají možnosti jezdit po světě, měli se učit něco, co je použitelné a ne politologii. A až přijdou mladší, kteří to budou dělat lépe, tak půjdu a nebudu naříkat.

Naštěstí v soukromém sektoru se hledí hlavně na to, co kdo umí. Proto nelezu do státní správy, tam ať si řeší genderové a věkové problémy a přijímají zákony.

A kdybych si mohl vybrat, tak klidně bych byl teď čerstvým nezaměstnaným absolventem a jsem přesvědčen, že místo bych brzy měl bez nějakých státních berliček. Třeba v Dubaji nebo Německu.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: M. Starý Datum: 8.8.2014 8:48

Ona bohužel už i nyní spousta těch mladých za prací do Německa odchází a bohužel, ti nejlepší tam pak i zůstávají a zakládají si tam rodiny... Nebudou nám náhodou jednou ti "dobří" chybět?

Ve soukromé firmě se hlavně hledí, jak ušetřit. A ten důchodce na "přivýdělek" je levnější než absolvent, kterého budou muset nejdříve zaškolit a zaučit...

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Čulík Datum: 8.8.2014 9:24

Na mně rozhodně neušetří, protože plat absolventa by byl poloviční. Asi mají spočtené, proč platí mne. A že chytří a schopní jdou pracovat ven? To bylo vždycky, za totáče mizeli na furt, teď je šance, že když se jim tu vytvoří podmínky, tak se vrátí obohaceni o zkušenosti.

A jak je možné, že tu pracuje více jak 100 tisíc Ukrajinců a zároveň je tu tolik nezaměstnaných nekvalifikovaných lidí?

A proč když se otevřela automobilka v Kolíně byl velký problém tam sehnat zaměstnance?

A proč v Praze je problém sehnat kvalitního řemeslníka na cokoli? Aby přišel, na kdy slíbil, aby nic nezprasil?

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: V. Kain Datum: 7.8.2014 11:10

Je veliká škoda,že takhle nedostala na budku ČSSD.Tady je vidět propastný rozdíl inteligence voličů ODS a voličů socialistů.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:34

Nebojte, i socani jsou na dobré (sestupné) cestě. Pokud ale jejich elektorát uprchne převážně k Burešovi nebo komančům, nebude to zas až tak velká výhra. Blbé voliče těžko nějak vymažete. Východiskem by snad mohla být pouze náhrada rovného volebního práva váženým, dle IQ a politických znalostí.

Re: Sebereflexe. přece do politiky nepůjde někdo :
Autor: P. Lenc Datum: 7.8.2014 13:55

Jejda, pane Boleslave, to je krásné, ale bohužel sci-fi.

Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 1:47

případ paní Nagyové - Nečasové je zcela uměle vyvolaná aféra. I když třeba může lidem vadit, že si nějaká ženská vydobyla ve státním aparátě postavení, které neodpovídalo její "kvalifikaci" a funkčnímu zařazení a že ho zneužívala ke svému prospěchu, neudělala nic, co by neudělaly (nebo chtěly udělat) stovky a tisíce jiných státních zaměstnanců. A spousta z nich byla i úspěšnějších. Obvinění ze zneužití vojenského zpravodajství je v principu zcela nesmyslné, protože premiérova sekretářka této instituci zaručeně nevelí. Ale i kdyby velela, tak jde stejně o naprosto banální záležitost, která si nezaslouží ani zbla pozornosti.

ODS neuškodila nějaká blbá aféra s premiérovou sekretářkou, ale to, že si hrála na pravicovou stranu, ale dělala stejně levicovou politiku. Takže pro voliče není důvod je volit. Pokud chtějí volit levici, tak tady mají socany a bolševiky a pokud by se jim zachtělo volit pravici, tak mají smůlu, protože ta na naší "politické scéně" není a nikdy nebyla.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: I. Schlägel Datum: 7.8.2014 7:33

Pane Vintre, Vaše schopnost orientovat se v informačním prostoru se limitně blíží nule.

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 9:10

Který "informační" prostor máte na mysli? Naše bulvární hromadná sdělovací média?

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: P. Svobodný Datum: 7.8.2014 9:38

myslíte jako k vám ?

Re: Pane Hvížďala, plácáte nesmysly:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:29

:-)))

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 10:25

S Vaším prvním odstavcem nelze souhlasit. Z několika důvodů, z nichž zmíním alespoň tento: Zneužití zpravodajských služeb (a zvláště té vojenské) k privátním účelům jakousi v podstatě sekretářkou není v žádném případě banální záležitost. A jsem si celkem jist, že by banalitou nebylo nikde v civilizovaném světě.

S Vaším druhým odstavcem naopak celkem souhlasím. Snad vyjma tvrzení, že pro pravicové voliče zde není alternativa.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 10:47

O jakém zneužití mluvíte? Jestli nějací pracovníci této instituce vyhověli SOUKROMÉ ŽÁDOSTI premiérovy sekretářky (protože stejně neměli nic jiného na práci), tak je to jen jejich chyba. Navíc tahle instituce zaměstnává zřejmě naprosté idioty, kteří se sami napráskali. Předpokládám, že nějaký Ištvan nemá pravomoc kontrolovat činnost této instituce.

Co se týká té druhé části, ano máme u nás strany, které se ohánějí pravicovou rétorikou (stejně jako to dělala a dělá ODS). Otázka je jak by se zachovaly, kdyby se jim podařilo dostat do parlamentu. Do politiky totiž většinou lidé nechodí proto, aby do roztrhání těla sloužili občanům, ale proto, aby posloužili sobě, svým příbuzným, známým a sponzorům. A to se jaksi s pravicovou politikou, jejížm hlavním cílem by mělo být zmenšování vlivu státu na život občanů, jaksi zásadně neslučuje ...

Re: Pane Vintře:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 10:59

Mluvím o zneužití ve smyslu zneužití neformálního vlivu paní Nagyové - ať už z pozice sekretářky/tajemnice óóó Nejvyššího, či z pozice jeho milostenky. V tomto kontextu to tedy není jen chyba těch zneužitých. Ostatní Vaše tvrzení (práskající idioti, Ištván)  jsou v tomto směru irelevantní.

Těžko můžeme říct, že by se "strany ohánějící se pravicovou rétorikou" zachovaly stejně jako ODS, nemáme-li takový dohad něčím podložený. Takže tvrzení o absenci pravicové strany na naší politické scéně je spíše nepodložené.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 7.8.2014 11:29

Od kdy je "zneužití neformálního vlivu" trestným činem? A to dokonce tak vážným, že ospravedlňuje odvlečení provinilce v řetězech do šatlavy (za asistence novinářů).

Když se nad touhle záležitostí trochu zamyslíte, je tam dost divných věcí. Jak by se například nějaký Ištvan dozvěděl, že vojenské zpravodajství sledovalo premiérovu manželku? Dá se předpokládat, že pokud šlo o soukromou službičku paní Nagyové, tak se o tom asi žádné písemnosti nevedly. A pokud by bylo sledování paní Nečasové nějak dokumentováno, mohlo se snadno zdůvodnit státním zájmem. Premiér mohl být například skrze svou paní vydírán nějakými lstivými nepřáteli našeho státu. Takže pokud nebyli dotyční pracovníci vojenského zpravodajství naprostí idioti, nabízí se jen jedna možnost, že svou výpověď učinili na přání pana Ištvana a posloužili tak ke komplotu na svržení vlády.

Re: Pane Vintře:
Autor: J. Boleslav Datum: 7.8.2014 11:30

Máte naprostou pravdu, p. Švejnoch si plete dojmy s pojmy.

Re: Pane Boleslave:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.8.2014 12:12

vidím, že má poznámka k Vašemu včerejšímu "hodnotnému" příspěvku Vás ještě nepřebolela... Chcete to pofoukat? :-)