27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Prokurátor to zařídíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 3.7. 2014 23:46, přehled diskusí

Zařídili si to politici sami, aneb novinářské zvratky:
Autor: B. Holubec Datum: 3.7.2014 23:46

Větší demagogickou blbost, než předvádí Dušan Navrátil, už ani nelze vymyslet. "Kdo takovou politickou zakázku ale policajtům dal?", ptá se autor článku. Odpověď: sami politici vedení Hudečkem a Svobodou, kteří pokračovali v tunelování Opencard ("osvědčenými metodami" - flagrantním porušování zákona o veřejných zakázkách - za které je, byť zatím nepravomocně, odsouzeno 5 úředníků), ovšem asi s jinými koncovými adresáty takto vytunelovaných peněz.

Policie a státní zastupitelství podle pana novináře asi nemá na starost nic jiného, než sledovat, kdy a která strana má nějaké nominační konference.

"Zasvěcenému" panu novináři také "nějak uniklo", že tento tunel Opencard také řeší úplně jiná policejní složka, než "5 úředníků" - zkrátka podle něho se asi celý policejní sbor spikl proti politikům Hudečkovi a Svobodovi. Pan novinář jaksi nějak nezaznamenal, že u "5 úředníků", kteří byli zatím nepravomocně odsouzeni, soud nezpochybnil ani vzniklou a vyčíslenou škodu jednotlivými obžalovanými, ani jejich úlohu na tomto tunelu. Také nějak pozapomněl, že Svoboda a Hudeček měli 4 - slovy "čtyři" roky (v roce 2010 skončil Bém jako primátor) na to "napravit" problém Opencard. A co udělali za ty 4 roky? Kromě pokračování tunelu nic.

Takže když je konečně dotažený sofistikovaný korupční skandál před soud, jsou kvantifikovány škody, jsou označení a usvědčení a soudem odsouzení pachatelé, byť nepravomocně. A novinářský "výstup" z toho jsme si přečetli výše: "Prokurátoristán" a "policajtský úkol nebude splněn" a "pseudoprávní kanály a močály". Tak nějak pan novinář zapomněl zahrnout do spiknutí i soud. Novinářský hnus.

Je pozoruhodné.:
Autor: P. Novák Datum: 3.7.2014 20:53

že autor si nevšiml, že tu už dávno nemáme prokuraturu.

Re: Výborný článek.:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 3.7.2014 15:43

Analogie jsou zavádějící, ale když už jste s těmi hasiči začal...

Odpovědní hasiči přemýšlejí o tom, jak škody minimalizovat. Když doutná koš s odpadky, tak také nevyplaví všechny partaje v domě, nebo ten dům rovnou preventivně nestrhnou.

Když se v obchodě ztratí tatranka, nikdo nemá právo nahnat všechny přítomné do klecí a preventivně je šacovat.

Re: Výborný článek.:
Autor: B. Michal Datum: 3.7.2014 15:36

No, možná to nebyl žhář, nebo se neví kdo, nebo to byla závada komína nebo ještě něco jiného. Ale na počátku je požár a jeho příčina/zavinění a je hloupost místo toho stíhat hasiče za promáčené stropy.

Re: Výborný článek.:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 3.7.2014 12:37

Problém je v tom "ví se kdo". Jak to víte? Protože to někdo napsal v novinách?

Je rozdíl mezi spravedlností a mediálním lynčem. Média vyvolávají jeden skandál za druhým, někdy mají pravdu a někdy ne. S tím je třeba počítat.

Výborný článek.:
Autor: O. Zuckerová Datum: 3.7.2014 9:09

Paralela: Žhář zapálí dům (ví se, kdo), budou povoláni hasiči. Kdo bude potrestán? Inu hasiči, promáčeli stropy!

Re: Zajímalo by mne, zda pan Navrátil tuší.:
Autor: M. Bezouška Datum: 3.7.2014 7:36

pane Vyhnalíku, odpověď je zcela zřejmá: netuší. Lidem jako je on stačí, aby někdo o něčem řekl, že je to "předražené" a mašinérie se rozjede. Ono je to občas pro zasmání, tedy kdyby to nebylo tak zoufalé. Lze to ukázat na posledním "případu". Včera v souvislosti se zadržením bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce sdělily novinky.cz světu údajnou podstatu věci, zakázku na digitalizaci archivní zdravotnické dokumentace, prý předraženou. Šlo o 75 milionů listů za 150 milionů korun. K tomu poznámka - kdyby si to nechali udělat u kterékoliv běžné komerční firmy takovými věcmi se zabývající, přišlo by je to přinejmenším dvakrát až třikrát dráž. A podobně je to prakticky se vším. Fuj!

Zajímalo by mne, zda pan Navrátil tuší.:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 3.7.2014 1:43

jaký je rozdíl mezi vírou a důkazem.