19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O ochotě vidět a ocenit změny - 2

Je sklenice s očekávanými plány z poloviny plná nebo prázdná, dosáhlo se kolika procent kýžených očekávání, budeme trestáni zklamáním ze svých příliš nerealistických předpokladů? Kolik kuchařů musí plivnout do polévky, aby přestala chutnat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Dukát 26.6.2014 14:03

Lidi chcete slyšet pravdivé informace?

Lidi chcete slyšet pravdivé informace? Poslouchejte rádio Svobodný vysílač CS: http://www.svobodny-vysilac.cz

B. Novacek 26.6.2014 14:29

Re: Lidi chcete slyšet pravdivé informace?

To je pekne a lakave, ma to jen malou chybku: TO RADIO NEHRAJE!!! Ani na exploreru ani na opere, o chrome ani nemluve. Pluginy samozrejme mam stazeny :)

a to jsem se tesil na peknu notecku, treba:"Na cisarskych lukach nasel jsem ja Dukaaaaat...JUCH!" :)

J. Plzák 26.6.2014 11:23

Fanatická islámská ideologie...

Ať už se v tom smyslu vyjádřil Zeman nebo někdo jiný, neměli by tito lidé zapomínat na naše západní církve. S jakou ideologií se v druhé polovině minulého století vyvražďovali katolíci a protestanti v Severním Irsku?

Že nemáme konflikty s hindy, budhisty atd., spočívá v tom, že s nimi nehraničíme. Muslimům musely být zřízeny dva státy, Pákistán a Bangla Desh, aby je hinduisté nevyvraždili. Na druhé straně žijí malajci, muslimové, jakž takž mírumilovně se svým hinduistickým a budhistickým okolím.

Islámu chybí 600 let o které jsou za naší civilizací pozadu. Přet šesti sty lety byl upálen a to ne jediný, Jan Hus. Před čtyřmi sty lety se málem vyvraždili katolíci a protestanté v našich, středoevropských, zemích.

V našich zemích nemusíme sveřepě zakazovat projevy cízích náboženství. Musíme jen dbát o to, aby byly dodržovány naše zákony. Všemi a bez výjimek pro kohokoliv.

V. Kolman 26.6.2014 15:43

Re: Fanatická islámská ideologie...

Souhlasím s vámi pane Plzáku. K poslednímu odstavci bych ale dodal: "V našich zemích nemusíme sveřepě zakazovat projevy cizích náboženství - POKUD NEBUDOU PROJEVY NAŠICH NÁBOŽENSTVÍ ZAKAZOVÁNY V CIZÍCH (konkrétně v islámských) ZEMÍCH!"

       Jsem demokrat a jednám stylem: "JÁ PÁN - TY PÁN!"  Na nikoho se nevyvyšuji, ale ani nikomu poníženě nelezu do ........

J. Farda 26.6.2014 17:11

Re: Fanatická islámská ideologie...

Ehm, snad bych Vás měl, ctěný pane Plzáku, diskretně informýrovat o tom, že jste poněkud mimo. Pákistán, "Země čistých", Islámská republika Pákistán, vznikl v roce 1947 jako stát unitární se dvěma hlavními městy - Rávalpindím v Západní provincii, sídle ústřední vlády, a Dhákou ve Východní provincii, sídlem ústředního parlamentu. Cituji: " Jen tak mezi čekáním a stěhováním od jedné přepážky ke druhé jsme stačili polapit z novin, že právě včera přibylo k dvěma hlavním městům Pákistánu třetí." (viz Rávalpindí a Dháka). "Právě byl položen záladní kámen k novém hlavnímu městu, Islámabádu." (zdroj Hanzelka a Zikmund, Světadíl pod Himalájem, str. 16, Svoboda Praha 1969). Bangladéš vznikl z bývalé Východní provincie v roce 1971 po občanské válce a masakrech obyvatelstva armádními jednotkami ze Západní provincie v roce 1971. Wikipedie praví: "Západní Pákistán byl vzdálen od Východního přes 1500 km. V roce 1970

vyhrála volby Lidová fronta, která prosazovala autonomii Bengálska.

Pákistánská vláda ale autonomii nezavedla a místo toho poslala do

východního Bengálska své vojsko. Vypukla občanská válka, kterou s pomocí

Indie a SSSR východní Bengálsko vyhrálo a v prosinci 1971 byl vyhlášen samostatný stát Bangladéš. Tož tak. Spěte sladce.