20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Obraz politického úpadkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 23.6.2014 2:11, přehled diskusí

Co kdo seje . . .:
Autor: L. David Datum: 20.6.2014 15:02

Tak. ...:
Autor: J. Kuka Datum: 20.6.2014 14:59

Koncepce EU a zapadu je jednoducha a davno znama. Tzv styl "pstros na steroidech" . Hluboky pisek a dlouhy krk .

Začíná to:
Autor: P. Lenc Datum: 20.6.2014 13:51

připomínat agitky Rudého práva.Za všechny i naše bolístky může zlý Západ a především ďábelské USA.Ještě že Východ nám nabízí mír a radostnou budoucnost, že soudruzi?

Re: Začíná to:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 14:07

"Nic nového se nenaučil, nic starého nezapomněl". :-P

Odpůrcům pana Babičky:
Autor: P. Brodský Datum: 20.6.2014 12:20

Chce-li někdo jakkoli ovlivňovat chod událostí(třeba i jenom slovně), musí být schopen rozlišovat své nepřátele podle míry nebezpečnosti. Pobělohorští nevolníci, kteí nemají odvahu ani k emigraci, ve skutečnosti nic ovlivňovat nechtějí(to by se pak stávali politiky a to je špinavá věc vhodná jenom pro pány) a proto nic rozlišovat nepotřebují. Stačí jim pouze fekalisticky plivat všemi směry.

Re: Odpůrcům pana Babičky:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 14:06

Hlavně si neplivněte na hlavu.

Re: Odvaha k emigraci :-)):
Autor: P. Dvořák Datum: 20.6.2014 14:21

Zdrhnout umí každý vychcánek. Útěk je vítězstvím?

Ruská propaganda:
Autor: S. Netzer Datum: 20.6.2014 12:02

jako vyšitá.

A věčně podle stejného vzoru - https://www.youtube.com/watch?v=I0PywGXyg1c.

Nějak mi to připomíná :
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 11:13

sen kadeta Bieglera ...... :-P

Výborný a podnětný článek:
Autor: V. Venc Datum: 20.6.2014 10:43

Přirovnání politického vývozu demokracie a svobody k pochodu sentimentálního opilce je výstižné, nemá chybu.

Západní politika ztrácí dech,:
Autor: K. Pavlas Datum: 20.6.2014 9:50

protože se stále drží elementární koncepce - získat z každého území ve světě co nejvíce finančního zisku, případně strategické území. O obyvatelstvo daného území vrcholným politikům USA nikdy nešlo.

Re: Západní politika ztrácí dech,:
Autor: M. Varadinková Datum: 20.6.2014 10:07

Ano, všechno tomu bohužel nasvědčuje.

Re: Západní politika ztrácí dech,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 11:14

O obyvatelstvo daného území jde vždy jen tomu obyvatelstvu.

Amíci alespoň škodí méně, než Rusáci.

Vy nemáte rozum, pro mne komouši Kopecký.:
Autor: K. Janyška Datum: 20.6.2014 8:59

A relevantní vzdělání také ne... Dzp.

Re: Vy nemáte rozum, pro mne komouši Kopecký.:
Autor: M. Varadinková Datum: 20.6.2014 10:17

Má rozum a bohužel i pravdu. Tím, že odmítáte vnímat realitu, přispíváte k úpadku Západu i Vy. Tak jako byste přispěl k úpadku svých dětí tím, že byste je nechal páchat i sebevětší alotria bez jakékoliv výchovné korekce.

Spinava politika a propaganda pre "blbych":
Autor: I. Teren Datum: 20.6.2014 4:10

Pamatnici si mozno pamataju na americku TV z r. 1991 pred utokom na Irak.

Uplakana kuwajtanka pred USA kongresom licila zverstva irackej armady v Kuwajte - vyhodene decka z inkubatorov etc.. Po case bola odhalena ako dcera kuwajtskeho ambasadora v USA. V tom case sa v Kuwajte vobec nenachadzala. Na svoje uslzene predstavenie bola vyskolena PR firmou Hill & Knowlton Company.

http://www.youtube.com/watch?v=LmfVs3WaE9Y

poznamka:
Autor: J. Babicka Datum: 20.6.2014 1:28

Zase ten dabelsky zapad, ktery je pricinou vseho zleho..Kdyz je tedy zapad dela same zlo, tak to znamena, ze vychod dela same dobro?  No vypada to tak, jiz jen jak ten zapad ublizuje hodnemu Rusku pri jeho mirovych a opravnenych snahach na Ukrajine. A ublizil tolik byvalym spojencum Tabora miru v arabskych zemich.. Ono jse take musi rozlisovat. Pokud se nejaka vlada dostane k moci prevratem tak pokud je to protizapadni vlada, tak je to prevrat legalni, pokud ne , tak je to prevrat ilegalni. Protoze Assadova rodina a Saddam i Kaddafi byli vernymi spojenci Tabira Miru, tak stale k nim maji lide jakesi nostalgicke vztahy.  Assad i Saddam byli predstavitele BAAS strany ktere prosazovaly arabsky socialismus.. Navic 2 generace irackych dustojniku byly vyskoleny na ceskoslovenskych vojenskych skolach a tyto bratrske zeme byli od nas vyzbojovany. To ze se Saddam dopustil pri 8 lete valce s Iranem zatim nejvetsiho pouziti bojovych plynu od druhe svetove valky? Ze vyhlazoval kurdske vesnice nervovym plynem ci masove vrazdil shia ? Nad tim se ovsem da mavnout rukou. Samozrejme je osem nepripustne, kdyz Izrael znicil nuklearni strediska v Syrii a Iraku, ci americane znicili zakladnu al Kaidy v Syrii, kterou njim Assad poskytl k utokum na americany v Iraku. No tyto nezakone akce vyvolali odsouzeni. Zrovna jako kdyz americane odvezli s Iranu 550 tun uranu , ktere tam Saddam pracne nashromazdi k vyrobe bomby a dali ho Kanade Ovsem po padu SSSR zratili tito diktatori ochrance a snazili se byt mene napadni. Ti co roni slzy nad Saddamem, ovsem nepriznaji, ze kdyz obsadil Kuwait, tak nebyl svrzen ale byla mu dana nova sance, kdyz prestane vrazdit Kurdy a shia. Ze ze zrejme zblaznil a nedokazal to dodrzet ? To ano, jenze proc ho nepokarali a nedali mu 3 sanci?  Syrie ztratici SSSR se octla v problemu protoze sekta, ktere predstavuje 10 procent naroda, kery je s 90 procent jineho nabozenstvi nemuze se udrzet u moci jinak nez terorem, tak si honem zvolila za spojence Iran..

Re: poznamka:
Autor: J. Babicka Datum: 20.6.2014 1:58

No a tim vznikla panika u vetsiny arabskych statu, hlavne Saudu a i u Turecka, majicich panicky strach s Iranu a neprejici si mit iranskeho spojence s pripadnymi iranskyni jednotkami v zadech. Proto zacil podporovat nepratele Assada. Na zapade vznikla nadeje, ze by se mohla dostat k moci nejaka umirnenejsi vlada, jako v nekterych jinych atabskych zemich a ne tak protizapadne orijentovana. Jenze tuto oposici podporovalli spise hubou, zatim co druhe strane Rusko dodavalo zbrane a Iran a jim podporovani teroriste Hamasu a Hizabollahu bojovniky. Nakone umirnena oposice dostala na zadek a proti Asadovi jako  spojenci Shia zacli bojovat sunnicti fanatici. Je samozrejme zlomyslnost spise propaganda, ze by americane podporovali protiamericke fanatiky. Dnes ani jedna strana v Syrii nestoji za nic a nejlepsi by bylo, kdyby prohrali obe. Ovsem pro ty co se obavaji o osud ruske namorni zakladny v Syrii, je Assad stale nenahraditelny. Sunni a shia se vrazdi navzajem jiz 1000 let. Kdyz mel navh Saddam, vrazdil shia, jenze kdyz meli navrch shia, tak se zacli sunni mstit a ti vyvolali rozkol v umele vytvorenem state, kde se cli 3 skupiny lidi, kteri spolu nechteji zit. Jenze nebyla odvaha tuto zemi rozdelit do 3 statu a tim predejit dnesni situaci.To se nestalo a ted si nikdo nevi rady. Ovsm neda se nic delat, clovek si musin vybrat stranu a tak jsem na strane zapadu a jeho zajmu pres vsechny chyby, Stejne, jako treba druha svetova valka, ve svetle iritiky se skladala se samych omylu, presto je lepsi ze vyhrala nase strana. A tak kdo kritisuje vsechno a hlavne americany, at delaji cokoliv, nebo uplne nic nedelaji, ale pri tom vy v nekterem to vychodnim, nebo muslimskem state nechtel zit, tak si nemame co rici. Ono sabotovat vse  a kritisovat je snadne, jenzz takovym pristupem nesestavite ani fodbalovou jedenacku.jedine pomuzete nepriteli

I kdybyste nakecal trojnásobek nesmyslů, podstatné:
Autor: V. Novak Datum: 20.6.2014 9:28

jsou výsledky.

A výsledkem zásahů Západu je rozvrácený Irák - a vzestup moci islamistů, bojující Sýrie - a vzestup moci islamistů, Libye už proměněná v nestát - a vzestup moci islamistů, Egypt, který právě udělal kolečko od (polo)vojenské diktatury přes vzestup moci islamistů k (polo)vojenské diktatuře... O dalších státech, v nichž by možná mohlo dojít k vzestupu islamistů i bez zásahů Západu nemluvím.

Po ovoci je poznáte - a ať byly zásahy Západu vymyšleny třeba osobami se svítícím kolečkem nad hlavou - TOTO jsou důsledky. TOTO je ovoce. Vše ostatní jsou žvásty.

Re: I kdybyste nakecal trojnásobek nesmyslů, podstatné:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 11:18

A to vše jsou "výsledky zásahů Západu"? Místní nic?

Re: I kdybyste nakecal trojnásobek nesmyslů, podstatné:
Autor: V. Novak Datum: 20.6.2014 15:21

Došlo by k těmto výsledkům BEZ zásahů Západu?

Možná v tom Egyptě.

Re: I kdybyste nakecal trojnásobek nesmyslů, podstatné:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 20.6.2014 17:34

Taky je dnes Egypt na černé listině.

No dobře, a jaké byly výsledky WW2?:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.6.2014 12:04

Režim, který vraždil své nepřátele byl zničen za cenu posílení režimu, který vraždil úplně všechny, aby jim nahnal strach. Mnoho zemí se z moci diktátora jim poměrně nakloněného dostalo pod vládu diktátora, jim krajně nepřátelského. Čína a sever Koreje se též propadly do naprostého barbarství a jih Kofreje byl zachráněn jen za cenu další války.

A to všechno jen proto, aby byl splněn pomatený požadavek "bezpodmínečné kapitulace Německa." V případě Japonska už byly dány konkrétní podmínky a proto se císaři podařilo prosadit mír. Pro potomky samurajů, zaujímajících vedoucí místa v ozbrojených silách by bylo jinak naprosto nepřijatelné vzdát se na milost a nemilost.

TOTO ovoce se Vám líbí?

Re: No dobře, a jaké byly výsledky WW2?:
Autor: J. Jurax Datum: 20.6.2014 15:28

Z čeho soudíte, že požadavek bezpodmínečné kapitulace Německa byl pomatený?

A jak rozumět výroku "Mnoho zemí se z moci diktátora jim poměrně nakloněného dostalo pod vládu diktátora, jim krajně nepřátelského."? Koho myslíte tím diktátorem jim poměrně nakloněným? Jakým jim? Mohl byste uvést země, které máte na mysli?

Re: No dobře, a jaké byly výsledky WW2?:
Autor: P. Vaňura Datum: 21.6.2014 23:53

Pomatený je možná silné slovo, ale užil jsem ho úmyslně ve stylu autora článku. Nicméně, skutečnost, že Američané a jmenovitě Roosevelt a Eisenhower byli tak posedlí představou úplné porážky Hitlera ale i Japonska, že pro naplnění tohoto cíle předhodili celé národy Stalinovi a nakonec tak nepřímo zavinili smrt většího počtu lidí, než kolik jich zabil Hitlerův režim je nesporný fakt!

U nás se komunismus zhroutil v důsledku kolapsu SSSR až r. 1989 je je velice pravděpodobné, že pokud by válka skončila nějakým pro Německo méně zničujícím způsobem, nacismus by skončil mnohem dříve.

Tím více nakloněným diktátorem jsem mínil samozřejmě Hitlera a těmi zeměmi pobaltské republiky. Vycházím z hodnocení těchto národů R. Heydrichem v projevu, proneseném během jeho pražského působení.

Nevím, jestli víte, že když se Estonci osamostatnili po WW1, zabývali se vážně návrhem na zboření chrámu Alexandra Něvského v Talinu, protože bitvu na Čudském jezeře považovali za svou porážku.

Re: No dobře, a jaké byly výsledky WW2?:
Autor: J. Jurax Datum: 23.6.2014 2:11

Děkuji za vysvětlení.

Re: poznamka:
Autor: J. Boleslav Datum: 20.6.2014 10:58

Vidím to velmi podobně. :-)

Re: poznamka:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2014 11:16

Máte vcelku pravdu, otázka je, co s tím. Zdá se, že od USA všichni čekají zázraky.

Re: Pane Babicko:
Autor: P. Švejnoch Datum: 20.6.2014 11:40

Vaše obsáhlé statě, které se obvykle nevejdou do jednoho příspěvku, stejně často nemají hlavu ani patu - Vy jste grafoman, či co?

Dočetl jsem to dnes jen do první třetiny první části Vaší "poznámky", a zjistil jsem dvě věci:

1) Váš pohled na svět je úžasně bipolární, cituji Vaši řečnickou otázku: "Kdyz je tedy zapad dela same zlo, tak to znamena, ze vychod dela same dobro?". Ne pane Babicko, takhle ten život neběží. Kvůli tomu, že autor článku si tvrdí, že "západ" poslední dobou vyvolává zlo kamkoli vstoupí, si ještě nutně nemusí myslet, že "východ" činí samé dobro. To jen prosťáčci mají dojem, že svět je černý a bílý a rozdělený na dvě protichůdné skupiny (My, ti dobří a Oni, ti zlí).

2) Vaše posuzování událostí jeví se mi jako selektivní. Zmiňujete Ukrajinu (se zřejmým nádechem sympatií k současné kyjevské vládě), a o dvě věty níže mumláte cosi o legálních a nelegálních převratech. Rád bych Vás upozornil na fakt, že Vámi vzpomínaná Ukrajina je poměrně čerstvě po převratu. Řekněte mi, pane Babicko, byl podle Vašeho názoru "převrat" na Majdanu legální nebo ilegální?

Já se tedy domnívám, že převrat je, z podstaty významu toho slova, vždy ilegální, ale přesto mě zajímá Vaše odpověď. Bylo by ovšem skvělé, pokud byste dokázal nepřekročit rámec jednoho příspěvku... :-)

Re: poznamka:
Autor: B. Rybák Datum: 20.6.2014 13:27

Píšete, že jste na straně západu. Máte na mysli "západ", který se (hodnotově i mocensky) cítil ohrožen muslimskou teokracií natolik, že intenzivně podporoval dodávkami peněz a zbraní (dokonce i společně s SSSR!) Husajnův ateistický Irák ve válce proti Iránské teokracii a nyní by v tomto duchu vytvářel koalici všech (post)křesťanských zemí (tedy i Ruska!) proti muslimskému terorismu a rodící se Čínské nacionální supervelmoci? Nebo neo-konzervativní odnož této politiky "západu" (G. Bushe ml.), snažící se muslimskému terorismu čelit úplným dlouhodobým vojenským ovládnutím relativně dostupných (spojence nemajících) států (Irák..)

Nebo s nynější Obamovskou politikou pro-muslimského appeasementu, který ostudně vydává muslimům spojence USA (H. Mubárak, H. Karzai...), přehlíží muslimskou genocidu křesťanů (v Sýrii, Súdánu, Mali, Středoafrické republice...) a nepřizpůsobivou, občany ohrožující, muslimskou imigraci zneužívá k záměrnému ničení demokracie (vytváří elitářskou, o hlasy "parazitů" se opírající enviromentální, multikulturní, politicko-korektní teokracii)?

Např. v Sýrii je myslitelná buď nemuslimská vojenská diktatura (nyní realizovatelná pouze Asadem) nebo nenávistná muslimská (sunnitská či šíitská) teokracie. Co si vyberete?

Původní "západ" nyní prohrává s jeho obamovskou karikaturou. Tu já podporovat rozhodně nebudu!