21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Slovo občana k pokutě premiéroviŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 8.6.2014 11:31, přehled diskusí

dodatek:
Autor: J. Dvorská Datum: 8.6.2014 8:19

Já si vůbec neumím představit, kdyby pravice byla v této situaci . To by bylo křiku levice, odbory by stávkovali, občané by nadávali. A nyní : ticho po pěšině, téměř vše v pořádku !  To jest, neměří se všem stejným metrem !!! Fakt velmi zajímavé ....

K Vašim dvěma otázkám "co je horší" (s kterými souhlasím):
Autor: J. Krásenský Datum: 7.6.2014 11:43

připojuji ještě další: A je to horší než skutečnost, že se ministrem financí stal oligarcha  a dojič státních dotací - miliardář a parazit?  A je to horší než skutečnost, že mnohé jeho činy (například finanční audit) měly už dávno udělat vlády rozpočtové odpovědnosti?

Je to k ničemu.:
Autor: F. Doušek Datum: 7.6.2014 12:34

Audity dělaly i předchozí vlády. Asi povětšinou skončily konstatováním nějakých objevných faktů. Možná tak skončí i ty audity babišových ministrů. Ovšem smutné je, že se k nim odmítl připojit byť jen jeden jediný ministr za ČSSD, ale Sobotka si včera natřásal peří v TV, místo aby své ministry sprdnul.

Re: K Vašim dvěma otázkám "co je horší" (s kterými souhlasím):
Autor: V. Kain Datum: 7.6.2014 13:16

Lidé mu naivně věří a jeho preference stoupají.Zřejmě si myslí,že tady Babiš udělá ordung.Neudělá.Jemu to plně vyhovuje.Zatím nic z toho co slíbil neudělal a ani se k tomu nechystá.Až budete tankovat tak se usmívejte.Z každého litru jdou do kapsy tomuto Slovákovi 2Kč.Když k tomu připočteme dotace které čerpá vrchovatě,tak ty kecy o tom jaké platí daně může vykládat někde v hospicu.Pokud jde o našeho premiéra,tak to je darda do vazu kterou si snad ani nezasloužíme.

Re: K Vašim dvěma otázkám :
Autor: J. Kulheim Datum: 7.6.2014 15:11

To může říct i bez auditu. Získává na takových podezřeních politické body. Pokud nic neprokáže, tak na to určitě tiskovou konferenci svolávat nebude a novináři po tom pátrat nebudou.

Re: K Vašim dvěma otázkám "co je horší" (s kterými souhlasím):
Autor: P. Skřivan Datum: 7.6.2014 19:13

Udělat audit nic neřeší (kromě naplnění stranické kasičky ze státních peněz za něj - proto je to tak oblíbené). Důležitější je, jak je proveden a hlavně jaké činy následují, aby se jím objevená zjištění nemohla opakovat. To je důležitější, než někoho postihnout.

Slovo občana...:
Autor: M. Nemecek Datum: 7.6.2014 11:21

Nepoučitelní,najivní,hloupí!Ano,takoví jsme my, Češi!Zeman a Sobotka jsou pouhými loutkami,hrající trapnou úlohu v této pimprdlové komedii.Ten,co tahá za provázky je pan Babiš.Vysmátý,s neotřesitelnou jistotou,že/i když se prokáže,že byl agentem STB/se nic v jeho postavení nezmění.

Re: Slovo občana...:
Autor: P. Skřivan Datum: 7.6.2014 19:15

Myslíte, že třeba ruské rozvědky jsou slabší pana Babiše ? :-)))

Již se objevila zpáva,:
Autor: F. Doušek Datum: 7.6.2014 11:00

že seznamy konfidentů STB nebudou přístupné, a tím se do budoucna zabrání dalším směšným pokutám pro jiného budoucího premiéra. Snaží se o to NS žalobou u ÚS. Docela smutné a potvrzující, že zde existuje justiční mafie.

Re: Již se objevila zpáva,:
Autor: P. Skřivan Datum: 7.6.2014 19:17

... a pan Babiš je v oficiálním seznamu ? Pokud vím, tak ne. Tam jsou jen minimálně T. D a jiné zájmové osoby tam nejsou.

Re: Již se objevila zpáva,:
Autor: F. Doušek Datum: 8.6.2014 11:31

Vy jste to ověřoval ve slovenských seznamech?

---:
Autor: M. Kosejk Datum: 7.6.2014 9:05

Tohle neustálé volání po přesnějších a po nových zákonech mě už unavuje. Jsem toho názoru, že zákony by měly být co nejjednodušší. A mělo by jich být co nejméně. Opravdu nelze postihnout všechny aspekty života zákony – a když se o to pokusíte, tak vytvoříte ještě více prostoru pro různé právní kličky, jak obejít smysl zákona. Ale mělo by se tlačit na státní orgány, aby rozhodovaly v duchu racionality a spravedlnosti.

Zůstaňme u lustračního zákona: Jeho text v žádném případě nenaznačuje, že by minstr měl být vyjmut z povinnosti předložit negativní lustrační osvědčení. A nad takovým právním názorem panoval politicko-právní konsensus téměř čtvrt století. Logicky: Když lustrační osvědčení museli předkládat ministerští podřízení Andreje Babiše, tak je nelogické, že jejich šéf by takovou povinnost neměl mít.

Slovo občana k politice:
Autor: P. Dvořák Datum: 7.6.2014 5:10

je zřejmé z účasti ve volbách do europarlamentu. To je pouze symbolické slovo.

Avšak když občan uvidí šašky ve varieté, když občan uvidí nemocné v psychiatrické léčebně, když občan uvidí dva opilce válející se v parku, když občan uvidí jakékoliv hloupé lidi a věci kolem sebe, neřekne o nich to skutečné slovo v pravém slova smyslu, které nepochybně řekne o naší politice. Rozdíl je jen v tom, že každý občan řekne jiné slovo podle toho, jaké je jeho oblíbené.

Ale náš občan je uvědomělý, otrlý, vycepovaný, rezignovaný, cynický. Kdyby některý občan nepochopil, že je dobré žít ve státě, kde tajné služby řídí prodavačka a informace dostává pingl s vekslákem, kteří určují kdy kdo a kam, tak máme pro tohoto občana připravenou zábavu. Na nedělní večer mu pustíme Lidice. Po zhlédnutí tohoto filmu i ten největší brblal bude jistě rád, že to tady „jenom“ řídí prodavačka a pingl s vekslákem.

A skutečné slovo občana k pokutě premiérovi? Určitě nebude mít přes sedm tisíc znaků. Stačí ohnout ukazováček a třikrát si sním ťuknout do čela.

Co je nutne pripomenout: jak uz zde na Psu bylo ...:
Autor: T. Pansky Datum: 7.6.2014 0:46

... drive presentovano, tzv. lustracni zakon neni nejlepe napsan.  To se nevedelo???  Ale vedelo.  Bohuzel, urciti politice napric politickym spektrem nemeli zamem ho udelat lepe !!!  Maslo na hlave maji politici za pravici i levici.  V devadesatych letech se dostali do parlamentu lide (a bylo jich hodne), kteri nemeli zajem na striktnim lustracnim zakone.  Co s tim?  Nic.  Prestoze komunismus v Cesku "padnul", komunisticke posluhovace nikdo nevesel, nikdo nepostrilel, nikdo se jim nemstil.  Tito lide se ale byli schopni opevnit na svych pozicich.  Bezzuby lustracni zakon je jen malou ukazkou.  Na svych pozicich se opevnili i komunisticni soudci a stali se prakticky nedotknutelni.  Kdo je za to viny?  My, obcane !!!  Volili jsme si lidi a omlouvali jejich poklesly charakter.  Dnes tedy neseme nasledky nasi hlouposti.  ... Trochu selskeho rozume: lide, kteri se nemusi za nic stydet, tito lide nam volicum proste ukazou svoji cistou minulost.  Pokud budeme pana Babise omlouvat, ono se nam to vrati jako bumerang.  Jsme tak nepoucitelni a hloupi?