25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

GLOSA: Chvála Evropy

Vzpomínám si na den, kdy jsem poprvé svobodně překročil hranice západní Evropy. Byl to podobně vzrušující zážitek jako to, když jsem byl poprvé u porodu nebo když jsem doběhl do cíle svého prvního maratonu. Bylo to jako přejít ze tmy do světla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tachovský 26.5.2014 14:25

Jo, v Evrope je dobre

a to navzdory evropske unii i kdyz se eurokrati snazi, aby nam to tu zneprijemnili.

M. Vondráček 26.5.2014 13:16

m:-)

Na minulost Evropy hrdí být můžeme. S přítomností je to horší :-)

J. Babička 26.5.2014 18:06

Re: m:-)

Ano Evropska koltura je vysoka. A ten kdo pripomina, ze v te kulturni Evrope vznikli dve svetove valky, ktere tu kulturu malem znicili a 2 x ji museli zachranit americane, by mel okamzite dostat pres hubu.

K. Frauknecht 26.5.2014 9:57

A jakou další ještě umíte :-)))

Úsměvné a hloupoučké.

Z. Švrček 26.5.2014 9:00

Poslední odstavec je zásadní.

Naopak, jde právě o to, že se autor dívá na EU jako na útvar, který je třeba "vést". Kdyby zvítězili euroskeptici, či eurorealisté, snad by toho "vedení" nebylo tak třeba, státy by si vládly jako dříve suverénně, každý za své, ubylo by oné složitosti, vrátila by se tolik potřebná zdravá konkurence a ubylo by centralistického glajchšaltování. EU by pak byla místem jednání o spolupráci a stálé likvidaci bariér a nikoliv místem, které jako dnes je vládnoucím centrem, kde si ti nejsilnější přetvářejí Evropu v socialistickém duchu k obrazu svému.

Z. Kulhánková 26.5.2014 8:30

Brusel průser musel, jak se to rýmuje

Jak je v něčem Brusel, je to vždycky průser, a zaplatit's to musel, a to se rýmuje

P. Lenc 26.5.2014 8:29

Až mně autor

"vysvětlí" jak se o krásná evropská města zasloužila EU a jak EU objevovala Ameriku, tak začnu EU milovat.Pane autore, jedno se vašemu článku nedá upřít.Po ránu jsem se dobře zasmál.

J. Hejna 26.5.2014 7:30

Už jste dostal prášek?

P. Sulc 26.5.2014 4:23

Pane, clanek je ze znacne casti blabol.

Je pln samozrejmosti a frazi, zrejme mate minulost zkuseneho politruka. Evropane jisteze objevili Ameriku, ta se nedala nijak minout, vsimnete si tohoto faktu na mape. A take ''objevili'' Indiii, ale az po Arabech a Cinanech, Ani ti ji nemohli dost dobre minout. A take nejaci Asiate objevili Ameriku pred 30 000 lety. Jejich potomkum se dnes rika Indiani, coz je ovsem omyl ''velkeho objevitele'' a Evropana Kolumba, ktereho predesli Vikingove o 400 let. Nechte hloupych frazi a napiste neco jineho , treba kolik prichazi rocne z Unie ''doporuceni'', ktere se ve vsech zemi MUSI zmenit v zakony.

V. Ondys 26.5.2014 7:00

:)))))) Je to na úrovni společensky příkladného nešťastníka,

který padá z rozestavěného mrakodrapu a optimisticky si namlouvá, že má pod sebou ještě :))))))) sto pater, devadesát devět, devadesát osm...

M. Stuchlik 26.5.2014 20:57

Re: :)))))) Je to na úrovni společensky příkladného nešťastníka,

Nebo je to zkušenost člověka, který ví jak vypadá jiná než EU diktatura

J. Babička 26.5.2014 2:14

ale

Jenze co jsem cetl pruzkum verejneho mineni, tak jenom 30 procent cechu si preje byt v EU. Takze vetsina lidi ma nazor, ze v nezavislem svobodnem Cesku by se zilo mnohem lepsi a byla vyssi zivotni uroven.

P. Dvořák 26.5.2014 2:46

Re: Otázky:

1) je to dobře nebo ne, když si to myslí? 2) smí si to vůbec ještě myslet? 3) žilo by se lépe/hůře, kdybychom nebyli nuceni se řídit stovkami nebo spíš tísícemi předpisů z Bruselu?

J. Babička 26.5.2014 4:18

Re: Otázky:

Samozrejme, ze je to tezke zit v diktature, jako je EU a tezko se snasi nizka zivotni uroven., Jenze co pro to osvobozeni ceska delate?

P. Sulc 26.5.2014 18:44

Re: Otázky:

Jejejej, to jste nemel. Ted vam to ti zdatni Cechove daji, to bude sprdunk, ja to dobre znam. Jak Cechum, kde kazdy Zizkou, pripomenete ze by se meli o neco spolecne snazit a neni jiste, zda-li to je dovoleno, je ihned zle.

P. Dvořák 26.5.2014 0:56

Klasická propaganda.

Věta "solidarita s nemocnými nebo chudými patří k evropské tradici" je mimózní. Žádná tradice, je to produkt studené války, kdy bylo nutno dokazovat, že např. důchodce v Německu nebo Rakousku se má líp, než pracující v Československu.

To už máme za sebou a dnes se toto dění přelilo trošku jinam. Skutečně nemocným a chudým je stále více dáváno najevo, že se o sebe musí postarat sami a péče se začíná stále více přenášet na ty, kteří jsou od narození do smrti obyčejné vyžírky bez jakékoliv produktivity.

Typickými ukázkami jsou gheta všepřizpůsobivých, jako je třeba Chánov nebo Brusel.