18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Jak se udržuje konsensus v klimatologiiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 21.5. 2014 15:06, přehled diskusí

Re: takže jste nic nevyvrátil, pane Drábku:
Autor: V. Němec Datum: 19.5.2014 8:48

Odkdy tvrdí klimaskeptikové, že lidská činnost nemá na klima VŮBEC žádný vliv?

Vy, pane Šejno, zcela jistě víte, že tak to není, proč se záměrně vyjadřujete nepřesně?

Re: pane Šálku:
Autor: M. Šálek Datum: 19.5.2014 9:32

Pane Šejno,

vtip je v tom, že AGW zcela neodmítám, a samozřejmě ani prof. Bengtsson. Ale ohrazuji se proti jednostranným interpretacím a zamlčování nejistot ohledně míry lidského zavinění, zvláště když je vidět, jak klimatické modely oteplování nadhodnocují. Uměle vyvolaný a udržovaný konsensus v klimatologii pak v důsledku vede k drahým pitomostem typu fotovoltaiky a větrníků - nezapomínejme, že na tyto hračky odůvodněné "ochranou klimatu" nás stojí přes čtyřicet miliard ročně jenom v přímých nákladech.

Re: pane Šálku:
Autor: M. Šejna Datum: 19.5.2014 11:33

já osobně jsem proti jakémukoli boji proti AGW. Navíc jsem přesvědčen, že teplé klima je pro lidstvo prospěšné.

Odmítám ale Vaši metodu odmítání vědeckého poznání jen proto, že pár politických idiotů zneužívá AGW pro svou ideologii.

Hitler napřiklad zneužil evoluční teorii pro své hlásání rasové nadřazenosti německého národa. Předpokládám, že kvůli tomu nacistickému šilenci nebudete zpochybňovat evoluční teorii.

Re: pane Šálku:
Autor: B. Rybák Datum: 19.5.2014 19:23

Prostě patrně hájíte své dobré klima-bydlo, protože jinak by Vám neuniklo, že článek pouze dokumentoval nevyvratitelnou nenávistnou zběsilost stoupenců člověkem zaviněného "skleníkového" globálního oteplování, vůči jeho oponentům, kterému byly ostatně vystaveni všichni, počínaje profesorem B. Lomborgem (který byl dokonce k vůli tomu poháněn před soud).

To že klimatický systém nelze úspěšně modelovat, pro jeho chaotičnost, tedy pro nepřesné a nepředvídatelné hodnoty jeho parametrů, jejich neukončený počet a v neposlední řadě díky silné homeostázi pozemského života je očividné. Jde jenom o eko-byznis a především o zhoubnou snahu vytvořit elitářskou eko-socialistickou, pokud možno světovou říši.

Pozn: Sociální darwinismus a eugenika vznikly už dávno před Hitlerem, jehož nenávistný národní socialismus zneužil skoro všechno. K vůli tomu nemusí přece nikdo věřit na úplnou rasovou rovnost, stejně jako na důležitost "skleníkového" efektu!

Re: pane Šálku:
Autor: M. Šálek Datum: 19.5.2014 23:29

Musím vydělávat, tak jen krátce: Jak vypadá moje metoda odmítání vědeckého poznání? Prosím, citujte, kde to vědecké poznání odmítám.