20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Rusko a Čína, budoucí soupeřiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 15.5. 2014 10:39, přehled diskusí

Tu otázku bychom si ale měli klást už teď!:
Autor: B. Rybák Datum: 15.5.2014 10:39

Je zřejmé, že Čínu neuspokojí nic menšího, než první místo v globální soutěži národů, jinými slovy zaujetí postavení současných USA (západu). "Západ" je jejím hlavním protivníkem a jeho zahánění Ruska do "koalice" s Čínou je velmi krátkozrakou a hloupou politikou.

Pozn: Podle čínských analýz je jednoznačnou příčinou historického úspěchu "západu" křsťanství (protestantismus). S tím nejspíš souvisí současné rychlé šíření křesťanství v Číně. Pokud se dějinám zachce "zažertovat", tak se na západ vydají stamilióny čínských křesťanských misionářů!

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/10776023/China-on-course-to-become-worlds-most-Christian-nation-within-15-years.html

Re: Proto pokud má EU mít nějaký smysl:
Autor: B. Rybák Datum: 15.5.2014 0:32

Protože neexistuje a dokonce ani v době jediného (západo-říšského, katolického) náboženství neexistoval (viz např. Dalimilova kronika, husitství..), a v dohledné době (cca 1000 let) určitě nebude existovat EU-politický národ a tedy ani skutečné evropské zájmy, evropská zahraniční politika, efektivní evropská energetická soustava ...

Existují pouze zájmy jednotlivých národů, které momentálně hospodářsky "převálcovává" (se stále váhavější podporou národů "jádra" EU) Německo. Jediným trvalým společným zájmem evropských národů je svobodná výměna myšlenek i zboží, to ostatní lze řešit mezistátními smlouvami (proč by se státy nedohodly na něčem, co je skutečně v jejich společném zájmu?).

Politický a hospodářský vzestup Evropy nastal až po protestantské revoluci národů, které se konečně osvobodili z okovů "svatých" říší. Je neuvěřitelné, že někdo může chtít tento nešťastný říšský experiment znovu opakovat. Náhrada říšského katolictví, náboženstvím "zeleným" opravdu nic neřeší a ani politicko-korektní inkvizice na tom nic nezmění!

Proto pokud má EU mít nějaký smysl:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 14.5.2014 22:58

musí urychleně přistoupit ke 1.kodifikaci základních principů evropské sounáležitosti. 2.stanovení evropských zájmů. 3.vytvoření jednotné evropské zahraniční politiky. 4.vytvoření evropské armády na bázi NATO. 5.vytvoření nezávislé evropské energetické soustavy 6.vytvoření jednotné měnové soustavy cestou reformy stávající € zóny.

Ostatní zbytečnosti ve stylu žárovek atd. nejsou v tomto prostoru významné. Je třeba si uvědomit, že v USA jsou v mezi státy Unie daleko větší legislativní rozdíly; někde se uplatňuje trest smrti a jinde je zakázán. Je otázkou, zda současná EU je schopna takové radikální sebereflexe.

Dřisty o národních zájmech bych v dnešním světě postavil na roveň vymezování brněnských nebo ostravských patriotů vůči Praze.

Koneckonců jsou české země historicky svázány s římskou říší. Později nazývanou Římskou říší národa Německého. Nešťastný francouzský experiment s vytvořením samostatné ČSR bohužel selhal v okamžiku, kdy selhala ochota zakladatelů postavit se v roce 1938 za tuto myšlenku.

Re: Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: J. Venc Datum: 14.5.2014 19:08

... ještě jste opomněl zmínit velikost zrna, je totiž minimálně dvojnásobná, než mají ostatní a žlutější jakbysmet :) ... vysmívané a v podstatě minimální sankce, které byly uvedeny do života i podle ruských představitelů snížily odhad letošního růstu ze dvou procent na nulu ... přispělo k tomu samozřejmě i stažení investic v řádu desítek miliard euro, nicméně až tak stabilní ta ekonomika asi nebude, ovšem klidně sněte dál, na rozdíl od Vás nemám tu křišťálovou kouli a počkám si ...

holt , Čína staví, protože to umí a protože na to má:
Autor: T. Kohout Datum: 14.5.2014 18:07

Čína, pokud to není fabulace médií, chce stavět železnici/tunel i na Aljašku, tedy do USA. Takže bych tu stavbu na Krym neviděl až tak třídně. Prostě postaví cokoli kamkoli, třeba bidlo na Měsíc, když by na to mělo přijít.

Zajímavé ovšem je, jak lze realitu zkroutit třídním pohledem... - jako činí tento pisatel.

Re: Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: V. Novak Datum: 14.5.2014 17:49

Jo? Téměř kdokoli? A v množství, které dělá z Ruska jednoho z předních hráčů na trhu? A za ruské ceny?

Pořád se každou chvíli objeví "myslitel", který vytáhne, že Rusko neuživí své obyvatele. A ono živí celý Egypt. Když kvůli suchu omezilo Rusko vývoz - padl Mubarak. A jeho kamarádi z USA, kteří ho léta podporovali, nedokázali ruský výpadek obilí nahradit. Ani Australané, kteří jsou další velký "západní" dodavatel.

Proč by Rusové nahrazovali příjmy? Na příjmech RF se žádné sankce neprojevily - píšu to výše. Není potřeba nic nahrazovat. Rusko dokonce předpokládá, že letos bude mít - poprvé od krize 2008 - vyrovnaný nebo mírně přebytkový rozpočet. Nehodlá si letos vůbec půjčovat v zahraničí a vše naplní z vyšších příjmů rozpočtu. Včetně rozvoje Krymu, který bude po desetiletích ukrajinského bačování zatraceně drahý...

Takže špatná zpráva pro FED - bude se muset poohlédnout jinde...

Re: celkem reálný scénář:
Autor: A. Reček Datum: 14.5.2014 17:01

Vidím to stejně tak. Putin má novou euroasijskou vizi, tak nevím jak se jemu bude dařit ji v prospěch Ruska uskutečňovat.

Re: Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: J. Venc Datum: 14.5.2014 15:11

... obilí ovšem umí vypěstovat téměř kdokoli, tam žádná "exclusivita" jako v případě ropných produktů neplatí ... nic jiného, snad kromě zbraňových systémů k nahrazení příjmů nemají a myslím, že to dobře víte ... osobně jsem přesvědčen, že právě proto podporuje dnešní Čína, byť velmi opatrně, Rusko v těch jejich "skopičinách" ... izolované a samotné, tak ho potřebují a takové ho i díky dnešním ruským vůdcům nejspíše budou mít až se vydají na pochod ... uvidíme co bude, ani Nostradamus v tom ostatně neměl příliš jasno :)

Re: Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: V. Novak Datum: 14.5.2014 14:24

A proč by mělo být životně závislé? Prozatím - sankce-nesankce - ruský export roste. A zdaleka nejen plynu nebo ropy, taky třeba obilí.

Re: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody:
Autor: J. Matuška Datum: 14.5.2014 13:31

Pane Brodský, jsem voličem ODS. Na řadu globálního geopolitického hodnocení Jana Bartoně mám jiný názor. To ještě neznamená, že v mnoha dalších otázkách nemáme shodné vidění. Myslím, že tak to je správné. ODS není strana jednoho muže a jednoho názoru. Vyspělé politické strany na Západě jsou natolik silné, že vytváření různých platforem je běžné. Není nutné pro nepodstatně odlišné názory okamžitě zakládat nové a nové strany. To nakonec vede k pouhému oslabení pravice. Pro ODS není to nejdůležitější, jestli Rusko půjde s Čínou nebo proti ní. Tyto problémy si musí řešit světová superliga. My hrajeme pouhý okresní přebor. :-)

Re: Prý "My, Evropané"....:
Autor: P. Zeman Datum: 14.5.2014 13:30

Myslím, že všechno je lepší, než být blbounem Brodským :-P!

Re: Tak tyhle problémy bych chtěl mít?:
Autor: J. Matuška Datum: 14.5.2014 13:21

Pane Polanský, s Vaším "filosofickým" pohledem na dějiny souhlasím. Cnosti Římanů zhnily v morální aj. dekadenci. V moderních dějinách se říše nedožívají staletí. 3. říše i říše zla prohrály, protože chtěly ovládnout svět a na to neměly. USA do vítězství ve Studené válce dělaly rozumnou a efektivní politiku, podporovaly kromě zbrojení obchod. Mám obavy, že poslední desetiletí americká zahraniční politika až příliš vystrkuje růžky tzv. imperiální politiky. Chybnost takové politiky potvrzuje obrovské zadlužení USA. Nevím, jestli návrat ke Studené válce/zbrojení je tou nejlepší cestou pro USA, ale i EU, v boji proti zadlužování. Zisky vojensko-průmyslového komplexu jdou na úkor mnoha dalších oblastí. Obyčejné lidé na to jenom doplácejí... Třeba se mýlím, ale právě události na Ukrajině mě nutí k přehodnocení některých svých názorů

nábozenské zlo:
Autor: F. Matousek Datum: 14.5.2014 13:15

vsak také uz Jeník Lennonú ve své písni Imagine vyzpevuje:

" predstav si jak bude na svete krásne az nebudou hranice, hlad, bída a nábozenství ...."

Re: Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: J. Venc Datum: 14.5.2014 13:11

... otázka ovšem zní jak se zachovají ti číňané při vědomí faktu, že by snad mohlo Rusko býti na těchto dodávkách existenčně závislé, ty slevy by rázem mohli vyžadovat právě oni, i když osobně si myslím, že si prostě vezmou ten Dálný východ, silou či prostřednictvím nějakého toho referenda :)

celkem reálný scénář:
Autor: J. Venc Datum: 14.5.2014 13:08

... uvidíme co bude :)

Re: Vy, čeští národovci, to (s výjimkou spotřeby piva):
Autor: J. Svoboda Datum: 14.5.2014 12:40

Pane Brodský, tím, že jste nepřipojil adresu, jste se připravil o obrovskou všeobcnou známost. Lidé zdaleka by se jezdili dívat na toho demagoga. Nejlepší pohled by byl na to, jak vás ti vaši nediskriminovaní muslimové kamenují a bičují.

Pokud byste vůbec připustil zdravý duch ve vašem těle, ještě není pozdě. Ale otálet je nebezpečné!

Re: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody:
Autor: V. Novak Datum: 14.5.2014 11:44

autopsychoanalýza?

Bartoň je známý hloupý kecalista prvního stupně.:
Autor: J. Lepka Datum: 14.5.2014 11:00

Že toto napíšete zrovna vy, anonyme ! Víte co se skrývá pod termínem CHUCPE ???

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody:
Autor: P. Brodský Datum: 14.5.2014 10:35

Většínově "realistická",Klausovská reakce zdejších Národovců separatiszů na pana Bartoně, který je známým politikem ODS ukazuje, že fekalistický český malonacionalistický realismus není založen na vztahu slepé poslušnosti k Václavu Klausovi, nýbrž na jejich vzájemné hluboké duševní spřízněnosti. Malonacionalisté se spolu s václavem Klausem radostně rochŇají ve svém pocitu bezmocnosti a s upřímnou nenávisti reagují na každého, kdo by jim tento pocit bezmocnosti chtěl zpochybnit.

Myslet znamená ho.no vědět...:
Autor: V. Novak Datum: 14.5.2014 10:26

Hloupý výrok? Jak kdy - myslet semá o faktech, ne "myslet" (čti vymýšlet si) "fakta".

PetroChina, největší dovozce uhlovodílů do Čny, platí v současnosti 13.60 USD za 1000 krychlových stop plynu. Nemusíte počítat - je to cca 480 USD za 1000m3. To je skoro totéž, co Gazprom účtuje Naftohazu - a Naftohaz za spikleneckého pomrkávání Evropy neplatí

Samozřejmě, že na tuto cenu v případě dopravy plynovodem kontrakt nedosáhne. A při skutečně velkých odběrech - Čína chce omezit smog, což bez plynu nezvládne - budou i množstevní slevy. A navíc Čína není Ukrajina. Čína platit bude.

Radím:
Autor: P. Švejnoch Datum: 14.5.2014 10:24

Nepoužívat cizí termity nejste-li v nich suterén. :-)

Re: Prý "My, Evropané"....:
Autor: P. Švejnoch Datum: 14.5.2014 10:20

Jsem rád, že jste se svým druhovým zařazením spokojen. :-)

Re: Vy, čeští národovci, to (s výjimkou spotřeby piva):
Autor: P. Brodský Datum: 14.5.2014 10:05

Milý pane GOgo. Vzhledem k tomu, že invektivujete i separatisty-Odesáky, jste v podstatě politicky užitečný člověk.

No....:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2014 10:03

já jsem spíš přesvědčena, že dnes se už vedou války jinými prostředky. Ekonomicky. Ve většině civilizovaného světa, mimo místa, kde ještě civilizace až tak nepokročila (sebeuvědomění, ochota neřešit krize krví). Ukrajina sice ten pohled momentálně narušuje, ale i tam se to časem utřepe.. Čína sice ambice má a dost velké, ale nejdřív musí svým občanům (v celé zemi) dopřát solidní životní úroveň. Nejen při pobřeží.. Ale doufám, že to je už spíš jen v Africe.

Ovšem islám.. nejstrašnější zbraní hromadného ničení, kterou lidstvo vymyslelo, je náboženství.

Re: Čína nabývá na významu:
Autor: P. Brodský Datum: 14.5.2014 9:58

Nelze-li dluhy vymáhat válkou, pak zadluženost způsobuje závislost věřitele na dlužníkovi, který je ochoten alespoň něco občas zaplatit. To Vám Váš Klaus neprozradil? Vy nejste ani Klausovci. Jste jenom Kaniokovci.

Re: Vy, čeští národovci, to (s výjimkou spotřeby piva):
Autor: J. Gogo Datum: 14.5.2014 9:55

A jinak jste docela zdráv?

Bože, do čeho jsi to duši dal?:
Autor: J. Gogo Datum: 14.5.2014 9:53

Takže modrý blábolista Bartoň by chtěl posílit výdaje na zbrojení v EU. A tím by se jako okamžitě eliminovala čínská nadvláda? Že bychom k těm našim 30 tankům a 14 stíhačkám něco přikoupili? Je zajímavé, že čím je člověk starší, tím více žvaní o válce. A Bartoň je známý hloupý kecalista prvního stupně. Proto také tento kandidát zvěd kandiduje do EP za modrý sliz. Tam by se ztratil, ale chtěl bych vidět ty pitomce, kteří by ho volili.

Re: Tak tyhle problémy bych chtěl mít?:
Autor: P. Brodský Datum: 14.5.2014 9:52

Mohla obnovit všeobecnou branou povinnost, kterou Marius kdysi zrušil. Civilisace zanikají, když pohrdají válkou.

Re: Prý "My, Evropané"....:
Autor: P. Brodský Datum: 14.5.2014 9:47

Lepší je být volem, než Klausovcem nebo dokonce Klausovkou.

blabol blabolblabol:
Autor: R. Čtvrtníček Datum: 14.5.2014 9:24

Vazeny pane,jestli vam to neni znamo,tak Cina i Rusko vlastni nuklearni zbrane a mohou se navzajem znicit behem 24 hodin.Nejake prestrelky na hranicich budou, ale tim to skonci.

Cina ma nejvice pesaku na svete,je to zeme s nejvetsi populaci na zemi a ma problem jak sve obcany zamestnat.Vojak je take zamestnani.

Pred par lety, jsem mel zajimavou diskusi s dustojniky se sedme americke flotily umistene v Pacifiku. Dozvedel jsem se tuto informaci.Zbrane flotily nejsou activni, ale staci 24 hodin a flotilla je ozbrojena a behem dalsich ctyriadvaceti hodin Asie prestane existovat. Aby byla flotyla zlikvidovana, staci na to dve nuklearni bomby.Potom se ale otevrou sila americkych ponorek v pacifiky a Cina zmizi z mapy sveta.Jsme schopni vest nesmyslne valky v Iraku, Afganistanu a Syrii.Ovsem svetovy conflict je nemozny. Obe strany budou ozbrojeny nuklearnimi zbraneni a nuklearni valka nema viteze, ma jen porazene.