21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nalijme si čistého vína, národní demokratéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 11.5.2014 0:16, přehled diskusí

???:
Autor: B. Rybák Datum: 11.5.2014 0:16

Ve volebním manifestu zmíněné strany jsem nenašel nic nepřijatelně odpudivého dokonce ani z hlediska obecných zásad politické korektnosti (viz odkaz na konci mého textu). Problematický, protože prakticky nerealizovatelný požadavek okamžitého vystoupení z EU mají i některé jiné strany.

Pravdou je i to, že v onom krátkém vizuálním spotu jsou provokativní obrázky, z nichž některé lze v souladu i s jinde uvedenými názory pana A.B.Bartoše jako antisionistické (ne ale antisemitské).

Kouzlo nechtěného ale spočívá v tom, že silný antisionismus je základem politiky EU (všestranná podpora "palestinských" organizací bez ohledu na to že plně neuznávají stát Izrael, požadavek návratu všech "palestinců", upírání práva účinnou obranu proti terorismu, zákaz výstavby židovských osad, zákaz Jeruzaléma jako hlavního města Izraele,.. na dosud izraelském území) přičemž je zřejmé, že některé z nich by znamenaly naplnění proklamovaného "smetení Židů do moře" a jsou tedy de facto genocidně antisemitské!

Zdá se, že onen klip byl přesně promyšleným tahem pana Bartoše, jak na sebe upozornit své potenciální voliče (tahem, který se podařil). Ačkoliv této straně nepatří mé voličské sympatie, musím se podivit nad tím, že TV si osopuje právo cenzurovat volební spoty, protože za ty zodpovídají jejich zadavatelé (cenzura textů je potenciálně mnohem větším ohrožením demokracie než jejich jakkoli odpudivý obsah a nemluvě o tom, že je obvykle naprosto kontraproduktivní - protože zakázané ovoce...)!

http://www.nebruselu.cz/onas.htm

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: K. Loucký Datum: 10.5.2014 17:49

Představa pana Sevráta, co je to "dobrý křesťan", možná odpovídá častému chování církví, které se za křesťanské považovaly a považují, a mnoha jejich členů. I v dějinách tak tomu bylo často, nikoli však "vždy". S tím, co hlásal Ježíš Kristus, od něhož se křesťané odvozují, ale "antijudaismus" nemá vůbec, ale vůbec nic společného.

Re: Tohle klišé,:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 9.5.2014 21:59

Tyto názory se objevují stejně v Rusku, jako na Ukrajině. Pokud jde o vztah k Židům, nemají si moc co vyčítat.

Mimochodem vy víte, jaké jsou zájmy Evropy? Tak to kandidujte na předsedu EK!

Re: Tohle klišé,:
Autor: M. Stuchlik Datum: 9.5.2014 21:51

Nevím jestli EU škodí víc eurohujeři nebo euroalarmisti. Podle mne jsou to stejní škůdci nadřazující svou ideologii zájmu Evropy.

To, co hlásá Bartoš o židech je v rusku běžný názor, dokonce je dnes běžné v rusku svádět 40-60 milionů umučených v ruských gulazích na židy. Bartoš je jen o názorový "předvoj", aby si lidi zvykali

na ruské vidění světa.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.5.2014 19:20

Pane Babičko, Vy žijete v Americe, anglicky umíte, takže si můžete přečíst výsledky průzkumu Pew Research Center o identitě amerických Židů. 34% amerických Židů vypovědělo, že Židé můžou zůstat Židy, i když věří v Ježíše Krista. A to se do průzkumu nezapočítávají mesiánští Židé, kterých žije v USA 350 000. Obrovský názorový posun. Takže rozhodně není pravdou, že každý Žid je nepřítelem Ježíše, jak se to snaží křesťanští antijudaisté předkládat.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Sova Datum: 9.5.2014 19:16

Ono to vůbec nějak nesedí:

http://www.olam.cz/diskuse/klamani.html

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Babicka Datum: 9.5.2014 19:15

Ne jeslize nevite, ze vetsina cechu jsou ateiste, ktri by tu cirkev zalozenou zidem Jezisem nejradeji zrusili, tak by ste neblabolil o nazoru jednoho rabina, ale o nazoru vetsiny naroda.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Babicka Datum: 9.5.2014 19:10

Jenze zidovske pravo neznalo trest ukrizovanim. To byl trest pouzivany v Rimskem Imperiu. Zide by ho podle zidovskeho prava ukamenovali. Ovsem v te dobe byl zidovsky stat okupovany rimany a zide ztratili vladu a rozhodovani ve sve zemi.Takze ho ukriziovali, rimsti vojaci. Ovsem bylo by nepohodlne dnes rikat, Italove nam ukrizovali Jezise,to by antisemite nestravili.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.5.2014 19:04

Jistěže, někteří Židé nemají rádi Ježíše, ale jiní v Ježíše věří (mesiánští Židé, v USA jich žije 350 000) a podle průzkumu Pew Research Center 34% amerických Židů vypovědělo, že člověk může zůstat židovským a věřit v Ježíše, že to není v rozpor. To je obrovský posun.

No a ruku na srdce, i křesťané říkali o Židech dost nepěkné věci, po celá staletí zavírali do ghet či je tu a tam zabíjeli při pogromech.

Talmud jistě obsahuje některé nepěkné výroky o Ježíšovi, nicméně drtivá většina částí Talmudu se Ježíšem ani křesťany nezabývá, Talmud je určen Židům jak mají či nemají žít.

A pro řadu Židů představovalo jméno Ježíš prokletou postavu, kvůli které tolik trpělo. Falešní stoupence Ježíše Krista způsobili Židům nezměrné utrpení. Ale situace se změnila, více a více Židů začíná chápat Ježíše, jako přislušníka svého národa a rabbi Evan Mofic, reformovaný rabín z Chicaga přednáší o židovském původu Ježíše. Ježíš nezakládal nové náboženství, Ježíš byl Žid, rabín a žil jako Žid do konce svého života, dodržoval židovské svátky.

Re: Tohle klišé,:
Autor: J. Babicka Datum: 9.5.2014 19:02

No dnes je moderni doba a za vse zle moho zide a americane. Takze doslo k rozsireni pojmu. Jezne v prom pripade je rozpor, koho vlaste vinnit vice, treba za spatne pocasi? No nekteri se s tim vyrovnali tak, ze zide vladnou americe, takze v tom neni rozdil.  Ovsem znacna cast bigotnich lidi, ma problem. Kdyz treba zakounou o kamen na chodniku, tak jak maji vedet, zda jim to do cesty nastrazili zide, nebo americane, ktery z nich ? Nemam ja snazsi zivot, ja v takovem pripade, kdyz zakopnu, tak si reknu, Vole davej pozor a je to.

Re: Všichni "závislivci" jsou mimo :-)). :
Autor: J. Babicka Datum: 9.5.2014 18:52

Takze rikate, ze to bude prvni pripad v historii, kdy cesky narod bude chranen velkym bratrem Kterym je NATO. Ostatni velci bratri vas zklamali. Jenze jak jsem psal, ten vas sen o nezavislem ceskem narode, vzdorujjicimu zlemu zapadu a jednajicim s Bruselem a Moskvou s posice sily, coz nam zaruci NATO je fantasie a dost nebezpecna. NATO, bez USA je bezuba organisace, bez vojenske sily, jenom takovy debatni klub. Takze vy vlastne rikate, zaviset na ochrane toho nenavideneho USA.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Sova Datum: 9.5.2014 18:41

Každý Žid jistě ne.

Když se ptali vrchního zemského rabína Karola Sidona, co si myslí o Ježíšovi, odpověděl: "To raději nechtějte vědět".

http://mariapro.cz/rabin-sidon-a-jeho-nenavistne-urazky/

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.5.2014 17:07

Odkazy:http://www.religiondispatches.org/archive/atheologies/7360/a_startling_number_believe_you_can_be_jewish_jesus_follower__why_it_s_not_as_crazy_as_it_sounds/

http://www.jewsforjesus.org/publications/blog/pew-jewish-survey

Všichni Židé nejsou nepřátelé Ježíše Krista.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.5.2014 17:05

Nesouhlasím, každý Žid rozhodně není nepřítel Ježíše. Podle průzkumu PEW RESEARCH CENTER, 34% všech dotazovaných Židů věří, že je možné zůstat židovským a věřit v Ježíše.

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2013/10/01/jewish-essentials-for-most-american-jews-ancestry-and-culture-matter-more-than-religion/

A to do výzkumu nejsou započítáváni mesiánští Židé. Tvrdit, že je každý Žid nepřítel Ježíše Krista není správné.

"...To wit: 34% of American Jews think that “a person can be Jewish if they believe that Jesus was the messiah

http://www.religiondispatches.org/archive/atheologies/7360/a_startling_number_believe_you_can_be_jewish_jesus_follower__why_it_s_not_as_crazy_as_it_sounds/

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: S. Netzer Datum: 9.5.2014 16:55

To je to, co říká pan Sova. "Židi nám zabili Ježíška".

Když se kouknete do dnešního ("vlastizrádného") Haaretzu (Price tag, King David is for the Jews, Jesus is garbage), tak uvidíte, že tzv. price tag attacks (jejich seznam http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Israeli_price_tag_attacks) přibývá.

Jedno jak druhé je stejně odporné.

Re: Tohle klišé,:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 9.5.2014 16:10

Tak. Bartoš a jemu podobní škodí více, než běžní eurohujeři. Dodávají eurohujerům munici k tomu, aby mohli svoje kritiky dehonestovat.

Re: Souhlas:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 9.5.2014 16:05

Já se Bartošovým článkům vyhýbám, takže jsem si ten dopis musel najít a přečíst kvůli Vám. A potvrzuji, že můj názor na něho se změnil. Dosud jsem si myslel, že je inteligentní magor, teď musím vynechat slovo inteligentní. Ten dopis je naprostá pitomost.

Soustavně vystupuji proti tomu, abychom svět popisovali černobíle, to ale neznamená, že budu souhlasit s tím, když ho někdo vidí bíločerně.

Re: Říká se tomu, tuším, kontraproduktivita::
Autor: J. Kombercová Datum: 9.5.2014 15:17

Vy jste o něm dosud neslyšel?

Nejspíš nejste sám, je to jen snaživá postavička, nicméně byl jako jeden z vyvolených exklusivně u pana prezidenta Klause na Hradě a jím osobně poklepán po ramínku.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: E. Sevrát Datum: 9.5.2014 13:03

Paní Netzer píše správně,že se to týká bigótních jedinců, otázka je kolik jich je. Ovšem to platí i pro druhou stranu. Jsou  známy případy z Izraele,kdy ultraortodoxní rabíni pálili Nový Zákon s tím, že je to dílo ďáblovo. V loňském roce byly v Izraeli poškozeny a napadeny tři křesťanské kostely ( a pět mešit) -  zpráva USA o terorismu v roce 21013)  ze strany židovských ortodoxních osadníků. Důvod je jednoduchý jako u politických stran,bojují o své voliče (ovečky),v podstatě všechny církve,náboženství nabízejí to samé-jednoho boha, ale každá si ho představuje trochu jinak apod. (to se týká i muslimů atd.). Takže je to staletý- tisíciletý konkurenční boj.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Sova Datum: 9.5.2014 11:49

Asi jste neviděla film Šoa.

Je tam scéna jak procesí vychází z kostela (v Polsku), babka se otočí na kameru a říká: "Židi nám zabili Pána".

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.5.2014 11:40

Opravdoví skuteční křesťané nemůžou býti ani antisemité ani antijudaisté. Jistě, máte pravdu, někteří to tak cítí, ale je to postoj nebiblický. Viz 11.kapitola Listu sv. Apoštola Pavla Římanům ("tajemství Božího záměru").Substituční teologie je proti pravdě Bible.

Říká se tomu, tuším, kontraproduktivita::
Autor: P. Švejnoch Datum: 9.5.2014 10:54

Nebýt zákazu ČT odvysílat volební shot, dodnes bych netušil, že nějaký Adam B. Bartoš a nějaká strana národních demokratů(?) vůbec existují.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: J. Václavíková Datum: 9.5.2014 10:45

Můžete mi prozradit, na jakém základu by měla být postavena ona neláska křesťana k židům?

Tuplem:
Autor: P. Mach Datum: 9.5.2014 10:11

Nejenže je to magor, ale navíc i rusácká svině.

Re: Autor to bere pouze z etnické:
Autor: S. Netzer Datum: 9.5.2014 10:08

U křesťanů, kteří takto "cítí" se jedná výhradně o bigotní jedince.

Re: Všichni "závislivci" jsou mimo :-)). :
Autor: K. Křivan Datum: 9.5.2014 9:52

Ve spojení s Rakouskem to nebylo zrovna nejhorší.

Re: Tohle klišé,:
Autor: P. Lenc Datum: 9.5.2014 9:28

Máte bohužel pravdu.Jenže takových Bartošů je po celé Evropě spousta.Problém je, že jiní háží do jednoho pytle s touto pakáží i klasické konzervativce, kteří si dovolí nesouhlasit s nynější politikou EU.Té socialistické EU, která vystupuje proti státu Izrael a podporuje islámskou pakáž.

Autor to bere pouze z etnické:
Autor: E. Sevrát Datum: 9.5.2014 9:06

či rasové roviny. Jistě lze být dobrým křesťanem,ale být i antijudaistou.Tak tomu v dějinách vždy bylo, a je a i řada katolíků,evangelíků ,která to tak stále cítí. Ne,každý Žid je žid.

Všichni "závislivci" jsou mimo :-)). :
Autor: K. Frauknecht Datum: 9.5.2014 8:50

Není mi znám případ z naší historie, kdy by český národ byl ochráněn nějakým "Větším bratrem", ke kterému se zrovna v té době "přivinul".

Jakékoliv servilní přisírání (lhostejno zda k Bruselu nebo k Moskvě!) je naprosto hloupé a hlavně zbytečné! Jediný smysl má (tedy zatím to tak vypadá :-)) naše aktivní role v NATO.

Re: Souhlas:
Autor: S. Netzer Datum: 9.5.2014 8:47

Bartoš není magor, Bartoš je darebák.