23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Euroskeptikem za 24 hodinŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 2.5.2014 16:07, přehled diskusí

Jestli to ale není tím, že...:
Autor: B. Rybák Datum: 2.5.2014 16:07

Blíží se EU-volby a oni by si hrozně přáli naše zájmy v EU i nadále sabotovat a pokud jde o Ukrajinu je poněku rozštěpená EU i naši EU-hujeři (ČSSD).

Ano:
Autor: J. Jurax Datum: 1.5.2014 23:33

Autor plně vystihl prototyp současného politika. Dávej davu, co si myslí, že chce, a dav tě zvolí. Neboť dav má velice špatnou, ne-li žádnou paměť a nějaké ideje, natož lpění na nich, jsou jen na škodu.

Proto taky v Evropě už nejsou státníci, ale jen politici. Upocení politici úporně bojující o koryta.

Naprostý souhlas s autorem, a nejen s ním..:
Autor: J. Kanioková Datum: 1.5.2014 16:42

Analytik Robejšek: Putin je mužem na svém místě. EU je tragická a hrozí jí zánik - http://jdem.cz/ba2q56

jmena !!!:
Autor: R. Hroza Datum: 1.5.2014 10:56

jmena, pane Matejka, jmena. Jinak je to k nicemu. Ti kterych se to tyka o sobe jiste nepochybuji ani naznakem, jakobyste je neznal???

s těmi politiky je to pravda, jenže:
Autor: M. Bezouška Datum: 1.5.2014 10:05

zásadní a asi i neodstranitelný problém je v tom, že takzvaná Evropská unie je nesourodý dav pětiset miliónů lidí (jak udává pan Matějka), kteří, kromě toho že obývají území/kontinent zvaný Evropa, nemají v diskutovaném smyslu téměř nic společného. Nějaké jednotící prvky by asi bylo možno nalézt, pokud bychom onen dav zkoumali v dílčích skupinách, dříve nazývaných národními státy, ale ani tady by nejspíš nebyly výsledky moc uspokojivé. Za příklad můžeme vzít naše údolíčko, Českou republikou zvané. Trvám, že ani při nejlepší vůli by zde nebylo téměř možné nalézt nějakou nosnou, jednotící ideu, pevněji spojující alespoň mírně nadpoloviční většinu národa. Neznám jednotlivé evropské národy natolik dobře, abych si troufl vyslovit nějaký silnější hodnotící soud, ale na základě svých omezených znalostí (Rakousko, Německo, trochu Holandsko a Dánsko, samozřejmě Slovensko) bych řekl, že to nikde není o moc "lepší". Takže otázka zní: odkud by se měli vynořit "ideově silní" politici? Jaké ideje by měli vyznávat, prosazovat a bránit? Pokud chce někdo důkaz, nechť si projde "diskuse" na různých serverech včetně Psa. Kromě hromadného spílání, vzájemných (často osobních) výpadů a nadávek, stěžování si na to či ono nenalezneme nic. Ke všemu zlému bývá občas a velmi vzácně se vyskytnuvší osobnost okamžitě umlčena, o případném zvolení takového člověka do nějaké důležité funkce ani nelze uvažovat. Závěr: kde nic není ani čert nebere. Kdysi, v roce 1968, otiskl tehdejší Dikobraz (tak asi v květnu nebo začátkem června)obrázek Pavla Kantorka: babička s dětmi na zápraží, před nimi krajina plná květů a babička říká "děti, pojďte se podívat, blbost kvete". O něco později, v říjnu, pak další obrázek, jen místo rozkvetlé louky je vidět jakási šeredná změť bejlí a babička říká "tak už to, děti, v přírodě chodí, blbost odkvete a přijdou plody". Zdá se, že se, my i EU, dostáváme právě do této fáze. Co bude dál suď Bůh. Jen doufejme, že ten průser nebude docela zničující.

Re: s těmi politiky je to pravda, jenže:
Autor: V. Vaclavik Datum: 1.5.2014 10:27

" "diskuse" na ruzných serverech vcetne Psa. Krome hromadného spílání, vzájemných (casto osobních) výpadu a nadávek, stežování si na to ci ono nenalezneme nic."

Cetl jste nekdy me prispevky do diskuzi?

Re: s těmi politiky je to pravda, jenže:
Autor: M. Bezouška Datum: 1.5.2014 12:31

víte, pane Václavíku, "vždycky se najde nějaká ta pšenice mezi koukolem" (citát J.Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka). Vaše výzva mě přiměla k tomu, abych překonal lenost a pohodlnost a tak jsem si prošel několik čísel Psa hledaje přitom Vaše příspěvky. V tom dnešním jsou dva, jeden o "měsících" ve Sluneční soustavě (správnější by byl asi výraz "satelity planet"), druhý pak k blogu paní Sukové. No, upřímně, nic moc, ale to tu nejde. I kdybyste skutečně byl světlou a vynikající výjimkou, stejně o zbytku diskusních výkřiků - nechci se přít, zda je to 95% či o něco více či méně - platí přesně to co jsem napsal. Máte-li nějaký relevantní důkaz o opaku, pak jej, prosím, uveďte.

Re: s těmi politiky je to pravda, jenže:
Autor: R. Brzák Datum: 1.5.2014 12:48

že bych se také přihlásil k přezkoumání?

..ne nebojte se, na tom mi nesejde. Chápu Váš postoj a rozmrzelost. Něco Vám poradím - zkuste se na ony Vámi popisované nehezké jevy podívat z jiného hlediska -

Ta vášeň! Ten projev zájmu! Odhodlání bránit svůj názor! Mnoha odstavcové hledání argumentů - ano, častěji chyb v argumentech oponenta, ano, velmi často doprovázené škatulkováním a osobními předpojatostmi - pozůstatky starých "bojů" zde na netu - ale to je projev života v jeho čisté podobě. Také mi zde občas chybí trochu věcnosti - ale vyčítat komukoliv jeho emoce (byť to někdy udělám) bych si dovolovat neměl.

Re: s těmi politiky je to pravda, jenže:
Autor: J. Navrátil Datum: 1.5.2014 20:05

Zaplať pivo a žvaň si co chceš.

Váš hostinský Palivec

Raději přejmenujme unijní integraci na unijní degradaci !:
Autor: L. David Datum: 1.5.2014 9:14

VŠEHO, našimi politiky počínaje.

Šašci ?:
Autor: I. Skolin Datum: 1.5.2014 9:10

Nepřesné.Šašek neškodí!

Re: Šašci ?:
Autor: M. Bomar Datum: 2.5.2014 12:15

nedobre! nebot nasi sasci v bruselu skodi!!!!!!!!!!!

¨Problem EU...:
Autor: J. Kuka Datum: 1.5.2014 8:52

Problem je spojeni mistnich politiku s EU prostrednictvim dotaci . Ja zastavam ten nazor , ze samotnym papalasum v EU vubec rozkradani dotaci na lokalni urovni nevadi , kupuji si tim podporu mistnich politiku . To je taky duvod , proc ve vetsine statu nebyl zadny odpor vuci EU . Prisli by o moznost krast penize . Kvuli tomu se musely vytvorit nove strany .

Je to tak.:
Autor: J. Hejna Datum: 1.5.2014 7:05

Ano.