19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Mzda slabostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 168, poslední: 27.4.2014 22:38, přehled diskusí

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2014 22:38

Vy tu naši zemičku nějak přeceňujete. Myslíte, že by si ti zlí američtí imperialisti, kteří mají na svědomí veškeré zlo na na této planetě, vůbec všimli, že je u nás nějaká vojenská výroba?

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 27.4.2014 22:06

Podívejte se třeba na to, proč u nás po roce 1990 většinu průmyslu a bankovnictví převzali převážně Němci (německé firmy), zatímco zbrojní průmysl se v podstatě celý zlikvidoval, přičemž většinou u toho byla nějaká americká firma.

Němci jako vazalové USA (od r. 1945 dodnes mají na svém území americké okupační jednotky) dostali svolení "zprivatizovat" nevojenský průmysl, zatímco o vše co souvisí s obranou a zbrojní výrobou se "postarali" přímo jejich lenní pánové.

Všechno co se tady v novinách i v diskusích píše o USA, EU, Rusku, fiskálních krizích a podobně jsou jenom legračně naivní představy obyvatel okupovaného území Čech a Moravy.

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 22:04

A to Mexiko ho mělo od boha, nebo jak k němu přišlo?

Obyvatelstva z USA bylo holt více.

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: J. Jurax Datum: 27.4.2014 22:03

No, dejte si do gůglu dějiny Texasu a počtěte si co najdete. Nebo si počtěte v tištěné knize o historii tohoto regionu. Pak, poučen, možná své kategorické tvrzení revidujete.

Re: Jugo (Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné):
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 22:02

Jen aby bylo jasno, vy jeden zapomětlivý .... (v lepším případě).

Srbové zahájili válku napadením Slovinska (ještě pod vlajkou Jugoslávie).

Když tam neuspěli, začali krajinští Srbové (občané Chorvatska) napadat tamní policii, posléze jim přišli na pomoc bratři ze Srbska. Chorvati jsou podobní grázlové, ale začali to Srbové. I v BiH.

Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 21:59

No a pak se nedivte, že ty komouše fakt štvou!

:-P

Re: K tomu Estonsku a Lotyšsku:
Autor: J. Jurax Datum: 27.4.2014 21:58

No, vás celkem cca třiapůl miliónu a z nich ti okupanti tvoří cca čtvrtinu, přičemž jejich mocná mateřská země je za humny, lze jistou smířlivost k těm okupantům pochopit.

Myslíte, že by kvůli pobaltským republikám EU mobilizovala? A NATO bez USA není nic moc ...

Jugo (Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné):
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 27.4.2014 21:57

Válku v Jugoslávii zahájili Chorvati když nutili velitele kasáren Jugoslávské lidové armády vydat zbraně (což žádný velitel nesmí udělat). Když jim posádka nechtěla vyhovět, začali Chorvati střílet a pak ještě nádavkem začali dělat pogromy na Srby (jako to ostatně dělali už ve čtyřicátých letech, tenkrát vraždili nejen Srby, ale ještě Židy).

Mimochodem - porovnejte to s Krymem. Obklíčili, počkali až bude jasno, vojáky propustili, zbraně vrátili Ukrajině.

Jenom aby bylo jasno o čem je tu řeč...

Hezká virtuální realita :-):
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 27.4.2014 21:52

Bohužel slohové cvičení zcela bez znalosti reálií...

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: E. Heusinger Datum: 27.4.2014 21:51

Zabrala, to neokecáte.

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: J. Jurax Datum: 27.4.2014 21:38

No, zabrala nezabrala... ono to bylo poněkud komplikovanější - a stalo se tak v první polovině předminulého století.

Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2014 20:41

Máte pravdu. Ti američani se furt někde vměšují. Třeba v roce 1917 a 1941 se svévolně vměšovali v Evropě do válek, po nichž jim konec konců nic nebylo. Pak se třeba vměšovali v Koreji a tím svévolně zabránili polovině Korejců poznat, jaké je to blaho žít v komunismu pod vedením Kimů. A od roku 1945 drží v západní Evropě svévolně spoustu vojáků, čímž zabránili západoevropským zemím poznat blaho být přítelem Sovětského svazu na věčné časy a nikdy jinak. I jinde po světě brání různým diktátorům v jejich svatém právu. dělat si co jim napadne.

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: P. Novák Datum: 27.4.2014 19:38

Amerika prý  zabrala Mexiku Texas.

Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: V. Vlach Datum: 27.4.2014 18:37

Ale je to eskapáda vměšování. Co vy víte o Kuvajtu? jako vazalského státu USA? Kosovo? Tam mají amíci zadarmo základnu, špehouni... a proč velebit vrahy původních obyvatel území USA? Nebo jsou roky měřítko?

Takže, jak se Gruzie stala sovětskou republikou:
Autor: P. Vaňura Datum: 27.4.2014 18:02

Po rozpadu Ruské říše v důsledku VŘSR se Gruzie, stejně jako ostatní zakavkazské republiky stala nezávislým státem se SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKOU vládou. RSFSR ji nechávala na pokoji, protože měla problémy s bělogvardějci, vedenými Děnikinem, který byl zásobován mimo jiné přes Gruzii. RSFSR proto UZNALA nezávislost Gruzie a uzavřela s ní mírovou smlouvu, jejíž součástí ale bylo, že Gruzie nedovolí zásobování bílých přes své území. Děnikin, zbavený zásobování, byl poté potražen a vítězní bolševici neprodleně ANEKTOVALI GRUZII. Odpor obyvatel zlomili dva gruzínští bolševici, Džugašvilli a Ordžonikidze, krvavým terorem.

Tady vidíte, žač stojí smlouvy s bolševiky! Je to ovšem jen jeden příklad z mnoha...

Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: K. Krbálek Datum: 27.4.2014 18:02

válku v Iráku začal Husajn napadením Kuvajtu, válku v Jugoslávii začal Miloševič napadením Slovinska, Chorvatska, Bosny a Kosova, válku v Libyi začal Kaddafí masakry demonstrantů.

Ti naši komunisti mají fakt špatnou paměť.

Re: Taky dobré zhodnocení,:
Autor: J. Mannheim Datum: 27.4.2014 17:26

u komunisty a klausistického odésáka mě to nepřekvapuje

Re: Nesmysly:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 27.4.2014 15:59

Ped 100 lety neexistovala TV a proto stranám trvalo déle, než se dostaly do širšího povědomí. Nacistické hnutí postupně sílilo ve 20. letech a v době ekonomické krize už mělo dostatečnou sílu, aby mohlo hrát rozhodující roli.

Jugoslávie se rozpadla ze dvou důvodů. Jednak si Srbové příliš zvykli na to, že je Jugoslávie jejich a zároveň politické reprezentace jednotlivých republik vycítily veřejnou poptávku a tedy šanci se oddělit. Bohužel Srbové neměli svého Klause, který by včas pochopil, že držet zemi pohromadě silou nemá smysl.

Pokud byste se někdy bavil s někým z Krymu, tak byste věděl, že ti lidé o sobě vždycky zásadně mluvili jako o Rusech a podřízení Kyjevu chápali jako historickou nespravedlnost. Krym byl současně největší a zdaleka nejdůležitější Ruskou vojenskou základnou v Černomoří a na jihu vůbec.

V ukrajinském parlamentu se občas někdo popral, ale teprve letos došlo k tomu, že přístup do parlamentu kontrolovaly NELEGÁLNÍ ozbrojené síly a došlo k vyrabování kanceláří opozičních poslaneckých klubů a zfalšovanému hlasování o potvrzení revoluční politické reprezentace. To píšu přesto, já osobně cítím politické sympatie spíše k ukrajinským nacionalistům, než ke komunistům, jenže to neznamená, že zavřu oči před tím, co se děje.

Problém je v tom, že současná vláda nejen, že nemá na východě a jihu podporu, ale hlavně v tom, že dělá všechno proto, aby trhlinu rozšiřovala. Nesmiřitelnou rétorikou získává body na centrální Ukrajině, ale vyvolává obavy právě na na východě a jihu. Rusko dosud vojensky nezasáhlo a pokud se situace nějak tragicky nevyhrotí, tak to ani neudělá. Rusko ničí území neokupuje, ale Ukrajina je na pokraji občanské války a vláda zneužívá armádu k politickému nátlaku.

Re: Nevyslyšené varování:
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 15:58

Nebezpečí z Ruska není nijak fiktivní, ale jak Ukrajinci zažívají, zcela reálné.

Fiktivní naopak je proti Rusku namířené humanitární bombardování Bělehradu, pokus zmocnit se jeho přírodního bohatství a invaze "západu" na (za)kavkazské republiky!

Re: S naší armádou? ;-)):
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 15:53

Rubl.

Re: Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2014 15:52

Zapomněl jste na Japonsko a Třetí říši.

Re: Jaksi vám uniká zásadní okolnost. :
Autor: J. Vyhnalík Datum: 27.4.2014 15:20

Ono to tak chodí, že tam, kde jsou vnitřní rozpory, tak v dobách prosperity, tyto rozpory zůstávají v pozadí a převáží výhody jednoty. Ve chvíli, kdy se ztrácí naděje, získávají půdu populisté a rozpory se zvýrazní. Pokud považujete za politický nátlak slevy z cen plynu, tak jak byste nazval přímé dotace, které Ukrajina očekává od západu? Rusko prodává plyn za jiné ceny na mezinárodním trhu a za jiné ceny na vnitřním. Od roku 1994 mezinárodní instituce Ukrajinu vyzývají k tomu, aby přešla na světové ceny plynu, ale žádná ukrajinská reprezentace to nedokázala realizovat a proto je také Ukrajina v tak závislé pozici, kdy si vlády musejí vybírat, zda vyjednávat slevu za plyn za ústupky, nebo pokračovat v zadlužování tím, že bude ceny pro domácí trh dotovat.

Re: Jaksi vám uniká zásadní okolnost. :
Autor: P. Mach Datum: 27.4.2014 14:32

Nevím jak jste na tom vy  s rozlišovací schopností, každopádně je mi stále záhadou to, jakým šíleným způsobem, jste dospěl k závěru že ekonomické krize Ukrajiny, které vždy zůstaly v rovině ekonomické by se najednou přerodily v krvavou občanskou válku. Ukrajina měla problém s dodávkami plynu vzhledem k nedostatku peněz a vzhledem, a to hlavně, k tomu, že putin využívá plyn k politickému nátlaku. Kdo mluvil o podpoře ekonomiky? Ukrajina má mnoho problémů sociálních, zdravotních (např. epidemie HIV) a k tomu jsou neziskovky snad určeny, ne.

Re: Takže rozesrání původně stabilního regionu, :
Autor: J. Vyhnalík Datum: 27.4.2014 14:28

Já TV zase tak moc nesleduji, nemám na to čas. Teoreticky bych se mohl podívat na kanály Russia Today, Russia Channel One, Vremja, Dom Kino, ale aktivní mám pouze Russia Today. Jejich zprávy nejsou špatné rozhodně jsou blíže BBC, Deutsche Welle a CNN, než ty naše.

Když červený bIbeček neví :
Autor: P. Mach Datum: 27.4.2014 14:16

kudy kam, tak vytáhne Irák. :-) Zeptám se. USA a spojenci při zásazích v Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku a jinde mělo mandát OSN. Měla rusko k okupaci Krymu taky mandát OSN?

Re: Nesmysly:
Autor: P. Mach Datum: 27.4.2014 14:13

Souhlasím. ALe v tom případě nechápu, proč píšete cituji "...dostal k moci díky Versailleskému míru.." nebo proč blábolíte o chudobě němců způsobené Versaillským mírem, kteří v kontextu tehdejší Evropy chudí určitě nebyli.  Příčin bylo samozřejmě víc a hlavní  příčinou byla krize a eskalace nespokojenosti s tím spojená, náchylnost němců podléhat propagandě, atd.. No kdyby se v Jugoslávii neválčilo tak jako na Ukrajině, tj. víc jak dvacet let po pádu komunistického režimu, tak mohla být Jugoslávie doposud jednotná.  A o tom je přece řeč. Krymskou autonomii neomezili ukrajinští nacionalisté ze západu nýbrž proruský vládce. Fyzické napadání bylo v minulosti v ukrajinském parlamentu běžné (a nejen v ukrajinském) a ukrajinská armáda je všeobecně ve velmi špatném stavu. A to, že současná vláda (která jen tak mimochodem připravuje volby) má na východě malou podporu je důvod pro to aby rusko ingerovalo dokonce i vojensky na východě Ukrajiny a na Krymu a či do konce k tomu aby západ nečinně příhlížel jak rusko okupuje část území cizího státu a připravuje se k eventuální další invazi? To snad nemyslíte vážně?

Re: Takže rozesrání původně stabilního regionu, :
Autor: P. Mach Datum: 27.4.2014 13:51

To bude váš problém .... neznáte.

Re: Nepratelsky Zapad?:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2014 12:13

Když jste zmínil ten americký radar. Když se Putin rozhodne anektovat nějakou sousední zemi, je prakticky vyloučené, že by to spustilo ozbrojenou reakci západu, protože vojenský konflikt s Ruskem je tak závažná věc, že za to prostě svoboda nějaké menší země nestojí. A z diplomatických a ekonomických sankcí si Putin hlavu dělat nemusí. Tak zle, aby v Kremlu museli jíst suché brambory, nikdy nebude. Takže když se gosudarovi Putinovi zachce obnovit bývalé sovětské impérium, může pod nějakými formálními záminkami zabírat jednu zemi za druhou a projde mu to. Existuje proti tomu jediná obrana - v ohrožené zemi umístit americké vojáky. Ani Putin si samozřejmě nepřeje otevřený vojenský konflikt se Spojenými státy a vstoupit na území, kde už jsou američtí vojáci, by tento konflikt mohlo vyvolat. Poláci, protože jsou chytřejší a mají s Rusáky mnohem horší zkušenosti než my, už tento krok udělali. V této souvislosti se nabízí otázka, proč Rusákům TAK MOC VADILO, že by i na našem území byli nějací američtí vojáci?

Re: S naší armádou? ;-)):
Autor: J. Zeman 421 Datum: 27.4.2014 11:46

Myslíte žoldáky, kteří zabíjejí za jidášský dolar?

Kdo přepadl Irák, Jugoslávii, Libyi, a jiné:
Autor: J. Zeman 421 Datum: 27.4.2014 11:45

země? Vždy USA a jejich kolonie.