19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UDÁLOSTI: Babišova „nepolitická politika“ a její protivníciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 17.4.2014 12:04, přehled diskusí

Vítězný únor 2014:
Autor: B. Rybák Datum: 17.4.2014 12:04

Na rozdíl, od "kmotříčků" (Dalík, Janoušek..), kteří se pokoušeli zviditelnit, aby vytvořili iluzi svého vlivu, nebo oligarchů, kteří se prosazovali v "zákulisí" (Tykač, zpočátku Babiš..), oligarchů, kteří se prosazovali pomocí "svých lidí" a svých médií (Bakala, Janeček..), nebo pana knížete Schwarzenberga, který do politiky vstoupil, aby měl pod kontrolou osud svého rodového majetku (u nás i v EU), pan Babiš vstoupil do politiky s téměř neuvěřitelným, ale teď už zcela očividným cílem, kterým je ovládnutí našeho státu (firmu-stát přece může efektivně řídit pouze jedno centrum - nejlépe tedy jeden člověk)!

"Své" ministestvo financí využívá k ovládnutí všech státních peněžních prostředků, tedy i rezerv, které má stát v ČNB, rezerv, které měl ČEZ na nezbytný rozvoj naší energetiky, útočí na VZP (financování zdravotnictví jeho ministerstvem), ovládá i (pomocí Stropnického) i armádu, pomocí agresivní paní Válkové i vývoj na naší justice.

Nevěřím, že by jím vyvolaný skandál s privatizací OKD zcela zničil (premiéra Sobotku, nebo oligarchu Bakalu), protože EU-hujeři jsou před potrestáním chráněni. Oslabí je a jejich spojence (např. vlivného přítele Sobotky pana Pokorného natolik), že se zcela zmocní ČEZu...

Obávám se, že vzhledem k politickou náladu zlepšujícím (jeho) masmédiím, uvolnění zadržovaných finančních toků z "Bruselu" a nekončícímu seriálu o jím "ušetřených" prostředcích a jím (a Ištvanem..) potrestaných "korupčnících" se mu nejspíš jeho dílo zdaří natolik, že nakonec budeme řízeni skoro stejně skvěle, jako za "totáče", jemuž jsme odzvonili.

Představuje bezpochyby největší ohrožení zbytků demokracie u nás! I pro něj ale platí, že pýcha předchází pád!

že za těch:
Autor: M. Moravcová Datum: 16.4.2014 17:27

dvacet let mohl podnikat, že mohl zprivatizovat půl republiky, přes bílé koně skoupit firmy, to je mu málo? Pro něho to bylo dobře a pro ČR špatně? Je to STBbák, podle Hučína spolupracující s KGB, který využil STBáckých styků, znalostí informací a prostředí, aby po revoluci skoupil kdeco. Dnes je mu ta doba špatná. Morální krypl.

Na tom Babišovi nakonec něco bude:
Autor: V. Mlich Datum: 16.4.2014 12:37

Když se to nelíbí i Peheti...

Re: Na tom Babišovi nakonec něco bude:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2014 12:57

Ale co Peheta (krásné) vlastně štve, vždyť Babiš je přímo vydestilování "nepolitické, nešpinavé politiky pro lidi). Sen to Václava Havla. I to mírné šmrcnutí komunismem (viz třeba Uhl, Šiklová) tam je!

Pehemu asi přeci jen nesedí to, že podobné zoufalce již chobotnice Babiš nebude potřebovat (Pehe neumí ani řepku zasadit). A asi mu docvaklo, že jako čerpadlář u dotací se taky nechytne. . Pehe umí jen plkat a nepotřebné plkaly si dává Andrejko na raňajky..

Re: Na tom Babišovi nakonec něco bude:
Autor: J. Boleslav Datum: 16.4.2014 13:18

Pehe je trouba, byť tentokrát má pravdu. Bureš vyčůraná estébácká stvůra, tudíž daleko nebezpečnější.

Není se čeho bát,:
Autor: B. Rameš Datum: 16.4.2014 11:22

my Evropané máme přec demokracii v genech (alespoň dle pana Frýborta, na rozdíl od jiných národů, přičemž do klávesnice se mi tlačí slovíčka jako "pronárod" a "méněcenný").

Nu ale vážně: obecně je ovládnutí větší než malé části mediálního i mocenského území jednou osobou či úzkou skupinou osob nepochybně nebezpečné (nikoli nezbytně ihned, ale potenciálně, přičemž, jak víme, všechno, co se může stát, se také stane). Na straně druhé mně aktuálně připadá, že při střídání (více či méně osvícených) demokracií a autokracií jde o přirozený přírodní proces, něco jako sluneční cyklus nebo, pro ekonomy, jako hospodářský cyklus. Takže netřeba se děsit, je to normálka, ba je to asi i zdravé. Demokracie v dnešním zkorumpovaném pojetí uplácení širokých vrstev obyvatelstva kvůli získání a udržení moci je dlouhodobě neudržitelná. Na druhou stranu demokracie v pojetí, dejme tomu, starořecké koiné by nám těžko prošla, takže se s tím budeme muset nejspíš smířit.

Re: Není se čeho bát,:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 18:52

Aby demokracie mohla býti udržitelnou, musí nejprve existovat. Zatím jsou na světě jen dva státy, které se skutečné zastupitelské demokracii velmi blíží. Jsou to Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Mimo ně je ještě pár států, které na cestu k demokracii vykročily. Jsou to Irsko, Island a několik málo dalších. Není to však ani Německo, ani Francie, ani Velká Británie, dokonce ani USA. Všechny tyto státy představují víceméně diktatury menšiny, představované voliči politických stran, které jsou následně u moci.

Shoda.:
Autor: J. Slanina Datum: 16.4.2014 10:48

"Jistěže mezi dnešním Babišem a tehdejšími disidenty z Havlova okruhu existuje tisíc a jedna odlišnost, ale zároveň tahle jedna základní shoda:"

Ano, kolem Havla byla spousta podobných fízlů jako je bureš.

Re: Shoda.:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 11:01

Žádný Bureš kolem pana Havla nebyl. Zato tam byl "dáreček" jiný. Václav Klaus. Ten odstavil Václava Havla na vedlejší kolej (prezident republiky) a přes ODS a pomocí našeho volebního systému se nechal zvolit do funkce premiéra. Tímto okamžikem je datován konec ideálů listopadu 1989. Zpětné nastolení diktatury politických stran nad občany a jejich nadvláda nad mocí zákonodárnou, výkonnou i soudní.

Re: Shoda.:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.4.2014 11:10

Ideály roku 89 a V.Havla zřejmě spočívali v zajištění beztrestnosti komunistických zločinců.A to se přece povedlo,že. Vy jste asi opravdový idealista, nebo spíše utopista,ti napáchali vždy největší zlo v dějinách. A v Chartě 77,tedy okolo Havla bylo tolik komunistů a estébáků,že je to až nechutné. Václav Klaus opravdu nasměroval politiku ČR,ke standardnímu západnímu typu a za to mu patří jednička v dějinách.

Re:Vy jste asi spadl z hrusky rovnou na hlavu pane E. Sevrá:
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.4.2014 11:20

Václav Klaus opravdu nasměroval politiku ČR,ke standardnímu západnímu typu a za to mu patří jednička v dějinách. ????? No to jste zase mel v sobe hodne  rumu kdyz takovou blbost sem napisete Klaus nastartoval presne to o cem pise pan Cech  a nejen to  tlacil celou CR k rusku  podlizal rusum a pripravoval milosti pro nejvetsi zlodeje CR   a verim ze ne zadarmo a hlavne  nadelal tolik zla jak ve svete ,tak i doma tecka...

Re: Re::
Autor: J. Boleslav Datum: 16.4.2014 13:26

Pan Sevrát má pravdu, Klaus jako první z politiků u nás po listopadu jasně prohlásil, že je třeba vybudovat standardní demokracii západního typu, založenou na politických stranách. Rovněž na zdařilé ekonomické transformaci má z politiků největší zásluhu.

Re: Re: Pane Boleslave :
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.4.2014 16:55

Klaus toho nazvanil az az ale hlavne delal vse proti CR a hlavne proti lidu nepocitam tech par blbcu co ho stale opevuji Klaus nas tlacil  a ted uz verejne k rusku Tisickrat lepsi  USA  nebo EU jak rusaci  Klausovi nejde jen o to v tom je  mnoho jinych materialnich veci za co on bojuje Bobosikove vlezl do gati nadelal ve svete ostud  omylostnil zlodeje a cestnym lidem vzal moznos dostat svoje uspory zpet a ze Klaus to vse delal jen pro jeho krivou bradu  to urcite ne   Ten shrabl hezkej balik

Re: Shoda.:
Autor: J. Holiš Datum: 16.4.2014 22:01

Ubožejší článek co napsal pan Sevrát o kladné úloze VK v polistopadovém vývoji ČR jsem dlouho nečetl. Co amnestie největších zlodějů, jeho postoje k světovému dění, dělá česku jen ostudu. Svět se mu směje.

Re: Shoda.:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2014 11:12

Jsem rád, že politický snílek Václav Havel byl korigován politickým realistou Václavem Klausem.

A hodit konec ideálů (že by nastolení vlády komunistů s lidskou tváří kol Havla?) na Václava Klause? No vyvracet Vám to nebudu.

Re: Shoda.:
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.4.2014 11:22

To se ani nesnazte panu Cechvi to vyvracet on ma 100% pradvu

Re: Shoda.:
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.4.2014 11:13

Presne jste to odhal a napsal  To zde se snazim vsem tem pitomcum co fandi tomu zlu VK

Pan Doležal se jako obvykle, mýlí.:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 10:34

Po listopadu 1989 neexistovala žádná nepolitická politika (nesmyslný pojem bez vnitřního významu). Politika byla tvořena a prosazována na půdě Občanského fóra. Toto však bylo systematicky narušováno a ostrakizováno "bývalými" komunisty, kteří se snažili ovládnout stát. To se jim nakonec podařilo, když lidé, obvykle "bývalí" komunisté, typu soudruhů Dlouhého, Stráského, Klause, Dyby,  Zemana a jim podobných, rozbili Občanské fórum a založili politické strany. V rámci těchto vznikajících politických stran se infiltrovali do jejich vedení, sepsali a schválili novou ústavu, kde čl.4 ústavy minulé nahradili čl.5 ústavy nové. Moc jedné politické strany nad občany nahradili mocí více politických stran nad občany. Tedy, žádná významná změna. Politika je totiž definována jako veřejná činnost a to bez ohledu na to, kdo ji provádí. V současné době již občané (nejen u nás) mají dost vlády a moci politických stran nad sebou samými, pojmy "politická strana" a "politik" mají za sprostá slova a již poznali, že v rámci naší ústavy mohou prosadit své požadavky na systém pouze a jedině pomocí povolených politických hnutí, která nejsou politickými stranami. To se však tvrdošíjným zastáncům nadvlády politických stran nad občany nelíbí a článek páně Doležala je toho zářným příkladem.

No, ještěže vy máte furt pravdu :-).:
Autor: K. Frauknecht Datum: 16.4.2014 13:49

Plácáte obrovské voloviny! Jen pár otázek.

Vy jste tu nebyl, když ti hajzlové ovládli stát?

Jak může mít politická strana nadvládu nad občany?

Jaký je rozdíl mezi politickým hnutím a politickou stranou (pomiňte fakt, že politické hnutí je umělé společenství bez ideologie s jediným cílem - hrabat)?

Re: No, ještěže vy máte furt pravdu :-).:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 15:35

Na první otázku nemohu odpovědět, neb nevím, které "hajzly" máte na mysli.  Druhá otázka -tím, že si tuto nadvládu "volně vysoutěží" podle čl. 5 ústavy.Obvykle počtem svých poslanců politické strany (koalice) ovládnou poslaneckou sněmovnu (moc zákonodárnou) a počtem svých členů vytvoří vládu (ovládnou moc výkonnou). Moc zákonodárná a moc výkonná tak vládne občanům, nikoliv jménem občanů. Vládne totiž jménem politických stran. Za třetí. Politické hnutí je volné sdružení občanů vzniklé a vytvořené za účelem prosazení společných zájmů.Oproti několika zásadních věcí, obsažených v jejich programech opravdu se neřídí nějakou zaškatulkovatelnou ideologií, která je neměnná a jíž je povinen se řídit a ji vyznávat každý jejich člen. Politické hnutí je tvořeno více příznivci než členy. Politická strana naproti tomu je svázané společenství (spolek) lidí stejného ideologického zaměření, kde každý člen je povinen se řídit diktátem sekretariátu strany a jejími vývody se řídit. Nepřipouští svobodné vyjadřování se navenek a je diktaturou (u nás). Obvykle existuje jen za účelem dosažení vlády a moci ve státě a to vždy menšinové moci nad obrovskou většinou občanů - ostatních politických subjektů a nestraníků.

Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: J. Berger Datum: 16.4.2014 9:12

tak jestliže řekl úředníkům "Představte si, že jste majitelé ČR, neexistují žádní politici, a teď byste měli rozhodnout ve prospěch této země", tak na tom nevidím nic špatného, řekl jim pouze to, jak by měl každý úředník (a taky politik!!!) uvažovat: co udělat ve prospěch této země. Zrovna NA TOMHLE  neshledávám nic špatného. Jiná věc je, co s návrhem toho úředníka udělají politici. Tam totiž občas slyším (ode všech stran) "to by nebylo dobré pro naši stranu", "Naše strana má ale v programovém prohlášení...". Bylo by dobré, kdyby také jednou přestali politici myslet jen na prospěch své strany, ale hlavně na prospěch státu. Proto taky byli zvoleni.

   Tím netvrdím, že jsou mi všechny činy a proslovy p. Babiše sympatické.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: M. Kosejk Datum: 16.4.2014 9:46

Tak především: Já nejsem žádným majetkem úředníků. A opravdu nechci, aby si něco takového úředníci představovali. Jsou to totiž úředníci - a ne žádní majitelé státu.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 16.4.2014 9:53

Presne tak. Navic majitel(e) neceho toto neprovozuji v zajmu toho majetku, ale v zajmu svem! Majetek slouzi svemu majiteli, jeho ucelum,  nikoli svym. To je obrovsky rozdil.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: M. Kosejk Datum: 16.4.2014 10:41

Navíc, jak víme, sám Babiš svoje členství v KSČ a svoje protekční zaměstnání, kde bylo třeba spolupracovat s komunistickými tajnými službami, zdůvodňuje tím, že mu šlo o prospěch Československa. Ale prd, šlo mu pouze o jeho kariéru - stejně jako mu o ní jde dnes, když to maskuje řečmi o prospěchu pro ČR.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: J. Boleslav Datum: 16.4.2014 13:23

Estébácká stvůra Bureš je spolu s Ovarem největším nebezpečím pro zdejší demokracii po r. 1989. Proto si taky ti grázlové tak dobře spolu notují.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 11:09

Pane Václavíku, co Vy chcete či nechcete náš systém nezajímá. Nezajímá to především politiky a to ze všech politických stran.Státní úředníci jsou majetkem politiků a jejich politických stran a občané jsou zase majetkem těchto úředníků. Pokud si někdo myslí něco jiného, pak je na hrubém omylu. Celý náš politický systém není ničím jiným než diktaturou menšiny nad obrovskou většinou občanů, diktaturou politických stran. Tento systém poskytuje občanům jako úlitbu jakous takous svobodu a na straně druhé jim diktuje pomocí nedemokratických zákonů jak musí postupovat, chtějí-li se domoci svých práv. Pokud si někdo myslí, že politické strany a jejich politici přes úředníky neovládají veškeré dění ve státě a tím i jej, potom se velmi mýlí.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2014 11:19

Pane Čechu, tento systém je neustále precizován ke stále buzeraci občanů, ano, máte pravdu.

Ale domnívám se, že díky lidem (za třicet), politiků vlevo. Jeden můj známý nakonec řekl, že zatím vždy ČSSD, neb něco vždy nasype. Nějak mi tam chybí ten vliv středopravých stran obecně. A Klause na tu Vaší "devastaci".

Povězme si na rovinu - přes polovina lidí v tomto státě hledá tloustnutí nikoliv svobodu. Ani Vám nebudu psát, co jsem včera vyslechl v metru. Lid nechce svobodu, stačí mu volnější výběh.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: M. Kosejk Datum: 16.4.2014 12:10

Já jsem spokojenější s představou, že rozhodnutí podléhají demokraticky zvoleným zástupcům - místo toho, aby o tom rozhodovali elitáři (ať je to byrokracie nebo nevládní sektor).

Že si lidi tady volí levičáky, a že se lidé odmítají politicky angažovat v politických stranách, je už jiná věc. Jaký pán, takový krám - to je demokracie. Babišovo pojetí řízení státu je však korporátně-byrokratický fašismus.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: P. Čech Datum: 16.4.2014 13:10

Nezlobte se, ale musím reagovat. Vy si opravdu myslíte, že u nás máme nějaké demokraticky zvolené zástupce? Vlastně máme. Jsou to pouze senátoři a prezident. Ostatní (poslanci, zastupitelé krajů, měst a obcí)nejsou voleni vůbec. Jsou totiž voleny politické strany a teprve přes ně zástupci jejich nikoliv občanů.Lidé se odmítají angažovat v politických stranách proto, že tyto je totálně zklamaly, když se podílejí na zlodějně, korupci a diktatuře. Samotný pojem "politická strana" je již tak zprofanovaný, že se obecně stává sprostým slovem. Občané se nejen odmítají angažovat v politických stranách, oni stále více odmítají tyto strany i volit. Část z nich nevolí vůbec, aby nemuseli volit politické strany  a druhá část volí politická hnutí (ANO, Úsvit). Počet příznivců a potenciálních voličů politických hnutí stále roste na úkor voličů politických stran.  O tom to je.

Re: Jakože p. Babiše nemusím,:
Autor: M. Kosejk Datum: 16.4.2014 13:27

Zlobím se. Protože už jsem vás o něco prosil (opakovaně a bez výsledku). A prosil jsem vás o to, abyste mne neoblažoval svými kecy, které vycházejí  z toho, že nechápete demokracii. A  nechápete, že každý z nás má právo se politicky angažovat v politických stranách. A dokonce máme právo si založit vlastní politickou stranu - a ucházet se s ní o důvěru voličů. Vy jste primitiv, který chce hledat jen populistické zkraty (přímá demokracie, přímá volba poslanců atd.) - aniž byste chápal základní sociologické principy, které jsou v rozporu s tím, co hlásáte.

A zeptám se: Kolikrát vás budu muset prosit, abyste na mne nereagoval?