23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: O sebeurčení palestinských ŽidůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 6.4. 2014 23:57, přehled diskusí

Bez ohledu na jakékoliv historické souvislosti:
Autor: J. Vintr Datum: 6.4.2014 23:57

mezinárodní deklarace a podobně nastala po roce 1945 situace, že se velká většina Židů, kteří přežili nacistické vraždění, neměla kam vrátit. Nacisti jim za ukradený majetek žádná potvrzení nedávali a z koncentračního tábora si člověk, který měl to štěstí a přežil, stejně neodnesl nic, než holou kůži. Židé se tak po válce nemohli hlásit o svůj majetek, který mezitím zrekvírovali "vítězové" jako válečnou kořist a nikomu se nechtělo jej dobrovolně vracet původním majitelům. Zřízení židovského státu bylo jediným řešením pro statisíce lidí, pokud chtěli dál žít normální život. Zároveň se židovský stát stal útočištěm Židů z celého světa před diskriminací s pronasledováním, kterému byli jen pro svůj původ po generace vystaveni. Proti tomu je zájem pár set tisíc lidí, kteří žili svůj nuzný a primitivní život na území, na němž vznikl Izrael a kteří takhle mohli existovat kdekoliv jinde v na území okolních států (a kteří tam klidně i tak mohli zůstat, kdyby nebyli blbci), zcela nepodstatný.

Tvrzení, že "Masaryk nechal střílet do dělníků je LEŽ:":
Autor: P. Vaňura Datum: 6.4.2014 23:09

Ke střelbě v Duchcově nedošlo proto, že by někdo nechal policií rozehnat nějaké shromáždění, ale tak, že demonstranté sami zaútočili na policii, která jim přehradila cestu. Celý případ měl soudní dohru, kde se řešilo, zda četnický velitel měl jinou možnost jak útok odrazit, než střelbu ale také to, kdo útok na kordon podnítil.

Četnický velitel se hájil tím, že nemohl připustit, aby četníci byli odzbrojeni.

Mimochodem, k "masakru," v Kalifornii, kde byli zastřeleni čtyři studenti došlo dost podobně, až na to, že rozkaz ke střelbě nikdo nedal. Dav studentů zaútočil na hrstku příslušníků americké Národní gardy, což je něco jako vojáci v záloze, kterým ale nevelí president, ale guvernér příslušného státu. Když na příslušníky Národní gardy, kteří neměli ŽÁDNÝ výcvik na zvládání demonstrací zaútočil dav, který početně mnohonásobně převyšoval, zpanikařili a začali střílet.

Když oni ti arabové se nevěnují zušlechťování země:
Autor: V. Vlach Datum: 6.4.2014 12:37

jen následují ty, co něco dokázaly a stávají se nepohodlným parazitem. Má to paralelu i u evropských "tatranek".

ono se zapomíná, že mnoho arabů:
Autor: L. Orlita Datum: 6.4.2014 9:14

se do Palestiny (myslím tu menší polovinu, která Židům zbyla. Nikoliv Tranjordánsko) začlo hromadně stěhovat až s příchodem evropských Židů, kteří rozhýbali ekonomiku. Takže dnešní Palestinci jsou potomci arabských přistěhovalců ze začátku 20.století (takový Jeruzalém byl v 19.století naprosto židovský). Jakmile tohle víte, nemůžete mít falešný soucit s Palestinci ani s palestinskými tábory, které po roce 1948 založili Egypt a Jordánsko (to je další věc, kterou mnoho neinformovaných lidí neví, hlavně že mají kecy).

Re: díky:
Autor: S. Netzer Datum: 5.4.2014 11:52

Ano, Haider byl takový typický "multikultipolitkorektivista", viz při o dvojjazyčné nápisy na místních tabulích v Korutanech v době jeho zemského hejtmanství. :-/

A jeho "olizování se" s Ghaddafim a Saddamem není důkazem jeho "multikultipolitkorektivismu", nýbrž toho, že pecunia non olet.

Re: Náckové a arabáči :
Autor: H. Lukešová Datum: 5.4.2014 10:44

Jistěže. A vojáci SS na Blízkém východě spolu s britskými s britskými vojáky bojovali na straně Arabů proti Židům. Stejně je zázrak, že Židé takové alianci nepodlehli.

Re: No, nevím kdo je pan Orlík,:
Autor: I. Schlägel Datum: 5.4.2014 10:28

Nepíše, není potřeba, další informace si lze dohledat a nebo se podívat na drobné rozdíly mezi současnou izraelskou a arabskou vesnicí. Některé zdravé i nezdravé civilizační návyky se vinou i desítkami generací. Myslím, že ty rozdíly budou dnes, ve 21. století, větší než mezi československým a bavorským pohraničím v roce 1989. Což zajisté i něčem svědčí.

Re: No, nevím kdo je pan Orlík,:
Autor: E. Sevrát Datum: 5.4.2014 10:24

No,je to stejně divné,když píše autor převážně byly  pozemky prodány Židům,tak mi z toho logicky vyplývá,že vlastnili tedy většinu pozemků.A o tom,že by je v té době nějak Židé zkultivovali autor nepíše.

Re: No, nevím kdo je pan Orlík,:
Autor: I. Schlägel Datum: 5.4.2014 10:15

Židé kultivovali ty pozemky, které postupně začínali vlastnit díky odkoupení od Arabů. Zároveň Arabové nechávali průběžně pustnout ty pozemky, které doposud neprodali Židům. Vidíte rozpory tam, kde nejsou. Veliký posun u Vás vidím ve Vašem konstatování, že autorův popis historie sedne. Myslíte, že se o těchto nezpochybnitelných faktech s Vámi, autorem či Židy někdy v dohledné době shodne i takový Hamás?

No, nevím kdo je pan Orlík,:
Autor: E. Sevrát Datum: 5.4.2014 10:02

ale text je taková silná proizrelská agitka.Jistě, asi to všechno co popisuje historicky sedne,ale je tam řada některých zjevných rozporů.Třeba v odstavci o tom,že turecká vláda prodávala pozemky za přemrštěné ceny převážně Židům,kteří se stali jejich právoplatnými vlastníky .Pak ovšem píše jak Arabové nechali pozemky zpustnout-devastace atd.,kdo tedy ty pozemky vlastnil ? Proč je tedy Židé nekultivovali,když byly jejich majetkem.Některé fakta autor zcela pominul tj. nové světové uspořádání po druhé válce,vznik OSN atd.O Římanech je tam jen malá zmíňka. Včera napsal pan Klvaňa článek o tom,že se nedá srovnávat když Masaryk nechal střílet do dělníků s tím, jak nechal možná střílet Janukovyč do demonstrantů.Popisuje rozdíl v myšlení,chápání,ceně života,rasismu atd.  v těch dobách na které se odvolává článek pana Orlíka.

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 5.4.2014 8:46

jsem zvědavý na reakce místních židobijců.

Re: Náckové a arabáči :
Autor: L. Křivan Datum: 5.4.2014 8:46

byli vždy velcí kamarádi.  Po válce byly právě arabské země (po Argentině)  asylem pro nacisty. Irák, Syrie, Egypt.

Zklamání v Palestině:
Autor: H. Lukešová Datum: 5.4.2014 1:29

https://www.youtube.com/watch?v=bNzzkqKzOcA

Re: díky:
Autor: H. Lukešová Datum: 5.4.2014 1:17

Také se přidávám. Článek ovšem není pro multikulti politkorektníky všech barev (nácky, bolševiky, islamisty, bojovníky za mír, nevládní organizace). Není náhodou, že pan Heider, rakouský nácek jezdil do Iráku oblizovat velkého pana Husajna. Na konferenci popíračů holocaustu v Teheránu přijeli přední náckové jako David Duke, Alex Jones a další...

díky:
Autor: T. Kubín Datum: 5.4.2014 0:17

Pěkně napsané.